Jump to content

Moto Zajednica

Ralja 28.02.2021.

Recommended Posts

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Kolegi brz oporavak, ali meni najjaci kadar, kada ona kaze vidi gde sam ja, a policajac kaze pa vidi gde si u kontra smeru.. Zatvorska kazna bi bila vrlo prigodna, a kolega privatnu tuzbu, pa taman kad naplati sve, sledece godine da kupi novog GS.. 

Sada bez sale, za ovakve majmune mora poseban zakon da postoji, mogla je da ubije nekoga ili neku porodicu u kolima koja je sa decom krenula na Kosmaj.. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Ide krivična prijava ...za početak !

2479803_screenshot-12_ff.jpg
WWW.KURIR.RS

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu podneće krivičnu prijavu protiv 38-godišnje žene zbog sumnje da je upravljajući automobilom pod dejstvom alkohola...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12
Pre 9 sati, Partiota je napisao:

Meni je jaci onaj lik iza sto suflira sve vreme :),bar duplo je jaci od nje u promilima

Srećko,njega poznajem,doselio se u Sopot devedesetih.Stalno je podgašen:) a snajku ne poznajem mada mi je nešto poznata.Raspitaću se od kojih je kuća:cirka1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Citam i hvala ti Yogibear na filmu, pa mora da verujem.

Pa ova osoba (nije bitan pol, bitno je stanje) nezna ni ko je sa njom bio u vozilu (saptac).

Ono sto mene interesuje a verujem i jos po nekog (a nije napomenuto) da li i:

- zvana hitna pomoc (HP)

- odakle dolazi HP

- kako im objasnjavate na Ralja ringu gde se desila nesreca

- za koliko je dosla HP

Nadam se da me necete pogresno razumeti, narocito sluzbenici HP 

Moj licni utisak iz nekoliko incidenata je da sluzbenici u HP u blazem obliku receno, treba im malo vise vremena da otkriju lokaciju nesrece. A brzina intervencije je bitna. Bas bi voleo da znam da li postoji stategija u HP vezana za "vikend voznje" gde god bile. Da li je ima? Barem.

Sluzbenike MUP ne bi mnogo pominjao, jer duboko verujem da moraju da rade po PS-u i zakonu.

Ovi koji su snimljeni su malo klimavi. 

Mislim 2 sata cekanja. Koji je razlog? Nedelja..............................

Mislim da sluzbenik MUP prvo mora da obavi formalnosti ne da caska sa ucesnicima.

I odakle dolaze? Nadam se ne iz MB ili Dascare.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ovo je za svaku osudu, ovaj nivo idiotizma i bahatosti od strane "gospođe" , stoka pijana napravi sranje za malo da ubije čoveka i još ima obraza da serenda gluposti i vređa umesto da ćuti i bar malo da je bude sram, to nema kapacitet u glavi da procesuira i shvati šta je uradila, empatija šta to beše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 12 minuta, Biker-Boy je napisao:

Ovo je za svaku osudu, ovaj nivo idiotizma i bahatosti od strane "gospođe" , stoka pijana napravi sranje za malo da ubije čoveka i još ima obraza da serenda gluposti i vređa umesto da ćuti i bar malo da je bude sram, to nema kapacitet u glavi da procesuira i shvati šta je uradila, empatija šta to beše...

Ima 2.47 promila alkohola u krvi... koja crna empatija. Ona nije u stanju da razmislja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ma jel ona privedena posle uvidjaja?

 

Kad sam ja bio na sudjenju, sudija je na presudi ovom sto me udario rekla da je zatvorsku kaznu izbegao samo zato sto nije imao alkohola u krvi. Dobio je 2 godine uslovno (koja se menja zatvorskom 10 meseci ako je prekrsi).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeste sigurno privedena na trežnjenje.

 

Biće vođen krivični postupak sigurno i slabe su šanse da izbegne zatvorsku kaznu, pošto je za ovo delo zaprećeno do 8 godina.

 

Pored toga, moraće da nadoknadi svu štetu tako da će ostatak vremena nakon izlaska iz zatvora morati da nadoknađuje isplaćenu štetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@Bruno 68

Tu živim, na ulazu u Ralju. Na samom Ralja-ringu :D. 

Lako je objasniti, uvek postoji neki orijentir, ali je veći problem što DZ Sopot, u kom je hitna pomoć, ima samo jedno ili dva vozila. Pokrivaju veliko podrušje, sa dosta zavučenih mesta. Mada, u onih nekoliko slučaja gde sam se ja zadesio, brzo su stizali. A uviđajci moraju da završe ono što rade, pa onda tek da krenu na sledeće. Ovo je, koliko vidim, obična patrola kojih ima nekoliko pa stižu brzo.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
16 minutes ago, ivica744 said:

Koliko ih je takvih koje niko nije zaustavio.

Ihaj! Kad vozim po Šumadiji a i selima inače, ja se naročito držim podalje od bele Golf dvojke, troja vrata. Verujete, najzajebanija kategorija. Ljusti pivo i vinjak u seoskoj birtiji a onda pravo za volan.

 

P.S. Da neko ne shvati pogrešno, u gradovima ludaka mnogostruko više, to što ludo, što umorno, što pijano, što drogirano, nego ne mož ih prepoznat.. Ima ih raznih, iz svih kategorija i u raznim vozilima. Al u selima, Golf II, naročito beli, naročito troja vrata.

Promenio član Marek1987

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

DZ Sopot je jedan od najboljih u Srbiji,više puta je to potvtrdilo nadležno ministarstvo.Problem je verovatno bio zbog kovida,nagli porast i prevoz u bolnice po Beogradu.Ne opravdavam ih,pretpostavljam.

Dotična ima kafanu pored Lastine stanice u Sopotu,pa možete svratiti na piće da je upoznate:cirka1:

E sada malo o vožnji tim putem,imam pravo da komentarišem jer često vozim, i jedan sam od najstarijih motociklista na forumu,62 godine:sampion:možete me često sresti na beloj VFR ili vojnom guciju.Posebno se odnosi na vas koji vozite u grupi,smanjite gas i ne pretičite svi od jednom,uverite se da možete bezbedno da izvršite tu radnju.Primetio sam da kada prvi u koloni počne da pretiče onda svi kao po komandi za njim.Polako,lagano,uživajte u vožnji i predelima.Mladost nema reprizu.

Ko voli da odvrne gas ide na stazu i tamo će videti koliko ništa nezna o brzoj i bezbednoj vožnji.

Polako i pazite se.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 2.3.2021. at 14:40, Skyrunner je napisao:

Pored toga, moraće da nadoknadi svu štetu tako da će ostatak vremena nakon izlaska iz zatvora morati da nadoknađuje isplaćenu štetu.

 

Nadam se da povredjenog isplacuje osiguravajuca kuca gde je auto osiguran (ono obavezno), a da ce ona njima da isplacuje?

Mislim, nece valjda covek da ceka nju??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
12 minutes ago, zaludan said:

Nadam se da povredjenog isplacuje osiguravajuca kuca gde je auto osiguran (ono obavezno), a da ce ona njima da isplacuje?

Kolko znam, upravo tako ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mislim da osiguravajuca kuca nece nista da plati jer je bila pod dejstvom alkohola.
Posle suda ce podnijeti tuzbu protiv njeza ostetu i garantni fond ce izmiriti istu ako ona ne bude mogla, a onda ce drzava juriti nju sve dok ne isplati novac.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 33 minuta, Bigor je napisao:

Mislim da osiguravajuca kuca nece nista da plati jer je bila pod dejstvom alkohola.
Posle suda ce podnijeti tuzbu protiv njeza ostetu i garantni fond ce izmiriti istu ako ona ne bude mogla, a onda ce drzava juriti nju sve dok ne isplati novac.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Mislim da nisi u pravu. Njena osig kuca treba da isplati stetu trecem licu jer je to poenta osiguranja trecih lica. Nakon toga njena osigur kuca ce taj iznos da potrazuje od nje zbog voznje u alk stanju. Tako je bio rijesen slucaj jednog mog bivseg radnog kolege koji je uzrokovao udes u alkoholizovanom stanju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Znam da je u Bosni postojao garantni fond, a cuo sam i ovde da btrebao biti. To zapravo drzava isplacuje i posle si njima duzan. Osiguravajuce kuce bi morale ponovo da tuze pocinioca stete bez garancije da ce dobiti na sudu.
Necu opet nista da tvrdim ali sigurno postoji mehanizam za naplatu

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Koliko znam, ovde kod nas alkoholisano stanje ne pokriva osiguranje, već mora private tužba. Tako je bilo poslednji put kad sam slušao o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam zašto sam napisao to šta sam napisao.

 

Povređenom je bitno da mu se nadoknadi šteta, i to će uraditi osiguranje (ako je njen auto bio registrovan).

Šta će dalje osiguranje da radi to motoristu ne interesuje.

 

Zakon je jasan, tako da nema šta da se nagađa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa nije jasno jel osiguranje isplacuje stetu ako je vozila pod dejstvom alkohola?
Ako ima klauzula da ne isplacuje, osiguranje nece nista isplatiti, a i zasto bi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja