Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL 125 "od babe devojka"

Recommended Posts

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 8 minuta, Krokodilo je napisao:

Ево у Македонију колко кошта. Око 62 денара је 1€ .47132500c817a8a446c530041244daea.jpg1f5abb46d86a5a7a3c1b5d78791ecf1b.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Nije ta bregasta . Ovaa dugacku osovinu za pikup . Ovo je za stariji model sa platinama koliko se secam . Ima na Aliexpresu ali iskreno da li li se isplati da se kupuje to kinesko . Kao i ovo sto si postavio . Klackalice 6e . Bregasta oko 20e sa Shipingom u Svajcarskoj ( tamo imam druga) . Da li je to bar neki kvalitet koji ce da izdrzi nekoliko godina . Ipak to hocu da odradim da se klinac vozi jos godinu i prelazi na nesto vece kao i dozvolu a i da se buduci vlasnik ne cima bar nekoliko godina . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 5 minuta, Krokodilo je napisao:

Одради ово кад си веч отворио опет.2fa41b28bda9b7bd4156ea24bafe8725.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

I to nije lose ali mi se cini da to nije za taj motor i za tu bregastu . Ovo ide sa onom sto si poslao prvi put . Iskreno ne ceka mi se mesec dana da dobijem pogresne delove . I ne kostaju nesto ali opet kazem sta da radim ako su pogresni . A ovo je extra resenje kao i kod KTM-a sto mi se najvose i svidja kod njih i nista vise . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Ја поручујем са Алија све и свашта, одлични су делови, ништа им не фали. Клацкалице сам мењао на свој папаки и немају никакав проблем, и не само то, дугачак је списак.
Ове клацкалице су за папаки али чисто као идеја.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 4 minuta, Krokodilo je napisao:

Ја поручујем са Алија све и свашта, одлични су делови, ништа им не фали. Клацкалице сам мењао на свој папаки и немају никакав проблем, и не само то, дугачак је списак.emoji41.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Pa i ja cu to da odradim ali posto nemam pojma kako to radi a i shipoing je podosta vise nego u Svajcarskoj porucicu preko druga . Ali najvise me nervira to sto je imala komplet glava sa svim delovima za 90e a sada toga nema . Sve prodaju pojedinacno . A nikako sa kinezom da se sporazumemo da mi kompletira celu glavi napravi koliko kosta da platimo i da posalje ( ako to moze tako ) jer na ni jedan mail nisu odgovorili do sada . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 4 minuta, Krokodilo je napisao:

Које је тачно годиште?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

1989-o . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 4 minuta, Krokodilo je napisao:

Ваљда ово.52d63411facde8de58f8eecf8c8cffa0.jpg7d8a8cc9c29f8b596e90a14b3876fa58.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Da bas to . Samo mi ova sjajna i posebne klackalice ulivaju vise poverenja . Taj isti ili ta firma ima i glavu za nju . Mislio sam sve u kompletu da narucim zato sto opet i tu novu bregastu moram da obradim za lezajeve koje sam ugradio u glavu da bi trajalo vecno . Ili pa da kupim i glavo i spakujem sve novo pa koliko traje . Ali najgore sto ne dobijam informacije od njih da li to moze sve u kompletu da se naruci . I naravno ne ovde nego negde preko jer je mnogo jeftinije i nije toliki shiiping a na nekim delovima ga i nema . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Дајноп је одличан да знаш, нека те црна фарба не колеба. То је нека заштита од корозије и доказ да није половна.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Da bas to . Samo mi ova sjajna i posebne klackalice ulivaju vise poverenja . Taj isti ili ta firma ima i glavu za nju . Mislio sam sve u kompletu da narucim zato sto opet i tu novu bregastu moram da obradim za lezajeve koje sam ugradio u glavu da bi trajalo vecno . Ili pa da kupim i glavo i spakujem sve novo pa koliko traje . Ali najgore sto ne dobijam informacije od njih da li to moze sve u kompletu da se naruci . I naravno ne ovde nego negde preko jer je mnogo jeftinije i nije toliki shiiping a na nekim delovima ga i nema . 
Због малверзацијама по нашим поштима "не јебу нас много", и оно што је било фри шипинг сад је са шипингом. Поштари узму за себе, а клиенти траже новац натраг, срање.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 4 minuta, Krokodilo je napisao:

Због малверзацијама по нашим поштима "не јебу нас много", и оно што је било фри шипинг сад је са шипингом. Поштари узму за себе, а клиенти траже новац натраг, срање.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Zato i hocu da to drug u Svajcarskoj naruci . Ali videcemo . Jos malo pa ako niko nista ne ponudi ovde kod nas narucicu tamo pa sta bude neka bude . Nesto mora

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Koliko se ti napati sa tim motorom, jos jedan dokaz da te stare retke 4t motore ne treba kupovati. Da si uzeo neku Yamahu dt125 da se dete slatko navoza, delova gde hoces i novih i polovnih i nisu skupi. Jedino sto je motor skup za nabavku, ali zato sto se odlicno pokazao pa drzi cenu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Мислим да је колега и поред искуства направио пропуст око система за подмазивање па му се вратило, ништа више.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i
On 9.1.2022. at 22:59, draza je napisao:

Dobra je pumpa ima pritisak . U pravu si sto posto . Ali odatle ima kanal koji je spojen sa deklom koja ide preko njega i ide pravo gore u glavu . Do duse nije jedini kanal za podmazivanje ali bio je pun do daske . Kazem u sustini nije do toga jer je verovatno i ostajao bez ulja zato sto sam hteo da odradim i klip , sublinu i lezajeve na radilici . I verovatno se i vozilo sa malo ulja pa je ovo i stradalo . Tako i mirise na paljevinu . Zato i kazem nema veze sta je i kako , pupmpa i pritisak su ok samo mi fale delovi . 

Здраво Дражо,

 

имао сам исти проблем, задњи брезон са десне стране је ЈЕДИНИ вод за уље у главу (види прилоге). Од ротора иде у десни декл, одатле се враћа у блок (постоји вод у блоку између дихтунга декла) и на крају се пење уз тај брезон. Провери и декл да ли пролази уље.

У блоку испод брезона је мали отвор који је био запушен код мене, врло вероватно и код тебе. Кад скинеш главу сипај нитро у брезон (моджа да га и привремено извадиш) и продувај компресором.

 

Све док њега не просвираш не стављај покловац главе, са враћеним деклом сам везицама привремено држао брегасту и верглао све док нисам добио уље код брегасте.

 

Нису лоше те Хонде, поготово сад кад си урадио лежајеве брегасте заврши то.

 

Поздрав!

XR200OilFlow.jpg

XR200OilFlow2.png

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ovako.....da odgovorim u jednom postu pa se vi nadjite kome odgovara . 

 

Prvo da kupim 2t ??????zasto ti nisi kupio nego si kupio 4t . Drugo razlika u potrosnji je ogromna a on je samo za mesec dana presao vise od 2000km . 

Drugo uopste se nisam napatio jer to volim i radim . Ta honda nikad nije bila kako treba a hteo sam prvo da vidim da li mogu da ugradim lagere i da li je to ok pa onda da je odradim i dole ( klip lezajevi itd ....

Trece . Kolega nije bio propust u meni sto se tice podmazivanj  . Taj motor je mnogo ostajao bez ulja i ranije pa su bregovi od 32mm  isli na 30mm Onda ti je sve jasno da ne duzim da tu vise tvrdog materijala nema . Ovo je moralo da se desi i to sam znao i bila je namera da se stavi sve novo . A i sama konstrukcija tog motora je kao do k.......

Cetvrto , taj motor je trosio ulje a klinac kao ne iskusan je zaboravio da kontrolise i eto ti belaja . Ali iskreno nema veze jer sam i onako hteo da menjam bregastu jer 2mm razlike je ogromno i toliko nece da otvara ventile kako treba . 

Peto . Taj motor hocu da napravim kao da je nov jer on za sezonu ce da prodje mnogo ( sto je samo u gorivu u odnosu na 2t ogromna razlika ) a i sledeci kupac da se sa merakom navozi . 

Tako da tu nema mnogo price......skoro sam radeo generalnu tj. isto ovako na 2t i izadje 250 300e sto u opste nema razlike u odnosu na 4t ( bar ovaj )

Narucio sam nekoliko bregasta pa cu imati i drugima ( vec su se javili ) da uigradim lagere a i klackalice sa lagerima na vrhu pa ce i trenje i habanje da bude manje . 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Mislim da dugujemo update na temu, masina je odavno sklopljena i ubaceni su ovi "kineski" delovi, od tad je motor presao 5500km bez ikakvih problema i i dalje se vozi samo kod drugog vlasnika, sto mi je bas bilo krivo jer sam se slatko navozao sa tim motorom za veoma mali novac.. Skoro svi drugari voze 2t i gde su oni isli tu sam i ja isao i nikakve specijalne razlike u brzini nije bilo da bi meni bilo krivo sto vozim 4t (sa akrapovicem koji je dobio je mnogo lepsi dozivljaj) a na kraju sam mnogo jeftinije prolazio i oni su stalno kukali kako nemaju para za voznju itd. Sve u svemu motor je prodat drugaru i on se i dalje slatko vozi s njim, ja sam odlucio da predjem na vecu kubikazu i uzeo isto XL samo 600V :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Masina i dalje samo sapuce a presla je oko 10000 km . Tako da ako nekome treba ovo da se odradi tu smo . 

Ali mozda bih i predlozio nove kineske delove i metalizaciju glave . 

U sustini ovo sto sam ja odradeo je idealno i vecite resenje . Sada se samo menjaju lageri kao na xl600 i teras dalje . 

Tako da ova tema moze u LOCK a ako nekome nesto treba tu smo da pojasnimo . 

Pozzzzz svima i puno bezbednih km u ovoj sezoni . 

Sin i ja smo presli na dva prelepa Transapa za ovu sezonu 

 

tra.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja