Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V Strom 1050 / 1050XT vlasnici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 27.8.2022. at 21:10, Luksim je napisao:

Pozdrav ljudi. Ja se zovem Luka. Evo vec dugo razmisljam o kupnji novog 1050. Pa me zanimaju neke stvari. 

Koliko sam uspio vidit. Ovaj forum je najbolji sta se tice komentara i recenzija za novog V stroma.
Prvo me zanima koja je razlika izmedu obicnog 1050 i xt 1050. Meni je osobno ljepsi obocni 1050.

Gledao sam nove motore tu u Hrvatskoj. Novi 1050 je oko 13000e a 1050xt oko 15000e. Sad me zanima isto vase misljene o cijenama.
Dal da kupim polovnog .

Sta mi vi savjetujete.

Kakve su cijene kod vas u Srbiji i Bih.

Tu sam naisao na komentar da nije bas dobar za visoke ljude. Ja imam 1,96cm. Pa me to malo zabrinulo inace sam se jako zagrijao za ovaj motor.

Visina ti nece biti problem, Bane je skoro iste visine. Ako si iz ZG drugar koji zivi u ZG je kupio XT je veoma zadovoljan, visok je 1,92cm. Razlika izmedju 1050 i 1050XT je uglavnom u elektronici i felnama. U Novemi ako moze idi na test voznju. Jedino sto nam nisi napomenuo jeste da li ti je ovo prvi motor vece kubikaze ili ne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ćao, kakva je situacija sa kupovinom novih kod nas u Srbiji? Na sajmu su mi rekli da je 13k u Euro Sumaru novi XT. Znam da ima i u Horgošu ali ne znam detalje, pa ako je neko možda tamo kupovao.
Isto me zanima jel rešen problem sa korpom kvačila jer se dosta spominjalo za prethodne modele?

Bukvalno ne znam šta da radim sad, možda bi i novog na zimu kupio, mada sam mislio da prodam Benelli i kupim prethodni model

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure

Evo me upravo kod Atile u Horgošu na redovnom servisu. Kaže da ima jedan crno zlatni 1050XT. Trenutno je cena 12.750 evra ali cene skaču non stop, tako da ako budeš uzimao na zimu verovatno će biti druga cena. Moj je prešao 24.000 i nisam imao nikakvih problema sa njim. Radi odlično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Suzuki je poznat kao konzervativni proizvodjač motocikala koji uglavnom unapredjuje motocikle kroz generacije, jako dugo radi na razvoju novih tehnologija i rešenja i jako retko primenjuje ta nova rešenja. Strom 650 je isti motor bezmalo 20 godina, ok unapredilo se tu brdo stvari, ali u samoj osnovi je isti motor. Isto važi i za stroma 1000 kome su smanjili trzanje u niskim obrtajima, ispeglali krivu obrtnog momenta, pojačali kočnice, poboljšali vešanje. Ali u osnovi je to isti agregat. Pa čak i 1050 je isti agregat kao i 1000-ka uz minimalne promene, a sve je to poteklo od TL-a 1000.

 

E sad ta konzervativnost ima svoje prednosti i mane, mane su što uvek u neku ruku voziš novu, a na neki način zastarelu mašinu, a prednosti su visoka pouzdanost i relativno povoljna cena u odnosu na konkurente.

 

Inače ta korpa nije ispravljena na stromu 1000 nikada (za 1050 ne znam), ali znam da ne crkava toliko često i nije ni preskupa zamena, a postoji i neka prerada da ne lupa više nikada, a i kad prolupa, sem neprijatnog zvuka ne pričinjava drugu štetu i ne ostavlja na putu, čak su mnogi sa razlokanom korpom prešli Boga oca kilometara. Jednostavno je prejak agregat za korpu uzetu sa 650-ice. 

 

Za moj pojam je suzuki u svakoj klasi motocikala imao jako pouzdane i best buy modele. Ali sam svestan da svaki, pa i najmanji tehnološki pomak, papreno košta, pa mi je jasno zašto su drugi motocikli skuplji i zašto je normalno da budu skuplji. Sem gsxr-a i možda hayabuse, mislim da nijedan suzuki nije bio najbolji u svojoj klasi po bilo čemu, uglavnom su sredina ili ispod. Ali itekako imaju svoje tržište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Za 12 750 bez da se misliš. Jedini realan motor. Mislim da je i Tenere negde oko 14.
Koja tenere? 700?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Zanimljivo resenje felni.Zadnja zbice po obodu kao bmw gs a prednja po sredini zbice...Mogle su i razlicitih boja da budu...

Promenio član Shaft021

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Da se vratimo na "stari" XT.

Pitanje:

Jel neko ugrađivao dodatna led svetla?

Razmišljam da dodam dva spot LED svetla na crash bar. Far odlično svetli ali mi fali malo svetla napred oko motocikla  jer far ne osvetljava par metara ispred točka, zavisi kako je podešen, tako da sa dva dodatna bi bilo extra.

Citam uputstvo i kaze max 36W mogu da se dodaju potrošaći i to u rezimu vožnje. Na leru max 12W.

Kako ne bi ubio akumulator optimalno je 20w tj 2x10w.

Kakvo je Vase iskustvo?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da se vratimo na "stari" XT.
Pitanje:
Jel neko ugrađivao dodatna led svetla?
Razmišljam da dodam dva spot LED svetla na crash bar. Far odlično svetli ali mi fali malo svetla napred oko motocikla  jer far ne osvetljava par metara ispred točka, zavisi kako je podešen, tako da sa dva dodatna bi bilo extra.
Citam uputstvo i kaze max 36W mogu da se dodaju potrošaći i to u rezimu vožnje. Na leru max 12W.
Kako ne bi ubio akumulator optimalno je 20w tj 2x10w.
Kakvo je Vase iskustvo?
 
Ja sam uzeo od kolege @balkanlover70 led maglenke ali ih još nisam ugradio, čekam da kupim i grejane ručice pa sve zajedno da metnem na motor.
Neće ti praviti nikakav problem dodatna led rasveta, ima dovoljno rezerve za to.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 8.9.2022. at 22:15, Shaft021 je napisao:

Zanimljivo resenje felni.Zadnja zbice po obodu kao bmw gs a prednja po sredini zbice...Mogle su i razlicitih boja da budu...

Mislim da je pre DID proizvodjac predlozio Suzukiju da predju na opciju kao sto je na Africi Twin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 19 sati, Aleksandar67 je napisao:

Da se vratimo na "stari" XT.

Pitanje:

Jel neko ugrađivao dodatna led svetla?

Razmišljam da dodam dva spot LED svetla na crash bar. Far odlično svetli ali mi fali malo svetla napred oko motocikla  jer far ne osvetljava par metara ispred točka, zavisi kako je podešen, tako da sa dva dodatna bi bilo extra.

Citam uputstvo i kaze max 36W mogu da se dodaju potrošaći i to u rezimu vožnje. Na leru max 12W.

Kako ne bi ubio akumulator optimalno je 20w tj 2x10w.

Kakvo je Vase iskustvo?

 

Led svetla nece ti opteretiti akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Naleteh jutros na prijatelja. Vozi Varadero 1000 i ima ova led svetla.

 

XENONSIJALICE.RS

UNIVERZALNI LED FAR ZA MOTORE SA NOSACEM.JACINA 20W.DIMENZIJA FARA 5,5CM X 5,2CM.BOJA SVETLA...

 

Kaze da je prezadovoljan.

Lepo rade, i osvetljavaju put.

Preporuka.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Vstrom 1050 xt, 2021. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 37500 km, Beograd. Cena 11.700 € - Motori - Polovni Automobili

Drugar nas prodaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja