Jump to content

Moto Zajednica

Farbanje plastike na motoru

Recommended Posts

• U prolazu, 8 postova

Pozdrav imam aprilia sr50 2005 gde je plastika losija popucala je ali je sada sve zavareno i kada sam ofarbao sprejem za plastiku farba je pocela posle svakod pranja da se skida da li je to zbog toga sto nisam naneo prajmer. Pomoć!, ako neko ima dobru plastiku za ovaj model neka se javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Ja sam FAP mašina, 656 postova
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Pozdrav imam aprilia sr50 2005 gde je plastika losija popucala je ali je sada sve zavareno i kada sam ofarbao sprejem za plastiku farba je pocela posle svakod pranja da se skida da li je to zbog toga sto nisam naneo prajmer. Pomoć!, ako neko ima dobru plastiku za ovaj model neka se javi
Ne farba se sprejem sinko.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

• Sviđa mi se 1

• Drug član, 1450 postova
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hocel ko napisati kako se farbaju plastike jer i mene zanima jer kontam da bi to mogao i sam odraditi?

Sto detaljnije to bolje, unaprijed se zahvaljujem.

• Zainteresovan, 578 postova
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

O varenju i gitovanju ne mogu da pricam, od gitovanja sam zapravo i operisan ali ako ne mora da se vari i gituje ja ovako radim u kucnoj radinosti. Izmartirati malo smirglom 320 suvom, posle toga 400 vodena pa 800 vodena. Za one koji misle da smirglu treba pritisnuti da smirgla bolje, nemojte to da radite, pravite velike risove, umarate se a smirgla najbolje skida kada se skroz malo pritiska, fakticki prisloni. Prostorija gde farbate treba imati sto manje prasine, ja dodatno polijem beton vodom. Posle smirglanja, plastike operem dobro vodom i osusim ih cistom mekanom krpom. Ako se ste negde skinuli skroz farbu, tj dosli do same plastike treba isprskati plasticni prajmer, ja koristim Motip u spreju i dobro radi posao, ako je plastika pre toga farbana sprejom onda je osmirglam skroz do plastike. Prajmer se brzo susi i odmah preko toga farbam spric git. Spric git i farbu prskam malim kompresorom i spricom koji nije najjeftiniji ali nije ni Sata ni Iwata, i obavezno na njemu filter koji skuplja vodu. Spric je mali i ima diznu 1.2. Spric git ostavim da prenoci i sutradan ga smirglam vodenom 800 pa vodenom 1000 smirglom. Operem vodom dobro plastike i osusim cistom krpom i farbam bazu 3 ruke, prva ruka cisto malo da pokrije, druga da pokrije lepo a treca je za svaki slucaj sto se kaze. Cekam da se osusi a osusi se dok operem pistolj i spremim lak. Lak isto 3 ruke a po neki put i 4 jer volim vise da nabacujem lak zato sto posle tipa mesec dana uzmem vodenu smirglu 3000 i osmirglam i ako ima narandzina kora izravnjam povrsinu i ispoliram, a imace i "mesa" za dalja poliranja. Farbanje i susenje nikako na temperaturi ispod 20 stepeni.
Tako ja radim i do sad sve sto sam radio na taj nacin jos uvek lepo izgleda. Desi se padne neka trunka prasine, jbg nije komora, ako je baza ne diram, ako je lak sacekam da se lepo osisi osmirglam lak cisto da ukonim tu trunku i cetkicom namazem lak i kad se to lepo osusi lagano osmirglam i ispoliram to mesto.
Farbanje sprejom je po meni zali boze smirglanja i truda.

• Sviđa mi se 3

• U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: Piaggio x9 500

E, ovo je moja tema. Mogu samo druge da naucim kako NE treba da se radi. Ja radio - i zeznuo! :) boja mi se ljusti, otpada.. Ide prolece i resen sam da probam ponovo.

Uzeo sam duplicolor, sprej, kaobajagi kvalitet.. sto ne kazem da nije. Prajmer, smirgla, spric git, smirgla, zavrsna boja.. i drzalo metar dana :)

E, da, to su sive plastike. Crne plastike su ok, a tu nisam stavljao spric git, nego samo prajmer i zavrsnu boju. To mi je takodje misterija zasto.

(moje je misljenje da se boja ljusti jer sam presmirglavao, ali ne znam..)

Ostalo mi je po malo od svega, tako da planiram da eksperimentisem na jednoj plastici.. pa cemo videti.

• Slow rider, 487 postova
  • Motocikl: Honda NC750X 2020, Yamaha Virago 535

Ali onda se kasnije pojavi i drugi problem: neke farbe u spreju mogu jako loše reagovati kada dodje na red ozbiljno farbanje. Tada dodje do reakcije i boja se podiže. To su uglanom mane svih boja u spreju, i to je farbarima najveća muka. Tu čak ne pomaže ni prajmer ni špric git, več samo skidanje boje do plastike i dobro čišćenje. Tako da farbanje sprejem ti je dobra varijanta ako želiš kasnije da uvališ nekome motor.

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Predstojeća dešavanja

Nema predstojećih dešavanja u kalendaru.
  • NAJSVEŽIJE TEME

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja