Jump to content

Moto Zajednica

HONDA XL 600 LM - Dvadeset i jednu godinu kasnije

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Pa nek crknu ovi iz AFRIKA sekte, to je pravi Afrikanac ne ono sokoćalo od 250 kila ;D ;D ;D

Nema brige ....siguran sam da je isti mozak napravio obe makine ! :D

Kao da mi je neko pohvalio stariju sestru .  ;)

236kg  full AT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Eh, šta reći... I ja sam prezadovoljan mojim, prvi motor koji sam kupio... 2 sezone bez kvarova... Meni su se izlizale T63 gume  i pošto ne vozim mnogo off road (5%) stavio sam nove Dunlopke, uglavnom za asfalt, jbg, pre mi je izgledao lepše... Mogli bi jedan dan da se skupimo svi sa XL-kama pa da razmenimo iskustva...  ;)

 

post-2656-12879005008585_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Извињавам се свима који лакше читају наше ћирилично писмо!  ;)

 

4063Za majicu.jpg

 

Овај Хондин једноцилиндраш производио се од 1985. до 1987. године прошлог века. Мени је био жеља још када сам га као десетогодишњи клинац видео негде на мору. Жељу сам испунио у децембру 2006. издвојивши за њега 1000 еура. На сату му је стајало 35600 километара.

 

7946Popina00-manja.jpg

 

И управо сам нашао тај бело-плаво-црвени модел са резервоаром запремине 28 литара, Д.И.Д. фелнама које могу да носе тубелес гуму, који има анласер и курблу, фабрички уграђено тефлонско црево предње кочнице. То је онај који је био основа за модел Икс-Ел 600 Дакар, а на којима су по најтежим теренима јездили Цyрил Невеу, Гиллес Лаллаy, Аллесандро Де Петри… 

 

1460cyril-neveu.jpg

2869lalaydakar.jpg

345alesandro-se-petri.jpg

 

Дакар модел је био једноцилиндраш запремине 628 ццм наспрам 598 ццм колико има “цивилна” верзија, имао је 52 коња, 8 више од стандардне верзије, са 160 килограма била је за чак 29 килограма лакша од ове моје слотије. Оно што је највише красило Дакар модел је резервоар од 60 литара! Да ми је тај резервоар, какаве бих ја просечне брзине имао на путовањима! И са овим од 28 литара дерем многе са далеко бржим моторима, јер када га напуним у Београду треба на пумпу да станем тек у Ријеци, ако сам, рецимо, кренуо за Умаг. Шта ме је натерало да све ово исписујем? Пре све га то што сам овим мотором прешао 25 000 километара, а да нисам имао никаквих техничко-механичких проблема. Све што сам радио били су редовни сервиси који подразумевају замену уља, филтера, свећице и онај већи који је обухватио замену ланца брегасте, погонског ланца и ланчаника, филтера ваздуха, “штеловање” вентила, замену уља у кочионом систему, замену плочица и пакнова. Што се тиче уља, сипам ИПОНЕ 15W/50 полусинтетику и мењам га на сваких 5000 км. Од замене до замене потрошња уља је у фабричким толеранцијама.

 

Хондом Икс-Ел 600 ЛМ, старом 21 годину без икаквих размишљања сам кретао пут Црне Горе, Истре и широм Србије. Исто тако нисам размишљао ни када су на репертоару биле дугачке и захтевне оф-роуд деонице на којима волим да одврнем гас и уживам! Уосталом, на таквим теренима Икс-Ел је свој на своме: снажан на малом броју обртаја, спретан и управљив, гутач неравнина, рупа, хупсера. Са Мишлен Т63 гумама ове особине додатно долазе до изражаја. Антек ми је помогао да донесем коначну одлуку у избору ових гума и сад возим други сет. Гума је невероватно поуздана како на асфалту, тако и на свим оф-роуд подлогама. Једино блатни глибови праве проблеме и ту нема проходност као цросс гума. Кома најбоље знам коју сам борбу имао када смо офф-роад деоницама ишли од Бањице до Авале!

 

9660Avala s Komom pad.jpg

 

Хонда Икс-Ел 600 ЛМ је мотор одавно застареле концепције. Са безмало 190 килограма то је, са данашњег становишта поимања ендуро мотора, више него тешка рага. Међутим, то је мотор који задовољава све моје потребе. Велики је пријатељ мог буџета што се тиче одржавања и потрошње горива. Стамен је и брз по кривинама, аутопутем могу константно да се крећем 130 км/х при 4800 рпм када “срче” мање од 5 литара “супера”. По шумама, ливадама, макадамом могу да возим доста брзо и оштро. У граду је јако добар за маневрисање, брзо мењање правца и провлачење између аутомобила, будући да му је корман доста изнад ретровизора. Из мог јужног дела Београда на путу до круга двојке могу да се провозам и офф-роад етапом кроз Кошутњак, чисто да ме жеља мине.  Ову “ваздушару” једино треба поштедети паклених врућина у комбинацији са (бео)градском гужвом. Све остало стоички подноси.

Не смем да занемарим ни естетски моменат моје Хонде! За булдога кажу да је толико ружан пас да не може а да не буде симпатичан! Е тако је и са Хондом XЛ! Шарен као папагај просто мами да га још ушареним и оставим му лични печат, а без да вртим испразне мото-часописе и дајем силне паре за нешто што је тамо неко рекао да је естески норматив. Дизајн мотора потпуно је сагласан са мојим оутфитом. Не морам да се “униформишем” да бих био задовољан како изгледам на мотору. Хонда је само детаљ који се једноставно уклопио у мој лифестyле. Нисам морао да узимам кредите да бих изгледао као колеге са насловних страна маркетиншким триковима презасићених часописа и пресрећан сам због тога. Ја сам ја, а мој мотор је он. Или она, пошто се ради о Хонди. Простим језиком речено, драго ми је што имам могућност да на мотору не изгледам као део додатне опреме, не морам да будем “офарбан” у исте боје. Могу сам себи да направим одевни предмет за мотор и да се осећам одлично!

 

864Shop01.jpg

 

Ето, имао сам потребу да поделим са вама своје искрено задовољство двадесетјодногодишњим мотоциклом којим сам, како рекох, превалио 25 000 километара, а који НИКАДА није затрокирао, штуцнуо, подригнуо. Што би рекао мајстор Пеца Врач Цопету: “Са његовим мотором се ништа не дешава! Само пали, ради, иде!” Нисам сујеверан, али ако сам овим текстом измалерисао читаву романсу и сад крене да ме зајебава имам пуно право да му све опростим! На крају крајева, могу да га пошаљем у “Краш” и можда добијем онај велики пакет пун слаткиша који добијају пасионирани сакупљачи “Животињског цасртва”!

 

990zivotinjsko.jpg

 

Ако и не добијем пакет од "Краш"-а, остаћу заувек и сваку ноћ и сваки дан Хонде Икс-Ел фан!

 

6991XL-by-belgrade-night.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Mogli bi jedan dan da se skupimo svi sa XL-kama pa da razmenimo iskustva...  ;)

 

То би било одлично!  ;)

 

Нисам напоменуo да је Икс-Ел, додуше онај модел Ер (XL 600 R), провозао и Мел Гибсон у филму "Bird On Wire". Краде га у неком тржном центру (мислим да не треба напомињати да је упалио на "прву курблу"!)...

 

9160Mel01.jpg

 

...и са све сувозачицом, која маестрално седа на мотор у покрету...

 

6690Mel03.jpg

 

... креће у сулуду вожњу кроз град!

 

1817Mel04.jpg

 

У једној сцени провлачећи се кроз уске уличице у Кинеској четврти пролеће кроз свеж бетон и ту жандар који га је пратио пада и одустаје од потере!

 

1961Mel05.jpg

 

И на крају безбрижни одлазе у слободу!

 

4276Mel06.jpg

 

 

;D  ;D  ;D

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

E Kume,al' si ga napisao.......LEBAC ! Nego..... 'oces da se menjamo?  ;D

 

 

Одма' да ти кажем да од тог посла нема ништа!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

A sta je vozio zandar bas me zanima ako se secas. ;)

 

Не знам шта је оно, али није "оно"!  ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Mogli bi jedan dan da se skupimo svi sa XL-kama pa da razmenimo iskustva...  ;)

 

То би било одлично!  ;)

 

Нисам напоменуo да је Икс-Ел, додуше онај модел Ер (XL 600 R), провозао и Мел Гибсон у филму "Bird On Wire". Краде га у неком тржном центру (мислим да не треба напомињати да је упалио на "прву курблу"!)

 

I moj pali na prvu kurblu ali Vas molim da ga ne kradete  ;D... Ne vredi puno para ali meni vredi mnogo...  ;)

 

 

...и са све сувозачицом, која маестрално седа на мотор у покрету...

 

 

Koja seda na taj motor ta baš zna da seda i zašto seda  ;D ;D ;D

 

 

 

 

post-2656-12879005028753_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Alal vera oli-vera!!! Samo ti slike u drugom delu nisu nešto....

.... na ćirilici  :D 

;)

 

Не знам сад шта да радим... Не преправља ми се све то у фотошопу, али ако инсистираш...  ::)

:D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Evo u kojim filmovima se jos vozio XL :)

 

http://www.imcdb.org/vehicles.php?make=honda+&model=xl+600

 

 

 

Care, gde ga nadje  ;D ;D ;D

 

Meni je ipak naj scena kad Rambo cepa Yamahu XT125 sa dva amortizera na zadnjoj vili uz mokru planinu  ;D ;D ;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=QZUFKJbWeGI

 

ako ne radi link kucajte na youtube - "First Blood Motorcycle Chase"  i uživajte  ;D ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

И на крају безбрижни одлазе у слободу!

 

 

Jel' pao sex? Nisam gledao film. Ako jeste, kupujem i ja tu ikselku  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Evo u kojim filmovima se jos vozio XL :)

 

http://www.imcdb.org/vehicles.php?make=honda+&model=xl+600

 

 

 

Ово је злата вредно!  :)

 

 

Care, gde ga nadje  ;D ;D ;D

 

Meni je ipak naj scena kad Rambo cepa Yamahu XT125 sa dva amortizera na zadnjoj vili uz mokru planinu  ;D ;D ;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=QZUFKJbWeGI

 

ako ne radi link kucajte na youtube - "First Blood Motorcycle Chase"  i uživajte  ;D ;D ;D ;D

 

 

А ти, Цопе, у никад горе офовање! Па где у ову тему уваљујеш најконкурентнију машину!

И није у питању Yamahu XT125, него 250!  ;D

 

1131Rambo i Yamaha XT250.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

И на крају безбрижни одлазе у слободу!

 

 

Jel' pao s*x? Nisam gledao film. Ako jeste, kupujem i ja tu ikselku  ;D

 

Мислим да су се чак и узели, па ако ниси ван тих малограђанских глупости као што је брак - купуј!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

И на крају безбрижни одлазе у слободу!

 

 

Jel' pao s*x? Nisam gledao film. Ako jeste, kupujem i ja tu ikselku  ;D

 

Мислим да су се чак и узели, па ако ниси ван тих малограђанских глупости као што је брак - купуј!  ;D

 

Znaci na nju si navatao nju, mislim onu malu sto si je vozikao kada smo se videli prosli put. A ja se pitao kako ti takav, a ona onakva  ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Evo u kojim filmovima se jos vozio XL :)

 

http://www.imcdb.org/vehicles.php?make=honda+&model=xl+600

 

 

 

Ово је злата вредно!  :)

 

 

Care, gde ga nadje  ;D ;D ;D

 

Meni je ipak naj scena kad Rambo cepa Yamahu XT125 sa dva amortizera na zadnjoj vili uz mokru planinu  ;D ;D ;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=QZUFKJbWeGI

 

ako ne radi link kucajte na youtube - "First Blood Motorcycle Chase"  i uživajte  ;D ;D ;D ;D

 

 

А ти, Цопе, у никад горе офовање! Па где у ову тему уваљујеш најконкурентнију машину!

И није у питању Yamahu XT125, него 250!  ;D

 

1131Rambo i Yamaha XT250.jpg

 

 

 

 

Hehehehe, ne brini ništa, japanac isti Q... , kad su jugo i kec bili konkurencija  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Моја је 22 године, и у праву сте, љубав је то... иксел није на продају... Тренутно на каналчету, семеринзи пропали, ал' ово за окупљање - слажем се :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

 

И на крају безбрижни одлазе у слободу!

 

 

Jel' pao s*x? Nisam gledao film. Ako jeste, kupujem i ja tu ikselku  ;D

 

Мислим да су се чак и узели, па ако ниси ван тих малограђанских глупости као што је брак - купуј!  ;D

 

Znaci na nju si navatao nju, mislim onu malu sto si je vozikao kada smo se videli prosli put. A ja se pitao kako ti takav, a ona onakva  ;D :D

 

Добри мој Мрле, та Хонда Икс-Ел, то ти је мач са две оштрице. Таман посмислиш како си зинтригирао неку својом харизмом, смислом за хумор и шармом, кад се испостави да је мотор тај којем она жели да се преда...

Каже ти дај само да пробам. Круг или два и кад осети лакоћу маневрисања, симпатичан одзив на гас, прецизан мењач, а претпостављам и вибрације - ОДЕ!  :-*

 

7617Cirkusant na XL 03.jpg

 

8835Cirkusant na XL 02.jpg

 

506Cirkusant na XL 01.jpg

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja