Jump to content

Moto Zajednica

Autoskola sa A2 motorom sa brzinama u Beogradu.

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Pozdrav ekipa, evo vec mesec dana vozikam skuter, malo manje po Beogradu, vise van njega i iskreno dosadio mi je, nije mi za duza putovanje, pa sam ga prodao drugu i hocu da uzmem Benelli trk 502x.
Problem je sto sam polagao za A2 na skuteru i iskreno mi treba neka dobra autoskola da naucim voziti brzince, bilo opcija za dodatne casove na A2 brzincu ili da polazem za punu A kategoriju.
Sad neki su mi rekli da je lakse skontati voznju brzinca ako vec imas B kategoriju tj. ako si aktivni vozac a ja nazalost nisam, A2 mi je prva kategorija, obuku za auto sam prosao, ali instruktor mi je bio govno i potukli smo se, i tu je bio kraj nase saradnje.

 

Cujem dobre preporuke za autoskolu Vir, voleo bih nekog normalnog, ko nije zivac, i zna da objasni, jer tih instruktora koji su nadrkani i zivcani mi je pun k*rac.

Hvala

Promenio član maxone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Drugar i ja polagali u AŠ Pravo kod Piramide i obojica zadovoljni i instruktorom i motorima. Imaju motore na menjač od 50ccm do 600ccm (valjda). I imaju top ribu koja radi administraciju :D 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
pre 8 minuta, Forsberg je napisao:

Drugar i ja polagali u AŠ Pravo kod Piramide i obojica zadovoljni i instruktorom i motorima. Imaju motore na menjač od 50ccm do 600ccm (valjda). I imaju top ribu koja radi administraciju :D 

Reci mi jesi pre vozio motore sa menjacem ili si kod njih prvi put. Trebao si je pitati da se provoza kad si polozio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA

Polagao takodje u auto školi Pravo. Apsolutno nikakvo iskustvo nisam imao. Nikada ni jedan motor nisam vozio pre toga, a suvozač bio dva puta i to baš kratko. Sve je kako Forsberg kaže. Ja sam polagao i za kamion sa prikolicom, pa sam malo duže ostao,  Svi su super instruktori, bar su tada bili, ali nije puno prošlo, verovatno su još. Jedinu manu mogu da navedem da je kod njih velika gužva i da se mnogo čeka, posebno kada krene lepo vreme. Imaju dosta motora, verovatno i najbolji izbor kod nas.

 

Instruktori nisu živčani ni malo, totalno su oguglali, pa njima prodje gomila ljudi.

 

A nemoj da se brineš vožnje motora sa brzinama. Imaš iskustva sa vožnjom skutera, tako da sada samo dodaš menjanje brzina. Iskustvo vožnje automobila je po meni čak i mana, jer stekneš pogrešnu motoriku, sve je naopako i kontra :) Imaš jedan čas navikavanja, odete na poligon i bukvalno 45 minuta voziš pravo, prva i druga brzina, pa okreneš, pa opet pravo, prva, druga, pa opet okreneš.... Sledeći čas eto te u gradu i voziš u saobraćaju :) 

 

Šta god planiraš, požuri, sa lepim vremenom kreću gužve. Idi odma na A ako imaš godine, ne gubi vreme... Vidi neku auto školu koja nije mnogo popularna, nešto na periferiji, da bi što pre završio.

 

Uslov za motor je da znaš da voziš bicikl, sve ostalo je njihovo da te nauče. Oni te uče da položiš, a ostalo učiš posle bez njih

 

 

Promenio član Kiza Pirat
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Moja preporuka za auto skolu "Vir" sa nbg, kod kolege sa foruma... Vise od skole veruj mi... Ja sam izasao spreman za saobracaj... Instruktor koji te bas spremi za sve, objasni ti tako da razumes, da mozes da predvidis, na kraju casa ti ponovi o cemu da razmisljas do sledeceg casa itd...polaze se na hornetu 600.... Ja sam jednom recju prezadovoljan.. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
1 hour ago, maxone said:

Reci mi jesi pre vozio motore sa menjacem ili si kod njih prvi put. Trebao si je pitati da se provoza kad si polozio :D

Pre odlaska kod njih bio sam suvozač solidan broj puta i jednom samo vozio skuter, ali to je bilo 10 godina pre upisa. Kao što je Kiza rekao, prvi čas na poligonu napred-nazad da se navikneš na komande, a onda ideš na ulicu. Pošto nisam vozio pre toga, počeo sam dva časa sa Suzukijem od 50ccm, pa posle toga dva časa na Hondu NC700 i posle do kraja na Yamahi MT07. I probao sam jednom XJ6, ali on je bio neispravan, pa osim taj jedan put više ga nisam vozio.

 

Meni je iskustvo vožnje kola značilo jer već imaš naviku na šta treba da obraćaš pažnju u saobraćaju. Osim toga, to što auto ima kvačilo neće ti mnogo pomoći, jer su komande u kolima nožne, a na motoru u rukama.

 

Što se tiče gužve, gužva je. Ali gužva je svuda za polaganje, baš baš. Tako da kreni što pre da bi pre mogao da polažeš testove (ja sam morao iako sam imao B kategoriju 10 godina) i da što pre dođeš na red za praktični deo. Ja sam na polaganje čekao 2 meseca, a znam ljude koji su čekali i po 8 meseci, jer nisu došli na red dok je vreme dozvoljavalo polaganje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

Ja sam pre godinu ipo dana polagao direktno za "A" u auto školi Pravo.

Pre toga sam vozio samo skutere do 50cc.

Što se tiče vožnje većeg motora sa brzinama ništa ne brini, to već na prvom dvočasu osvojiš, kasnije prelazi u rutinu.

Instruktori su stvarno korektni, ja sam čak zbog poslao imao časove ujutru od 05:30h (rekao mi je instruktor da nisam normalan ja a ni on :na_glavi:)

Odvozio 10 dvočasa, položio iz prve bez problema. 

Sve to završio za manje od dva meseca.

Moj glas ide za auto školu Pravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Ja sam vozio i polagao u autoškoli Pigeon na Novom Beogradu kod Opštine NBG. Dobar i kulturan instruktor. Ivan se zove momak. Mada, svi sa kojima sam imao kontakt u školi su korektni. Preporuka za njih od mene.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Nekada su uz "B " delili gratis i "A" pa si učio sam i bili najbolji vozači motora,nije voznja motora operacija na otvorenom srcu....ja sam svome sinu pokazao 5 minuta kako ide raspored brzina...krug po naselju pa na ulicu...Honda VFR je bila u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Moja preporuka za auto skolu "Vir" sa nbg, kod kolege sa foruma... Vise od skole veruj mi... Ja sam izasao spreman za saobracaj... Instruktor koji te bas spremi za sve, objasni ti tako da razumes, da mozes da predvidis, na kraju casa ti ponovi o cemu da razmisljas do sledeceg casa itd...polaze se na hornetu 600.... Ja sam jednom recju prezadovoljan.. 
Господин Јасминко!

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ktm sx 125,Cpi sm 50
Pre 7 sati, Forsberg je napisao:

Drugar i ja polagali u AŠ Pravo kod Piramide i obojica zadovoljni i instruktorom i motorima. Imaju motore na menjač od 50ccm do 600ccm (valjda). I imaju top ribu koja radi administraciju :D 

Koji su motori u toj autoskoli od 50cc na menjace ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
8 hours ago, LazarBike said:

Koji su motori u toj autoskoli od 50cc na menjace ?

Napisao sam u gornjem postu... Honda NC700, Yamaha MT07, Suzuki od 50ccm nemam pojma koji je, Yamaha XJ6 i možda ima još neki, ali te druge nisam vozio, pa se ne sećam. Možda su i uzeli nešto novo u međuvremenu, ovo što ja pričam je bilo pre 3 godine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Preporuka za AS Fiva-zarkovo

WWW.AUTOSKOLAFIVA.RS

Auto skola FIVA vam nudi casove voznje i teorije za A, A1, A2, B i C kategoriju. Nas poligon na kom se odrzavaju pocetni casovi voznje, kao i polaganje vozackog ispita, se nalazi na Belim...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750
On 2/21/2021 at 4:54 PM, maxone said:

Cujem dobre preporuke za autoskolu Vir, voleo bih nekog normalnog, ko nije zivac, i zna da objasni, jer tih instruktora koji su nadrkani i zivcani mi je pun k*rac.

Ja sam onomad pre sto godina isto prosao kao ti - obuka i polaganje na autimatik-skuteru, menjac nisam video ni na slikama. Uzeo nakon toga 2-3 dopunska casa kod Jasminka u Autoskoli VIR (nasao ga ovde preko foruma), vrlo profesionalan i ljubazan covek, neces pogresiti ako odes kod njega, sve objasni, pokaze, stvarno sve najiskrenije preporuke. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
On 2.3.2021. at 10:56, GromH je napisao:

Ja sam onomad pre sto godina isto prosao kao ti - obuka i polaganje na autimatik-skuteru, menjac nisam video ni na slikama. Uzeo nakon toga 2-3 dopunska casa kod Jasminka u Autoskoli VIR (nasao ga ovde preko foruma), vrlo profesionalan i ljubazan covek, neces pogresiti ako odes kod njega, sve objasni, pokaze, stvarno sve najiskrenije preporuke. 

Jbg kod njih je A2 motor automatik skuter, ne znam da li bi mi dali da sednem na A sa A2 dozvolom.

Update: Pricao sam sa njima ( sada su autskola Zona ) i nemaju motor A2 a da nije automatik

Promenio član maxone
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ja hteo A2 - Jasminko pogresno upisao puno A
I vecno sam mu zahvalni vlasnik A kategorije
Još ako si prošao za cenu A2 onda top :)
Ja sam isto kod Jasminka A2 polagao, topla preporuka i od mene!

Ne komplikujte mnogo stvari,polažite na čemu je jednostavnije. Kad kupite za sebe motor uzmete menjač i teraj. Kao da je naučna fantastika menjati brzne.
Mene lično smara,da se razumemo,ali ko vozi auto neće mu biti problem,za par dana vožnje se čovek navikne.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter

Jel zna neko od dodjem do papira iz auto škole koja je zatvorena pre duže vremena. Počeo sam polažem tada pa zbog nekih problema Morao sam da prekinem. Međutim ta auto-škola se u međuvremenu zatvorila i sad gde uzeti papire pošto sam sve časove već izvozio A u drugoj auto-školi mi traže te papire kao dokaz da sam izvozio časove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Moj drugar je upisao za A2 kategoriju i zavrsio je svih 40 casova teoriske nastave. Odlucio je da se prebaci na B kategoriju i posto je zavrsio svih 40 casova za A2 fali mu jos 7 za B kategoriju jer su onih 33 casova isti za sve kategorije.Medjutim kad je otisao da slusa casove za B kategoriju rekli su mu da ce izgleda morati da slusa svih 40 casova jer su onih 40 sto je slusao nestali kad su ga prebacili na B kategoriju.Ceka ponedeljak jer tada ima nastavu da bih video dali mu se vratili oni casovi sto je slusao.Da li je to greska auto skole ili je uveden neki novi zakon da vise ne vaze casovi ako se prebacis sa jedne na drugu kategoriju? Inace ima priznanicu kao dokaz da je sve platio za teorisku obuku ali mu nije najveci problem ako ce morati opet da plati,veci mu je problem sto ce opet morati da slusa casove a kratak je sa vremenom zbog posla.

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja