Jump to content

Moto Zajednica

Wobyhous dizalica za motocikl (ili preporuka za neku drugu)

Recommended Posts

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Društvo, gledam ovu dizalicu - deluje mi povoljno:
https://www.wobyhaus.co.rs/dizalice-i-vitla/25576-dizalica-za-motocikl-500-kg

Jel imao neko iskustva sa njom ? Najviše me zanima da li ona završava posao i za prednji i za zadnji kraj - tj mogu li oba kraja da se podignu (ne mora u isto vreme), i da li je motor stabilan na njoj.
Video sam da dosta hvale ovu Rothewald , sa kojom idu i adapteri (kolega prodavao nekad ovde: https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/101162-moto-dizalica/&tab=comments#comment-1625984

ali nisam uspeo da je nađem negde u prodaji.
Svaka preporuka dobrodošla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo je više priručna stvar. Bilo je na ovu temu i onih malo većih...koje su možda malo više sposobnije.

Iskreno smattam da ovo baš i nije neko rešenje. Da bi sprava na ovome bila stabilna, mora dodatno ozbiljno da se osigura. Naravno da bi najbolje bilo imati radioničku dizalicu...ali ovo svakako nije adekvatna zamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Kolega, ja sam pre par godina kupio hidraulicnu Rothewald(stariji model) slicnu ovoj i prezadovoljan sam. Lagano podize moj motor(oko 250 kg) a i brat je koristi za auto. Meni je posebno korisna za pranje lanca , u prvu na ler i samo naslonis cetku :)

Razlika je koliko primecujem samo u ventilu za spustanje, ova nova je prilagodjena za otpustanje i nogom. Vredi svaku paru i generalno Rothewald je dobar alat. 

Tada je bila na popustu oko 90e.

 

WWW.LOUIS.EU

Buy ROTHEWALD BIKE LIFTER HYDRAULIC at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

Promenio član Dovakhiin
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Dovakhiin a reci mi da li mozes sa njom da podignes i prednji kraj, recimo da radiš na viljuškama ili tako nešto , i koliko je stabilan motor na njoj.
Vidim da su različiti mehanizmi - ali na kraju na isti način motor legne na njih.
Inače, meni ovo i treba kao priručni alat, koristiću je verovatno par puta godišnje, tako da mi je ovo neka gornja granica što se cene tiče. Za zadnji točak i podmazivanje lanca već imam štender.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Dizalica podigne ceo motor I prilicno je stabilna ali dosta zavisi od rasporeda tezine napred-nazad. Kod mog motora je ram ispod agregata tako je baš stabilna ali ako skinem prednji tocak onda moram zadnji kraj da poduprem necim. Bocna stabilnost  je odlicna jer je sama dizalica prilicno dugacka. Inace njome podignem motor tokom zime kako bih sacuvao gume od deformisanja. 

Promenio član Dovakhiin
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pa i ne baš - tako ne možeš recimo da proveriš i zameniš ležajeve upravljača, a ni ležajeve zadnje viljuške - a to baš planiram u skorije vreme da odradim.
Ovaj lik koji ima baš dobar kanal o servisiranju xt660z, Vaclav Turek koristi baš ovu Rothewald, i zadovoljan je. Nadam se da će i ova Woby slično završavati posao. Možda samo napravim neke adaptere za prednji kraj ako bude potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ja sam bas hteo da ih izbegnem. Smanjuje klirens, povecava težinu. Primetio sam da se na mnogim enduro motorima brzo oštete, dobiju valjda luft ili opruge oslabe, pa počnu da lupaju preko neravnina itd.


Štender koji imam mi dosta posla završava u garaži, a za ove stvari poput zadnje i prednjih vila hoću da uzmem ovu dizalicu i to je to.
Koristan je centralni ako se desi da treba da se zameni guma na terenu, ali to ni sa njim trenutno ne bih mogao da uradim.
Ne kažem, možda ću nekad promeniti mišljenje , ali za sada ovako razmišljam.
Hvala na savetima u svakom slučaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
On 9.3.2021. at 20:11, dvlns je napisao:

Okaci motor o spaner za neku gredu i sve reseno. Ja tako radim i nikakav problem :)

Aj' sad kolega priznaj da ga tako zimi zakacis i vozis , " u prazno " :)  :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Pa manje vise racunam da kolega koji je hteo da kupi dizalicu sigurno ima neku garazu u kojoj bi koristio dizalicu. Jeste tako kulturnije ali za nekoliko potreba godisnje moze i ovako da se odradi bez para :)

 

Uglavnom eto samo sam dokazao da ne predlazem nesto sto i sam ne koristim ;) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja sam je kupio prosle godine za skuter. Medjutim, ne odgovara mi. Skuter je sav u plastikama, a mala mi povrsina da ga stavim sa centralnim stenderom. Jednostavno, nisam ni jednom uspeo da je iskoristim, ipak je za drugu vrstu motora.

Stoji u garazi, ici ce na prodaju sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 13 sati, Blaza je napisao:

Stoji u garazi, ici ce na prodaju sigurno...

Moram da citiram sam sebe...vec dvoje kolega me kontaktiralo za dizalicu, prvom je rezervisana, ako odustane, tu je drugi. Medjutim, nisam je stavljao na oglas jer me korona vezala za izolaciju tako da ne mogu trenutno nista ni da kupim, ni da prodam. Ostaje mi samo da vam " smetam" preko tastature telefona...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Tema je i dalje aktuelna, a naravno može i kao oglas - ako neko ima da proda dizalicu.  Da se pripremim za zimsku zanimaciju :)

A u međuvremenu ova wobyhous dizalica otišla sa 7000 na skoro 9k, a i čuo sam da nije nešto posebno kvalitetna, pa sam se malo ohladio kad se uzme u obzir da je i poskupela.
Kliknem pre neki dan na link iz trećeg posta - hidraulična u Louis-u - kad ono - snižena na 75 evra, akcija traje još 10 dana ! Kako sam se obradovao, rekoh to je to. Samo da vidim da li mi se više isplati da je naručim online, ili da platim da mi donesu, ili možda može neki drug da je donese. Dok sam ja to razmatrao - pogledam pose dva dana - nema više sniženja ... Ne znam zašto je pisalo da akcija traje još 10 dana.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ova ručna iz Woby hausa je atestirana na 500 kg, bar tako piše u uputstvu. Jake su ploče, a uvek možeš bušilicom da je podigneš / spustiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
On 20.3.2021. at 23:08, Blaza je napisao:

Moram da citiram sam sebe...vec dvoje kolega me kontaktiralo za dizalicu, prvom je rezervisana, ako odustane, tu je drugi. Medjutim, nisam je stavljao na oglas jer me korona vezala za izolaciju tako da ne mogu trenutno nista ni da kupim, ni da prodam. Ostaje mi samo da vam " smetam" preko tastature telefona...:)

Jebes dizalicu, samo da ti budes dobro.:cirka2::jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 2 sati, Dane Deda je napisao:

Jebes dizalicu, samo da ti budes dobro.:cirka2::jee3:

Hvala, hvala...krona je bila u februaru/martu, prošlo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja