Jump to content

Moto Zajednica

CFMOTO SR 300 ABS?

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav svima ljudi vidim,upravo sam primetio ove nove CF motore koji su mi dobro zapali za oko s obzirom da sam hteo Pedu da uzmem za prvi pocetnicki motor u katergoriji a2, motor stvarno prelepo izgleda moze da se uzme na rate uz ucesce od nekih 900 do 1000 evra,rata je tipa oko 45 evra,sad van toga svega mene zanima da li je neko imao iskustvo sa ovakvim motorom,kakav je u prevodu,da li je kvarljiv,kakve plastike ima, da li je tesko naci delove,hajmo reci kao neku recenziju ljudi koji su ga vozili malo duze :)

SR-300-cf-moto-06.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zdravo druže,

 

Testirali smo taj model prošle godine, iskustvo možeš pročitati na magazinu.

 

SR300-scaled.jpg
BJBIKERS.COM

Nastavili smo sa testiranjem motocikala iz ponude brenda CF Moto. Posle modela MT650 na red je došao maleni SR300 sa kojim sam prešao nešto

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@Pablohvala druze pogledacu.

@micku kom smislu nije moguce porediti s pedom po cemu tacno,mislim po samim specifikacija je jaci kao sto i znam,da li mozda mislio na nesto drugo?

@Krokodilo iskreno ocekujem da ce me oduseviti sa obzirom da se motor moze uzeti na rate jos uz njega 3 godine garancije

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Neuporediv je sa Pedom jer je 2 klase iznad u kvalitetu izrade, bar meni ovako na oko tako deluje, stvarno vrhunski za jednog kineza.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova
Neuporediv je sa Pedom jer je 2 klase iznad u kvalitetu izrade, bar meni ovako na oko tako deluje, stvarno vrhunski za jednog kineza.
Двееееееее?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Kvalitet izrade, sama elektronika, mehanički delovi, ozbiljnost pristupa i neko malo iskustvo u celoj priči obzirom da je koliko mi se čini CF jedina kineska kompanija koja je učestvovala i završila trke na ostrvu Man.

Dakle bukvalno nebo i zemlja...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Evo recimo mog CF-a...sasvim pristojan motorin. Pre neki dan komentar servisera "motor kao puška!" fcc8baf777c2bcd1b01d4ba73282f083.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Stvarno ne znam šta čekaju u CFMoto-u, treba da naprave neki veliki sportak SR sa agregatom od NK 650 , i ima da pomrse konce Japancima i ostalima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4379 postova
6 minutes ago, Biker-Boy said:

Stvarno ne znam šta čekaju u CFMoto-u, treba da naprave neki veliki sportak SR sa agregatom od NK 650 , i ima da pomrse konce Japancima i ostalima.

Ima jos da protece vode Dunavom dok sportakom pomrse konce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da rezimiramo sve u prevodu ne moze CFMOTO da se meri sa ostalim kinezima, sto bi rekli to je kinez koji vredi svaki dinar. Koliko sam skontao i da uopste nije los motor bio sam procitao recenziju i stvarno mislim da sam odlucio da ce ovo biti prvi motor,jedino sto nisam nasao jeste sto se tice delova plastike itd i vidu ako bude nedaj Boze pada ili ostecenja neke plastike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4379 postova
Just now, _Dovla_ said:

Da rezimiramo sve u prevodu ne moze CFMOTO da se meri sa ostalim kinezima, sto bi rekli to je kinez koji vredi svaki dinar. Koliko sam skontao i da uopste nije los motor bio sam procitao recenziju i stvarno mislim da sam odlucio da ce ovo biti prvi motor,jedino sto nisam nasao jeste sto se tice delova plastike itd i vidu ako bude nedaj Boze pada ili ostecenja neke plastike.

Plastike se vare pa farbaju ili traze polovne (sto za ovaj motor neces naci jos uvek). Ne razumem zasto tacno ABS plastika kosta vise nego ceo menjac ili masina motora al dobro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4583 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Budući da sam testirao SR300, samo ću da kažem da sam posle testa hteo da ga kupim, uglavnom za vožnju na stazi i učenje tehnike. Mada se SR300 ne stidi ni puta. Mislim da sam u jednom danu odvozao i preko 500 km sa njim, bez ikakvih problema. Kakav je posle 10.000 - 20.000 - 50.000 km zaista ne znam, ali zaista upotrebljiv motocikl.

Promenio član Jovan Ristic
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 36 minuta, _Dovla_ je napisao:

Da rezimiramo sve u prevodu ne moze CFMOTO da se meri sa ostalim kinezima, sto bi rekli to je kinez koji vredi svaki dinar. Koliko sam skontao i da uopste nije los motor bio sam procitao recenziju i stvarno mislim da sam odlucio da ce ovo biti prvi motor,jedino sto nisam nasao jeste sto se tice delova plastike itd i vidu ako bude nedaj Boze pada ili ostecenja neke plastike.

Sve se naravno odrađuje preko zastupnika za Srbiju. Oklop na tom motoru je u bojama CF-a i napravljen je kao promo model. Tako da to što Motorcyclist priča je malo bezveze...cena plastike je takva kakva jeste ali nije ni skuplja niti jeftinija od ostalih ''nobles'' proizvođača a ne verujem da si takve sreće da opališ totalno po novom motoru. Sa druge strane za koju godinu sa napredovanjem 3D modelovanja moći ćemo bez problema da odštampamo delove plastike koji se polome na motorima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4379 postova
1 minute ago, mick said:

Sve se naravno odrađuje preko zastupnika za Srbiju. Oklop na tom motoru je u bojama CF-a i napravljen je kao promo model. Tako da to što Motorcyclist priča je malo bezveze...cena plastike je takva kakva jeste ali nije ni skuplja niti jeftinija od ostalih ''nobles'' proizvođača a ne verujem da si takve sreće da opališ totalno po novom motoru. Sa druge strane za koju godinu sa napredovanjem 3D modelovanja moći ćemo bez problema da odštampamo delove plastike koji se polome na motorima. 

Ne pricam bezveze i ne pricam za CF moto nego za plastike svih motocikala. Jedino se krpljenje i farbanje isplati, kupovina nove je preskupo. Bukvalno za neke polovne plastike mozes komotno da kupis komplet polovan menjac ili masinu za svoj motor, sto je suludo. A ta ABS plastika nije nikakvo svetsko cudo. Deru nas zato sto mogu, ista situacija je sa akumulatorima itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Motorcyclist je napisao:

Ne pricam bezveze i ne pricam za CF moto nego za plastike svih motocikala. Jedino se krpljenje i farbanje isplati, kupovina nove je preskupo. Bukvalno za neke polovne plastike mozes komotno da kupis komplet polovan menjac ili masinu za svoj motor, sto je suludo. A ta ABS plastika nije nikakvo svetsko cudo. Deru nas zato sto mogu, ista situacija je sa akumulatorima itd...

To jeste...kad sam video cenu plastike za Yamahu MT09 majko mila...dve plastike 20x20cm. Ali kažem u 2/3 slučajeva ako je saobraćajka (pu,pu ne daj Bože) u glavnom je motorista udaren pa se preko osiguranja sve naplati. Onaj ostatak jeste za varenje usled kačenja ili sličnog ali ta ABS plastika je očaj za varenje, krta do zla boga. Zato pominjem 3D štampače...to će baš promeniti celu priču oko oklopa, pogotovo za street/naked motore. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja