Jump to content

Moto Zajednica

Ralja 28.02.2021.

Recommended Posts

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ko pod dejstvom alkohola izazove saobraćajnu nezgodu, isplaćuje kompletnu materijalnu i nematerijalnu štetu koju je pričinio. Ti iznosi mogu da budu višemilionski, isplata može da traje nekoliko godina i od te obaveze ne može da se pobegne. Ako u toj nezgodi pogine jedno lice, naknada štete samo po osnovu duševnih bolova za smrt bliskog lica može da iznosi i do 100.000 evra. Na tu naknadu pravo imaju svi članovi porodice. Ako onaj ko je izazvao nezgodu ode u zatvor, šteta se isplaćuje iz njegove imovine, plaća je porodica ili on kada izađe iz zatvora, ali sa ogromnom kamatom. Osim porodice oštećenog, pijani vozač ugrožava i dovodi do ivice egzistencije i svoju porodicu.

U nezgodama u kojima povređeni dožive teške telesne povrede, sa umanjenim životnim i radnim sposobnostima, naknada štete može da bude značajno veća od nezgode sa poginulima, jer se povređenom plaća i izgubljena zarada. Ta stavka može da dostigne iznos od više stotina hiljada evra i takođe je plaća vozač koji je zbog vožnje pod dejstvom alkohola ili droge, izgubio prava iz osiguranja. Maksimalni iznos po jednoj saobraćajnoj nezgodi za štete na stvarima trenutno iznose 200.000 evra i million evra za štetu na licima.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepo si prepisao tekst koji si našao negde na internetu. 

Jedino što nije baš tačan.

Da bi vladao materijom treba ipak nešto više od popodnevne zanimacije onlajn.

A da bi mogao ljudima da rešiš problem treba da se završi fakultet, odradi pripravnički do 4 godine, položi pravosudni, položi advokatski i da onda budeš na početku.

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ili može da pročita zakon na interentu, da zna osnovu svega. I da onda za 2-3% unajmi advokata koji ima 4 godine faksa i 4 godine pripravničkog :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Naravno da sam prekopirao, trudim se da pojasnim ali ti ne.
Tvoj odgovor je isplacuju i to je to bez ikakva obrazlozenja.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

ja mislim da u tom slucaju mozes da koristis svoje osiguranje koje ti placas a da posle tvoje osiguranje juri da naplati stetu lucu koje je napravilo prekrsaj u alkoholisanom stanju. takav slucaj je imao drugar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Eto, dobar predlog je da se pročita zakon a ne nečija interpretacija zakona i to netačna.

Jeste, za 2-3% će da radi neko jedino ako je šteta koji milion.

 

 

Svejedno, obavezno osiguranje prilikom registracije nadoknađuje štetu trećim licima, a sve prema utvrđenoj visini štete i u skladu sa njihovim dobrinosom nastanku štete.

To je poenta osiguranja.

Ako je vozilo osigurano i ako je vozač tog osiguranog vozila kriv za nezgodu, osiguranje će oštećenom isplatiti štetu odnosno isplata neće biti uslovljena time da li je vozač bio pijan, nadrogiran, nije imao dozvolu uopšte, ili je bio pod zabranom.

 

Ideja je da postoji garant oštećenima u vidu finansijski stabilne institucije koja se bavi tim poslom i ima dovoljno resursa da isplati stvarne štete. O tome se između ostalog stara i država a preko kontrole od strane Narodne banke.

Sad, moramo da razlikujemo situacije u kojima osiguranje konačno snosi svu štetu (kakvih je većina i predstavljaju redovan tok stvari) i situacija u kojima će osiguranje isplatiti štetu oštećenom (što je jedino šta oštećenog zanima, a to je ovde slučaj) tj. snosiće inicalno trošak, ali zbog povreda uslova osiguranja će se regresirati od vozača koji je bio pijan, drogiran, pobegao sa lica mesta, ili nije imao dozvolu.

 

I ima situacija kad Garantni fond isplaćuje štetu, ali to je sasvim nova tema. Uopšteno to su situacije kad je vozilo pobeglo ili kad uopšte nije registrovano/osigurano.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dobro je znati da ako se napijem ko govedo i napravim karambol da ce moje osiguranje da isplati stetu, ja bio ubjedjen da ne smijem piti

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
10 minutes ago, Zuba87 said:

Зна то цео форум, није само Миријево обавештено :P

Ja sam na Karaburmi, @Bigor je tamo negde iza NBG. Ko je sa Mirijeva? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Više nema, nešto malo ostalo ali tu izlazi metro.
 

pre 29 minuta, Zuba87 je napisao:

Зна то цео форум, није само Миријево обавештено :P

Nisam siguran za neke. Pozdrav Zubo sa vrha Mirijeva ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, Zuba87 said:

Поздрав, ако будеш до Београда ишао ове године, јави се да се видимо :)

Možete i da skoknete u neki obližnji grad, Obrenovac, Mladenovac, Zemun :D:D

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd,Mirijevo,Zvezdara
  • Motocikl: Kymco Agility 125
Pre 6 sati, Skyrunner je napisao:

Znam zašto sam napisao to šta sam napisao.

 

Povređenom je bitno da mu se nadoknadi šteta, i to će uraditi osiguranje (ako je njen auto bio registrovan).

Šta će dalje osiguranje da radi to motoristu ne interesuje.

 

Zakon je jasan, tako da nema šta da se nagađa.

Ja sam imala 0.00 i onaj ko me udario je imao 0.00 ali posto sam imala lake telesne povrede sledi za njega krivicna prijava.Saob udes se desio 02.07.2020 god i evo sad je 05.03.2021 jos uvek je predmet u tuzilastvu a ni 1 din nisam naplatila stetu(totalna steta na autu).Dakle,dosla sam do saznanja da sve dok tuzilastvo ne resi tj zakljuci predmet ne moze osiguranje dobiti ni detaljan polic.zapisnik niti moze isplatiti stetu.I sad se ceka tuzilastvo...Tako da dok njoj ne presude nece moci da se naplati steta..Kolegi motoristi zelim brz oporavak,a jbs motor kupice se ponovo:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa nije baš tako Tamy, obično stvari idu manje ili više uobičajeno, osiguranje naravno gleda da što više izbegne ili umanji iznos koji treba da plati, koji iznos većini slučajeva ljudi prihvate i na tome se završi. Ponekad se situacija zakomplikuje, pa predmetu treba posvetiti pažnju, kao što je to ovde.

Poenta je da ne moraš da čekaš kraj krivičnog postupka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ne mogu ti lokalni lopovcici mnogo da uticu na tok sudjenja i celokupni proces. 

 

Jedino mogu u pol. izvestaju da napisu sve i svasta, tako je npr bilo u mom slucaju, policajac sa uvidjaja i ovaj sto me udario se doselili iz istog mesta, znaju se, pa ovaj da mu pomogne (pisao lake povrede (a mene jos u hitnu dok su ubacivali konstatovali prelom kicme), a steta na 3 vozila 40.000 (moj motor total, njemu razvaljen prednji deo i hladnjak i automobilu u koji je udario moj motor se raspao branik)). Ja u sud, istrazni il sta je vec me pita da li se ja slazem da okrivljeni plati kaznu od 30.000 u dobrotvorne svrhe, jer eto nije bilo povreda. Mooolim? Ja se jedva dovukao, jos uvek nisam smeo da mrdam bez midera, pa kad su videli dokumentaciju iz urgentnog, odmah se sve prekida i krece ponovo krivicni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja