Jump to content

Moto Zajednica

Predstavljanje prvog motora R6 :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Juuuuuuuuuuuuuuuu kolika tema ups, pomislih da obrisem, al nek ide zivot

UPOZORENJE OGROMAN TEKST

Da predstavim i ja svoj prvi motor, a ujedno i svoju prvu muku :D 

Veliki roman..ali otvorila se dizna, i kada bih izbacio nesto teksta, ne bi to bilo to, a i ne znam odakle bih krenuo

Ali neka..moja je tema, nek bude zasebna ovako, pa cu dodavati ovde update, i posle Boze zdravlja, kad nesto uradim na njemu :)
Koga mrzi da cita, lako ce da preskoci :D

U pitanju je Yamaha YZF R6 2002 sa karburatorima.

 

Whats-App-Image-2021-03-07-at-21-49-04.j
IBB.CO

Image Whats-App-Image-2021-03-07-at-21-49-04 hosted in ImgBB

Prvi mi je motor, prva kupovina, pa shodno tome i u startu napravljene greske. 
 

Sam sam kriv za sve dalje probleme, da se odmah ogradim :D 

Sam sam isao po njega, bez nekog iskusnog. Citao listao, ali mogao je da mi uvali sta je hteo, a dosta i jeste, dzabe kad sam glavu stavio u pesak. 
Lamele pri izdisaju, nategnuta korpa da zamaze (uspesno. Check)

Danima slusam caleta zbog toga. A mesecima pre toga i inace sto sam zapeo za tu zujalicu, sta ce ti to, umesto da kupis neki veci motor, ne tu trkalicu (on je za motore poput Bmwa gs-a itd. :D ) Ali Tata, GS je 10000e ovaj 2 :D nemam ja tolike pare :D

I glavna, trebao si kola kao normalan covek, sa tim ne mozes ni na pijac :jee1:Malo i sale..al dobro, svestan sam svega, sta je tu je, sada da vidimo sta dalje, dok ne resim, da mi, nadam se, izvuce osmeh posle popravki, pa da ostavim probleme iza sebe.
 

Kupljen je bez konsultacije, posle 20 godina cekanja zivotne zelje, bilo je odmah i sad. A sad danak neiskustvu, vise puta. 
 

U startu je lepo radio, i meni, kao laiku je pokazivao jedan problem. 
 

Kada sam u leru, a zagrejan je (100°c) digne obrtaje na 4000 i onda imam problem da ubacim u prvu, lomi menjac.
Pa sam onda izbegavao izbacivanje iz brzine, srecom pa nema puno semafora do destinacije.
Takvog sam ga odvezao do garaze da prezimi, sa pricom ljudi da su karboratori, i da ce servis to resiti.
Brojim dane, gledam prognozu, kada cu ga vratiti, kada cu ga odvesti kod majstora itd.
 

Dobijam preporuku, zovem majstora i nailazim na drugi problem, taj prvi majstor mi obeca da ga dovezem na odredjeni dan (oko 1.2.), i dogovorimo da potvrdim vece pre. U medjuvremenu, sam da kupim delove.

Guglam, servisni manual Yamahe, bjb :jee: i  sam  napravim neki suzeni izbor sta da uzmem.
Kratko vreme da vec tada trazim pomoc od svih vas.
 
I tu pravim drugu gresku. (Jer sam biram)
Uzimam Ipone polusintetiku 10w50 r4000 3l, vodjen logikom da se preporucuje po maualu polusintetika 10w40, da ja necu voziti u obrtajima i trke, i tako nekim citanjem.. onda  ipone brake fluid 300 ulje za kocnice, filter vazduha i ulja Hiflo, denso svecice (na predlog prodavca da kao ustedim umesto NGK, ok sad sam stedeo i vise ne..kompromise za delove necu praviti, no dobro, puno para je sad ulozeno, oprema nova, i tako, svasta nesto, nema vise, presusio bunar :D) 
Izvucem ga iz garaze, smrznem se i doteram ga, javljam se majstoru to vece, i ne zna ni ko sam ni sta sam.  
Predjem preko toga. Ne vredi, 100 ljudi 100 ćudi..
Ali odustajem od tog majstora, jer mrzim kad stvari ne idu kako je obecano, nikog ne teram da mi obeca, al kad obeca, covek bez reci mi nije pravi covek.
I gubim poverenje i sve mi je to cudno. No dobro.   
Trazim sledeceg. Okrecem neke brojeve, neki ne zele te moje delove (ok, prosto tako to izgleda ide..ali ipak, dadoh 100e, a i ti sto su se bunili, nisu mi ulili poverenje ni na trenutak)
 

Dobijam preporuku na 2 razlicite strane za drugog majstora, svidi mi se prica (jedino sto imam..prica) on po dogovoru preuzima motor u narednih par dana. 

Zove me sledeci dan, kaze pukle dve flansne na karb, naci cu polovne u dobrom stanju, nove se cekaju 90dana i naravno skuplje, kazem ok, menjaj.

Slepo i dalje verujem, jer nemam druge. Bar to tako gledam u tom trenutku, prosto nemam kontakte, i uzdam se u rec. Ali sto bi Dr House rekao..Svi lazu. (sto drzim tako kroz zivot, a ispostavice se da nije daleko od istine) 
 

Dogovaramo se da sipa motul full sint, da ovo ipone prodam. Prihvatim objasnjenje zasto..reko ok. Dajem filter ulja i vazduha, svecice, da njih stavi. 

Zove me posle 3 dana kaze gotov, nije to to, kaze ne hvata vakuum..uopste ne moze da ga dobije...0
Kompresiju dobija, kaze na sva 4 ok..sad to vec ne pamtim al da lupim brojke oko 12,13,14 tako nesto..msm ne sve razlicite nego jedna od tih brojki, al sve 4 oko jedne brojke. 

I spomene kako je pukao nosac sata, ne svidja mi se, varen je itd. 
Da ga preuzmes. A ja u fazonu cekaj, ako ne valja, kako bre da ga uzmem.

Prenosim caletu  razgovor (u tom trenutku (prastajte mi :D ) ne znam razliku vakuuma i kompresije..a i u guzvi na poslu, ja cuo jedno, on rekao drugo.
Pa ja prenesem kako nema kompresiju, pa kada sam dosao kuci, dobijem predavanje i crtanje sta je sta, pa se jos i mi posvadjamo, jer smo i cale i ja na tri coska. Ne volim predaleko da razmatram 15 opcija i 15 resenja. U fazonu sam videcemo kad se sastanemo sa covekom. Jer se na kraju eto ispostavilo da sam u pravu, mlatimo praznu slamu, oko pogresno prenete informacije..

I tu se mlado june, i tata ne razumeju, i jbg, ja srcan zbog mladosti (i prirode :D) i muke,.. jer mi po ko zna koji put preseda zivotna zelja, a cale jer sam ja mlado june :na_glavi: i u krug.Dolazimo kod majstora, on kaze dobar je, uzivaj u njemu ovu sezonu, pa cemo videti, sad za sad vozi ovako, uzivaj..
Pukao je i nosac sata sa leve strane, pokaze mi varove, bio varen, pukao na varu. Tresce, ali na vecim brzinama, preko 100km/h reko pa dobro , msm se ja ni necu brze od toga u skorije vreme, 

Reko je l' utice to na bezbednost, pa smetace ti, ali ne toliko..a kad bude bas pravilo problem resicemo.
Ok.
E sad, ja i cale danusmo dusom, pa bre, sve je u stvari ok, bice dobro, dzabe se svadjali.
 

Sedam na motor, krecemo kuci, on lepše pali, za nijansu, mirniji je, ali prva tu i tamo, izlazimo na pravac sa semafora, prva, druga, on na 3000 i ni da mrdne, ne prima gas, gusi, sve se čuje bububu, ja u trecu, opet 2000,3000,4000 ma ni da mrdne dalje gusi. Ne prelazim 40km/h (mnogo dobro uzivanje jednu sezonu zar ne?) Dosta je 40 za pocetak.
 

Semafor, stajem, doslo mi je da ga bacim i zapalim pored puta.

Prva, ja na gas, on tu uspe da izvuce, opet negde knedla, ali izvuce on i na 10000...ja u drugu, ma 3000 i ni da mrdne. 

Nadrukao on tako goriva, i op, nestade, magijom odnesen, tako u pokretu..presisao. 
Inace cujem i da puca na auspuhu, taj visak goriva.. 


Stajem, uspem da upalim, kad tu isturiam, valjda taj visak sibne belog dima, al inace ne dimi..i tako. Veseljeee zar ne?
Plus nosac trese na 20, krca..ubilo me to
 

To je ubilo svako poverenje, iako lik deluje ok, ja vise nemam poverenja, jer kod mene nit je tresao nit se cuo. 
A sada ne na 100, nego na 20 on vec krca i trese. 
Jeste on varen, ali nije pukao kod mene. Ali dobro. opet. dobro.. . . . . . 
 

Imam snimak pre (preticem caleta 100km/h i posle..krecem se 20 on krca lomi -.-) to m najvise nervira.
Ok, zapalo mu, puklo kod njega, neka, al nemoj da me lazes. Tu se posle zapitam sta je i radjeno. 

 

E sad, zanemarimo majstore, nije bitno koji je, ne volim da optuzujem nikog, dok ne dobijem drugo misljenje, ili bolje, sam uvidim neke stvari. (Isao sam ja kod ovog posle, garantuje za svoje, kaze ako ti neki majstor dobije vakum, ja placam popravku)

 

Al dobro, ajd opet.. neka ove price oko majstora, sad sve sumnjam sta je radjeno, svaku pukotinu zagledam..i dzabe mi. Bilo proslo, prezivecu za te pare, i neka bude. Nek naucim. 

 

Mene zanima nastavak, gde i sta, i dal cu ga osposbiti vec jednom, a da ne moram da prodam bubreg.


Njegova sumnja su izduvni ventili, pa mozda cilindri itd..ali ugl da se otvara glava, dihtung da se vidi, pa unutra sta i kako..


Shvatam da je to 200,300e siguran start, + moze ici do 1200 sto mi je u stvari generalka.
Sama pomisao me ubija, da se upustam u to, jer sam dao do sad 2600e na motor koji bukvalno nije u voznom stanju. A na kraju za 3500 sam mogao da kupim nesto da me ne boli glava ovoliko sigurno. 

Ok tako ako uopste nadjem pare, bih ga onda ostavio za sebe i vozio, nadam se, duze..jer onda nema preteranih novih, vecih kvarova.

Moracu gume uskoro svakako..
A lanac i lancanike, je stavio neke deblje, kaze taj drugi majstor tockaren je, ali koji nije. 
U sustini dobio na snazi, izgubio na max brzini. 

Mozgam, citam, gledam snimke danima, mislim da bih  karb znao da nacrtam do svakog srafa :jee:

Meni ovo i dalje lici na karburatore?


Sada je cale preuzeo stvar, on je nasao majstora (vidim ima ga i ovde pomenutog) Marko sa Karaburme Visnjicka
S obzirom da se jedva vozi, i bice i bezveze vreme, a ne mogu od posla da stignem do 16,17h do kad je radno vreme majsotra, ici ce na prikolicu. 
Prepustam stvar, jer iskreno i izadje mi ovo sve na nos. 
Jedina dobra stvar, je sto je vreme krs :D I da nema toga, mislim da bih duplo odlepio, jer mi odlazi sezona. (msm ne bukvalno, jasno je, mart je) 
Al bas to mi je i drago, ima vremena da se sve ovo resi..bice :D

Eto :D  To bi bilo moje predstavljanje moje noveeee masine :D iz fabrike izasla :D 
Opsirno je, i nabacano, ne znam ni sam sta sam napisao a sta nisam, kuckacemo se jos na ovoj temi ako neko bude zainteresovan :D  

Sustinski, trazim utehu, u smislu dijagnostike, da malo teoretisemo, sta bi moglo biti, Jer svakako ide kod majstora u narednih par dana. Daa mozda nesto jos naucim i tako
Svakako drzim palceve, da ovo bude treca sreca, i da su problem karburatori, ili nesto oko goriva, jer ako ide generalka, svisnucu :)

Hvala na citanju :D nemojte oplesti po meni, vec je opleteno :D
Sportski pozdrav :D

Promenio član demo0007
  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

A sto si pogresio sa uljem? Polu s. 10w50 je odlicna za nase uslove.

Jel si proverio zazor na svecicama? Jednom ja kupio denso nove, namontirao i nece da upali. Vratim stare, upali na 3 (jedna bila crkla, zato menjao). Aj sve ponovo nazad, kad primetim da je veci razmak. Namestim po manualu i sve top.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Pa za početak sto sam kupio, pa prihvatio drugu pricu, i sa ovim bacio pare. A i shvatio sam da je tako..greska. Da je u mom slučaju mnogo bolja full sint, i da je bolji motul od ovog ipone. 

Al s obz da nemam iskustva, i nisam probao jedan, pa drugi i video kako se ponasa motor, ovo opet moze biti da je bolji jer prosto on ima da proda :D

 

Nisam proveravao zazor. Samo sam tako predao majstoru, i on je zamenio. 

Javio sam caletu da provere i to, pa cemo videti, hvala na savetu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Ne znam tacno kako bih mogao da ti pomognem osim da ti kazem da je Marko dobar majstor i morao bi da ti otkloni kvar. Koliko ce da kosta ko zna. 

 

Ako ces da zadrzis motor za sebe onda uradi kako treba a ako ti se sada vec ogadio ne ulazi nista skini cenu i prodaj pa u novu nabavku. Najgluplje je da ulazes pare u nesto sto ti se smucilo u startu (ako je to slucaj)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Veruj mi i to mi mnogo znaci. Da mi da nadu da ce biti reseno. Hvala!

 

Pa u sustini prelomio sam da cu ga popraviti. Motor mi se svidja, ovo malo sto sam vozio, prija mi, lezi mi, i on kao on mi se nije zgadio. Samo nekako cela ova situacija i naredjana sr..

A Boze zdravlja ako ga lepo sredim, u tom slucaju bih ga zadrzao na par sezona.

Sada i da hocu, nmg da ga prodam, jer bukv nije u voznom stanju, a da ga dam za neke smesne pare nemam racuna, jer nemam da dodam za drugi, i opet bih ostao bez motora. 

Tako da cu popravljati, i molim Boga da ne bude 1000e nego ipak nesto lakse, pa da prezivim :)

Promenio član demo0007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

gledaj uvek da je casa polu puna a ne polu prazna

ispunio si san domogao si  se vrhunskog motora

jednu po jednu stvar resavaj

ne moze sve i odmah

pa nisi kupio mz vec r6

imas posao radis od svake plate po nesto i bez nerviranja

podrska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Evo i ja mogu da ti potvrdim da si oterao motor kod vrhunskog majstora i ne treba vise da brines oko toga, posto si sve drugo zasrao, bar to nisi...:jee:

Marko ce ti reci sve u vezi motora, slobodno ga pitaj za savet i oko izbora guma, ulja i svih ostalih delova, recice ti cak i to da postoji vise varijanti popravke,

tojest jeftinija i skuplja varijanta...

ako ti se motor svidja i zelis ga sa sebe, pristani na onu skuplju, jer ti za nju Mare daje garanciju,

lako ces se sa njim dogovoriti za placanje,

drugarcina je a pre svega majstorcina, videces i sam,

mi smo drugari sto godina i samo on mi radi motore godinama unazad... :takoje:

Promenio član BokyBoy
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Све је то нормално,свако ко је имао моторе је налетео некад на лоше стање мотора при куповини,све су то квалитетне машине сам што то нико у Србији не одржава па онда то дође на наплату код неког...Главу горе и само стрпљење,кад све то средиш и будеш кренуо да се возиш,вредеће све то....:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

@floyd032 slazem se :) Trudim se da bude polupuna
A bas sam mislio da menjam posao :D Ali zbog ovog nece da moze :D
Hvala na podrsci!! Bice dobro :)

@BokyBoy Ovo me tesi za sve pare :D Motor je sada u njegovim rukama, evo i zvanicno, generalka ide, Marko kaze da su karike, u svaakom slucaju, kaze cujemo se kad otvori glavu, ici ce svakako dihtung i glava, pa da se vidi kakvo je stanje unutra. Srecom pa ima delova kod njega, pa ce se sve skockati.
Ovde i nema jeftinije varijante, sada idem na sve ili nista, nazad nema, osim da ga poklonim nekom, sto necu :) A nadam se da posle generalke, ima da bude kao "nov" i da ce sluziti malo duze.
Ostaju mi sigurno lanac i lancanici, i videcemo za set kvacila, korpu, druk lager (ovo je rekao cale da pitam ako neko zna za cene kako se krecu, ako bude moralo?) itd..

@VR46 Pa jasno, na nekom mora da se slomi, steta sto sam to bio ja :D a puklo je jako hahahah :D

Al dobro, zagrizao sam jak beton, zvakacu dok ne sazvacem :D posle ima da bude tip top :flex: mora da vredi :)

Hvala svima na podrsci!
Marko kaze da za nekih 6,7 dana vadi motor, pa cemo se tada cuti da vidimo kakvo je stanje unutra, i da se dogovaramo za dalje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Najgore je kad ostane na pola... Kupiš, ono kanta. Ti kreneš da radiš i na pola odustanes ... Razočaran se... Prodaš u bescenje.... 

Izguraj to do kraja. Malo po malo i biće to lep motorin. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

@stari roker pa bas tako..nazalost stvari tog tipa bolje kako znas i umes izgurati do kraja, inace je razocarenje duplo..

Necu se dati :D

 

@srbac hvala!! Mora biti :)

 

@ser onaj je prvo pricao da je zalepila karika, a izmedju pominjao i izduvne ventile..a kompresiju uspeo da dobije, ali ne i vakuum.

 

A Marko kaze da se cuje lezaj u radilici. Jos ga nije dirao, tako da msm da jos nije gledao kompresiju. Ja jos nisam imao prilike da popricamo zbog posla, to je sve sad cale meni pricao. A kada bude zvao ici cemo zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Kao prvo zao mi je sto ti se bas "zalomilo".
Ali, opet imaces motor sredjen, da ne mislis da li ce da te ostavi.
A, druga stvar, prihvatio si sve muski, I nisi ga kao neka p.... prodao, uvalio drugom da vadi oci sa njim, sto bi vecina ljudi u Srbiji uradilo.
Ispunio si sebi zelju, kupio motor, jbg izaci ce te ko prva ljubav, ali nije sve u parama.
Motor je uvek skupa igracka, ma sta god radio.
Drzim ti palceve I samo napred, mozda ces ovu sezonu malo da se "stisnes", ali vec sledeca pun gas I puno sigurnih kilometara!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
7 minutes ago, ser said:

@demo0007 I pricu prodavca isto, kad si ga kupovao...

Prodavac prodaje u vidjenom stanju. Ja ne bih krivio prodavca, kupac je taj koji placa, ali majstor je najbitniji i njegova dijagnostika. Niko nikoga ne tera da nesto kupi. Sve je rizik. Da se razumemo, mnogi ni ne znaju nit zagledaju nit ih je briga... Nije svako picajzla. Doduse ovde je malo veci problem u pitanju,  ali sustina je ista...

 

Zato motori koji su full sredjeni kostaju vise (ne estetski nego mehanicki). Jednom prilikom mi je jedan clan foruma koji je kupovao motor od mene rekao "to sto si ti ulozio niko ne gleda, trziste je trziste."

 

E pa nije bas tako, bolje motor ne prodati nego ga prodati sredjenog po trzisnoj ceni po kojoj ide sve i svasta... Al treba razlikovati esteticare i one koji vole u mehaniku da ulazu. Ovi drugi su mi sigurniji. 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 32 minuta, Pingvin37 je napisao:

Zato motori koji su full sredjeni kostaju vise (ne estetski nego mehanicki). Jednom prilikom mi je jedan clan foruma koji je kupovao motor od mene rekao "to sto si ti ulozio niko ne gleda, trziste je trziste."

E pa nije bas tako, bolje motor ne prodati nego ga prodati sredjenog po trzisnoj ceni po kojoj ide sve i svasta... Al treba razlikovati esteticare i one koji vole u mehaniku da ulazu. Ovi drugi su mi sigurniji.

Podrzavam...:takoje:

Zato i meni svi kazu da se od mene isplati kupiti motor...:jee:

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Pa gle sad primer, resim ja da kupim motor kao ljubitelj, za mene, ne za prodaju i odem kod prodavca koji je isto ljubitelj, prodaje svoj jer zeli da kupi drugi, noviji, mladji, lepsi, drugaciji... I kaze mi, eto to ti je sto ti je, prodajem ti u vidjenom stanju, sto nisi poveo majstora. 

Pa nasisas mi se kare sa vidjenim stanjem, ne prodajes mikrotalasnu vec nesto sto volis, znas svaku sitnicu sta mu je i kako mu je.

Pa kazes, zategao sam lamele jer mi je korpa gotova, dize obrtaje kad se zagreje, ne znam sta mu je, nisam bio kod majstora, menjao sam ulje tad, nisam menjao od tad. Kupio sam ga tad, ne svidja mi se to i to, zato ga prodajem, od kad sam ga uzeo zeza me to i to, ne znam kako da resim i zato ga prodajem, hocu da uzmem drugi.

Ulozio sam to i to, stavio ono, stavio ovo, ugradio ovo, radio ovo, trazim tolko i tolko, nemoj da mi nudis dzabe manje.

 

A ne, ma motor je u solidnom stanju, vozio sam ga cele godine, eto sad ga prodajem, trebao bi samo servis da mu uradis, ti upalis on radi, provozas ga, sve ok. Das pare, krenes, kad za pola sata, kad se zagreje, cujes kako ti nesto lagano cekica u mozak i sutra zavrsis kod majstora na raskupusavanje!

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Svaki kvar se jednom pojavinprvi put. Hocu da kazem da mogu ja od tebe da kupim motor koji si zaista vozio 3 godine bez problema i da kod mene nesto crkne za 100 km. 

 

Jedino ne znam kako je majstor "dobio kompresiju"

 

@Dejan88 zasto mislis da je pederski prodati motor ako ti se u startu ogadio. Kazes evo motor ja kupio on crkao nemam pojma sta je i nemam ni zivaca ni zelju da sredjujem jer mi se zgadio. Cena adekvatna stanju i ako neko ima delove, zna da popravlja ili iz kojeg god razloga vidi sansu da prodje dobro meni to nije pederski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Zato sto onda opet punknes 500-1000e I opet nemas nista.
A, on ce ovako uloziti koliko vec treba I imati motor da zna sta vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Ja sam zato i napisao ako mu se ogadio. Ja sam imao nekoliko takvih situacija i nije me zanimalo da zadrzim to vozilo ni pod kakvim uslovima. Smucio mi se i to je to.

 

Jbg ima ljudi koji se vode maksimom sto se grbavo rodi vreme ne ispravi i ja to razumem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
1 hour ago, BokyBoy said:

Podrzavam...:takoje:

Zato i meni svi kazu da se od mene isplati kupiti motor...:jee:

Ja vise motor prodati necu za trzisnu tj ispod-trzisnu cenu kako sam do sad prodavao. Osim u hitnim slucajevima. 

 

Nije isto kad dobijes motor u kog je ulozeno u mehaniku i potrosni matetijal npr 1000e i onaj u kog tek treba ulagati. Moraj ovaj prvi da bude skuplji i tako ce i biti. 

 

Doduse ne nerealno-bezobrazne cifre, al vece cifre, da...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja