Jump to content

Moto Zajednica

Lidl kaciga - Crivit Flip Up

Recommended Posts

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Citam i razmisljam... Al' ajd' da lupim i ja. Imam i jet i flip up i prezadovoljan sam. Kvalitet materijala nije nista slabiji nego kod MT. I MT je budzet kaciga ali kod nas na glasu zbog barela. 

Za skuter, je vrh varijanta. Ja sam izneo da je "malo" velikih dimenzija, i bucna na vecim brzinama.

Daj joj "boju" i neku "šaru" odlicno bi izgledala.

Posle godinu dana znojenja u njoj, sto sa potkapom, sto bez, materijali unutra nisu mrdnuli. Drzi pritegnuto glavu kao i prvog dana. 

Sutra cu kupiti jos jednu Jet za svaki dan. Da se ne znojim u flip up i da je ne nosim otvorenu (sto u gradskoj voznji leti radim...)

 

Napominjem, ako izuzmem brzinu i sustanje, ja sam skuteras, smeta mi sto leti u majci delujem kao atomski mrav. Bar sam sebi...

 

 

Sad, da ne lupetam previse. Ne racunam je sa onim skupim i ne kazem da je podjednako dobra, ali nemojte da pljujete toliko...

Promenio član MaxiS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 1 sat, mick je napisao:

Svako ima svoj dojam...ali malo je bezveze komentarisati na osnovu ''gledanja'' zar ne? Dok oprema neko vreme ne provede u vlasništvu i korišćenju, realno nema tu šta da se priča. Zato imamo dragocena iskustva različitih ljudi sa različitom opremom i korišćenjem iste.

baš sam hteo ovako nešto da napišem.I MT i LS2 su napredovali u dizajnu ,kolor šemama i spolja i iznutra.Nekom rade posao tojest ne kvare se a meni ni njedna ni druga nsiu bile ispravne posle nekoliko nošenja a nisu ni mogle da se poprave pa sam uzeo pare.Kupio sam airoh koja je bila 14000 a one po 16000.Airoh je obična crna unutra a mt i ls2 u nekoliko boja sve deluje super,ali obrazine otpadaju a mehanizmi brzo crkavaju.Sve izgleda fino urađeno ali samo izgleda,

Nekom se ovo dešava a nekom ne ,kolko je koji procenat neznam ali čim se malo kvare a  malo ne ,nevaljaju džabe dizajn .

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Najveći nivo zaštite nudi integralna kaciga. Sve ostalo je kompromis na račun lične bezbednosti. 

 

Flip up kaciga je takođe kompromis gde u realnim uslovima niko ne garantuje da će mehanizam uspeti da izdrži svu energiju udaraca. Da li ćete da verujete mehanizmu na kacigi koja košta 70 eura... Vaš izbor.

 

Jet kaciga za skuter, po gradu, je takođe budalaština. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, sasa ns 1 je napisao:

baš sam hteo ovako nešto da napišem.I MT i LS2 su napredovali u dizajnu ,kolor šemama i spolja i iznutra.Nekom rade posao tojest ne kvare se a meni ni njedna ni druga nsiu bile ispravne posle nekoliko nošenja a nisu ni mogle da se poprave pa sam uzeo pare.Kupio sam airoh koja je bila 14000 a one po 16000.Airoh je obična crna unutra a mt i ls2 u nekoliko boja sve deluje super,ali obrazine otpadaju a mehanizmi brzo crkavaju.Sve izgleda fino urađeno ali samo izgleda,

Nekom se ovo dešava a nekom ne ,kolko je koji procenat neznam ali čim se malo kvare a  malo ne ,nevaljaju džabe dizajn .

E pa još jedna stvar...niko nama nije kriv što mi glavati (okruglog oblika glave) volimo dizajn kaciga OVALNOG oblika :D pa imamo problem sa obrazima :D Jbg ko može istrpi dok se ne ''razgazi'' a ko ne može...menja :D 

 

Civit kaciga je okruglog oblika a skoro pa sve MT su ovalnog...mislim da se o tome mora voditi računa kad govorimo o kacigama, to nisu iste stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 29 minuta, Alekre je napisao:

Najveći nivo zaštite nudi integralna kaciga. Sve ostalo je kompromis na račun lične bezbednosti. 

 

Flip up kaciga je takođe kompromis gde u realnim uslovima niko ne garantuje da će mehanizam uspeti da izdrži svu energiju udaraca. Da li ćete da verujete mehanizmu na kacigi koja košta 70 eura... Vaš izbor.

 

Jet kaciga za skuter, po gradu, je takođe budalaština. 

Svako ozbiljan bira kacigu u svojoj kupovnoj moći i načinu vožnje (meni je lično to najbitnije)...govorim iz aspekta motoriste. Dakle ako si odgovoran vozač znaš gde ćeš i kako voziti motor i samim tim ti smanjuješ rizik a samim tim taj kompromis o kome pričaš ne igra ulogu jer količina novca u današnje vreme nije srazmerna sigurnosti već duže vreme (pogledaj recimo tržište vazdušnih moto prsluka, potpuni idiotizam). Druga je stvar ako govorimo iz aspekta vozača bilo čega drugog osim motora...

 

I da...ja takođe smatram da je sve osim fullface eventualno flipup kacige potpuni nonsens.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
Quote

Dakle ako si odgovoran vozač znaš gde ćeš i kako voziti motor i samim tim ti smanjuješ rizik a samim tim taj kompromis o kome pričaš ne igra ulogu jer količina novca u današnje vreme nije srazmerna sigurnosti već duže vreme (pogledaj recimo tržište vazdušnih moto prsluka, potpuni idiotizam). Druga je stvar ako govorimo iz aspekta vozača bilo čega drugog osim motora...

Možeš da smanjiš rizik do nekog procenta ali ne i da ga eliminišeš. Pogotovo po gradu i tu nema nikakve veze da li se vozi skuter ili motocikl jer tu nema nikakve razlike. Pad je pad, sa čega god. Zato sam uvek prezirao konekciju skutera i jet kacige.

 

Čak 35% udarca u kacigu je u predelu brade. Po gradu je najveća šansa da se popase asfalt kako svojim tako i tuđim delovanjem. 

Evo navešću samo jedan primer, bio sam blizu gradskog autobusa kada mu je pukla guma... Mislio sam da je neko bacio bombu na nas. Pa ti sad izvoli pa se muvaj sa jet kacigom.

 

Ja nisam protiv jeftine "LIDL" kacige, ali sam sam za maksimalnu bezbednost, a za taj novac to mora da bude integralna kaciga. Uvek se zapitajte ZAŠTO kupujete kacigu. 

 

image34.png

 

image34.png

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@Alekre da u pravu si. Danas u Beogradu konkretno više niti možeš niti imaš gde da voziš bilo šta preko 300cc.

 

Davne 2007 godine bilo je uživanje voziti po gradu ali danas je to misaona imenica upotpunjena apsolutnm rizikom i u 90% po gradu vozim defanzivno u odnosu na automobile. Vozači četvorotočkaša ne da nemaju svest u vožnji nego je to čist kriminal, ja bih tih par stotina postavljenih kamera po gradu koristio i za slanje opomena vozačima na način vožnje u odnosu na motore.

 

A realno pad nije samo pad ima tu dosta činilaca...nije isto pad u brzini od 100kmh ili 30kmh ali nije isto ni ako te neko pokupi na tim brzinama...Svakako ne dao Bog niti za jedan primer.

 

Zato kažem...integral je obavezna kaciga u opremi. Ja lično imam tu Lidl i integralnu kacigu, Civit se koristi kad obavljam kraće relacije ali kad se izlazi negde na duže ide integral bez razmišljanja. Prosto znam u napred kako ću voziti pa se tako i opremam, naravno uvek je rizik na onoj drugoj strani ali ok...snalazimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Da napisem i ovde, uzeo sam danas full face kacigu. L velicina, ima maalo lufta kada mrdam glavom levo - desno. M velicina odlicna, ali usi otpadaju od bolova ! Nisam pametan...da je menjam za manju, pa da trpim bolove, ili da nosim ovu komotno... za skuter, tj za mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4389 postova
6 minutes ago, Blaza said:

Da napisem i ovde, uzeo sam danas full face kacigu. L velicina, ima maalo lufta kada mrdam glavom levo - desno. M velicina odlicna, ali usi otpadaju od bolova ! Nisam pametan...da je menjam za manju, pa da trpim bolove, ili da nosim ovu komotno... za skuter, tj za mene...

Sve zavisi kakav je to luft, mada ne bi trebalo da ima lufta. Opet ne treba ni usi da ti otpadaju. 

Ako je velicina dobra to opet ne znaci da je kaciga za tvoj oblik glave ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Motorcyclist ma znam da nije idealna, razliciti nam kalupi (glave i kacige). M velicinu sam nosio u radnji na glavi realno 5 minuta, nikako nisam mogao da nadjem idealan polozaj za usi. Sve ostalo valja. Kako sam je skinuo, svanulo mi. A par sati ranije sam probao zadnju L velicinu u Borci i bila mi dobra, sem tog malog lufta kad mrdam glavom. Prepustim je kolegi (jer je zadnja ostala), rekoh, ja do kuce imam jos tri Lidla, valjda cu negde naci, nije svuda rasprodato. I zato sam na Adi probao prvo M velicinu, kad vec ima, medjutim, tesno za usi...

Uh, al se raspisah...

Nema veze, ostaje ova.

A MT Razer mi legla extra, al nema suncane naocare, a to mi mnogo treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250 DX tamo neki udobni

 

 

Uzeo sam je danas i vozio 100km

Pozitivno:

1.Nijedno mi nije zamaglio vizir

2.Pri brzinama ogranicenja koja vaze kod nas nije bucna ( mada i ne znam kako se cuje odnosno necuje kaciga od 500eur)

Negativno : tezina, 1650g i nekako se bas oseca! Ma da sam dugo nosio Jet pa i nisam merodavan. Svakako za nas smrtnike kojima je mnogo 200-300-500 eur nebulozna cena jer su plate tolike za ceo mesec ovo je izbor top a opreme dosta ! 

 

 

 

 

Screenshot_2021-03-10-20-49-08-536_com.miui.videoplayer.jpg

Screenshot_2021-03-10-20-49-13-521_com.miui.videoplayer.jpg

Screenshot_2021-03-10-20-49-18-249_com.miui.videoplayer.jpg

Screenshot_2021-03-10-20-49-28-183_com.miui.videoplayer.jpg

Screenshot_2021-03-10-20-49-46-060_com.miui.videoplayer.jpg

Screenshot_2021-03-10-20-49-51-444_com.miui.videoplayer.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
On 7.3.2021. at 12:31, mick je napisao:

..govorim iz aspekta motoriste. Dakle ako si odgovoran vozač znaš gde ćeš i kako voziti motor i samim tim ti smanjuješ rizik 

Kakav danak neiskustvu.

Bolje da ništa nisi napisao.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Kakav danak neiskustvu.
Bolje da ništa nisi napisao.
? Molim te pojasni šta si hteo da kažeš...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750
On 3/10/2021 at 7:14 PM, Blaza said:

Da napisem i ovde, uzeo sam danas full face kacigu. L velicina, ima maalo lufta kada mrdam glavom levo - desno. M velicina odlicna, ali usi otpadaju od bolova ! Nisam pametan...da je menjam za manju, pa da trpim bolove, ili da nosim ovu komotno... za skuter, tj za mene...

 

Luft se lako resi jednom potkapom :) mada je zajebano to, ne zelis uvek da nosis potkapu, neki put je prevruce. Zato su kapiram kacige sa onim vazdusnim jastucicima na ceni.

 

Uglavnom, ja sam slicno glavat kao ti, vecito izmedju M i L, iskreno prodisao sam kad sam M kacigu zamenio za L, doduse pricam o skroz drugim modelima, ali princip je isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Slažem se da je Full Face jedina prava kaciga za ozbiljnije motore i nikad mi se nisu dopadale druge varijante, pogotovo zbog toga što ima samo par proizvođača koji rade kvalitetne Flip Up kacige i cena im je paprena. S druge strane meni lično se ne dopadaju ni potpuno crne kacige jer su s jedne strane nezahvalne što se na njima jako vidi svaka prljavština, a sa druge strane najviše upijaju toplotu tokom vrelih dana...

Što se tiče problema sa veličinom kacige, ona ne sme da ima puno lufta, ali je isto tako vrlo neprijatno ako žulja u nekom delu. Ako kaciga žulja samo u nekom delu glave (kao što je mene na vrhu čela) to se rešava tako da se skine platneni deo unutrašnjosti i ošmirgla se par mm tvrdi stiropor koji se nalazi između postave i spoljašnjeg dela kacige. Ja sam tako uradio na svojoj kacigi po preporuci prodavca i stvarno je upalilo...

Što se tiče crne kacige i tu je jednostavno rešenje. Možete dizajnirati i napraviti kacigu onako kako vama odgovara i da je uskladite sa bojom motora ili garderobe koju nosite.

Moja kaciga je prvobitno bila plavo-belo crna jer je prethodni motor bio plavi, a kada sam promenio motor u crveni, kaciga je jako odudarala pa sam sve ono što je bilo plavo na kacigi prelepio kavalitetnom outdoor folijom u boju koja je najsličnija motoru...

 

Kaciga.thumb.jpg.b61d77236366c5258a20cbd8085f2dec.jpg

 

Jeste bio povelik posao jer je bila masa "komadića", ali nije mi bilo mrsko...:)

Tako nešto možete da uradite sa vašim kacigama, izaberete jednu ili dve boje od kvalitetne folije i napravite kacigu po kojoj će vas i ker prepoznati na dva kilometra...:takoje:

 

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Bio u Lidlu i osacovao tu kacigu, meni ono deluje sasvim korektno, flip up, ima i tamni i svetli vizir, ventilaciju. Neko se lepo potrudio da povadi najkorisnije karakteristike drugih kaciga. Nisam je stavljao na glavu da isprobam jer korona. Spolja deluje kao solidan kvalitet, ali iznutra, ko zna, to su pitanja za neke ozbiljnije crash testove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

U poslednjih šest meseci sam isprobao dosta kaciga svih proizvodjača, iz neke srednje kategorije dostupne u radnjama u kojima se uobičajeno opremamo u Bg. Kako sam sužavao izbor i uporedjivao modele, neke sam probao i više puta. Na kraju jedva nadjoh nešto da mi odgovara. Hoću da kažem da imam uvid u kvalitet toga što se nudi.

Pre neki dan sam gledao i onaj flip up iz Lidla i čini mi se da je to apsolutni minimum kvaliteta koji može da zadovolji uslove za homologaciju. Jeste da je flip up, da ima naočare, pin lock, rezervne delove unutrašnjosti, ali odaje utisak da je cela slaba i tanka a kada se podigne brada uvija se prednji deo i škripi. Vizir se takodje savija kad se podiže i izgleda da je od najjeftinije plastike. U poredjenju sa drugima koje sam video i probao, iz srednjeg ranga kaciga, ova izgleda neuverljivo, samo koliko da se nazove kacigom. Ima sve elemente koje tražimo kod kaciga ali najslabijeg kvaliteta, zadovoljava minimum standarda ali ništa više od toga.


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja je isto proucavao pre neki dan ali je nisam stavljao na glavu. Mogu da je uporedim sa mojom Probiker kx5 koja je isto tesko smece. Kx5 je lepsa, ja imam crnu sjaj, ima bolju aerodinamiku, modernije izgleda i izgleda jace. Lidlova ima precizniji mehanizam i pinlock. Lidlova ima glupu boju koja je kako je vec neko rekao nezahvalna za odrzavanje. Obe su teske poprilicno.
Ljudi ispod 200 evra ne moze da se kupi flip up kako lici, ali po meni ova lidlova je malo vise muzike za toliko para, vredi mozda i vise ali da jeste smece, jeste. Ko vozi retko motor na kratkim relacijama i ne daju mu se mnogo para za kacigu a pri tome je navikao na prakticnost flip up kacige neka je pazari. Ko ne spada u tu kategoriju nek se stegne za jos malo para i neka kupi kacigu kako lici. Ja cekam da se sjebe ova moja kx5 i da lepo kupim kako lici, najvise zbog tezine, pri kraju neke duze voznje pocinje glava sama da pada, a navikao sam na flip up pa to ti je, ne mogu nikako full face.



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 10.3.2021. at 19:33, Blaza je napisao:

MT Razer mi legla extra

Citiram sam sebe, kad ne znam ni koje sve kacige imam... MT Helmets Targo Shell je u pitanju. I dosta je laksa od Lidlove. Jbga, nema suncani vizir, nema ni flip up mehanizam.

Ne znam da li je neko pokusao ( i uspeo) da ugradi suncani vizir sa mehanizmom za spustanje u kacigu koja to nema ? Probao bih sa Givi modularne (koja se raspala unutra) da to prebacim, ali da ne rasturam ovu ako ne moze.

Da ne otvaram novu temu, pa ko procita...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850

Za početak, ima ECE 22.05 standard. To je činjenica koja govori da se ne može staviti u isti koš sa kineskim i sličnim krš "kacigama". Glomazna je, poteška, bučna, neugledna. Daleko lošija zbog svega navedenog od većine skupljih kaciga. Onima koji mogu da istrpe navedene nedostatke, pruža onu minimalnu propisanu zaštitu i određeni komfor. Ko želi više, moraće da izdvoji više novca od 6990 din. Koristim je kao rezervnu kacigu i po meni je ok.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Aj da oživim temu...

Pre dva meseca išao za Trebinje, Lidl flip up na glavi, veliki (zimski) vizir na skuteru. Sve bilo u refu, vazduh preko vizira i kacige, nije bučna, malo teška...

Danas, došao u Banja Luku, ista kaciga, mali (letnji) vizir na skuteru. Ljudi moji, što je ovo bučno...ubila me promaja ! U Bosutu svratim u apoteku, uzmem čepiće za uši, penasti (samo to imali), ništa, i dalje haos ! Došlo mi da je bacim u Savu, i da vozim sa naočarima ! Ne znam kako ću nazad...

A imam i MT Targo shell, lagana, ne čuje se ništa, a ja hoću ovu, zbog naočara za sunce...

Lidl, samo za grad

MT, za van grada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Blaza je napisao:

Aj da oživim temu...

Pre dva meseca išao za Trebinje, Lidl flip up na glavi, veliki (zimski) vizir na skuteru. Sve bilo u refu, vazduh preko vizira i kacige, nije bučna, malo teška...

Danas, došao u Banja Luku, ista kaciga, mali (letnji) vizir na skuteru. Ljudi moji, što je ovo bučno...ubila me promaja ! U Bosutu svratim u apoteku, uzmem čepiće za uši, penasti (samo to imali), ništa, i dalje haos ! Došlo mi da je bacim u Savu, i da vozim sa naočarima ! Ne znam kako ću nazad...

A imam i MT Targo shell, lagana, ne čuje se ništa, a ja hoću ovu, zbog naočara za sunce...

Lidl, samo za grad

MT, za van grada

Teško da je MT tiša...ja imam Blade 2 i bučna je isto kao i Civit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja