Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL 125 "od babe devojka"

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Honda Transalp 600
Pre 16 sati, Rodic je napisao:

Dražo jel tvoja bila ona XL 600 sa čini mi se sličnim bojama, sredjivana pre xx godina... jel ima ta tema, secam se da sam čitao nešto tako...

Da, nasa je bila... Nazalost sadasnji vlasnik je sjebao na mesto.. :(

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 5 sati, aca-pn je napisao:

Kako je sjebao, sta se desilo ? 

Umislio lik da moze da ide bez ulja :) znas i sam da je troskarala malo ulja kada se upre u tezak offroad . Bar kod mene jer nisam imao milosti na offroadu . Ali ovako po putevima sto sam je kasnije samo i za to prepravio nije trosila . Tako da je vozio podosta pregrejao zaribala gde je mogla i to je to  . Nazalosta Aco nasa Honda je umrla :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Steta, da je malo vodio racuna gurao bi taj motor jos dugo, dugo. Meni posle generalne nije trosila ulje uopste, mada je nisam ni vozio po takvim terenima da bi se pregrevala. Bas sam se skoro zapitao sta li je sa tim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 33 minuta, aca-pn je napisao:

Steta, da je malo vodio racuna gurao bi taj motor jos dugo, dugo. Meni posle generalne nije trosila ulje uopste, mada je nisam ni vozio po takvim terenima da bi se pregrevala. Bas sam se skoro zapitao sta li je sa tim motorom.

NIje se ona pregrevala nemoj pogresno da shvatis . Jednostavno na tim visokim temperaturama ovo ulje sto smo sipali ispari . Probao sam ja jednom da nesto experimentisem i sam sam sebi dokazao da pri velikoj temperaturi a pogotovu vazdusare ulje ispari . Znaci ne trosi ga ali ispri . Tako da ga je ovaj sjebo na mesto . A i meni nije trosila uopste . I ovde drugo sto sam je prodao ma ni gram . Ali klasika voznja . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
On 20.2.2021. at 21:11, vojinsb je napisao:

Ostalo nam je da ubacimo masinu i presvucemo sediste.

IMG_20210219_104744.jpg

IMG_20210220_131625.jpg

IMG_20210220_131846.jpg

Odličan rad,svaka čast!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
On 5.3.2021. at 20:51, Rodic je napisao:

Dražo jel tvoja bila ona XL 600 sa čini mi se sličnim bojama, sredjivana pre xx godina... jel ima ta tema, secam se da sam čitao nešto tako...

E druze . Jeste bas moja .Ova je za klinca i hocemo isto da je sredimo samo sto ova ima malo lepse sare . Malo sam se visi zezao sa airbrush-om . Inace jos cekamo da se glava resi. Majstorska posla sve neki izgovori . Ali bice lagano . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Projekat nije stao radi se . Bregasta je bila losa na nekim mestima pa sam nabavio drugu . Onda je i ona morala na obradu da bi se na nju stavili lageri tj. lezajevi i napokon sutra uvece je sve kod mene . NADAM SE .......a i klinac se nada :) 

 

Tako da sledi nastavak veoma brzo samo da ugrabim malo vremena . Jer ide sklapanje farbanje masine auspuha jer je ostalo sve vec odradjeno . 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Sve je napokon skockano kako treba. Mora da padne dobro pranje delova jer su stajali nauljeni 7 mesaca i sklapanje. Naravno i slike :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Sklipoli glavu . Perverzija kako se okrece na lagerima a ne metal o metal . Sada kao i sto sam napisao rasturanje pranje i sastavljanje kako treba . I slike naravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Здраво Дражо, молим те за фотографије како си урадио брегасту са лежајем. Хвала!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 7 sati, iksel je napisao:

Здраво Дражо, молим те за фотографије како си урадио брегасту са лежајем. Хвала!

 

Naravno . Iskreno najebo sam i ne isplati se uopste . Bolje ti je da narucis kinesku sa aliexpresa koja vec ima lezajeve nego da budzis . 

I kod mene su valjkasti oni vise podnose oprecenja . Ali kazem da sada treba da radim to ne bi radeo . Bregasta manje vise nije mi zadavala muke . Ali glava mora da se obradi tj. prva rupa da se prosiri identicno u ravni sa onom manjom . Morao sam da pravim alat koji ce to da drzi da bude u stotu sto bi se reklo i posle da saljem na cnc masinu ili vec imaju majstori neko drugo ime za nju . Znaci prava najebotina .  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

"Слепа рупа" се ради на бордер машини а рупе које имају излаз: трновање.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

"Слепа рупа" се ради на бордер машини а рупе које имају излаз: трновање.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Iskreno nemam pojma jer sam zaludeo od posla . Saljemo motore i glave pun djavo vise i ne znam sta mi je reko . Nesto kao kordinatna masina ili laserska nemam pojma . I da nije mogla jedna pa druga nego oba dve zajedno da bi bile u pravcu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ovako.....ko prati ovu temu ide nastavak . Masinu sam sklopio i prezadovoljan znaci za ovoliko godina koliko radim ovaj poso bolje nisam mogao da sklopim masinu ( mislim na ono skarabudzi da te ne kosta mnogo ili stavljenje novih delova koji ne postoje )  . Gram lufta nema a okrece se kao da kompresije nema . Kompresija je na maximumu ali o tome necu da pricam jer je ovde bio problem glava i bregasta a ne klip i karike ( njih cu zimus da promenim i razbusim cilindar ). Znaci trebalo je podosta podesavanja da bi lanac bio u osi sa donjim zupcanikom sto ni malo nije bilo lako jer je poklopac gornji drzac . Tako da se nista ne vidi i sve mora da se rastura nekoliko puta . Znaci pogodio sam ga sto posto . E sad ??????? Sta ce biti kada se zagreje ?????? Ja sam u ovom slucaju uzeo lagere koji ne manjaju mnogo zazor na temperaturama jer i sluze za tu svrhu . Ali dok se motor ne upali i poradi u mestu samo mogu da nagadjam . Slike slede kada klinac dodje sa posla i prebaci jer su meni bile ruke do lakta u ulju i silikonu . 

Promenio član draza
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Нисам баш разумео зашто после преправке постаје проблем намештање фазног ланца, у стандардним условима је баш "мачји ждриг".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

Нисам баш разумео зашто после преправке постаје проблем намештање фазног ланца, у стандардним условима је баш "мачји ждриг".emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Mozda nisi razumeo . Glava koju sam obradio vise nema granicu tj. gde naleze aksijalni lezaj . Sve je to odradjeno da kad glava i poklopac stisnu lezaj on vise ne mrda . Tako da levo esno moze da ide skoro 8mm sto nije dobro . Znaci mora da bude u centru sa donjim lancanikom i da lanac ide ravno tj.ne vuce bregastu ni u jednu stranu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Аха, сад контам, а који "калуп" држи лежај да стоји у правцу? Уствари ако пустиш неку слику можда чу и да укапирам мајсторију.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 3 sati, Krokodilo je napisao:

Аха, сад контам, а који "калуп" држи лежај да стоји у правцу? Уствари ако пустиш неку слику можда чу и да укапирам мајсторију.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Mora klinac da prebaci slike kod njega su a iskreno nemam pojma sta je slikao . Fabricki imas aksijalni lezaj koji je kod velikog lezaja i  drzi da bregasta ne ide prema manjem lezaju . Znaci o udara i klizi po glavi . E sada , ja sam morao da tu razbusim glavu da bi stao lager pa onda vise taj aksijalni lezaj ne klizi po glavi neko spoljnoj kosuljici lagera . A sam lager moras da namestis u pravcu da lanac bude kako treba i kada ga stegne poklopac nema vise mrdanja . Videces slike verovatno ce ti biti jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Сада ми у потпуности јасно, мада могао си да оставиш зуб где би упирао нови унутрашњи лежај и да се не мучиш око правца. Можда велики зегер којег би поклопац и глава држали у каналу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

Сада ми у потпуности јасно, мада могао си да оставиш зуб где би упирао нови унутрашњи лежај и да се не мучиш око правца. Можда велики зегер којег би поклопац и глава држали у каналу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Mogao sam da sam ja radeo . Ali i ovo mi je covek izasao u susret inace ko zna koliko bi kostalo . Ipak je tu dosta proracuna i racunica a on to ne radi . Meni je ucinio jer nam radi obrade motora pa mi je izasao u susret . 

 

Inace masina je upaljena i taj zvuk trebate da cujete . Samo sustanje i nista vise . Kloparanje zveckanje i ostala sranja su se totalno izgubila . Sledi opet vadjenje masine farbanje pa nazad na ram . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja