Jump to content

Moto Zajednica

Aftermarket izduvi iskustva i preporuke

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Interesuju me iskustva i preporuke aftermarket izduva. Već drugi put pokušavam da naučim top od Roberta iz Ade, ali izgleda je definitivno prestao sa radom. Kontaktirao sam i Dragon auspuhe, međutim nisu mi ni odgovorili na mail, što je po.meni neozbiljno, tako da nisam ni pokušavao da ostvarim dalje kontakt. 

 

Od skoro vidim pojavile su se neki topovi iz Subotice ne znam kako su se oni pokazali, ima li neko iskustva ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ako izuzmemo Roberta, koji zbog bolesti poslednjih par godina više ne radi nego što radi, Dragon je daleko najozbiljnija firma u Srbiji za proizvodnju auspuha. Čudi me da ti nije odgovorio, meni je svaki put istog dana odgovorio. Pokušaj da ih nazoveš telefonom. Imaju nekako najveći izbor modela, i veeeliku referenc listu ugrađenih izduva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Hm, baš sam mislio da kontaktiram Roberta uskoro i da naručim, pa da odem da mi namesti na licu mesta. Drugar je prošle godine naručio i namestio top bez problema, tako da me iznenadila ova informacija da ne radi.
@aca-pn Na šta konkretno misliš kad kažeš da si bezuspešno pokušavao da naručiš ?
Koliko sam razumeo Dragon je i malo skuplji od Roberta.

Imam i par pitanja. Ja sam do skoro mislio da sa zamenom auspuha (otvaranjem i skidanjem katalizatora) mogu samo da se dobiju pozitivni efekti - u smislu boljeg rada motora i snage. E onda sam pročitao neke starije teme ovde na forumu gde ispada da su ljudi napravili sebi probleme zamenom, tj počeli su motori da rade mnogo gore. Naravno govorim o 4t mašinama.

Zbog čega se ovo dešava ?
I na šta treba obratiti pažnju kod ovih custom made auspuha, pošto vidim da ih mnogi koriste - pa predpostavljam da u većini slučajeva dobro rade ?



 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Batalite mail za kontakt sa Dragon_om. Covek ima posla ,i nije neko ko se previse posvecuje takvom vidu komunikacije.

Ja sam radio top za jedan i topove za drugi motor,kod njega. Samo pohvale za rad,kvalitet i zvuk.

+381638139595 Dragon

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa eto, ja bas kontaktirao mailom obojicu, Robert mi uvek vrlo azurno i opširno odgovori, Dragon nije odgovorio uopšte. Računam 21 vek je nekako mi je komunikacija mailom normalna naročito u poslovne svrhe. 

Dragonov izduv nikad nisam čuo ni video uživo pa ne znam kakvi su, Robertove jesam više komada i izuzetni su, zvuk je odličan a kvalitet izrade savršen šteta što više ne radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ako ti je lakse mailom nego da se cujes sa covekom i objasnite jednom drugom...

Nije tebi do izduva. Ja sam seo na motor i otisao u Adu da vidim i dogovorim termin. Kada mi je dosadno i ubijam vreme,pisem mailove po ebay_u i mobile.de

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 4 sati, zemunac72 je napisao:

Ako ti je lakse mailom nego da se cujes sa covekom i objasnite jednom drugom...

Nije tebi do izduva. Ja sam seo na motor i otisao u Adu da vidim i dogovorim termin. Kada mi je dosadno i ubijam vreme,pisem mailove po ebay_u i mobile.de

Provalio si me, nije mi do izduva, samo ubijam vreme ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kad sam ja svojevremeno hteo neku modifikaciju rekli su mi da Robert komunicira iskljucivo preko email-a. Tako ostvaris prvi kontakt i dalji dogovor. Nikako preko telefona. To su Robertova pravila.

Moguce da Dragon ima drugaciji uslov. Kolega rece da moze preko vibera. Pa napisi tako,pa i pozovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Mislim da Robert izbegava da dogovara poslove gde ga pozuruju i daju mu rokove. Ja sam ga kontaktirao (doduse prosle zime) i naglasio da druge topove necu, dogovorio sam se sa njim da mi napravi topove do proleca bez zurbe, pa se javio za dve nedelje da su gotovi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
17 hours ago, aca-pn said:

Već drugi put pokušavam da naučim top od Roberta iz Ade, ali izgleda je definitivno prestao sa radom.

15 hours ago, aca-pn said:

Robert mi uvek vrlo azurno i opširno odgovori


@aca-pn Nije mi baš najjasnije - da li ti je sam Robert  rekao da je prestao sa radom - ili si ti sam izveo taj zaključak ? Pošto kažeš da ti je opširno odgovorio - ne vidim čemu opširan odgovor ako je prestao sa radom ?


Kao što rekoh i sam planiram da ga kontaktiram, pa da ne smaram čoveka ako je stvarno tako kako kažeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Robert hoce da uradi top i montira na motor ako to nije suvise tesko za njega i stanje u kom se nalazi. Meni je jako pristojno objasnio na nema uslova i snage da napravi i montira na varadera. Topovi koji su sa strane i kojima je pristupacna cev, nisu suvise teski za rad. On vec godinama u nazad ima faze kad ne radi, nema materijala itd. Kome se posreci da mu on uradi izduv, srecan je covek. Opak majstor

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
21 hours ago, aca-pn said:

Dragonov izduv nikad nisam čuo ni video uživo pa ne znam kakvi su

Istvan je lik na mestu, profesionalac. Radionica kao apoteka. Ispostovao dogovorene rokove.

Radio sam na proslom motoru (Dominator650) duple topove. Na svakom par DB kilera (ulaz i izlaz iz topa) pa stelujes zvuk kako ti odgovara. Platio sve zajedno 300 eura (2 topa, grane i ugradnju). Ne zalim ni jednog jedinog evra jer je zvuk bio cista perverzija. Jedan klip 650cc na 2 otvorena topa :ooo: 

Nisu promenili boju vremenom i nije bilo nikakvih problema u radu motora.

Motor prodat sa topovima, motor sam prezalio lako a topove jos uvek nisam.

37005264_2102492126693679_7000623343304966144_n.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson Street Glide, Ducati Supersport S

Malo skretanje sa teme - Robert mi je odogovorio danas za moj motor i definitivno više ne radi auspuhe, već samo sitne stvari i varove, zbog loše zdravstvene situacije. Preporučio mi je sledeće majstore, kopiram šta mi je napisao - Vidite pitajte kod Baneta ( Auto servis Karadzic u Baricu)  ako nadjete lep ocuvan ili nov auspuh u oglasima da Vam montira ,ili kod Darka u Maglicu on i radi i montira auspuhe  ili kod Dragona u Adi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Koji je Robertov kontakt mejl? Hteo bih da pitam da mi uradi Db killer.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Možda da razmisliš da li bi mi ovu istu rečenicu rekao da si me gledao u oči..
Ako ne bi, onda da razmisliš zašto ne bi rekao a jesi napisao. Ako bi, onda zahvaljujem na odgovoru.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson Street Glide, Ducati Supersport S
1 hour ago, KoleD said:

Možda da razmisliš da li bi mi ovu istu rečenicu rekao da si me gledao u oči..
Ako ne bi, onda da razmisliš zašto ne bi rekao a jesi napisao. Ako bi, onda zahvaljujem na odgovoru.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Ala je tebi dobro druže, čovek ne radi, zato sam ti napisao da pročitaš šta piše. I da, rekao bih ti i uživo, nije mi čak ni jasno kako si ovo shvatio kao napad na sebe.

Promenio član Ognjen_Nbg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Nisam shvatio kao napad, već kao nepristojno obraćanje, a mogu da razumem da to ne razumeš. Vidim da se tu nećemo naći, ja se tako ne obraćam ljudima čak ni kada sam u pravu.

Da me ne bi pogrešno shvatio, mejl za koji sam pitao nisam našao ni pre nego što sam postavio pitanje, a ni pošto sam opet iščitao temu posle tvog odgovora. (Ovde molim da primetiš da nisam napisao da nije naveden već da ga nisam našao).
A što se tiče tvog posta, pročitao sam i razumeo da kažeš da Robert ne radi auspuhe već samo sitne stvari i varove. U sitne stvari ubrajam i Db killer, te zato i moje pitanje. Ukoliko znaš ili misliš da ne radi ni to, imao si mogućnost da mi to kažeš, objasniš ili me podučiš, na čemu bih bio zahvalan.

Dakle, zamolio sam za pomoć a odgovorio si kao da sam došao na šalter pa mi kažeš da pročitam šta piše na obaveštenju i vraćaš me na kraj reda jer mi fali jedan papir, da se tako izrazim. To ne bi trebao da bude način nigde a naročito ne u ovoj zajednici.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Да мало смиримо страсти.

Дакле, није неуобичајено да ново придошли чланови желе да сазнају све што их занима и то одмах. А, такође је и нормално да чланови који су већ годинама на форуму реаггују на то, јер су се информације понављале пуно пута.

Нема потребе за ,,жустрим" реакцијама, овде нико не може да се пожали да није нашао помоћ.

Све најбоље, поздрав!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

E hvala..
Pisaću mu za taj killer, nemam drugo rešenje za sada. Pa ćemo videti šta kaže. Javljam rezultat.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

@KoleD Obavezno mu trazi uz DB kiler da ti napravi i mrezicu koja ide u cev,

sprecava pucanje iz auspuha na vracanju gasa.

Inace, imao sam tu cast da mi Robert pre par godina napravi top za Thunderace,

prezadovoljan sam njegovim radom, covek je perfekcionista.

Top je imao specificno kacenje na tri srafa,

poslao sam mu tehnicki crtez tog spoja i naravno,

top je legao perfektno, kao da je tu i bio fabricki.

Jos sam imao par posebnih zelja kao sto su, kraci top od standardnog i ugravirani natpis RACE

da bude blize ulaznoj cevi, da ga ne prekriva selna sa gumom koja ga drzi.

Sve je ispostovao vrhunski, dobio sam i izgled i zvuk bas kakav sam zeleo, dubok i ne preglasan.

Uz top sam dobio selnu sa gumom, DB kiler, mrezicu i pletenicu (kao dihtung).

Cena je bila nesto oko 100e, ne secam se tacno.

Komunikacija je bila iskljucivo putem mail-a, cini mi se da smo se jednom i culi na neki fiksni tel.

Robert je car, zao mi je ako vise ne radi.

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja