Jump to content

Moto Zajednica

Skuter do 50cc

Recommended Posts

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam krenuo sa 50ccm i sve je bilo lepo. Posle prve sezone sam skapirao da troši kao 200ccm. To prvo. Drugo,performansama ne može da priđe,posebno sa dvoje na skuteru i uzbrdo. Drugo,meni je ogroman problem predstavljalo što sam milion puta morao umesto auto putem da preletim ja ne smem na auto put nego moram na drugi neki most. Dakle prvenstveno prelazak preko Gazele je zabranjen sa 50ccm. Milion puta sam iz Zemuna trebao na auto put a morao sam okolo da se mlatim. Zato sam lepo platio 20 000 A2 kategoriju i lepo kupio Beverly 200ccm za ako se dobro sećam 1150€ .

Znam sad da idemo u drugu tematiku,da se nikako ne uklapa u biđžet od 500€ , ali eto,prenosim moje neko iskustvo koje će ti možda značiti.

Uglavnom,kako ja vidim oglase,ni 50ccm nema kršten da se kupi za tih 500€ . Ja bi radije pozajmio ili se skrpio za još toliko i uzeo neki 125-150-200 ccm za grad,položio A2 i voziš se po gradu carski.

EDIT: Treba i dobro razmisliti šta uzeti,dobro pročitati iskustva drugih,servisne intervale i dostupnost delova. Ja sam ovid dana pozajmio od sestrića Piaggio Skipper 125ccm , nije loš,ide,80-90 nekako na pravcu kad nemaa vetra i 100kmh,ali do 60 kmh je Super9 50ccm bio oštriji. Bukvalno sam se ispaljivao na semaforu do 50-60 kmh,posle do 80 nateže. Što se tiče gabarita relativno su slični. Posle mog prošlog skutera 250ccm ovaj 125 je kao bicikla. Ne smem ni da se provlačim mnogo zato što nema snage da ubrza. Vozi se skoro stalno pod punim gasom. Videću kako troši za neki dan,ali po priči sestrića ništa manje nego moj Xciting 250.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Izvesno je da ću na kraju morati da polažem za neku A kategoriju. Nadala sam se da mogu da prodjem ovu sezonu sa 50ccm dok to ne rešim, jer u auto mesec dana nisam sela. Ajde što je po gradu gužva, na to sam se i navikla, ajde što je muka za parking gde god krenem, ali od nedavno je i dvorište u kom cela zgrada parkira odjednom toliko prepuno automobila da bukvalno ako negde pođem, 50-50 da ću moći da se parkiram kad se vratim. Dakle pakleno... 

 

Na Gazelu ne bih išla skuterčićem ni u ludilu, sve vreme razmišljam i na Brankovom kako bi to izgledalo, i dal bi možda najbolja varijanta bila koristiti tramvajski za prelazak preko reke. Sva sreća pa me za Borču Ovču Krnjaču ne veže ništa :D 

 

Potrošnja mi je u ovoj situaciji stvarno najmanji problem, ma nek troši i 5l, samo da završi posao... I za pare bih se skrpila, gde ima 600 ima i 700-800-900 evra... Ali ako treba svaki dan da razmišljam dal će neko da me pokupi dok juri 100kmh pored mene koja se taljigam 30, nije vredno zaista. Zato sam i naglasila da mi treba za po Beogradu, da sam u Novom Sadu, pa da mi bajs završi posao :(

Promenio član dgb.ivana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2893 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da je ova tema jako važna i aktuelna. Masa laika, koji nemaju pojma o motorima, danas razmišlja da nabave skuter, zbog poznatih problema sa gužvama u saobraćaju, parkiranjem itd, i naravno pogrešno pretpostavljaju da je to jeftino i jednostavno.

 

X puta su me pitali na ulici na pr. kad me vide na skuteru - a je li, jel treba dozvola za to motorče?

Čuj motorče, a ja sa svojih skoro 2m komotno sedim na njemu :) Jedno vreme sam pokušavao da objasnim, pa odustao. Kažem, ma jock, samo A2 (ko da laik zna šta je A2 :)) A zatim sledi pitanje pošto je, kažem preko 500€, oni zavrte glavom, u fazonu, skupo jeste, al zato jeste praktično ;) (a voze neki krš od kola 2x jeftiniji od mog motorina) A kolko troši, jel ispod 2l?... I tako

 

Podseća me na situaciju kad su masovno kupovali računare pre 15ak godina. Kupe najjeftiniji, treba ima samo za word, excel, internet i igrice :), pa se žale što ne radi najnoviji 3D naslov...

 

 

 

 

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 16 minuta, dgb.ivana je napisao:

Izvesno je da ću na kraju morati da polažem za neku A kategoriju. Nadala sam se da mogu da prodjem ovu sezonu sa 50ccm dok to ne rešim............

Bolje, pametnije po tebe i okolinu. Sa 50ccm samo bi bezveze gubila novce i rizikovala svoju bezbednost. 

Skupljaj novce i utrosi pametno, polozi lepo za A kategoriju, 250ie pod guzz*om i nema zime, lako ces posle preci na jace ako zatreba.

 

Sa 50ccm lako ti se nakaci desno krilo/branik/far automobila, maltene tik uz levu nogu i tako vozite uporedo >:( 

Najveci i najcesci problem kod vozaca malih mopeda, hoce da te izgura, hoce da te navuce na rupu/sahtu/ivicnjak jer nemas gde pobeci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2893 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ili situacija - uključuje se gradski autobus sa stajališta, vozač falabogu ne gleda, samo da žmigavac i skreće levo, a ti na pola autobusa, nema šansi da ubrzaš, a odozdo te stisli, pretiču i tebe i autobus... brrrr.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2893 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, dgb.ivana je napisao:

Izvesno je da ću na kraju morati da polažem za neku A kategoriju.

Pa najpametnije je tako. I ti časovi što ćeš izvoziti imaju smisla, svako iskustvo je dobro došlo. Još ako bude neki OK instruktor, dobićeš i neke dragocene savete za vožnju na 2 točka. Nije isto voziti auto i motor.

Srećno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Bar 4-5 godina sam vozio po Gazeli 50ccm skoro svakodnevno, nekad i po vise puta. Normalno, desnom trakom, uz desnu ivicu.

Dok me pre jedno 2-3 godine panduri nisu kaznili dva puta za mesec dana..:neznam:

A milijardu puta do tada sam sretao pandure, vozio od Zmaja do Bubanj potoka... i nikad nista.

Al' eto, neko tamo resio da je dosta bilo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Bar 4-5 godina sam vozio po Gazeli 50ccm skoro svakodnevno, nekad i po vise puta. Normalno, desnom trakom, uz desnu ivicu.
Dok me pre jedno 2-3 godine panduri nisu kaznili dva puta za mesec dana..:neznam:
A milijardu puta do tada sam sretao pandure, vozio od Zmaja do Bubanj potoka... i nikad nista.
Al' eto, neko tamo resio da je dosta bilo.
 
A vozio sam i ja prve 3 godine srednje škole bez dozvole. Vozio i na strane tablice ...mladost,ludost i dooosta sreće.

Al da ne idemo mnogo od teme,viđao sam na Gazeli nekoliko puta kako policija hvata 50 ice i kažnjava za vožnju auto putem.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja sam 2016 kupio  nov 2t 50 cm sky  -longija trevis.,Bez jedne blokade ide 62-3 po ravnom  Za novi sad odlično.Kad sam ga kupovo nisam hteo nov nego polovan ali čim se pojavi na oglasu 2009 odma se proda.Izbor ogroman a kvalitet loš a izgled duplo gori.Svi su bili izakani i zarđani.Proizvodnja 2005,6,7.Ja sam 2009 godine prodao sky basic 2008 sa 1000 km na satu ko iz salona za 390 evra.Taj motor 7 godina kasnije bi više koštao da je ostao kod mene jer ru ovi očajni od 350 na više.Ispod 350 ne vredi ni komentara.Pretpostavvljam da su sad iste cene što mi nije jasno.

Ja sam prilikom kupovine imao problem sa visinom 190 zbog nogu a kad sam nalazio da mogu da stanem onda je sedište očajno profilisano i odma skliznem napred.Tu je bio i neki novi kimko i aprilija.Uopšte mi nisu jasni inžinjeri da prave skuter da sve vreme sediš na .... i još sve vreme kliziš napred ne samo zbog materijala sedišta nego zbog ergonomije.To strašno opterećuje jer se sve vreme upireš nogama u podnicu a dupe i radi ko podmazano..Bukvalno jedini koji nije klizio je sky trevis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force c-tech

Pozdrav! 50ccm 2t, da nije kinez je prava stvar po meni za grad, i neki lokal. Po meni ili gilera runner sp50 ili peugeot jet force ali c-tech(karburator), kog licno posedujem. Moze se naci do 600e samo sto estetski nije mozda bas najbolji, ali bolje polovan a da ide nego nov kinez.. Svako dobro!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja