Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem grafičke kartice RX5700

Recommended Posts

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao što naslov kaže kupujem grafičke kartice RX57000 i to nekih 8 komada. Ako ima više ja se ne ljutim.

Pored toga ako ima i ploča 

  1. Asus B250 Mining Expert
  2. ASRock H110 Pro BTC+
  3. Gigabyte GA-H110-D3A
  4. Biostar TB250-BTC Pro

 

Trenutno je nestašica na tržištu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Iskreno tesko ces ih naci pogotovo po nekim realnim cenama.

Ovi sto na KP traze oko 450 eura za komad nemaju na stanju i ne zna se kad ce nabavljati. Imas i dosta likova koji su razvalili cene na preko 700-1000 eura po komadu sto je po meni cist idiotizam. Prodavnice naravno nemaju nista i nece uskoro dobijati (ono malo sto dobiju ide preko veze)

Okreni obrni ukoliko ih nadjes po 500 eura ROI ti dodje na 6-8 meseci sto je po meni predugo jer nema sanse da ce ovaj bikonja toliko trajati.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova

Pa gejmeri ne mogu da kupe graficke zbog majnera. Znaci totalna nestasica u svetu. Cim izadje novi model, ne postoji u radnjama. A oni koji ga se dokopaju stavljaju na ebay i sl. po vecim cenama... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Pratim poslednja 2-3 meseca pomamu oko izlaska nove serije grafika na benchmark.rs forumu. Ako neko pomisli da su nam motori skupi...NEKA RAZMISLI JOS JEDNOM !!!

Traze zbog takozvanog "paper launch" (lansirali 3xxx seriju samo na papiru, a u radnjama ih nema nigde, t.j. ima, ali na kasicicu - i to cak ne na kafenu metalnu, nego na onu plasticnu mikronsku za espresso) i po 2000 eu za (istina vrhunsku) Nvidia 3090 grafiku, iako je preporucena cena od proizvodjaca oko 1000 (ne secam se sad tacno). ista ili slicna stvar je i za AMD 6xxx seriju

Sad treba da izadje 3060. preporucena cena je 300+ $, vec po svetu je prodaju za preko 700.

LUDNICA !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

A meni ne radi komp kako treba za 3D programe ako nema najmanje neke nadrkane kvadro, mega, giga grafičke pizdarije. Pola firme se čudi kako "IT" odeljenje ne može brzo da nam sredi sve. Pokušao sam da objasnim razloge ali mi se čini da su mislili da sam napokon potpuno odlepio. Rekao sam im i da bi nam bolje bilo da mi samo sedimo, kuvamo kafe a da kompove umrežimo da zajednički "kopaju" te valute. Tada su valjda hteli i hitnu da zovu...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@Skyrunner e bas si nasao kad ces da kupujes :lol2: 

Meni za 10tak dana treba da stigne Asrock 6800XT, ako budes zainteresovan da bacis pare izvoli :)

 

Uvek je bilo ako pada dolar padaju i cene, u novembru kad je krenula cena bitcoina da raste, krenulo je sve naopako, dolar je padao a cene su pocele da skacu. Inace cela ova nestasica i cene nije samo zbog majnera, oni su samo mala kap koja je prelila, korona je kriva za sve. Prva i osnovna stvar zasto su skocile cene jer su kinezi podigli cene transporta (to vazi za sve branse, samo IT najbrze oseti). Tacnije, transport kontenjera je kostao oko 1000$ po kontenjeru, pa je cena skocila skoro preko noci na 4000$, a sad se trenutno krece 7-9000$ po kontenjeru. Automatski skacu i cene i to ne malo. Sobzirom da niko ne zna u nekoj skorijoj buducnosti sta ce se desiti i da li ce nesto da se menja, niko nema hrabrosti (da ne kazem m....) da uveze bilo sta. Npr. uveze grafiku za 700evra (realna cena joj je bila 350) i posle mesec dana krenu cene da se stabilizuju i eto pucanje na veliko. Jednostavno svi cekaju da se stabilizuje. Ovaj scenario sa skokom cena se desava skoro svake godine zadnjih par godina, samo nisu bile ovako drasticno visoke cene. I po inostransvu kod glavnih uvoznika su lageri prazni.

 

Sve u svemu, treba sacekati kraj leta sa kupovinom, dobio sam informaciju da ce se mozda tad znati nesto detaljnije sta ce biti u buducnosti i da ce se malo stabilizovati trziste.

 

PS. Kinezi su krivi za sve, pocev od korone pa na dalje 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Jel to za transport brodom ili vozom? Bila je ona varijanta da iz Chengdua do Hamburga voz stigne za 7-8 dana kroz Kazahstan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Verovatno brodom. Ipak, ne verujem da BAS TOLIKO utice transport, jer su kutije sa PC delovima prilicno male, pa ih mnogo stane u kontejner. Drugo, kao sto rekoh, cene na trzistu, a pogotovu kod privatnih preprodavaca su mnoooogo vece nego sto Nvidia i AMD preporucuju (kad je razlika 300-500-800 eu veca od preporucene, to je onda samo alavost trgovaca)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@mrmiki:
Ne uvezu oni njih po npr 700, nego po npr 350, pa su u riziku samo da ne uzmu ekstraprofit.
I jos nesto: postoji pretpostavka od ljudi koji mnogo pazljivije od mene prate situaciju da su neke firme i to sto su prodavali, dali preprodavcima, i sa njima podelili i tu razliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Nvidia objavila da ce nove graficke limitirati na 50% iskoriscenja ako se koriste za kopanje da bi pomogla gejmerima.

Najavili su izbacivanje posebne serije kartica koje ce biti samo za kopanje.Eto duple zarade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Koliko znam, kada koristis gejmersku karticu za kopanje, da bi je max iskoristio moras bios da promenis. Ima druga podesavanja. Ako takvu karticu stavis u klasican racunar i ubacis klasicne drajvere, nece raditi...bsod...mora na flesovanje pa na fabriku. Tako da tih 50% iskoriscenja je samo za siri auditorijum koji nije "dublje" upoznat u rad...

p.s. Ne kopam, vec mi za kucni racunar zapala tako nastelovana karta, pa je isla na "fabriku"...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja kupio rx470 dobio i kutiju i disk sa drajverima i kad sam instalirao disk ukapirao da sam ja kupio ustvari rx470 mining. Instalirao drivere od obicne i evo vec par meseci sljaka, presao sva tri Metroa sa njom i Far cry 5 za sad nema problema.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@LuckyVladano gresis, ja radim u veleprodaji i mi smo uvoznici, upucen sam sta se desava zato sam i napisao. To sto pise na AMD i Nvidia sajtu bi bilo isto kao kad bi ja napisao na mom sajtu 300evra grafika ti dodjes da je kupis a ja nemam na lageru. Te cene su iskazane kad se grafika proizvela, pustena prvi put u prodaju i dok nisu skocile cene. Jednostavno nigde ni po inostrastvu nema da se nabavi, da ima negde veruj mi da bi mi prvi uvezli. U ovoj situacji profitira samo onaj ko je imao kolicinu vruce robe u trenutku kad je sve pocelo pa iskoristio priliku to sto ti kazes nabavio za 300 prodao za 700 u super njemu, ali to nije vecno i naravno ima i svoje negativne strane o kojima retko ko razmislja kad je veca zarada u pitanju, nazalost.

 

Evo primer, grafika RX580 kojoj je bila cena oko 300evra kad je krenulo ovo ludilo jedino se pojavila na lageru u Holadniji i jednoj od najvecih IT kuca, nama su nudili specijalnu cenu od 630evra, na to dodas jos troskove transporta, carinu..... (da ne ulazim u detalje) ispala bi kod nas prodajna cena oko 650+PDV. Kome god smo ponudili od maloprodaja i veleprodaja u lokalu niko nije hteo da kupi po toj ceni i naravno nismo uvezli. E sad vise nema fizicki nigde pa ni po tim cenama :). 

 

Ovo se ne desava samo u IT nego svuda. Bio sam u petak u Burnout-u ista prica, kazu povukli su od motora sta su mogli, ustvari sta su im dali, proizvodnja trenutno stoji, a sledeci uvoz kad bude bio ocekuju se jace cene, a ne zna se koliko tacno. 

 

Nadamo se da ce se nesto desiti i stabilizovati trziste. 

 

Ja bi mogao o ovome da pricam celu noc, ali da ne preterujem i ovako smo kolegi poceli da spamujemo temu :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Opušteno, ovo je osetljiva tema pa i očekujem da svako ima svoje mišljenje, ali samo da potsetim da je ovo ipak oglas i da možete diskusiju nastaviti u temi za to.

 

Nemate šta da me ubeđujete da li mi se isplati ili ne, nisam klinac a i nisam baš od juče u ovome.

Svi rigovi su mi radili punom parom i kad je cena eteriuma bila ca 80€.

 

Poslednju nabavku opreme sam radio negde krajem oktobra-početkom novembra i to je bukvalno bio tamni vilajet, šta god da uradiš kajaćeš se. Šteta što nisam uzeo više(mada nije baš da je imalo/moglo).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@Skyrunner ne ubedjujem te nista samo sam izneo trenutno desavanje i razloge. I upravu si pogresna tema, ja se izvinjavam necu vise :)

 

U svakom slucaju javim ti kad stignu grafike koja ce biti cena, znam u najavi da nece da ti odgovara ali bar informativno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

U pravu si, izvini. Ovo je tema koja i mene zanima, pa ako si raspolozen i budes imao vremena mozda bi mogli da se cujemo/vidimo da me nagovoris/odgovoris od tog posla. Podrazumeva se da placam klopu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova

I moj drugar je cepao Ether, full rig na spratu kuce, klima radi, tada je bio oko 100$. Mislim da je odustao, steta.

 

Ja ne rudarim ali kupujem kripto svaki mesec, i svaki put gledam neki razliciti. 

 

Ne razumem se u trgovinu akcijama pa mi ovo dodje kao neka zamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

I Elon Musk je provalio da mu se više isplati da kupi crypto nego da pravi automobile, tako da izgleda da je neko veliki na strani tražnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

@mrmiki dogovoreno, javi mi kad bude bilo bar 6 dostupnih

 

 

A što se tiče zainteresovanosti, tu treba da se odvoji nekih 4000 € koje si spreman da prebodiš kao da ih nikad nisi ni imao ako hoćeš da se baviš rudarenjem.

Stavri mogu da ispadnu baš dobro, a mogu i da krenu po zlu vrlo lako vrlo brzo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja