Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora Kawasaki ER5

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svim clanovima,

 

Za forum znam vec 3-4 god i ponekad udjem da vidim sta se desava, ali u poseldnje 3 nedelje sam postao poprilicno redovan sve u cilju da saznam sto vise inforamcija radi kupovine motocikla i ulaska u svet na 2 tocka.
Imam 22 godine, A2 kategoriju posedujem vec 2 godine (mogu da polazem i za A-mada nisam siguran da mi je to sada potrebno). 
Jedini motor koji sam ikad vozio jeste u autoskoli kad sam polagao a to je Kawasaki ER5 2000+god. Posto motor nisam bas mogao da probam lepo da vozim jer je to ipak bila autoskola pa maltene nisam ni presao 60km/h, poceo sam da istrazujem o njemu i video sam da zapravo on meni ispunjava sve uslove.

 

Konkretno od motora zahtevam da:
1. Nije velika registracija- zbog toga kubikaza do 500cc
2. Ima dovoljno snage za putovanja- za sad planiram samo po Srbiji i nisam fanatik "ludacke voznje" (mislim da imam "kocnicu u glavi") ali ako idem na put voleo bih da vozim 120/130 a da pritom motor ne bude u 10k obrtaja.
3. Da ima rezervnih delova
4. Da bude prikladan za grad, posto ce se tu vrv najvise i voziti

 

Koliko sam saznao ovaj motocikl ima Kawasakijev "kraljevski dragulj" sto se tice agregata (legendarna cetvorka) pa ocekujem da je izdrzljiv, da ima delova i da ce me sluziti nekih 30 000 km koje ja ne bih trebalo da predjem u narednih 5 god. Svestan sam da mu kocenje nije savrseno a pre svega mislim na dobos na zadjnjem tocku.
Takodje u opticaj ulazi i Suzuki GS500E ali on ima vazdusno hladjene pa mi je ipak ER5 bolja opcija.
Ono sto me zapravo muci jeste realna cena ovih motora s obzirom da su to motocikli stari oko 20+ god. Neka maks kolicina para koju bih ja dao je 1200-1300e i to ako je stvarno u "ok" stanju pa me interesuje da vidim jesam li ih lose procenio (na oglasima su od 1500 do 2000e).
O motoru mastam vec 4 god, konacno mislim da imam sredstava da kupim jedan i uposte nisam u fazonu da srljam ili da kupim motor po svaku cenu, tako da kad sam cekao do sad spreman sam da cekam dok ne nadjem nesto sto mi odgovara.

Jos jedan detalj vredi napomenuti a to je da imam garazu i puno alata, pritom i zelje i vremena da se igram oko njega i radim sve vidove popravki (osim nekog totalno rasutaranja agregata, msm za to imam zelje i vremena ali bojim se da nemam znanja, iako sam nasao video materijale na YT gde ga postepeno rasturaju u sraf).

 

 

Hvala svima koji su izdvojili vreme da procitaju ovaj tekst i posebno hvala clanovima koji se odluce da mi pomognu i odgovore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Eo mene, ja imam vremena na bacanje... Šalim se, ali ovaj put je istina.
Po mom mišljenju si polovično realan. Jer neki motori na Balkanu i jesu precenjeni ali sa druge strane ti želiš japanski tip-top motor od 500 kubika za 1300 evra... Nemoguća misija.
Samo malo dodaj (vredi) i možeš imati sreće što se tiče stanja (garancije nema).
Ja sam moj, u stanju bez ikakvog ulaganja pre godinu dana prodao za 1450 evra s tim da nisam bio na gubitku a mogao sam dobiti "još koji evro"... Ali trebale mi pare, veća mašina i 4 cilindra koji mi više leže.
Za pare o kojima pričaš možeš naći tip-top kineza veće kubikaže. Sve što nađeš od japana za manje novca je "grob".
Što se tiče vazdušnog i vodenog hlađenja... Nisi jedini, mnogi ovde još ne razumeju da to nema veze s vezom, pravljeni su od drugačijih materijala. Ja lično volim vazdušare sa uljanim hlađenjem - nema bolje od toga.
Isto tako i broj cilindara nije za poređenje, iskustvom shvatiš da se drugačije voze...
Nemoj mi ono "imam kočnicu"... Jel te pitao neko? Ja znam i da divljam al ne u masi ljudi.
Budeš li vozio ko baba neka - konstantno, loše je za motor. 30000 km za 5 godina??? Jesi realan? Za 5 godina to bi mi bilo bukvalno do prodavnice i nazad.

Motor je super. Malo bolje ispaljuje iz mesta - to je ono jer je 2 cilindra. Kupi ER-5, ali daj još 200-300 evra, mnogo je jeftinije, posle te oni krševi izađu više i para i živaca. Pa kad napraviš s*anje - a ako budeš vozio kako treba, sigurno hoćeš (pitanje je vremena), onda ga šarafi sa tim alatom...

Sve najbolje, i ne treba ti "kočnica u glavi" nego zdrav razum. Pa ga i razvuci preko 180 na sat - umereno do mestimično, što bi se reklo. P.S. ja znam da može.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pa 120/130 km/h ti je 6/7k obrtaja motor gpz je jaci ima 60 konja i zadovoljava apsolutno sve uslove osim nekog bas dugog putovanja i mozes nadjes za te pare normalan model ali ako imas a2 onda moras slabije drugo 30k km je za taj motor nista od KHI industrije nema pouzdanijeg agregata ja mislim ali ja i samo mislim ne tvrdim vecina ih ne zeli jer se lozi na linijska 4 cilindra i zvuk tako da si tu u prednosti sto se tice cene

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav @Mr.Piplfoks

Iskreno, sve sto sam napisao je dobijeno nekom odokativnom metodom i sa namerom da vidim tudja misljenja. Realni da budemo ne znam kako je moguce da motor star 20+god bude tip-top, ne znam dal gresim ali rekao bih da su tu ualganja neizbezna... e sad sve je dobro dok nije nesto u agregatu? 

Sto se tice vazdusnog hladjenja mislio sam da su nezgodni za grad, barem sam tako citao, da kad si leti na semaforu je kao da sedis na ringli, dok sam vozio ER5 nisam imao takav osecaj ni u jednom trenutku.

Kad sam napisao "kocnicu u glavi" mislio sam da me ne lozi brza voznja mnogo i da to nije razlog zbog kojeg kupujem motor, a sto se tice gasa slazem se za umereno do mestimicno.

 

S obzirom da sam prvi put postavio temu, malo sam zalutao pa sam je postavio na pogresnom mestu, ista tema je pokrenuta u odseku Generalo pa cemo tamo nastaviti diskusiju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Itekako može biti tip-top, ne baš da je svaki takav ali nije nemoguće uopšte. Nema klime, ABSa, ASRa, pi*di materini... Isto kao kod bilo čega drugog, kad mnogo čega nema - nema ni šta da se pokvari. Naravno da je kod nas itekako moguće naći loše primerke, ali nije nemoguće naći tip-top. I više se isplati dati 200 evra više, rekoh već... Ali treba da pratiš, pogledaš više primeraka, i dobro bi bilo da pored sebe imaš nekog iskusnijeg. Kad naiđe dobar primerak, velike su šanse da brzo i ode, pa ako taj koji ga nosi - hoćeš da budeš ti, treba brzo da razmišljaš i doneseš tu odluku.
Što se tiče tih ringli - apsolutno netačno. Kod naked motora sa 4 cilindra sam pecnuo nogu jer sam ga istom i dotakao. A sećanje me toliko služi da sam baš kod ER-5 pratio da li će i kada uključiti ventilator (baš se i nije zagrevao mnogo)... I u tom praćenju sam osetio više toplog vazduha po nogama - na onim velikim vrućinama. Dok kod vazdušare sa uljnim hlađenjem, efekat ti je kao kad bi ti neko ohladio krv u venama. Pa ti sad razmišljaj.
Volim da se setim one Canetove "Da li veruješ meni, ili misliš svojom glavom?". Možeš ti i mene da preispituješ, a trebao bi i te koji svašta pričaju, pričaju, pričaju...

Za teme ne znam, koristim Tapatalk, nemam vremena mnogo da trčim po forumu... Ako stigne obaveštenje - stigne. Pa još ako me to nešto zanima i vidim da imam šta pametno da dodam ili postavim pitanje, onda se i javim.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
On 25.2.2021. at 11:42, Veljko_D je napisao:

Pozdrav svim clanovima,

 

Za forum znam vec 3-4 god i ponekad udjem da vidim sta se desava, ali u poseldnje 3 nedelje sam postao poprilicno redovan sve u cilju da saznam sto vise inforamcija radi kupovine motocikla i ulaska u svet na 2 tocka.
Imam 22 godine, A2 kategoriju posedujem vec 2 godine (mogu da polazem i za A-mada nisam siguran da mi je to sada potrebno). 
Jedini motor koji sam ikad vozio jeste u autoskoli kad sam polagao a to je Kawasaki ER5 2000+god.

 

Moj drugar (verovatno) prodaje ER 5, 2002 godište. Pošto ima drugi motor koji stalno vozi, ovaj mu već 4-5 godina stoji u garaži, samo ga povremeno pali i menja mu ulje, iz razloga koji samo on zna. Kad bi ga upoznao, bilo bi ti jasno :lol: Pre par godina je bio na oglasima, ali je odustao od prodaje, iako je imao par ozbiljnih kupaca. Za ono što sam napisao, ja lično garantujem, motor je sa veoma niskom kilometražom (koliko se sećam, oko 32000km) i bez ulaganja. Ima takvih zaluđenika, od jednog takvog sam kupio FZ6 za sina, tom liku je bio drugi motor, koga praktično nije ni vozio, sa ekstremno malom kilometražom i u fabričkom stanju. Ako te interesuje ER 5, veruj mi da ćeš teško naći bolji, sa manjom kilometražom, a da je u odličnom stanju. U tom slučaju bih ga pozvao da vidim da li će ga prodati i ako hoće, cena je ona koju ti prvo kaže, sve ostalo vodi u prekid pregovora. Takav je. Ali je realan, neće zacepiti neku nerealnu cenu, moguće je da i dobro prođeš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja