Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V Strom 1050 / 1050XT vlasnici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Evo napokon i ja da se oglasim sa slikama, Godo je stigao kao i ja s broda. Druzenje traje od ponedeljka i 113 km za sad. Utisci, sta reci, veoma zadovoljan. Prethodni motor je bio Strom 650 XT (uvek ce biti prvi) i on mi je trasirao put ka starijem bratu 1050 XT. Preostaje da ga malo "nakitim" pa objavljujem slike ponovo. Drustvo vidimo se negde na putu ili limunadi :) 

IMG_8186.JPG

IMG_8161.JPG

IMG_8172.JPG

IMG_8193.JPG

IMG_8203.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Izvinjavam se sto kasnim s slikama, malo smo se vozili Godo i ja. 

ERAY6822.JPG

HCZF5100.JPG

IMG_8255.JPG

IMG_8237.JPG

IMG_8236.JPG

IMG_8264.JPG

JOTC6762.JPG

IMG_8299.JPG

LCFQ0721.JPG

KTVI4977.JPG

IMG_8329.JPG

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
Pre 11 sati, Bratislav 1973 je napisao:

Izvinjavam se sto kasnim s slikama, malo smo se vozili Godo i ja.

Kolega, nije bilo dovoljno da lajkujem objavu, morao sam i da prokomentarisem..

Odavno nisam video da je neko lepse spakovao Stroma, do najsitnijih detalja, a tek sve ove nalepnice mu daju neku novu dimenziju! Koliko sam primetio jos mu samo nedostaju neke maglenke da zaokruze pricu. Bravo! :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 2 sati, Lošmi_WayOfLife je napisao:

Kolega, nije bilo dovoljno da lajkujem objavu, morao sam i da prokomentarisem..

Odavno nisam video da je neko lepse spakovao Stroma, do najsitnijih detalja, a tek sve ove nalepnice mu daju neku novu dimenziju! Koliko sam primetio jos mu samo nedostaju neke maglenke da zaokruze pricu. Bravo! :takoje:

Hvala, tako je maglenke jos nisam montirao ali su vec spremne. Uskoro cu i njih montirati pa cu objaviti kako izgledaju sto danju sto nocu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Pozdrav svima.

Evo i ja da se utefterim.

Od prekjuce sam izmedju ostalog vlasnik i vozac stroma 1050 xt. 

Kako je ostalo samo dva komada u Euro Sumar nisam imao problem da biram jer su oba istog dizajna. Crn sa zlatnim felnama.

Bilo hoces levi ili desni. Cena 12.300e

Za 30-ak godina ovo mi je drugi enduro motor (prvi Yamaha XT 600).

Nakon prvih kilometara prilicno ustrojene vosnje, nemam primedbe.

Citam da manje vise postoji problem sa koferima za ovaj model.

U Moto lend-u su mi dali alternativu ali samo za bocne kofere koje bi mi nabudzili za 1.200 e. Nimalo nisam odusevljen.

Ja umem da budzim za dzaba.

Tako sam i nakalemio stari nosac H&B koji me sa koferom sluzi vec 15 g.

Ako je neko voljan a ko ima nosace kofera, dosao bi da pogledam kako su nabudzeni.

U Euro Sumaru su mi ponudili GIVI al da ih nabudze za 1.500e ili fabricke za 2.600e. Meni to nesto mnogo.

Voznja skup itd uvek moze

preuzimanje.jpg

stala.jpg

stala.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Kako je vec pomenuto, nosac zadnjeg kofera se mrda kao na kobili rep. 

Ja ga natovario sa tacno 10 kg sitnog alata da ga isprobam. I on nista. Nije ni mrdnuo.

kofer stari.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
On 7/26/2021 at 7:32 AM, Bratislav 1973 said:

Izvinjavam se sto kasnim s slikama, malo smo se vozili Godo i ja. 

ERAY6822.JPG

HCZF5100.JPG

IMG_8255.JPG

IMG_8237.JPG

IMG_8236.JPG

IMG_8264.JPG

JOTC6762.JPG

IMG_8299.JPG

LCFQ0721.JPG

KTVI4977.JPG

IMG_8329.JPG

Upicanoi si ga samo tako.

Imam jedno pitanje: Da li je neko primetio da se motor vise greje tj slabije hladi kad se zatvori ovim lepim zastitama?

I ako moze info gde si nabavio zastitu za motor?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 31.7.2021. at 18:30, Bruno 68 je napisao:

Upicanoi si ga samo tako.

Imam jedno pitanje: Da li je neko primetio da se motor vise greje tj slabije hladi kad se zatvori ovim lepim zastitama?

I ako moze info gde si nabavio zastitu za motor?

Hvala. Nisam primetio razliku oko grejanja ili hladjenja motora zbog zastite motora. Zastita motora je Hepco&Becker. Imao sam Stroma 650XT 2020g i imao je zastitu motora fabricku isto nije se grejao zbog iste. Penjao sam se prosle godine na Pancicev Vrh (Strom 650XT) pa mi nije bilo svejedno jer filter ulja je izlozen bas. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 31.7.2021. at 18:18, Bruno 68 je napisao:

Pozdrav svima.

Evo i ja da se utefterim.

Od prekjuce sam izmedju ostalog vlasnik i vozac stroma 1050 xt. 

Kako je ostalo samo dva komada u Euro Sumar nisam imao problem da biram jer su oba istog dizajna. Crn sa zlatnim felnama.

Bilo hoces levi ili desni. Cena 12.300e

Za 30-ak godina ovo mi je drugi enduro motor (prvi Yamaha XT 600).

Nakon prvih kilometara prilicno ustrojene vosnje, nemam primedbe.

Citam da manje vise postoji problem sa koferima za ovaj model.

U Moto lend-u su mi dali alternativu ali samo za bocne kofere koje bi mi nabudzili za 1.200 e. Nimalo nisam odusevljen.

Ja umem da budzim za dzaba.

Tako sam i nakalemio stari nosac H&B koji me sa koferom sluzi vec 15 g.

Ako je neko voljan a ko ima nosace kofera, dosao bi da pogledam kako su nabudzeni.

U Euro Sumaru su mi ponudili GIVI al da ih nabudze za 1.500e ili fabricke za 2.600e. Meni to nesto mnogo.

Voznja skup itd uvek moze

preuzimanje.jpg

stala.jpg

stala.jpg

Ovu sliku Givi nosaca za XT model mi je poslata iz Givi Italija dok je jos bila u proizvodnji u martu. Neznam da li se pojavila u prodaji. Zasto to kazem zato sto imaju nosac za koji mora da se skine plastika ( crna gde se kaci nosac) da bi se namontirali ili sto kaze Motoland "nabudzili". Orginal Suzuki kofere pravi SW Motech ( Burnout) i ne mora nista da se "budzi". 

IMG_5874.JPG

LLRQ8429.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 15 sati, Bruno 68 je napisao:

Jel se varam ili jr Plattner zastupnik za SW MOTECH?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Zastupnik SW Motech je Burnout( Dukati i Bennelli) pored autuputa na NBG.

BURNOUT.RS

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 26.7.2021. at 21:41, Bratislav 1973 je napisao:

Hvala, tako je maglenke jos nisam montirao ali su vec spremne. Uskoro cu i njih montirati pa cu objaviti kako izgledaju sto danju sto nocu. 

Eccola, spreman za maglu  :). Hvala cika Arakisu sto me istrpeo :).

IMG_0354.JPG

IMG_0355.JPG

IMG_0356.JPG

IMG_0357.JPG

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 3.9.2021. at 8:53, mali_veseljak je napisao:

Kolege, vi koji imate 1050xt, da li vam se napisati malo o motoru? Jako sam blizu odluke da ga pazarim.

Napisao je kolega vec na prethodnim stranicama. Vozio sam malog Stroma ( Zucko 650 XT 2020-to nov) presao 13k km i od ove godine 1050. Mali Strom je ekstra motor koji je meni bas drag ali posto je supruga pocela da se vozi presao sam na 1050 XT. S malim je lakse kad se sidje s asfalta a i "clearens" mu je veci za 1 cm. sediste kod malog je mekse nego kod velikog, ciklistika slicna, lako se voze i pomeraju u mestu,dobar balans motora. Visok sam 187cm i fabricki viziri mi nisu bili dovoljni pa sam na malom dodao produzenje dok kod velkikog sam promenio oem i stavio Puig. Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj. Ako poredis 1050 sa drugim adv motorima ( GS, Africa,Tiger, KTM ili Moto Guzzi) 1050 je najjeftiniji i ima najmanje elektronike od drugih ali sasvim dovoljno. Ako se odlucis za kupovinu 1050 preporucujem da zoves Suzuki Horgos.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Evo mojih utisaka.
Veoma sam zadovoljan kocionim sistemom.
Pruza znatnu sigurnost u krivinama.
Narocito nizbrdo.
Jbg nova tehnologija.
Poslednji novi motor koji sam vozio bilo je davne 2004.
Dobro se pokazao u brzom preticanju.
Moze i 500 km da se izgura a da guzica ne vristi. Al to je licno.
Nije neudoban.
Veliki sprava. To jest visoka.
Ne smetaju mi neravnine i losiji put. Moze da bude zajeban na neravnom terenu ako su noge kratke.
Ja se kod zaustavljanja prebacim na desno.
Tempomat mi se cini komplikovan i imam osecaj neukodnosti ako nisam taj koji kontrolise gas. Nekako mi neprirodno.
Potrosnja solidna. 4,6 l/100 km. Sigurnih 400 km.
3 ger veoma fleksibilan od 30 - 100 km/h
Promena brzina, pesma.
Nema kajanja.
Danas se malo djorao sa drugarom za Tracer. Nemaju dodirne tacke. Bas sam srecan sto nisam kupio Tracer. Inace sam dugo vec vozac Fazera 1000.
Drugar odusevljen.
Kratko svetlo je bas kratko ali siroko.
Bilo bi dobro da je bar 10 m dalje.
Manji je problem na ulici ili kad ima vozila. Ali kad si sam, narocito kad uletis u tunel danju, odma duga.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Bruno, prvo srećna kupovina i da te dugo i lepo služi!

Interesuje me poređenje sa Tracerom, ja vozim 900, pretpostavljam da ga i poredis sa njim. Kapiram da Strom ima mnogo više snage ispod 6000rpm, gde Tracer nema ni trunke snage, ali kakva je situacija na gore, da li Strom brzo gubi dah ili puni lepo do neke korenje granice, pretpostavljam 9,10k rpm ?

Visina sedišta i položaj sedenja?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 1 sat, Bruno 68 je napisao:

Evo mojih utisaka.
Veoma sam zadovoljan kocionim sistemom.
Pruza znatnu sigurnost u krivinama.
Narocito nizbrdo.
Jbg nova tehnologija.
Poslednji novi motor koji sam vozio bilo je davne 2004.
Dobro se pokazao u brzom preticanju.
Moze i 500 km da se izgura a da guzica ne vristi. Al to je licno.
Nije neudoban.
Veliki sprava. To jest visoka.
Ne smetaju mi neravnine i losiji put. Moze da bude zajeban na neravnom terenu ako su noge kratke.
Ja se kod zaustavljanja prebacim na desno.
Tempomat mi se cini komplikovan i imam osecaj neukodnosti ako nisam taj koji kontrolise gas. Nekako mi neprirodno.
Potrosnja solidna. 4,6 l/100 km. Sigurnih 400 km.
3 ger veoma fleksibilan od 30 - 100 km/h
Promena brzina, pesma.
Nema kajanja.
Danas se malo djorao sa drugarom za Tracer. Nemaju dodirne tacke. Bas sam srecan sto nisam kupio Tracer. Inace sam dugo vec vozac Fazera 1000.
Drugar odusevljen.
Kratko svetlo je bas kratko ali siroko.
Bilo bi dobro da je bar 10 m dalje.
Manji je problem na ulici ili kad ima vozila. Ali kad si sam, narocito kad uletis u tunel danju, odma duga.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Ti si vec treci koji je komentarisao kratka svetla, Bane i ja smo podesavali far na nasima a izgleda da ces i ti :) . Nocu kad sam vozio s dugim svetlima niko se nije zalio pa mi bilo cudno kako se ne zale. Podesio far i nije vise kratko kao sto je bilo fabricki. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 2 sati, mali_veseljak je napisao:

Hvala puno. Kakav je po gradu i za obaranje u krivinama?

Meni ne predstavlja problem voziti ga po gradu a sto se tice krivinarenja takodje je dobar cak i sa koferima :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure

Treba ti bukvalno 2 minuta da namestiš kratko svetlo na daljinu koja ti odgovara. Imaš samo jedan šraf sa donje strane koji popustiš i pomeriš gde hoćeš. Imaš sve u uputstvu motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Zdravo ljudi.Vozim malog Stroma 2020 o god i jako sam zadovoljan njime za moje potrebe.Malo voznja po okolini(Kopaonik,Goc,Jastrebac) po nekada malo makadama,Vikend voznja po Srbiji i jedna godisnje Balkan.Ponekada u dvoje,i retko autoput.Naravno da me zeljka da probam i veceg brata i bas mi se svidja ali... Kada pogledam da manji kosta 8k a veci 12k tj 4k vise i pokusam da stavim na vagu sve(prilagodjeno mojim potrebama) nekako ne nalazim realno opravdanje za takvu investiciju. Voleo bih da mi neko ko je sa malog Stroma presao na veci realno kaze da li je veci zaista bolji tih 50%? tj 4k evra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure
3 minutes ago, dl minak said:

Zdravo ljudi.Vozim malog Stroma 2020 o god i jako sam zadovoljan njime za moje potrebe.Malo voznja po okolini(Kopaonik,Goc,Jastrebac) po nekada malo makadama,Vikend voznja po Srbiji i jedna godisnje Balkan.Ponekada u dvoje,i retko autoput.Naravno da me zeljka da probam i veceg brata i bas mi se svidja ali... Kada pogledam da manji kosta 8k a veci 12k tj 4k vise i pokusam da stavim na vagu sve(prilagodjeno mojim potrebama) nekako ne nalazim realno opravdanje za takvu investiciju. Voleo bih da mi neko ko je sa malog Stroma presao na veci realno kaze da li je veci zaista bolji tih 50%? tj 4k evra?

To će ti najbolje objasniti @Bratislav 1973. On je vozio mali pa prešao na veliki. 

Mada je komentarisao jedan momak koji vozi malog Stroma, sad na moto obuci, moj motor i oduševio se. Dao sam mu da proba i kaže da ima velike razlike i da je dosta snažniji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja