Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V Strom 1050 / 1050XT vlasnici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Razlika je u voznji na asfaltu prednost na stranu velikog stroma, van asfalta na strani malog stroma nevezano za KS. Vozio sam 650 XT 2020g i sad 1050XT 2021g i prednost velikog je da ima vise elektronskih pomagala, sediste kod malog je udobnije. Prelazak s 650 na 1050 je zato sto sam poceo vise da se vozim s suprugom. Mali Strom mi je bas drag motor. E sad da li cenovno opravdava 1050 u odnosu na 650 naravno da opravdava. Do sad ( presao 4,5kkm s 1050)  sam vrlo zadovoljan i ne kajem se sto sam presao na 1050. Ako se vise vozis sam onda nema potrebe da se menja.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Zdravo ljudi.Vozim malog Stroma 2020 o god i jako sam zadovoljan njime za moje potrebe.Malo voznja po okolini(Kopaonik,Goc,Jastrebac) po nekada malo makadama,Vikend voznja po Srbiji i jedna godisnje Balkan.Ponekada u dvoje,i retko autoput.Naravno da me zeljka da probam i veceg brata i bas mi se svidja ali... Kada pogledam da manji kosta 8k a veci 12k tj 4k vise i pokusam da stavim na vagu sve(prilagodjeno mojim potrebama) nekako ne nalazim realno opravdanje za takvu investiciju. Voleo bih da mi neko ko je sa malog Stroma presao na veci realno kaze da li je veci zaista bolji tih 50%? tj 4k evra?
Takvo opravdanje ces tesko naci, ali motor se ne kupuje glavom nego srcem, jer je stara poznata stvar da svaka budala ima svoje veselje
Pre velikog sam dugo vozio malog, razlika je puno. Mali je svojevremeno proglašen Kraljem Alpa, što veliki nikad dočekati neće. Mali je idealno upakovan, ne trese, ne bruji, ne kvari se, sipaj i vozi agregat, snage skoro uvek koliko ti treba, dok su veliki ranije imali problema sa korpom kvacila koju Japanci nikad nisu rešili, izgleda i na ovom novom, trese kilo Strom, oseti se veća snaga, jebi ga to je cena za ulazak u viši nivo. Kočnice na malom su skoro pa blagi užas, na velikom od 2014 milina, od 2018 imaju i cornering ABS, koji omogućava korekciju putanje u krivini a da ti ne otvara put. Ciklistika i težište je na većem za nijansu bolje nego na malom, za kratke krivine mali je bolji, za putovanja, prestizanja sa velikim je lakše jer snage koliko želiš. Malog sam vrteo na oko 7000 obrtaja, velikog na oko 3,5-4000. Potrošnja skoro identična, stim da kad zavrnes uši obojici, malom skače više jer nema snage i troši kao da je rezervoar busan
Udobnost na velikom je u odnosu na sedište iz 2009 bulja, tvrdo i traži preradu, ali je položaj sedenja malo agrrsivniji, više sport nego touring u odnosu na pređašnje generacije Smorova. Održavanje velikog košta više nego malog, jer se gume brže troše, ali je uzbudljiviji za ispaljivanje zbog veće snage, ne na pravcu nego u preticanju po krivinama
Koji god da uzmes uživaćeš, ne traži opravdanje, jer ja sam svog uzeo da probam i svidja mi se, a vreme će da pokaže koliko je investicija bila opravdana. I dan danas se često menjamo motorima u društvu u kojem vozim i vozio sam Žućka ove godine iz 2020 i bio srećan kao dete, iako su sve litrice bile, nisam zaostajao ni najmanje, na auto put nismo izlazili jer ga niko ne voli, već samo put i krivine
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Hvala kolegama na iscrpnim odgovorima.I dalje su sve opcije otvorene tako da cu pratiti razvoj situacije za sada.A mozda uskoro budemo i na istoj masini.Ko zna :)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Bruno, prvo srećna kupovina i da te dugo i lepo služi!

Interesuje me poređenje sa Tracerom, ja vozim 900, pretpostavljam da ga i poredis sa njim. Kapiram da Strom ima mnogo više snage ispod 6000rpm, gde Tracer nema ni trunke snage, ali kakva je situacija na gore, da li Strom brzo gubi dah ili puni lepo do neke korenje granice, pretpostavljam 9,10k rpm ?

Visina sedišta i položaj sedenja?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Izvini tek sad procitah.
Ja sam bas dugo vremena proveo na FZS 1 (jos ga nisam prodao) a na Stroma sam presao iako su mi svi govorili da cu da se smorim.
Tracer 9 je kao naslednik Fazera pa mogu da se porede.
Medjutim Tracer 09 i Strom 1050 xt nemogu da se porede.
Zajednicko je da imaju po dva tocka, guvernal i kocnice.
Sve ostalo su totalno razlicite stvari.
Moras da probas pa sam da se odlucis.
Nisam ti bas bio od koristi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Pozdrav drustvo

 

Evo da se i ja prijavim na listu.

Od pre 3 dana postao vlasnik V Strom 1050XT. Pre toga vozilo Bandita 650, dva Transalpa i dosta toga...

S obzirom da ga necu registrovati do marta 22, probao sam ga ikognito po kraju..

 

Ono sto mi je odmah upalo u oci jeste balans i ravnoteza. S obzirom na 247 kg odlicno je upravljiv. Polozaj sedenja je fantastican, visok i udoban. Masina je snazna i lepo poteze (uspeo sam na kratko da ga razvucem).

 

Ostaje da sacekam dugu i hladnu zimu da prodje pa da ga testiram kako dolikuje.

 

Inace led far sam odmah podigao i sada lepo osvetljava. Malo mi je smorno podesavanje i kretanje kroz meni, ali u poredjenju sa BMW-om ovo je mala maca.

 

Sto se tice top case kofera, porucio sam KAPPA Garada 52 i plocu za njega. Uz plocu idu i dve dodatne poluge koje dodatno ucvrscuju plocu, tako da nece biti mrdanja gornjeg kofere.

 

Evo par fotki

 

20211122_105146.thumb.jpg.eb1ca3259435e1d00f7084c1565ae82f.jpg

 

20211122_190659.thumb.jpg.b026aa95ee15eef98ad253245c6eb99c.jpg

 

20211122_194946.thumb.jpg.50e7f40c8322bbb7ca2e7e1a079af764.jpg

 

 

Promenio član Aleksandar67
  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 9 sati, Aleksandar67 je napisao:

Pozdrav drustvo

 

Evo da se i ja prijavim na listu.

Od pre 3 dana postao vlasnik V Strom 1050XT. Pre toga vozilo Bandita 650, dva Transalpa i dosta toga...

S obzirom da ga necu registrovati do marta 22, probao sam ga ikognito po kraju..

 

Ono sto mi je odmah upalo u oci jeste balans i ravnoteza. S obzirom na 247 kg odlicno je upravljiv. Polozaj sedenja je fantastican, visok i udoban. Masina je snazna i lepo poteze (uspeo sam na kratko da ga razvucem).

 

Ostaje da sacekam dugu i hladnu zimu da prodje pa da ga testiram kako dolikuje.

 

Inace led far sam odmah podigao i sada lepo osvetljava. Malo mi je smorno podesavanje i kretanje kroz meni, ali u poredjenju sa BMW-om ovo je mala maca.

 

Sto se tice top case kofera, porucio sam KAPPA Garada 52 i plocu za njega. Uz plocu idu i dve dodatne poluge koje dodatno ucvrscuju plocu, tako da nece biti mrdanja gornjeg kofere.

 

Evo par fotki

 

20211122_105146.thumb.jpg.eb1ca3259435e1d00f7084c1565ae82f.jpg

 

20211122_190659.thumb.jpg.b026aa95ee15eef98ad253245c6eb99c.jpg

 

20211122_194946.thumb.jpg.50e7f40c8322bbb7ca2e7e1a079af764.jpg

 

 

Cestitam na kupovini i mnogo sretnih i veselih km :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Uh, bio mi ružan kad se pojavio, ko neka radna mašina, a sad počinje ooozbiljno da mi se sviđa fazon. Čestitam, u zdravlju ga vozio!

 

P.S. Svaka čast kad možeš da izdržiš do marta... Ja bih ga registrovao istog momenta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

A sta fali danasnjem danu?
Ja nemam sezonski prekid u voznji.
Samo sam ture prilagodio vremenskim uslovima.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Pa juče sam se navozao i ja. I ja grabim svaku priliku i tokom zime. Ali radno vreme + kratak dan + hladna jutra + kiše/sneg/poledice, ipak čine da su te prilike daleko ređe zimi nego u drugim godišnjim dobima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Danas bas lep dan. Posle jucerasnjeg snega prosto nemoguce.

Ipak hladno je za motor....

 

Nego imam pitanje u vezi nosaca kofera.

Planiram da kupim Givi/Kappa Garada 52 kofer i to je ok. E sad oko ploce. Nude se modeli standard Monokey ploca i aluminijumska ploca.

U svakom slucaju ploca mora da bude Monokey, ali kada se uzme nameski za Vstrom 1050 dobijaju se i dva drzaca koja idu ispod ploce.

 

Evo slike

 

image.png.016abd50679945a3a699ede3a3710748.png

 

E sad da li je to stvarno potrebno (preporuka) ili moze standardna ploca bez tih nosaca?

Promenio član Aleksandar67

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

generalno može i bez (plastična ploča), ali ti nosači idu uz metalnu ploču jer je pretpostavka da ćeš da ga tovariš.. ono, ne može da škodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sm
  • Motocikl: 900rr

Kako se trenutno krecu cene novog? Nisam video nigde cenovnik na netu..? Posle praznika definitivno odlucujem, kad pogledam u Kamenici motor i stavim na papir obe varijante :jee1: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure
5 minutes ago, Mikie36 said:

Kako se trenutno krecu cene novog? Nisam video nigde cenovnik na netu..? Posle praznika definitivno odlucujem, kad pogledam u Kamenici motor i stavim na papir obe varijante :jee1: 

Mislim da je 12,300 evra sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT
Pre 1 sat, bane917 je napisao:

Srećna Nova godina celoj ekipi!

Sve najbolje, i da se ove godine malo okupimo i provozamo zajedno. :moto3:

Hvala. Sve naJbolje u 2022 pre svega zdravlja i naravno mnogo lepih kilometara! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT
Pre 1 sat, bane917 je napisao:

Mislim da je 12,300 evra sada.

Bio je  12.300€. Rekoše mi da se cena menja od 2022, poskupelo je sve pa se uskladjuju...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Kupljen plavi 2021. godiste. Xt oprema. 
 
6F0311EF-6F4C-48B8-AA1A-53D43099A2E0.thumb.jpeg.812c3e43df23a25411ffa31f11615ecd.jpeg
Jesi li i kacigu dobio uz motor ili je dizajn slucajnost?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja