Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima bajkeri:jee1:

Nov sam ovde i citao sam pre dosta po ovom forumu i imam jedno pitanje za vas koje se nadam da mozete da mi pomognete

Razmisljam o Kawasakiju 636 2003 godiste, ima ga na oglasu i prodaje se oko 2300 evra, pa me zanima da li je bolje da ga nadjem negde preko ili ovde da ga uzmem. Da li neko ima iskustva sa ovim motorom ovo godiste ili 2004 i na sta bih najvise trebao da obratim paznju tokom kupovine. Jos samo da vas pitam kako se motor ponasa u voznji, da li je mnogo agresivan i sta bih prvo trebao da uradim kada kupim takav motor tog tipa. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Нешто ми је јефтин тај 636, јел сиви из Н.Пазара?

У овом времену короне мислим да ти је боље овде да узмеш мотор, прво ћеш тешко да нађеш 636 у том ценовном рангу са свим трошковима, не кажем да је немогуће али доста коцкица треба да се поклопи да ти купиш 636 Б за 1500-1600е да би те довде изашао 2300.

А за искуство јавиће се већ неко од колега, мада имаш и подфорум "возили смо" па прочешљај.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Аха, то је онај са монстер нелепницом дуго стоји на огласима.

Поведи неког ко се добро разуме пошто капирам да си млад возач.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Ekipa, potrebna mi je pomoc da donesem odluku

Sta kupiti? Maxi skuter 2005,6,7 god, ili enduro 2001 tacnije F650gs

 

Zanima me, jel moguce da me, s obzirom na godine starosti tog bmw-a, ceka vise ulaganja nego sto bih ulozio u maxi skuter, ili to ne mora da znaci?

Posto bih skuter uzeo 5-6 godina mladji, pa kontam, realnije je da ima mnoogo manje ulaganja u njega, nego u stariji motor...

Promenio član Darkoniii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije pravilo. Sve je do održavanja, odnosno vlasnika. 

 

Kod klasičnog motocikla je manje više sve otvoreno i možeš da vidiš ili naslutiš stanje. Kod skutera ne možeš, a česta praksa je da se traljavo održavaju. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Cesto cujem medju kolegama temu oko kupovine automobila i svi se apsolutno samo za godiste hvataju pa onda za kilometrazu pa kao gledaju neko stanje. Cinjenica je da auto (a i druga vozila) moze da bude star 5 godina a da je presao 200-300 000km a moze da ima i 10 godina a da je presao 150 000 ako je recimo kipljen kod nas. Kljucno je stanje vozila po meni a godiste i to sto pokazuje km sat je manje bitno. Narocito kilometraza kod nas.... Iha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
9 hours ago, Darkoniii said:

Ekipa, potrebna mi je pomoc da donesem odluku

Sta kupiti? Maxi skuter 2005,6,7 god, ili enduro 2001 tacnije F650gs

 

Zanima me, jel moguce da me, s obzirom na godine starosti tog bmw-a, ceka vise ulaganja nego sto bih ulozio u maxi skuter, ili to ne mora da znaci?

Posto bih skuter uzeo 5-6 godina mladji, pa kontam, realnije je da ima mnoogo manje ulaganja u njega, nego u stariji motor...

Ja bih glasao za F650 ako je do tipa motora, e sad stanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Prvo pitanje je za sta se kupuje motor,gradska bleja sa po nekim izletom po okolini ili prevashodno za izlete van grada sa nuznim vozanjem po gradu. Kad odgovoris sebi na to,znaces i na sta da fokusiras razmisljanje.

 

A cene su postale haos,atanje je apsolutno bitno al ne moze motor kao vino,sa godinama samo skuplji,barem ja tako gledam,godiste diktira raspon cene a kod nas su poceli sa opremom da diktiraju barem nesto sto sam ja skoro gledao. 

 

I sta god da resis gledaj da uzmes od vlasnika,ne juce uvezen jer ako si nov nemas predstavu koliko ima ulaganja a to lako bude jos i 1000+ evropskih

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Za motor je lako da ti istrese 500-1000 evra iz dzepa
Dve gume 200-250 evra
lanac i lancanici 120
registracija 200
ulje + filteri 50 (ovo bi radio u svakom slucaju tako da ne moras da racunas :) )
Ako su plocice pred kraj 50-100 ...
I to su sve potrosne stvari, nije motor neispravan ako su za zamenu ali neko mora da ih plati :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Motor bih najvise koristio za voznju po lokalu, sa povremenim, blagim, off road izletima. Mene tu ceka i kupovina opreme, svako slobodno vreme gledam da iskoristim da se ovde informisem o mnogo cemu... Ipak je za mene ovo nepoznata sfera.
Da, pravio bih i duze ture za moj pojam, povremeno.

 

Promenio član Darkoniii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
42 minutes ago, Darkoniii said:

Motor bih najvise koristio za voznju po lokalu, sa povremenim, blagim, off road izletima. Mene tu ceka i kupovina opreme, svako slobodno vreme gledam da iskoristim da se ovde informisem o mnogo cemu... Ipak je za mene ovo nepoznata sfera.
Da, pravio bih i duze ture za moj pojam, povremeno.

 

Oduzmi za opremu makar 600 e (300e dobra polovna), oduzmi za servis i registraciju 500e (ako nema nista za servis na prvi pogled, racunaj da ce uvek nesto biti). 

 

Kad si to oduzeo i resio, koliko ti ostane, kupi motor za te preostale pare. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Imas pravo.

Koliko se lako covek zaleti, barem ja, uhvati me nesto da do zadnjeg dinara potrosim samo na motor, u podsvesti znam da je pogresno...

Pa tako sam i ja racunao, do 2500 na motor da potrosim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Mislim da ti i skuter i bandit otpadaju sa off-road idejom makar zbog guma. A sto se tice opreme realno je minimum 500e,250 kaciga i da sa ostalih 250 razvuces jaknu rukavice i neke pantalone i cizmice,knap solidno al dobro.

 

U staru sa kupovinom gledaj odmah sta treba sve da se odradi,neko je iznad napisao cene pa se po tome uklapaj u budzet,a za sve sto ti treba oko malog gs pitaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kupi motor, ne brini za opremu, to se lako kupi kasnije.  Mnogo ljudi sa foruma kupuje polovnu opremu i polovne gume....  :popovanje:

Ako si skupio pare za motor, skupiće se i nešto evra za ostalo !!! :oda2:

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja