Jump to content

Moto Zajednica

honda nsr mesavina

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda NSR 125

pozdrav svima, kupio sam Hondu NSR 125 '95 godiste i zanima me koje je najbolje ulje za mesavinu. Prethodni vlasnik je sipao Ipone 2t scoot city ulje ali meni to malo nije jasno da li moze da se sipa to ulje jer ipak pise da je za skutere pa ako neko moze da mi objasni. Evo i ulja koje je vlasnik sipao na linku ispod:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

može i t o ulje ali bi bilo bolje da se sipa neko ulje za sportske 2t motocikle.To je sigurno bolje ulje. Mislim da je najči motorex za 2t zbog orijentisanosti ka ktm sportskim 2t mašinama,motul pa svi ostali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda NSR 125
pre 7 minuta, sasa ns 1 je napisao:

može i t o ulje ali bi bilo bolje da se sipa neko ulje za sportske 2t motocikle.To je sigurno bolje ulje. Mislim da je najči motorex za 2t zbog orijentisanosti ka ktm sportskim 2t mašinama,motul pa svi ostali.

hvala a zanima me i da li je bolje uzimati polu-sinteticko ili skroz sinteticko ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ulje za sportske je isključivo ful sintetika i to ona najbolja I NARAVNO NAJSKUPLJA.,mislim da treba to da sipaš ako misliš da je skupo sipaj neku najkvalitetniu polusintetiku ili normalnu ful sintetiku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda NSR 125
Pre sat vremena, sasa ns 1 je napisao:

ulje za sportske je isključivo ful sintetika i to ona najbolja I NARAVNO NAJSKUPLJA.,mislim da treba to da sipaš ako misliš da je skupo sipaj neku najkvalitetniu polusintetiku ili normalnu ful sintetiku

pa kako bi ja sada mogao da predjem na ful sintetiku, da li samo da pustim motor skroz da se isprasni dok nema vise goriva pa da onda mu sipam novu mesavinu sa novim uljem ili kako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

2T motor ne bi smeo da ostane bez goriva/podmazivanja. 

Ako mesa sama i nije uskljucena pumpa, skines crevo kojenide do pumpe, ispustis ulje u flasicu, vratis crevo. Ako si pedantan, bocu od ulja isperes benzinom i pustis da i benzin ode u flasicu kroz crevo. 

Vratis crevo na pumpu i sipas full sintetiku. 

Ako pak ne mesa preko pumpe nego je deaktivirana, onda istrosis ili ispustis mesavinu iz rezervoara, ali nikako da cekas da motor ostane bez goriva.

Namesas novu mesavinu i gas. 

NSR je jedna izdrzljiva cvajara, ali nikako ne voli da zavrti na suvo. Kao ni bilo koja druga. 

Na takvim motorima se nikad ne stedi na ulju jer ti je ono najbitnije za masinu. I mnogo je isplativije skupo ulje nego klipnjaca/klip/cilindar. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja