Jump to content

Moto Zajednica

Da li je velika potrošnja?

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svima, posedujem skuter Piaggio Free 50cc, da li je prevelika potrosnja ta da je potrosio maltene pun rezervoar (mozda caša goriva bi trebala da bude pun) na 35km? (2 ipo sata konstatne voznje), na skuteru smo se sve vreme vozili ja i drug koji zajedno imamo otprilike 140kg, bilo je i dosta uzbrdica i izlazio je. Skuter je sve vreme bio vozen pun gas. Skoro mu je ciscen karburator ali nije nista kasnije dostelovano ili podesavano jer se ne razumem bas najbolje u to. Motor ima i problem sa ler gasom jer ni on nije nastelovan tj dok se stoji u mestu mora da se dozira gas da se ne bi ugasio. Mene zanima da li je ova potrosnja normalna i ako nije na sta bi trebalo obratiti paznju?

Promenio član braskejovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

dva i po sata.. 35km.. casa do punog rezervoara..

je l' ti ne umes da izracunas potrosnju u L/100km ili sta? Volis zagonetke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Uzmi sinko pročitaj neku knjigu i nemoj da bežiš sa srpskog u školi totalno si neartikulisan, niko te ništa ne razume. Ako nastaviš tako lopata i mešalica ti ne ginu, .mada i tu treba da se računa 1:3 odnos peska i cementa.... 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Pretpostavljam da mislis da ti ne radi km sat.

Pa kul, uzmi na gugl mapama neko rastojanje (otvoren put, pozeljno bar 50km) pa probaj.

Drugo, ako si vozio 2.5h, polazim od toga da si isao prosecnom brzinom oko 40-50km/h, vidi koliko ti staje goriva u rezervoar pa izracunaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
1 minute ago, braskejovan said:

Hvala vam svima totalno ste bili od pomoci

1. Druze, polupismen si i konfuzan. Smisli neku suvislu recenicu.

2. Kad dodju stariji clanovi (u sta sumnjam, ima da te iskuliraju 100 na sat) dobices prvo kritiku sto nisi postovao pravila foruma i nisi se predstavio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

I proveri da li ti negde curi rezervoar :stabre:. Znači da si realno potrošio rezervoar za cirka 100 km, što je baš puno. Pretpostavljam da rezervoar ima bar 5 litara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
pre 8 minuta, ParadajzTurista je napisao:

1. Druze, polupismen si i konfuzan. Smisli neku suvislu recenicu.

2. Kad dodju stariji clanovi (u sta sumnjam, ima da te iskuliraju 100 na sat) dobices prvo kritiku sto nisi postovao pravila foruma i nisi se predstavio.

 

1.Otkud ti znas da sam ja polupismen?Nije bas isto kad pricas sa nekim uzivo i preko poruka kada kucas

2. To je tacno ali ne snalazim se bas najbolje po forumu i hteo sam odmah da pitam u vezi skutera, dodacu i te ostale podatke kasnije

Promenio član braskejovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
pre 3 minuta, zhex je napisao:

I proveri da li ti negde curi rezervoar :stabre:. Znači da si realno potrošio rezervoar za cirka 100 km, što je baš puno. Pretpostavljam da rezervoar ima bar 5 litara...

Pa da bas zbog toga sam i ja pitao jer mi je nerealno da toliko puno potrosi. Provericu i to, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Pa vidim kako pises, ceo pasus si ispisao, a nisi kljucne stvari rekao.. (uzgred, ja i nisam rekao da si poluusmen, to ne znam).

 

Evo, recimo, za mene kao amatera.. niti znam koliki ti je rezervoar (da li je 4,5,6 L).. niti da li je masina 2T ili 4T (valjda je 4T).. dakle, ni uz dobru volju ne umem da pomognem..

 

Da tebi curi benzin iz rezervoara, pa valjda bi video ili oseti miris..

Ako ti je, recimo, veca glavna dizna u karbu.. moze da ti vuce vise benzina.

Ali, prvo i osnovno je da ustanovimo kolika ti je tacno potrosnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Al se ismijah komentarima

Ako sam ja razumio 2 i po sata je vozio pun gas i presao 35 kilometara. Sto znaci prosjecna brzina 14km/h.

Ako je rezervoar tog motora 5L(a trebalo bi da jeste) onda je potrosio oko 5L na tih 35km.
Sto znaci da ti taj tvoj motor trosi oko 15L na 100km ako ga vozis prosjecnom brzinom od 14km/h.

Neka me neko ispravi ako grijesim u proracunima.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ma ne ovde je dobra racunica i motor je ispravan.Kapacitet rezervoara je oko 4 litra,pa ispada da je za 2,5 sati voznje trosio oko 1,6 litara na sat.Da se kretao brzinom od 40 km/h presao bi oko 100 km a potrosnja bi bila taman oko 4L, sto mu i jeste blizu fabricki propisane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Ma ne ovde je dobra racunica i motor je ispravan.Kapacitet rezervoara je oko 4 litra,pa ispada da je za 2,5 sati voznje trosio oko 1,6 litara na sat.Da se kretao brzinom od 40 km/h presao bi oko 100 km a potrosnja bi bila taman oko 4L, sto mu i jeste blizu fabricki propisane.

Pa otprilike je ta neka prosecna brzina bila po mom misljenju, oko 40-45km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 1 sat, braskejovan je napisao:

Pa otprilike je ta neka prosecna brzina bila po mom misljenju, oko 40-45km/h

Dobra ti je logika, vozio si dva ipo sata, presao 35km, a procenjujes da je prosecna brzina 40-45 km/h :) 

Pa ti si bezao i sa matematike u skoli i to od ranih razreda... 

Promenio član aca-pn
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
13 minutes ago, Krokodilo said:

Дајте мени као јужњака бар објасните мит о црном дететуemoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kratka mu karijera bila. Ukratko - neki forumas pod nickom crno dete, iz BG-a. Hteo da postane jutjuber, pa je cepao gsxr preko mosta 200km/h, pricao kako je na sajmu neko upalio Ducati u sali pa svi mislili da se nesto raspada i da je Ducati govno od motora... Skupio je dosta hejtera ovde tim nekim pricama i voznjom a onda je osvanuo u Blicu sa snimkom voznje preko mosta pa je brze bolje obrisao snimke sa youtube kanala u narodu poznatije kao USRO SE.

Posle je napisao kako ide u inostranstvo da tamo pravi jutjub karijeru, tamo bolje ide.

 

I da, roditelji su mu neki profesori u BG, sa tim se dicio. 

 

Eto.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Ovo je karakter iz (jako dobre) video igre Limbo, iz 2010.



PLAY.CO.RS

Ako uzmemo da pratimo korene indie manije koja je zahvatila industriju video igara ove decenije, negde na samom početku ćemo svakako da vidimo ime iz naslova ove vesti – Limbo. Ova malo remek-delu studija Playdead je jedna od prvih “velikih” indie igara, koja je svojim umetničkim stilom i originalnim gejmplejom postala planetarni hit, i svakako […]

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja