Jump to content

Moto Zajednica

Ćerka na motoru

Recommended Posts

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 17 minuta, Kalesin je napisao:

Grešiš ovaj grešiš šinko....:P 

Oboje ste u pravu,razlika je u poznavanju svog deteta.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ka što većina zna živim u CH, tamo je još u osnovnoj školi obavezna obuka za bicikl i ispit za isti, ne u smislu neke vizačke nego čista provjera sigurnosti. Tako se dica lagano uvode u promet, uče koje ih opasnosti vrebaju, našta moraju paziti.

Kasnije sa 14 mogu polagati ispit i voziti moped, ono kao tomos A3.
Kategorija M.

Sa 15 smiju vozit do 50ccm, 4kw snaga i speed limit od 45km/h.


Sa 16 smiju polagati ispit za A1 i voziti 125ccm, 11kw snage.



To je sustavno osmišljeno i postepeno uvođenje djece u promet na ulicama i upravljanje dvokotačem.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Tako i treba, a ne djeci zabraniti sve i praviti ih debilima.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 42 minuta, el classico je napisao:

još u osnovnoj školi obavezna obuka za bicikl i ispit za isti,

I u moje vreme u nekim razredima osnovne skole (cini mi se 84-85-86-e ) je bio nastavni predmet OTO (opstetehnicko obrazovanje) u okviru kojeg je pored tehnickog crtanja i kojecega bilo i poznavanje saobracajnih propisa (testovi bili kao za polaganje vozackog), i voznja bicikla na poligonu,spora voznja,osmica,klackalica i svasta nesto.Steta sto su ukinuli.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Pa i ja sam polozio PSP u osnovnoj skoli i isao na takmičenja iz saobraćajne sekcije.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
26 minutes ago, ivica744 said:

I u moje vreme u nekim razredima osnovne skole (cini mi se 84-85-86-e ) je bio nastavni predmet OTO (opstetehnicko obrazovanje) u okviru kojeg je pored tehnickog crtanja i kojecega bilo i poznavanje saobracajnih propisa (testovi bili kao za polaganje vozackog), i voznja bicikla na poligonu,spora voznja,osmica,klackalica i svasta nesto.Steta sto su ukinuli.

Tako je...i svaka škola imala iscrtan poligon i bila takmičenja i skroz je bilo zabavno. Sad ne smeju da se penju uz konopac jerbo mogu da tuže školu za nastale žuljeve na nežnim rukama sposobnim jedino miša da kliknu...mrlj mrlj mrlj

sorry za off...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 4 minuta, Kalesin je napisao:

Tako je...i svaka škola imala iscrtan poligon i bila takmičenja i skroz je bilo zabavno. Sad ne smeju da se penju uz konopac jerbo mogu da tuže školu za nastale žuljeve na nežnim rukama sposobnim jedino miša da kliknu...mrlj mrlj mrlj

sorry za off...

I bili srecniji nego danasnja deca sa svom tehnologijom.Nije off,cujes li @Ibivan,kupuj detetu motor,ako joj izmami osmeh to je to.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3046 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E sad već zvučimo ko četvorica Jorkširaca iz skeča :)

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ka što većina zna živim u CH, tamo je još u osnovnoj školi obavezna obuka za bicikl i ispit za isti, ne u smislu neke vizačke nego čista provjera sigurnosti. Tako se dica lagano uvode u promet, uče koje ih opasnosti vrebaju, našta moraju paziti.

Kasnije sa 14 mogu polagati ispit i voziti moped, ono kao tomos A3.
Kategorija M.

Sa 15 smiju vozit do 50ccm, 4kw snaga i speed limit od 45km/h.


Sa 16 smiju polagati ispit za A1 i voziti 125ccm, 11kw snage.



To je sustavno osmišljeno i postepeno uvođenje djece u promet na ulicama i upravljanje dvokotačem.


Poslato priko Ténéré
Znači kolega sa ćerom pravac CH, taman je stasala za M kategoriju, bicikl da polaže naknadno.
@el classico , pa kad bi švajcarski zakoni bili primenjivani samo 10 dana na našim ulicama i putevima, ne bi ostalo 5% vozila koji su sad na ulicama. Ko preostane vozio bi pustim ulicama ko 60ih.
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 9 sati, Ibivan je napisao:

Pa i ja sam polozio PSP u osnovnoj skoli i isao na takmičenja iz saobraćajne sekcije.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

Tu smo onda svi neka generacija,imam cak i diplome sa tih takmicenja:takoje:(ako zenu ne bude mrzelo da nadje slikacu).Kad smo bili neki 3,4 razred uveli su za prvake(jer je bilo pionirsko vreme-crvene marame)zute fluo marame-kao pionirske i secam se da su i panduri dolazili u skolu i drzali poneki cas o saobracaju.Sad od toga nema nista.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I moja generacija je imala taj čas sa pandurima, ali ništa od poligona za bajs ili štagod. Msm da smo bili drugi razred, dakle, 1997/98. godina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Ka što većina zna živim u CH, tamo je još u osnovnoj školi obavezna obuka za bicikl i ispit za isti, ne u smislu neke vizačke nego čista provjera sigurnosti. Tako se dica lagano uvode u promet, uče koje ih opasnosti vrebaju, našta moraju paziti.

Kasnije sa 14 mogu polagati ispit i voziti moped, ono kao tomos A3.
Kategorija M.

Sa 15 smiju vozit do 50ccm, 4kw snaga i speed limit od 45km/h.


Sa 16 smiju polagati ispit za A1 i voziti 125ccm, 11kw snage.



To je sustavno osmišljeno i postepeno uvođenje djece u promet na ulicama i upravljanje dvokotačem.


Poslato priko Ténéré
Citirao sam jer sam hteo slično da napišem za Nemačku, samo zato jer je to jedini ispravan način. Sa deset godina znaju dosta saobraćajnih znakova, ko ima a ko nema prednost, zbog čega je bitno biti vidljiv u saobraćaju i kako biti vidljiv, pravovremeno obaveštavanje ostalih učesnika u saobraćaju itd. To u ovom slučaju kolegi, pokretaču teme, malo znači ali je bitno da dete ima te informacije. Ako ne kroz školu, onda od roditelja. Malo bicikl, malo neki mali moped, skuter i onda sve dalje. Gde je dete u svemu tome, to zna samo roditelj i prema tome zna da li je vreme za automatik, menjač... Ili ništa od svega. Većina ostaje na biciklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja