Jump to content

Moto Zajednica

Skuter do 50cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav ljudi! 

Potrebna mi je pomoć/savet oko kupovine skutera. Imam staru B dozvolu, ne i A kategoriju, tako da u obzir dolaze samo ovi manji skuteri. Nisam preterano gabartina, 170cm, što verujem da proširuje listu potencijalnih, ali ipak ne bih volela nešto sa malecnim točkovima, deluje mi dosta nesigurno. Skuter mi je potreban prvenstveno za do posla i nazad, po Beogradu (što je nešto malo manje od 20km), jer su gužve postale nesnosne. Nisam totalni početnik na 2 točka, godinama vozim ATX po ruralnim predelima. Budžet mi je do 600 evra, naravno bolje bi bilo da je do 500 :)

Svaka preporuka je dobrodošla i unapred hvala svima! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Kažu za BG da treba neki dvotaktni jer ima dosta brda. Ja bih ti preporučio Kymco ali ako nađeš neki 2t. Ja vozim Agility 4t, ali za BG ne znam kako bi se ponašao. Malo troši, lepo ide, nije mali (ja imam 185cm i meni je ok), ali je za ravno. To je ono što ja znam, a ne znam baš mnogo, al sačekaj pa ćeš da čuješ i od drugih predloge.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

A kombinacija polaganje za a1, pa nešto možda "ozbiljnije", samo u smislu komfora, 125ica neka npr? Opet tu dolazimo do tog ekonomskog dela, treba sve to isfinansirati. A 50 kub, pa teraju to i teraće ljudi, biće i saveta ovde ne sumnjam, da ne budem pogrešno shvaćen, već samo kao neka dodatna tema za razmišljanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam imao Kymco Super9 LC. Trošio je oko 4l ali je išao malo preko 80kmh,sa nas 2 bilo koja uzbrdica izleti sa 50-60.
Disk kočnica nazad,vodeno hlađenje. Samo što je jako jako redak.
Mada i običan super 9 završava posao ali ima oko 3 konja dok LC ako se ne varam ima skoro 5,zaboravio sam tačno.

Bio je registrovan za 2,meni je to bilo bitno,nekom nije.

Za 500-600 mislim da može da se nađe neki solidan skuter 50ccm. Mada dugo nsm gledao cene.

Ako se ima malo više parica Gilera Runner ili Piaggio NRG i nema greške.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

50 cc nije za Bg nikako. Vozio se isto tako do posla sa 50 cc. Moze, ali uzbrdica umara, saobracaj, itd.
Moze, ali, ako te boli uvo sto usporavas saobracaj, smetas, itd.
Ja nisam taj tip vozaca I to me je bas nerviralo.
Imao isto Kymco Super 9 LC, jos malo "budzen", po ravnom da svakako,cak 95km/h, ali uzbrdica muka ziva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1908 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nije problem samo sto usporava saobracaj ,nego opasnost kad ostali jure da slucajno  natrce.Mozda jedino 2t neki Piaggio free ,nrg,Pezo speedfight?Mada brda su to .Secam se davno kao momak  budzenim automatikom trknem do BG,Na terazijama strucnem u neku rupu i otpadne mi vdo brzinomer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Godinama planiram polaganje za A kategoriju, ali stvarno nije mala cifra 40 000, ako vec polazem da se ne zezam sa A1, A2, nego da odradim to kao čovek, a treba i vremena za to da izdvojim, a trenutno ga baš i nemam. 

Free mi se dopada, ima i velike točkove, brine me samo što su u pitanju stariji skuteri. Za pežo speedfight nisam sigurna da upada u kategoriju AM? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 51 minuta, dgb.ivana je napisao:

Godinama planiram polaganje za A kategoriju, ali stvarno nije mala cifra 40 000, ako vec polazem da se ne zezam sa A1, A2, nego da odradim to kao čovek, a treba i vremena za to da izdvojim, a trenutno ga baš i nemam

Dali su ti već najbolji savet, batali 50cc, i polaži bar za A2.

50 kubika je opasno i stresno voziti po Bg - primera treba da na raskrsnici na uzbrdici da se prestrojiš za skretanje levo, i samo vidiš u retrovizoru arlaudžu koja sa 100 na sat sam što te ne samelje...

 

Inače, nema za 600 evra ništa pametno, prošla su ta vremena. Za te pare 2T su svi razlokani, a 4t prekilavi...

Poskupeli novi, a polovni prate cenu. Jbt, ja sam februara 2015.-e kupio novi Peugeot Tweet RS 50 za 1380€, a sad isti nema ispod 2000!

 

Da sam znao, pa da kupim šleper, sad bi se obogatio ko ovi sa bitkoinima :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sad gledam oglase i ne verujem.
Ja sam pre 5 godina uzeo Super9 LC od prvog vlasnika sa 9-10 000 na satu za 500€.

Sad ništa pametno nema ni za 600€. Svakako je dobro rešenje položiti za A2 pa uzeti za grad recimo Beverly 200. Ja sam ga imao sezonu i super je.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Godinama sam vozio max sprint (to je zesci kinez, mali tockovi, 4T 50ccm (prepravljen na 80ccm)) sto po Bg sto po Srbiji, presao sigurno 40-50000km, i jeste tacno da on ima svoja ogranicenja, ali malo su mi smesne i preterane te price kako nije ni za sta.. Vidjam po oglasima kineze tog tipa, 200-300-400e.

Za te smesne kilometraze, tipa po gradu, 10-20-40km dnevno.. mislim da su dobri, zapravo odlicni.

Tacno, uz ozbiljnu uzbrdicu ne ide preko 30-35.

Tacno, kad je napolju +10000 stepeni, treba lakse sa gasom.

Na otvorenom, 65km/h.

Uz iole razumno odrzavanje i iole normalnog majstora.. trajace bar 30 hiljada km. Znam sta govorim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Uzbrdicom u gradskom saobraćaju sa 30-35 na h je preopasno. Mene je jednom prilikom zamalo pregazio kamion na mostu preko Gružanskog jezera, a išao sam po ravnom, skroz uz bankinu desno, 60 km/h. Tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Božo, 100% si u pravu, i sa većim brzinama nije naivno voziti po Beogradu na dva točka jer jednostavno ne postoji vozačka kultura, pre će da te udare nego puste da se uključiš u traku, bio na 2 ili 4 točka, čast retkim izuzecima. 

Izgleda da mi ne gine polaganje za ozbiljan motor, a do tad da kupim električni bicikl. 

Hvala svima još jednom!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Po toj logici, preopasno je uopste voziti bilo sta na dva tocka.

 

Inace, moje iskustvo je upravo suprotno. Vozio sam npr. ibarskom, od Bg do Zl, vise puta, gde je poznato da svi voze kao ludaci. Uvek uz desnu liniju, nikad problem. I ne samo to, mnogo puta sam primetio da ljudi oklevaju da me preteknu dok se nisu uverili da ih vidim. A cim okrenem glavu preko levog ramena, to im bude kao pozivnica za preticanje.

 

Po mom misljenju, upravo je preopasno sesti na ozbiljan motor/skuter a da se nije proslo makar nekoliko hiljada na nekom malom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Vožnja motora jeste opasna, a iskreno mislim,  na osnovu iskustva, da je 50cc rizično u gradu.

To je naravno samo moje mišljenje, rekoh ga iskreno. Ne bih nikad savetovao ni svoju ženu, ni ćerku (koja je doduše još mala) da to voze po Bg. Pa sam tako i savetovao našu novu koleginicu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Godinama planiram polaganje za A kategoriju, ali stvarno nije mala cifra 40 000, ako vec polazem da se ne zezam sa A1, A2, nego da odradim to kao čovek, a treba i vremena za to da izdvojim, a trenutno ga baš i nemam. 
Free mi se dopada, ima i velike točkove, brine me samo što su u pitanju stariji skuteri. Za pežo speedfight nisam sigurna da upada u kategoriju AM? 
Ja sam polagao u Sabcu za doosta manje para, za A kategoriju. A iz Ns sam.
Ako si zainteresovana mogu ti poslati br.auto skole...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
15 minutes ago, ParadajzTurista said:

Po mom misljenju, upravo je preopasno sesti na ozbiljan motor/skuter a da se nije proslo makar nekoliko hiljada na nekom malom.

Vozim krosić od 2013te :)

 

Dejane, nisam sigurna kako bih to izvela. Koliko ja znam za A kategoriju treba izvozati određen broj časova...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Kros se vozi po off road, koliko znam. Prosao sam 1500km po Kucaju, to sa beogradskom voznjom nikakve veze nema.

 

Znam ozbiljnu zenu koja godinama vozi 4T 50 ccm po Bg i savrseno je zadovoljna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 3 sati, dgb.ivana je napisao:

Može link za oglas, izgleda ne umem da ga nađem?

Numem sa tableta da copy paste i u principu sam nepismen oko konzumne elektronike...Idi na oglasi,pa razno,a naslov oglasa je prodajem tj.menjam za motor.Što se tiče el.bickla,da kupiš nešto valjano mora da platiš duplo i siguran sam da ćeš da se navučeš na el bike.Mislim to su totalno dva sveta različita.Beneli je provereno dobar skuter,dobra 2T 5o-ka se uvek traži...Ovaj Beneli se vidi da je vrh.Neznam prodavca,nemoj da misliš da te trujem u vezi skutera,ali veoma je teško naći nešto neizakano za poštenu cenu.Beneli pepe je nov koštao oko 1000e tako da kod ovog može da se do lakih 600e...Realno.Inače taj fazon kymco people,scarabeo,pepe,cycolo mi je najgotivniji izgled skutera.Bar meni.

Promenio član Cvijanović

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
 
Dobar je Runner, cak sta vise odlican.
Ali da bi tako isao, potrosi 5, I vise litara, plus mora sintetika u kvalitetu za mesavinu, a opet je to samo 50 cc kako god okrenes. Dobro, kada si ogranicen sa dozvolom, pa moras 50 da vozis.
To je samo moje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja