Jump to content

Moto Zajednica

Motocikl kreće bez gasa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Imam Sprint Challenger, kopija Viraga 250. Crkla mi je bobina i naručio sam sa Alija komplet cdi, regler i bobine. Skinuo sam karburator i oprao ga u nitro razređivaču. Stavio sam nove bobine, svečice, nov cdi i regler. Sve radi kako treba osim što motor radi malo jače u neutralnoj i kreće u prvoj bez gasa. Proverio sam gas kabal i nije prezategnut. Probao sam i stari cdi i regler, isto se dešava.

 

Zna li neko o čemu se radi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4390 postova
9 minutes ago, qwerty12345 said:

Imam Sprint Challenger, kopija Viraga 250. Crkla mi je bobina i naručio sam sa Alija komplet cdi, regler i bobine. Skinuo sam karburator i oprao ga u nitro razređivaču. Stavio sam nove bobine, svečice, nov cdi i regler. Sve radi kako treba osim što motor radi malo jače u neutralnoj i kreće u prvoj bez gasa. Proverio sam gas kabal i nije prezategnut. Probao sam i stari cdi i regler, isto se dešava.

 

Zna li neko o čemu se radi? 

Pa na koliko obrtaja mu je ler gas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Namesti ler/neutral

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4390 postova
1 minute ago, qwerty12345 said:

Kako da namestim ler? 

Treba da kod karburatora imas ili tockic kojem mozes da pristupis rukom i podesis ili je neki sraf na karburatoru. Ne poznajem model motora pa ne mogu tacnije reci.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 40 minuta, qwerty12345 je napisao:

Kako da namestim ler? 

Drug, prati gde ide sajla na karburator, tamo gde zakacinjes "burence" postoji sraf koji taj polumesec zavijanjem gura (kao da dodajes gas)

Odvijanjem ces spustiti ler, upali masinu zagrej (prvo lociraj sraf) pa dok tako radi ti spusti ler, cuces po zvuku kada je ok!

Ili slikaj u krug karburator a ja cu ako vidim da ti obelezim sta da odvijas.

 

P.S. Imas li sauh/cok kako vec ko zove? Da nije otvoren?

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Nisam znao gde je šraf, mada sam znao šta je ler gas. Samouk sam, sve radim sam na motoru - menjao cdi, regler, bobine, svečice, ulje u motoru, ulje u kočnicama i viljuškama...

 

Karburator sam oprao u nitro razređivaču i ko nov je. Pošto su nove bobine i svečice su malo drugačiji model, poremetio se ler gas. Nisam znao u čemu je problem pa sam pitao ovde.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ma sve super, ja cenim kada neko kao Ti, radi sam, bori se sam, ima želju i volju da nauči, SAM.

Svaka čast!
Samo napred!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Nisam znao gde je šraf, mada sam znao šta je ler gas. Samouk sam, sve radim sam na motoru - menjao cdi, regler, bobine, svečice, ulje u motoru, ulje u kočnicama i viljuškama...
 
Karburator sam oprao u nitro razređivaču i ko nov je. Pošto su nove bobine i svečice su malo drugačiji model, poremetio se ler gas. Nisam znao u čemu je problem pa sam pitao ovde.
Карбуратор си прао споља или расклопио ко беба звечку и све делове по пропису?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Potopio sam karburator u posudu sa 4 litre nitro razređivača i ostavio neko vreme. Sijao se ko nov. Ništa nisam rasklapao. Sa novim bobinama i svečicama, pranjem karba i štelovanjem ler gasa, motor radi perfektno.

Promenio član qwerty12345

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4390 postova
2 minutes ago, qwerty12345 said:

Potopio sam karburator u posudu sa 4 litre nitro razređivača i ostavio neko vreme. Sijao se ko nov. Ništa nisam rasklapao. Sa novim bobinama i svečicama, pranjem karba i štelovanjem ler gasa, motor radi perfektno.

Pa ti si ga oprao samo spolja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Nije baš potpuno pranje sa rasklapanjem. Stavio sam ga u nitro i ostavio neko vreme, malo sam ga mučkao u nitru. Iako deluje da je u pitanju samo pranje spolja, nitro razređivač skine sve i iznutra. Karb je bio potopljen potpuno i tako stajao. 

 

Taj savet sam pokupio na ovom forumu i ljudi su ga opisali da radi odlično što i ja potvrđujem. Nije baš ultrazvučno skidanje prljavštine ali je efikasno za brzo pranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Нитро и неки делови у карбуратору нису баш у добрим односима али ајд нека буде. Иначе уопште није важно дали карбуратор сија споља, важно је да сија "у дубини душе".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja