Jump to content

Moto Zajednica

Kozne rukavice

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Bude u prvi mah malo čudno to sa vezanim malcem za domali, posebno ako si kočio sa tri prsta; navikne se čovek na sve. Dobro izgledaju :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

Mene su obradovali sa novim rukavicama, prezadovoljan sam i jedva cekam da ih probam ono izistinski . Za sad se sepurim po kuci ...
Ono sto mi se najvise svidelo pored udobnosti je to da kako imam siroku saku a kratke prste , ove rukavice savrseno pasu na palac i necu imati problema sa migavcima . 

viber_image_2022-02-22_08-46-21-825.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
On 26.9.2021. at 15:52, Mediterraneo je napisao:

Pazarih:

https://www.rst-moto.com/tractech-evo-4-glove.html

Hvala svima na korisnim sugestijama a posebno @drs i @dvlns.

 

Temu ostavljam otvorenu za razmenu iskustava.

I ja danas pazarih GP-Tech na koje sam se navikao. Mali problem je bio sto su to zapravo model za 2013 

 

 

IMG-53abdb0f48efe843afcd454cdeaf6d70-V.jpg

IMG-3f6660ec8f938dcff4dedb5c26f5cd2b-V.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Pre neki dan provozao motor i prvi put probao nove rukavice
 

VAQW4uO.jpg

 

Dainese Druid 3 Long. 

E sad videh u nekoj temi za održavanje kožnih odevnih predmeta da postoji neki Michelin preparat za negu kože, ali ne mogu da nađem sada kao za inat o čemu se radi :stabre: Verujem da ne moram da ih mažem i lickam još uvek, s' obzirom da su prvi put napustile stan juče na sat i po vremena, ali ako imate neki savet za održavanje rukavica a da nije već negde napisan, pucajte :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kao i svaka koža mora da se održava periodično. Morate da imate zaseban preparat za čišćenje i negu.

 

Naprska se sredstvo za čišćenje i onda se lagano čisti četkom i isušuje krpom. Nakon toga se nanese vosak. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 937 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Da ne otvaram novu temu, ima li neko da preporuči šnajdera za kožu, slučaj rašivenih rukavica, skoro novih.

image.jpeg

image.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Gordak985a da probaš u Rakovici, to ti je blizu...

Čovek je obućar, majstor starog kova. Upravo sam se vratio od njega, doduše sada mi je radio pendžete na nove cipele, ali sam dosta stvari (opreme) sređivao kad njega.

Od mosta u Rakovici, posle Premijera, ka Vidikovcu, imaš veliki Maksi sa desne strane, a posle njega nekoliko lokala, paralelno sa ulicom. Pretposlednji lokal je on. Svrati i pitaj. Ako ne može, pitaj ga ko može...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 937 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
@Gordak985a da probaš u Rakovici, to ti je blizu...
Čovek je obućar, majstor starog kova. Upravo sam se vratio od njega, doduše sada mi je radio pendžete na nove cipele, ali sam dosta stvari (opreme) sređivao kad njega.
Od mosta u Rakovici, posle Premijera, ka Vidikovcu, imaš veliki Maksi sa desne strane, a posle njega nekoliko lokala, paralelno sa ulicom. Pretposlednji lokal je on. Svrati i pitaj. Ako ne može, pitaj ga ko može...
Hvala, nešto mi obućari nisu pali na pamet, imam jednog takvog u kraju, šio mi je čizme zimus. Baš ću da ga pitam, pa i ovog tvog kad naiđem tuda.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Mozda malo glupo pitanje, nemoj da se uvredis. Koliko su kostale rukavice ? @Gordak985 Ne mogu da shvatim da moto oprema koja treba da istrpi cupanje i deranje sa 70-100km/h, bude rasivena posle 6meseci ili manje pa cak i da je posle 2 godine.  Pitam za cenu, jer mi je razumljivo jedino ako je rukavica tipa 20-60e pa da kazes niski rang -> niski kvalitet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 937 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 5 sati, Tarmi636 je napisao:

Mozda malo glupo pitanje, nemoj da se uvredis. Koliko su kostale rukavice ? @Gordak985 Ne mogu da shvatim da moto oprema koja treba da istrpi cupanje i deranje sa 70-100km/h, bude rasivena posle 6meseci ili manje pa cak i da je posle 2 godine.  Pitam za cenu, jer mi je razumljivo jedino ako je rukavica tipa 20-60e pa da kazes niski rang -> niski kvalitet

Nema šta da se vređam, pitanje je normalno sasvim, nervira i mene i vlasnika rukavica. Ja sam prve rukavice kupio za obuku neke tanke, "kožne", jeftine. Materijal počeo da se ljušti dok sam još bio na obuci, pa sam sledeće pikirao Oxford, 5-6000. OK, ne ljušti se koža, prava je, ali... Definitivno je to jeftinija rukavica, vidi se po svemu. Ove Revitove iz mog pitanja, brate kad je uzmeš u ruku osetiš kvalitetna, skupa rukavica. Kad ono...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da ne otvaram novu temu, ima li neko da preporuči šnajdera za kožu, slučaj rašivenih rukavica, skoro novih.
image.thumb.jpeg.2c3370c679d59f1d263ea5f507514c78.jpeg
image.thumb.jpeg.4945589bb3412cb620dae307eca33b78.jpeg
Meni se tako rašile IXS posle par vožnji, zamenili mi za nove koje traju evo već 5 sezona. Fabrička greška.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ima li neko rešenje za čišćenje ili barem dezinfekciju rukavica? Već sad kad ih skinem poželim da ih nisam skinuo :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 937 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Neko na temi za kožna odela reče da mogu da se peru u veš mašini, na programu za vunu, bez centrifuge, ako može kožno odelo, verujem da mogu i rukavice, samo sušenje dva tri dana posle toga

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja