Jump to content

Moto Zajednica

Mladenovac NIS pumpa

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Udes motocikla i Dačije Sandero.

Kolega je živ, ali desna noga i desna ruka frakture na više mesta.

Vizač Dačije je naglo prikočio i hteo da skrene levo na pumpu.

20210301_142858.thumb.jpg.a4a45c5a79206363763396f48d656f87.jpg

 

Na njega je naleto moticiklista.

Nije stigao ni da koči.

Motocikl je završio u žutom vw kediju.

A vozač 30 metara dalje.

20210301_142723.thumb.jpg.5736a2479b6fadb07bef87b71eaf0d23.jpg

 

 

20210301_142854.jpg

 

20210301_142756.thumb.jpg.d40738610563d771cf89d2ed2b27b7dc.jpg

 

 

Promenio član feniks
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Биће на крају да је крив што није држао растојање.....бла бла бла
Жао ми колеге, али класика пред сваку сезону као по правили

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Kolega... Tako i jeste..
Nije držao odstojanje i NIJE vozio u granicama dozvoljenog/prilagođeno uslovima saobraćaja.

Niti krivim, niti prejudiciram.

Svako će odgovarati za svoj deo.

Mnogo se gine na drumu, a sami možemo preduprediti preko 90%

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Ne možemo da znamo zasigurno to oko krivice.. Ovde je put prav i ravan, sa isprekidanom linijom. Pretpostavimo da ispred Dačije nije bilo nikoga.. U tom slučaju kolega nema razloga da očekuje da će se ovaj naglo zaustaviti ako pre toga nije dao migavac. I još pretpostavimo da mu se lagano približavao da bi odmah posle prolaska vozila iz suprotnog smera izvršio preticanje. Ovaj se u poslednjem trenutku "seti" da skrene na pumpu i naglo koči..

Negde u zakonu stoji da vozač treba na vreme da obaveštava ostale učesnilke o svojim namerama i da ne sme naglo da menja način kretanja, osim ako..

Čini se da zavisi od detalja i da će imati o čemu da raspravljaju. Na kraju je nevažno, samo da se kolega oporavi kako treba.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 46 minuta, KoleD je napisao:

pretpostavimo da mu se lagano približavao

Losa ti je pretpostavka,onako odvaljen tocak na autu nije od lagane brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Pretpostavka kao svaka pretpostavka.. Ali nisam mislio da je bila mala brzina nego da sa lagano približavao odnosno lagano smanjivao odstojanje ako je planirao preticanje. Brzina obojice je mogla biti i poprilična. Ali to je sve šta bi bilo kad bi bilo, nema veze sa činjenicama. O tome će oni..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Biće podeljena odgovornost, platiće kazne svaki za svoje delo a to osiguravajuća društva najviše vole kada su oboje krivi.

On zbog naglog kočenja a kolega zbog nedržanja rastojanja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

To sto je put ravan i linija isprekidana ne znaci da nema ogranicenja i da smo sami na putu pa da mozemo da zavrcemo koliko zelimo... uostalom, kakva god da su pravila i zakoni, svako od nas mora da bude svestan koliko smo ranjiva kategorija i koliko unapred moramo da predvidjamo situacije koje mogu da se dese... Ne vezano za ovu situaciju, do naglog kocenja moze doci i usled izletanja necega na put, ne mozemo uvek kriviti drugu stranu!

Moramo sami sebe cuvati!!

Kolegi zelim brz oporavak!

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
38 minutes ago, DarkoB said:

Ne vezano za ovu situaciju, do naglog kocenja moze doci i usled izletanja necega na put

Upravo jedan od razloga zasto je vozac vozila koje se krece iza duzan da drzi odstojanje, u 99,99 posto saobracajne nezgode sa naletanjem vozila su krivica onog koji se kretao pozadi.Ne zelim da preko slika vrsim uvidjaj....samo kazem kad se vec povela diskusija u tom pravcu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Pretpostavka???

Majka svih zajeba...
A na ono...
Mislio sam...

Moj pokojni ćaća bi rekao...

Misliti i srati nije isto sine!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre sat vremena, srbac je napisao:

Biće podeljena odgovornost, platiće kazne svaki za svoje delo a to osiguravajuća društva najviše vole kada su oboje krivi.

On zbog naglog kočenja a kolega zbog nedržanja rastojanja !

pa ako je 50:50 valjda placa osiguranje i jednoj i drugoj strani

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

U pitanju je veoma neprijatna situacija na ovoj frekventnoj deonici, gde saobraćaj neprekidno teče sve vreme u oba pravca, dobra preglednost, isprekidana linija, kretanje brzinom nekad i manjom nego u naseljenom mestu...
Dok sam točio gorivo u motocikle, vidim kako se, iz pravca Đurinaca, približavaju u koloni (motociklista vozi iza Dačije, na rastojanju "normalnom" za gradske uslove vožnje, iza njega kamion...). Kreću se brzinom toka saobraćaja (svi voze oko 50 km/h).

Nismo se pozdravili (niti je on pokazivao interesovanje za nas na pumpi).

Trenutak po prolasku, čujemo tresak, momentalno okrećem glavu levo i vidim čoveka kako leti kroz vazduh, kao krpena lutka.

 

Idiot u Dačiji (objasniću posle zašto ga smatram idiotom), je prošao ulaz na pumpu iz pravca Đurinaca (pravac iz kog je dolazio).

20210302_185500.thumb.jpg.ac7dd6c591982d7c1bab214689442ec5.jpg

 

Iznenada koči, da na pumpu uđe na ulaz predviđen iz pravca Mladenovca (mimo zdrave pameti i logike, jer mora da skreće pod uglom od 90 stepeni i uradi polukružno da bi ušao na pumpu). Sigurno je to radio i pre, sa ciljem da se vrati prema Đurincima.

20210302_185547.thumb.jpg.ade7642b20b311982de923af329581dd.jpg

Nije decidno zabranjeno, ali nije predviđeno (ni samim oznakama na pumpi, a ni zdravom logikom).

Uradio je nešto čega smo, svi mi koji vozimo, svesni (zato ostajemo čitavi).

Naglo staje i pali pokazivač pravca (to je postala neka "standardna" pojava koju rade vozači).

 

Član 32, stav 2 i 3

"Vozač ne sme naglo da menja način vožnje, osim u slučaju izbegavanja neposredne opasnosti. Vozač ne sme da započne bilo koju radnju vozilom u saobraćaju na putu (uključivanje u saobraćaj, promenu saobraćajne trake, prestrojavanje, skretanje, polukružno okretanje, obilaženje, preticanje, vožnja unazad, isključenje iz saobraćaja, zaustavljanje, parkiranje i dr.) pre nego što se uveri da radnju može da izvrši na bezbedan i propisan način."

 

Član 38

Vozač ne sme naglo da uspori vozilo, osim u slučaju izbegavanja neposredne opasnosti. Vozač koji znatno usporava vozilo dužan je da to učini na način kojim neće ugroziti, odnosno ometati vozače koji se kreću iza njega.

 

Krivica motocikliste je u prvom redu neiskustvo u saobraćaju.

Što nije bio svestan da svakom trenutku, svakom učesniku u saobraćaju, može pasti na pamet da uradi stvari van pameti.

Uopšte nije kočio i sigurno je u trenutku pokušao "pobeći" levo.

 

Udarac u fiksnu prepreku, pri brzini od 50 km/h, ima silu udarca kao pad sa petog sprata.

Pri čemu telo dobija 20 puta na težini (mučenik ima blizu 100 kg telesne mase).

 

Realno, u ovakvoj situaciji, retko ko bi uspeo odreagovati.

Jedina šansa je pedvideti ovako nešto i prilagoditi se (biti spreman u svakom trenutku na neverovatne stvari).

 

Član 42, stav 1 i 2

"Vozač je dužan da brzinu kretanja vozila prilagodi osobinama i stanju puta, vidljivosti, preglednosti, atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta, gustini saobraćaja i drugim saobraćajnim uslovima, tako da vozilo može blagovremeno da zaustavi pred svakom preprekom koju pod datim okolnostima može da vidi ili ima razloga da predvidi, odnosno da vozilom upravlja na način kojim ne ugrožava bezbednost saobraćaja. Ako vozač vozi sporo u meri u kojoj ometa normalan saobraćaj, dužan je da na prvom odgovarajućem mestu omogući da ga drugo vozilo bezbedno pretekne, obiđe ili prođe."

 

Član 82

"Vozač mora da drži bezbedno odstojanje od vozila koje se kreće ispred njega, tako da može blagovremeno da uspori ili se zaustavi, ako vozilo ispred njega uspori ili se zaustavi."

 

Bezbedno odstojanje (u metrima) iznosi 20 ili 30 posto od brzine vozila.

Pri brzini od 50 kilometara na sat, bezbedno odstojanje bilo bi 10 do 12 metara.

Međutim u uslovima gradske vožnje odstojanje je obično manje (od tri do pet metara).

I to se ne smatra nebezbednim. Ali definitivno jeste (neki to, nažalost, nauče na teži način).

 

Vozač Dačije je idiot, zbog ovoga što je uradio.

Idiot je, zato što ni u jednom trenutku nije pokazao ni zrno ljudskosti prema čoveku.

Ma koliko da je taj drugi kriv, čovek je u pitanju. 

Čovek, koji deset minuta, nije pokazivao znakove života. 

Idiot je zbog izjave:"Ko ga jebe, on je udario u mene. Ja sam hteo da skrenem na pumpu..."

 

To je generalni stav prema motociklistima.

Kao i u situaciji one krmače, pijane kao morka.

 

Ide proleće. Čuvajte se traktorista.

Juče su nam, od Kosmaja do Koraćice, dvojica traktorista izletala sa sporednih puteva.

 

Da li su popili po neku?

U to ne treba sumnjati.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Dakle, da izbegavamo presudjivanje pre nego čujemo obe strane..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Bilo mi je teško dalje pisati o ovome.

Krivica definitivno postoji.

Nije više ni važno čija, svi znamo ko na kraju izvuče deblji kraj batine.

 

Počeo sam temu na licu mesta, nakon što je nastradali zbrinut.

Cilj mi je bio da možda neko prepozna registraciju motocikla.

Sa nama je bilo par kolega iz Mladenovca, ali ga ne poznaju.

 

Ovo, večeras napisano, je sa namerom da ukažem na još jednu moguće-nemoguću situaciju.

 

Nije jurio, nije preticao, ali nije ni odreagovao adekvatno, jer, definitivno, nema iskustva u saobraćaju.

 

Idemo dalje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

I opet...
Kolegi želi da sve bude ok...

On je kriv za udes...

Ne možeš da voziš 50-60 nekome na braniku, 3-5m udaljenosti.

Ja ni u gradu sa 50 ne vozim na braniku. To se smatra nasilničkom(bahatom) vožnjom...

Ne kažem, da vozač Dačije je uradio nešto što je nepromišljeno, što je moglo nekoga koštati života, ali će sigurno imati posledica...

Kao vozač iza, BIO je dužan da napravi odstojanje, barem 20 metara.
Tih 20 metara bi ga spasilo... Ali jooook, ajmo na branik, i onda nam kriv Đavo.

Opet napominjem, da je sve bilo lepo, i tako kako kolega kažete, ne bi došlo do nezgode.
Sa 50, moj mrtvi V-strom staje u mestu u 15 metara. Da je pratio saobraćaj kolega, a ne zverao levo, desno, ne bi se desilo to što se desilo. Prosto, fizika je takva...
Da je lik nabo kočnicu u dačiji, kolega da je imao 20 metara razmaka, lagano bi ukočio. Da je lik sa Dačijom krenuo kojim slučajem da skreće, da kolega motorom u preticanje... Ko je kriv?
Vozač Dačije?

Samo kažem...

Uvek nam je neko kriv, a ne mi sami...

Sečemo trake ...
Filtriramo ...
Provlačimo se...
Uvek da budemo prvi na semaforu..
Pretičemo kolone...
Nikad, ali NIKAD ne vozimo 50 u gradu i 80 na drumu...

I kriv nam traktorista što je izašao sa njive, a mi vozimo 150???

Ej bre ljudi...
O čemu pričamo?

Pametnije bi bilo da stavimo svi prst na čelo i zapitamo se, šta MI možemo da uradimo da promenimo nešto u saobraćaju?
Ja eto posle infarkta, vozim lagano, puštam ljude da se uključe... Puštam kamione da skrenu... Puštam i propuštam... Uvek nasmejan...
Prestao sam da žurim...
Počeo sam da živim..
Kako sam počeo da živim, vozim sporije, krećem se kroz život laganije, sve vidim neke stvari i dešavanja koje ranije nisam primećivao ...

Bre...

"La vita è bella"

Upamtite to!!!
I sporije, videćete mnogo lepih stvari...

Pozdrav


Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 3
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Cinjenicno stanje je da je velikoj vecini saobracajna kultura ravna 0,kao i da nas niko sem nas samih nece cuvati, namerno ili slucajno ali svojim nacinom voznje uglavnom poprilicno doprinosimo saobracajnim nezgodama.

 

Elem, kolegi brz oporavak, sto je trenutno i najvaznije,ostalim nek se bavi sud, zato i postoji,valjda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

postoji u zakonu mogućnost da bude kažnjen i onaj koji je ispred -ima gore citiran zakon.

U Novom Sadu pre 10 godina kad je već bio novi zakon na snazi nekoliko likova su radili saobraćajke i zarađivali.Onda su kazne višestruko skočile,bodovi,zabrane za sve kategorije odjednom ,bonus na polisu i ostala s..nja.To je ekstremno loše okruženje za krivca u saobraćaju.

To su koristili likovi na onim raskrsnicama gde nema kamera,Evo kako.Stanu na traku za skretanje i gledaju da neide niko iz kontra pravca.Upali se zeleno on polako krenea pretpostavlja da i onaj prvi iza vidi da neide niko iz kontra pravca i da će kretanje biti kontinuirano jer naranvo niko neide u susret.E tu onaj ispred naglo koči ali pri jako maloj brzini jer ste prešli svega par metara i niste stigli da ubrzate.Onaj iza naraavno nestiže da koči i blago rokne onog ispred.

Uplašen od svega novog u zakonu odma se sklanja sa strane da niko ne vidi i veoma rado isplaćuje 150 evra onom ispred samo da se nepiše ništa i ne zove murija.Ako nema ide se zajedno kući i on daje pare jer zna da sve ostale varijante su daleko skuplje.Obično je malo oštećen branik .To se dešava sa recimo opel astrom starom 20 godina a njen vlasnik ima 20 polovnih branika kod kuće kupljenih za presmešne pare u nemačkoj.Taj oštećen branik se ponovo oštećuje dok to može da funkcioniše.

Dva puta nedeljno i eto soma evra mesečno a pritom ekonomska kriza u naponu i plate oko 250 evra.

Odličan biznis

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre 1 sat, TAZZ je napisao:

I opet...
Kolegi želi da sve bude ok...

On je kriv za udes...

Ne možeš da voziš 50-60 nekome na braniku, 3-5m udaljenosti.

Ja ni u gradu sa 50 ne vozim na braniku. To se smatra nasilničkom(bahatom) vožnjom...

Ne kažem, da vozač Dačije je uradio nešto što je nepromišljeno, što je moglo nekoga koštati života, ali će sigurno imati posledica...

Kao vozač iza, BIO je dužan da napravi odstojanje, barem 20 metara.
Tih 20 metara bi ga spasilo... Ali jooook, ajmo na branik, i onda nam kriv Đavo.

Opet napominjem, da je sve bilo lepo, i tako kako kolega kažete, ne bi došlo do nezgode.
Sa 50, moj mrtvi V-strom staje u mestu u 15 metara. Da je pratio saobraćaj kolega, a ne zverao levo, desno, ne bi se desilo to što se desilo. Prosto, fizika je takva...
Da je lik nabo kočnicu u dačiji, kolega da je imao 20 metara razmaka, lagano bi ukočio. Da je lik sa Dačijom krenuo kojim slučajem da skreće, da kolega motorom u preticanje... Ko je kriv?
Vozač Dačije?

Ко каже да је возио "на бранику"? 

 

Где пише да је дужан да предвиди непрописно понашање другога? 

 

Ајмо мало шта би било кад би било, јер си и ти почео у том тону, ако Дачија покуша да се укопа у месту, без мигавца, а ти видиш штопаљке и помислиш да је благо прикочио, јер нема разлога за нагло, нећеш покушати да се зауставиш одмах, него ћеш попустити гас прво, а онда, када провалиш да је он стао у месту, ти на мотору баш и немаш шансе да се зауставиш на време. 

 

Кажи ми, када си се последњи пут укопавао у месту чим видиш штопаљке возила испред? 

 

Показивач правца је нешто што 95% возача не користи, те је разумно претпоставити да ни возач Дачије није укључио, бар не на време. 

 

А постоји још мнооого комбинација, на пример, да је мотоциклиста дао мигавац да крене у претицање и онда Дачија кочи нагло, овај се изненади, не стигне да пређе у контра смер, или не сме у том тренутку због возила која се крећу том траком, али би секунду-две касније могао, да се Дачија кретала прописно. 

 

Када већ имамо сведочење да није јурцао, не можемо га осуђивати одмах. 

Promenio član Zuba87
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Ljudi,da ne duzimo temu.Ovaj sto vozi kaze izleteo pas i hteo da ga izbegne i cao,a ne mora nista ni da kaze.. To se meni desilo ,isto je bila pumpa, isto kocenje u mestu. Pandur odmah rekao -decko ti si kriv,i tako je i bilo...End.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Slažem se da u Božjoj bašči ima raznog cveća.

 

Načelo rimskog prava kaže da niko ko se ponaša ispravno nije u obavezi da predvidi neispravno ponašanje nekog drugog.

 

Samo da napomenem da, kada govorim o situacijama u saobraćaju, mislim na situacije kada se, mi, kao učesnici, ponašamo u skladu sa pravilima.

 

O onima, koji nisu svesni: da je život samo jedan, da pravila lepog ponašanja i ograničenje brzine nije neko propisao napamet, da smo svi učesnici u saobraćaju, (a ne gladijatori u areni), nema razloga govoriti...

Na stazi se love sekunde i brzinski rekordi, a u saobraćaju se učestvuje i vozi.

Ne postoji idealna guma i kočnice (osim one u glavi).

 

Zaustavni put je nešto gde je fizika veoma jasna (i zavisi od više faktora).

Prepreka je na početku, sredini ili na kraju zaustavnog puta.

 

Ovo žuto je od krucijalnog značaja.

09-06.jpg.074e4cc9ed5b2ddef570ab3cbc9f90ce.jpg

 

U konkretnom slučaju, iz ove teme, lično bi se trudio da izbegnem prepreku (podrazumeva se da u glavi već imam mogući scenario i očekujem da je sve moguće).

Vozilo ispred (Dačija) je prošlo analizu u mojoj glavi i nije vredno moje pažnje ("ne postoji" za mene). Moj pogled je ispred (kao u krivini ili vožnji automobila po snegu, gledam šta se dešava daleko ispred), radim automatski i gledam gde hoću da idem. Već bi znao da ovaj automobil nije mogao skrenuti levo jer je imao vozila iz suprotnog smera, a ja bi imao dovoljno prostora da se provučem (jbg. muda su u tom momentu u grudima, ali cilj je preživeti).

 

Svaka reakcija mora biti već u glavi (dobitak od te 1 sekunde može biti presudan).

Taj put, predviđen za reakciju, koristim za kočenje, a ostatak putanje za bezbedni prolazak pored prepreke.

 

Kao što sam već napisao kolega nije imao iskustva u saobraćaju i to ga je koštalo.

Čovek na motociklu uopšte nije kočio (vreme rakcije je individualno i nikada nije kao u tabelama).

 

U svakoj krivini moraš biti svestan da većina vozača danas ima problem da ostane u svojoj traci (redovno je seku).

Isto tako svako može da se uključi na put kad mu padne na pamet.

Može doći na ideju, da na sred puta okrene "pod ručnom."

Da iz kolone, koja stoji, uradi polukružno ili krene da izlazi naguzičke...

 

Cilj je ostati neraspakovan.

I biti ravnopravan učesnik u saobraćaju.

Naša prednost je manevarskim sposobnostima motocikla.

Koje su za dva aršina ispred pravolinijskog kočenja (ABS je ABS, ali zanošenje dupeta nekad može da te izvuče iz sranja).

 

 

Ne postoje univerzalna pravila.

Onda bi se život zvao jednostavnost.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, ivica744 said:

Onolika steta na autu i mala brzina motora mi se nikako ne uklapaju.

Lik me je kolima nabo sa 30kmh u kocenju, proklizao a napred me nabo na x6. Auto u auto. Puknut zadnji branik, napred hauba, maska, vezni, branik, far. Tako da nije nemoguce, a stajao sam u mestu. Da se kolega sa 50 zapucao u auto koji stoji, to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@Zuba87 da ne citiram feniksov post, velik je, a on reče i posvedočio da je bio prisutan?

Rastojanje u granicama gradskog odstojanja...

Napisao dečko/čovek/kolega lepo i posle dao definiciju gradskog odstojanja...

Samo je pogrešio u proceni šta je bezbedno, bezbedno nisu procenti 20, 30 40% od brzine. Bezbedno je da ne dođe do udesa i da možete blagovremeno, bezbedno i sigurno zaustaviti vozilo. Zato se priča o pravilu 3 sekunde. Dakle 50km/h je oko 42m. Autoput, 130km/h cca 110m. To su neke orijentacione preporuke.
Ja NE držim odstojanje u gradskim uslovima u Ugrinovačkoj 40m. Držim cca 15m-20m ako imam brzinu 50km/h. I sve svestan sam toga, i NE gledam u auto ispred(da perifernim vidom) već kroz auto u vozila ispred, dva, tri četri... I pratim saobraćaj. Kad oni krenu kočiti, ja pitam gas i krećem ovlaš po kočnici, a ako krene i vozilo ispred da koči, pojačavam silu srazmerno smanjenju odstojanja od prepreke.

Dalje, onakva oštećenja ne mogu da budu od male brzine... Da mogu od 50km/h definitivno, ali onda je kolega naleteo na zaustavljen auto, a to je razlika od 4-6 sekundi, i dobrih 30-40m udaljenosti... Šta je radio???
Ako je ovaj kočio, a malo rastojanje, i 10 metara da bude, motor će stići dačiju pre zaustavljanja. Ne može biti veliko oštećenje na Dačiji.

Od celog mog posta, da smo mi sami odgovorni za to što nam se dešava, i da moramo biti prisutniji u saobraćaju, ti si kolega video nešto tebi znano...
Kažeš da je mogao da pretiče? On ne sme da otpočne preticanje dok se ne uveri da je sigurno...
Groblja su puna spomenika sa natpisima: "imao je prednost"
Porazmislite o tome...

Kada ovako vidim ponašanja na drumu, percepciju saobraćaja, poželim da ostanem u autu, da ne sedam na motor...
I opet, sud će reći svoje, a ja tipujem sa 95% sigurnosti, da će motociklista ISKLJUČIVO biti kriv za nezgodu... Pritom na pumpi ima kamera 100% i verovatno su snimile udes...

Sve ok...

Opet kažem, nadam se da će motociklista proći bez većih fizičkih posledica, a da će uspeti da naplati štetu dačiji(vozaču) i da će sve biti ok ....

Još jednom, nadam se da je motociklista biti dobro, zarašće rane junačke, i izvući će pouku iz nezgode.

Pozdrav

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja