Jump to content

Moto Zajednica

Jawa 350 634

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kako samo veselo fercera, taj zvuk još nisan zaboravija.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Jedan susjed ima ducatija, kad sam upalio spustio se pred zgradu da cuje kako radi i kaze da je odusevljen i zvukom i svime :rolleyes:, kaze ocmo li ici zajedno se voziti kad registriraš :lol2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Auspuh cuvam za "nedaj bože",  za rezervu :takoje:, finese cemo uciti kad krenemo cestom :lol2:, ako ima ko kakav savjet opcenito za jawu neka zbori :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ispratio sam temu od početka i mogu da kažem da sam oduševljen ovim majstorskim radom!:takoje:

Jawa nije bila ovako dobro lakirana ni kad je izašla iz prodavnice. Jako je lepo što si ovaj klasik vratio u stanje za izložbu.:)

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Par pitanja za vas iskusnjare, pravio sam mjesavinu sa castrolom koji ili sintetika ili polu, ocito ovaj motor nemoze sagoriti to ulje pa ga pljucka na auspuh, jel bolje da stavim neko bezveze ulje? I kako da karburator postavim jer mi bez filtera upali na prvu kurblu a kad spojim na filter zraka puno teze i skoro nikako, svjecice isto nove ngk b7hs, neko mi je rekao da su cak super bosna bolje za jawu ali ni neznam koja po oznaci niti di ih ima kupiti, filter zraka je naravno novi stavljen i igla u karburatoru je na srednjem polozaju,karburattor je isto novi

 

Promenio član Matozd
Greska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jawa će uvek da pljucka malo ulja :D:D:D . Mi smo sipali običan dvotaktol, mineralni, a kad nismo imali para , onda motorno ulje SAE30. Bosna F65 p (čini mi se) ili ako nađeš negde PAL ?????. Japanske svećice su bile (tada a verovatno i sada) suviše nežne za Čehinju. Iglu spusti, probaj... Meni je Jawa palila uvek na treću, recimo. Hladna. Vruća, kako kad, prva, druga.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Motor je bez uloska filtera prosao tehnicki,doduse ovaj nije ni znao ni di se pali ni kako :lol2:, skupilo se par ljudi, gledalo ispitivalo, al kad sam šalteruši dao papire iz bivse nam drzave pao joj mrak na oci, di kud kako :staa3:, sve me strah bilo da nece papirnato proci, ali eto i papirologija rijesena

IMG_20210520_193236.jpg

  • Sviđa mi se 12
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Ajme, vjerujem da ce se i sa tebe cijediti znoj s cela, sa mene je curilo kad se njih troje skupilo oko papira i kompjutera, pa sto ce kako ce :lol2:, nego jel matik ide na cestu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Podseti me Štampar... Ako si na svoju Jawu prebacio komplet el. paljenje sa novije (koju ja nisam imao), sećam se da je drugarima crkavala (komutator?) neka crna kutijica koja je bila jeftina i uvek su imali jednu rezervnu pod sedištem. Savet, nabavi rezervu. :D :D :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600
On 21.5.2021. at 23:10, misa-pei je napisao:

Podseti me Štampar... Ako si na svoju Jawu prebacio komplet el. paljenje sa novije (koju ja nisam imao), sećam se da je drugarima crkavala (komutator?) neka crna kutijica koja je bila jeftina i uvek su imali jednu rezervnu pod sedištem. Savet, nabavi rezervu. :D :D :D 

Sta je ovdje taj komutator i di naci ?:zbunjen:

received_2101587989985224.jpegspan модулspan модул

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@Matozd Koliko se sećam (to je bilo pre 30+ godina), trebalo bi da je ova veća. 

 

Eh, da nam je Lijan živ, znao bi bez greške :(

 

 

Jawa struja.jpeg

Promenio član misa-pei

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ih, sad, 20, 25, 30 godina... :D:D:D

 

Jawa 350 TS, prva na 12V. Njena struja je imala neku slabu tačku, mislim da sam problem povezao sa Ladom samarom, koja je imala taj komutator. Da im je obema to slaba tačka. Samo se sećam da su je zvali "crna kutijica, nazad u repu" ili ispod sedišta. A ono rebrasto je, valjda, regler.

 

Tranzistorsko se stavljalo i na one Jawe od 6V koje sam ja imao. Nisam ga stavljao, ali si u pravu, samo lepo podmazivanje filca i sa običnim platinama se slatko navozaš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Momci svaka vam čast :jee1:,  postavio sam pitanje u jawamaniu ali izgleda da bolje da sam vamo,pa ako imate volje pogledati, a i danas sam polozio A kategoriju pa ocekujem da cu ju puno vise vozikati sad kad s legalan :lol2:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Isao sam đir veceras sa dragom i ženu poveo jel:lol2:,sve super,motor par dana stajao ja ga upalio, kad idemo mi s pića nazad a on ni čut :tras2:, nego aj miško zaguraj i trnnntrnnnt :zbunjen:

Promenio član Matozd
.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Kada vidim ovakav projekat pozelim Jawu ali mi se onda javi fantomski bol u desnoj butini - posledica kurblanja, nista gore leti upali na prvu, drugu, ti srecan odes negde i onda nece pa nece, ispustis dusu kurblajuci.

Okaci samo onu sliku sheme el.paljenja da vidimo sta je sta, one bobine su za ili sa skutera, da ne kazem kinezi, ja bih pojurio nesto malo bolje, pogledaj po sajtovima za tjunig skutera sta ima "kvalitetnije". 

Promenio član Golub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja