Jump to content

Moto Zajednica

Dal moze ovaj punjac akumulatora za moj akumulator?

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Planiram da uzmem ovaj punjac za akumulator CC-BC 5 einhel al na njegovoj specifikaciji pise

 

Punjac: CC-BC 5 einhel

 

Napon: 230v

Napon Punjenja: 12 V

Odgovara za akumulatore: 16-80 Ah

 

Moj akumulator je: LP-YTX7A-BS 6Ah

 

Na akumulatoru pise sledece: This is a sealed battery. Never remove sealing caps even when charging. Never add water. Charge at 14.4 V with current and time as below

 

Standard: 0.6A for 5-10 hrs

Fast: 1.2A for 3 hrs

 

Dakle mogu li ovaj punjac da uzmem za moj akumulator ili ne odgovara jer na specifikaciji punjaca pise 16-80Ah a moj akumulator je 6Ah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

To je verovatno punjac za akumulatore na kolima pa ima vecu snagu. Ja sam moje moto obicno puni sa punjacem 4a koji ima kontrolu kad se aku napuni. Neka se javi neko ko je strucniji za svaki slucaj ja govorim iz licnog iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: FZ 1SA ; FJR 1300SA

Treba ti bilo koji punjac koji puni snagom do 1ampera .sve ostalo ti ne odgovara ...mislim akumulatoru .znaci max do

14 volti i 1A .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Evo konkretko koji pinjac gledam: 

 

 

A ovo je moj akumulator: 

ytx7a-bs.0e36bc.original.71835c.png
WWW.LANDPORTBV.COM

<p>Absorbent Glass Mat technology. Advanced starting power. Excellent vibration resistant.</p>

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, PainGames je napisao:

Planiram da uzmem ovaj punjac za akumulator CC-BC 5 einhel al na njegovoj specifikaciji pise

 

Punjac: CC-BC 5 einhel

 

Napon: 230v

Napon Punjenja: 12 V

Odgovara za akumulatore: 16-80 Ah

 

Moj akumulator je: LP-YTX7A-BS 6Ah

 

Na akumulatoru pise sledece: This is a sealed battery. Never remove sealing caps even when charging. Never add water. Charge at 14.4 V with current and time as below

 

Standard: 0.6A for 5-10 hrs

Fast: 1.2A for 3 hrs

 

Dakle mogu li ovaj punjac da uzmem za moj akumulator ili ne odgovara jer na specifikaciji punjaca pise 16-80Ah a moj akumulator je 6Ah

Koliko mogu da procenim, ovaj punjač nema nikakvo ograničenje (ni strujno, niti naponsko) i postoji velika verovatnoća da sa njim "spališ" akumulator. 

Kupi neki "pametni" punjač (može i onaj iz LIDLA od 1600 din) i odradiće ti posao. 

Kod ovog punjača morao bi da dežuraš pored njega i pratiš mu vrednosti struje i napona i isključi ga kada se postignu granične vrednosti. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ne znam zašto su skeptični pojedinci, ali te bacaju u trošak. Ja nemam smart punjač niti polunjač za moto akumulatore, pa opet uspešno sam punio tri sezone bez da spalim aku. Samo skratim vreme punjenja na pola sata 45 min i mir. Napuni ga dovoljno uključim motor, odatle preuzimaju namotaji i regler...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Evo da objasnim zasta ce mi ovo.

 

Ovo planiram da uzmem, u slucaju da se desi, da se akumulator isprazni (zimi zna da opadne kapacitet kad je niska temperatura) i ako ne bude imao snage akumulator da zavergla da ga stavim na punjac: 15/30/45 ili 60 min... samo da se pripuni dovoljno kako bi upalio motor u slucaju da kurbla zasteka.

 

Takodje mi treba i za auto jer moj otac ne menja akumulator dok ne iscjedi zadnji kap iz tog akumulatora tj. dok ga totalno ne isprazni akumulator.

 

Znaci ne trazim da ovaj punjac u potpunosti napuni akumulator za skuter ili auto nego trazim punjac za nedaj boze :)

 

Odje sam postavio pitanje vezano za bezbednost punjenja jer na punjacu pise 16-80Ah a moj akumulator je 6Ah sto je ocigledno duplo nize od punjaca. 

 

Ako uzmem ovaj punjac i spojim ga sa praznim akumulatorom od 6Ah i ostavim da se puni 30/60min, dal se moze desit da nesto sjebem u smislu zapalim nesto :)

 

Iskreno ja se uopste ne razumijem u punjenje akumulatora pa ne znam kako ovo funkcionise. 

 

Takodje znam da ima drugih modela punjaca al ovaj naletio na popust u Kips (Crna Gora) pa reko pre no sto ga uzmem da pitam valja li ovo za moj skuter akumulator od 6Ah.

 

Za auto znam da odgovara

Promenio član PainGames

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo s kojim ja punim svoj aku, raskacim ga i do sat vremena. Punio sam ga bar 4-5 puta do sada. Siguran sam da je pametni punjac pametnije i uzeti ali kada vec imam ovaj, a nekako radi radnju punicu sa njim.
Citao sam takodje da se moze zakaciti i jedna sijalica prilikom punjenja da se visak rastereti ali da ne pametujem jer nisam popamtio u sitna crijevca neka objasne malo strucniji od mene.6609c6e0e8ed6785ee61562fea9093f0.jpg1160ff15392bba5bd244125b48a96089.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ne znam koliko je pametno kupiti punjac iz Lidla. Ja kupio (dva komada, da mi stoje na dva mesta) ali kad mi se ispraznio akumulator na kolima - cvrc . Akumulator mi se skroz ispraznio (zaboravljeni farovi) a ovom punjacu treba neki inicijalni napon, znaci ne sme da bude skroz prazan,  da bi poceo da puni. Resenje je da sam opet morao da koristim stari trafo punjac.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero
7 hours ago, Budimir said:

Ne znam koliko je pametno kupiti punjac iz Lidla. Ja kupio (dva komada, da mi stoje na dva mesta) ali kad mi se ispraznio akumulator na kolima - cvrc . Akumulator mi se skroz ispraznio (zaboravljeni farovi) a ovom punjacu treba neki inicijalni napon, znaci ne sme da bude skroz prazan,  da bi poceo da puni. Resenje je da sam opet morao da koristim stari trafo punjac.

Taj problem može se rešiti.Ukoliko nemaš inicijalni napon, neće puniti ali ima način da se premosti taj problem.Evo u par slika kako.Nakon modifikacije samo stisneš ugrađeni kontakt prekidač i odabereš standardno način punjenja na akumlatorima bez inicijalnog napona.Punjač će raditi bez problema.Model na slici je Ultimate Speed ULG 3.8 Lidl  KFZ-BATTERIELADEGERÄT.

Capture1.PNG

Capture2.PNG

Capture3.PNG

Capture4.PNG

Capture5.PNG

Promenio član icecool
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Ja imam rucno pravljeni starter,sa njime palim autmobile kada se isprazni aku ali ne znam koliko je dobar za punjenje akumulatora.Posto slabo baratam sa strujom,hteo sam jednom da izmerim amperazu startera i pocele su kablovi na multimetru da se tope :jee:(toliko o mom poznavanju struje)Zato cu sledeci put kada bude bio u Lindi uzecu pametni punjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Imam stari punjač iz 80 tih godina i njime punim sve od akumulatora...i za auto i za motor i nisam do sada imao pojma da ne sme i da je prejak....nisam ni svestan da ne valja a uvek sam aku napunio da valja,isto bez merenja vremena,zakačim da puni pa kada se setim da isključim..da li sam time ubijao bateriju ili joj je "životni vek" bio pri kraju pošto su već bili dosta stari???

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Imam stari punjač iz 80 tih godina i njime punim sve od akumulatora...i za auto i za motor i nisam do sada imao pojma da ne sme i da je prejak....nisam ni svestan da ne valja a uvek sam aku napunio da valja,isto bez merenja vremena,zakačim da puni pa kada se setim da isključim..da li sam time ubijao bateriju ili joj je "životni vek" bio pri kraju pošto su već bili dosta stari???
Ti kao i ja... Nasledio punjač od dede, puni one praistorijske aku od 6V i ove novije od 12V. Praktično neuništiv. Prošle zime sam mu produžio kablove, pa izbacio napolje do auta (stoji mi auto pošto teram službeni) nakačio na aku i svakih nedelju dana ako je hladno dopunim par sati. Nisam imao problem do dana današnjeg.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere
22 hours ago, Štef said:

Ti kao i ja... Nasledio punjač od dede, puni one praistorijske aku od 6V i ove novije od 12V. Praktično neuništiv. Prošle zime sam mu produžio kablove, pa izbacio napolje do auta (stoji mi auto pošto teram službeni) nakačio na aku i svakih nedelju dana ako je hladno dopunim par sati. Nisam imao problem do dana današnjeg. emoji4.png

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Nije bas od dede ali kao da jeste...doneo sam ga iz  Minhena 84 godine kao i Akaijevo pojacalo koje i dan danas trese zidove...e nekada su se pravile stvari da traju prijatelju,to poznaje moja generacija od 6 banki :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja