Jump to content

Moto Zajednica

Hondini menjaci?

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 7 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Posle vasih odgovora i gledanja klipova danas,mislim da je to "klak" problem u mojoj glavi a ne u menjacu.:wacko:

 

Definitivno :D

A zanimljivo je da kažeš da se na apencu ne čuje menjač, pa na apencu je menjač najglasniji, i to ne samo na apencu već na svim tomosima, kada pustiš kvačilo i kreneš imaju taj karakterističan piskavi zvuk koji proizvode zubčanici u menjaču i to u svakoj od 4 ili 5 brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 10 sati, Biker-Boy je napisao:

Definitivno :D

A zanimljivo je da kažeš da se na apencu ne čuje menjač, pa na apencu je menjač najglasniji, i to ne samo na apencu već na svim tomosima, kada pustiš kvačilo i kreneš imaju taj karakterističan piskavi zvuk koji proizvode zubčanici u menjaču i to u svakoj od 4 ili 5 brzina.

Taj piskavi zvuk ima i Bandit kad vratim iz druge u prvu pre nego sto stanem.Dok ga apenac ima u svakoj brzini.Kad sam reko da se ne cuje mislio sam pri promeni brzine da se ne cuje ono "klak".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Takodje isto sam primetio na hondi, 4 sam imao, cbr 600 f1, cb1, cb500s i transalp 600, na trandzi je nekako bio i najtisi, u poredjenju sa kawasakijevim menjacima sakrsti boze koliko je honda bucna i tvrda (samo da hondasi sad ne skoce za oči :moto3:) nisam rekao loši menjači no tvrdi i bučni, pogotovu iz lera u prvu i iz prve u drugu ;)

Promenio član velimirjevtic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Nikakav problem nemam na Pan European, ne čuje se, mekan, precizan i jedan od retkih gde se iz druge izbacuje u ler, ne samo prve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 14 minuta, drtommy je napisao:

Nikakav problem nemam na Pan European, ne čuje se, mekan, precizan i jedan od retkih gde se iz druge izbacuje u ler, ne samo prve

900RR koji sam probao se takodje bez problema izbacuje iz druge u ler ali se cuo u prve 3 brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Imao sam 6 hondi do sada, 3 VFR-a 750, jednu VFR800, jednu CB750 i jednu CB1000... Na svakoj je menjač imao blagi "klank" kad se ubaci u prvu, ali svaka ostala brzina kao u sir, maltene bešumno prebacivanje. Iz druge u ler bez ikakvih problema. Kao što sam ranije rekao, Hondini menjači su vrhunski napravljeni, ali kao i svaki mehanički sklop na ovom svetu, ne može da bude potpuno bešuman. Ono što dodatno utiče na rad menjača je i ulje, gradacija istog, spoljna temeperatura, potrošenost lamela, stanje sajle kvačila ili stanje hidraulične tečnosti istog... Puno tu faktora može da utiče da menjač bude negde bučniji, a negde tiši... 

Ako posmatramo globalno po proizvođačima (Japanskim), neka skala od najboljih menjača ka najgorim bi bila sledeća (napomena - ovo je samo moje mišljenje, nije zvanična statistika):

1. mesto - Honda

2. mesto - Kawasaki

3. mesto - Suzuki

4. mesto Yamaha

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bitno da menjač lepo funkcioniše i da traje, jer svi motori koje sam ja imao su bili u proseku 20 godina stari, i menjači su i dalje lepo radili, a to što se neki pomalo čuje kad šaltaš mi je najmanja briga :moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Imao sam 6 hondi do sada, 3 VFR-a 750, jednu VFR800, jednu CB750 i jednu CB1000... Na svakoj je menjač imao blagi "klank" kad se ubaci u prvu, ali svaka ostala brzina kao u sir, maltene bešumno prebacivanje. Iz druge u ler bez ikakvih problema. Kao što sam ranije rekao, Hondini menjači su vrhunski napravljeni, ali kao i svaki mehanički sklop na ovom svetu, ne može da bude potpuno bešuman. Ono što dodatno utiče na rad menjača je i ulje, gradacija istog, spoljna temeperatura, potrošenost lamela, stanje sajle kvačila ili stanje hidraulične tečnosti istog... Puno tu faktora može da utiče da menjač bude negde bučniji, a negde tiši... 
Ako posmatramo globalno po proizvođačima (Japanskim), neka skala od najboljih menjača ka najgorim bi bila sledeća (napomena - ovo je samo moje mišljenje, nije zvanična statistika):
1. mesto - Honda
2. mesto - Kawasaki
3. mesto - Suzuki
4. mesto Yamaha
A gde je BMW


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, Nole Bg je napisao:

A gde je BMWemoji23.png


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Uh, kolega, ne započinji... :lol: 

Inače ode tema pod katanac brzinom munje... :D 

Promenio član ThePainkiller
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
7 hours ago, ThePainkiller said:

 

Ako posmatramo globalno po proizvođačima (Japanskim), neka skala od najboljih menjača ka najgorim bi bila sledeća (napomena - ovo je samo moje mišljenje, nije zvanična statistika):

1. mesto - Honda

2. mesto - Kawasaki

3. mesto - Suzuki

4. mesto Yamaha

 

Meni na svakom japancu menjac vrlo slican (ako je ispravan). To je moj utisak...

 

Postoje doduse nijanse, al ja ih ne primecujem ako uvidim da je menjac ispravan. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Od metala je pa se čuje.Ima nekih što bi da ga ubace u šestu i na 30km/h jer tako se štedi gorivo.Kaže mi, sranje ti menjač na Kawi, nemogu ga ubaciti u treću...a stoji u mestu skoro.Neke stvari se prosto dese.Mislim, mora tako biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
On 17.2.2021. at 8:42, Nole Bg je napisao:

Ili je neka zajebancija, prvi post pa odma Hondini menjaci, da bi se mi upecali i krenuli da bombardujemo. Nzm meni tako delujeemoji848.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

 

On 17.2.2021. at 9:14, lomitelj je napisao:

@Nemanja Petrovic Sad ti odgovoriš na sve ovo što su kolege rekle i na osnovu tvoje reakcije bude nam jasno da li si ili nisi trol. Eto. Rekao bih da je tako najpoštenije jer nisi ispoštovao red, ono predstavljanje i to.

 

On 17.2.2021. at 9:20, Ivanrsvb je napisao:

Bese neki zvase ga crno dete?:-)

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

 

On 17.2.2021. at 9:55, Bokes je napisao:

@lomitelj
Bila mi ćerkica mala, 3 ili 4 godine. Gledali mi neki dugometražni crtać i sledeću noć budi se ona u sred noći i počinje da me pipa za uši i pita: "Tata, jesmo mi trolovi?"
Ja zabezeknut, rekoh - "Nismo cico"
Kaže dete "Ih, dobro je. Onda sam ružno sanjala".
Okrete se i nastavi da spava :-)

Dakle, predlažem da mu proverimo uši :-D

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 

nema ga da ubaci slike bajka sto posto crno dete

al nije losa rasprava koji je menjac bolji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 19.2.2021. at 17:46, floyd032 je napisao:

 

 

 

nema ga da ubaci slike bajka sto posto crno dete

al nije losa rasprava koji je menjac bolji

Vec sam napisao da nije zajebancija vec me zanimalo to "klak" pri menjanju.

Predstavio sam se pre nego sto sam otvorio ovu temu tako da sam postovao red sto se toga tice.

Ovo za crno dete ne razumem.Niti sam crn,niti dete.

Nisam bio primetio da ste mi odgovarali u temi "Predstavljanje" jer sam tek otvorio nalog i slabo se snalazim.Poslao sam slike motora.

 

Promenio član Nemanja Petrovic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Sto se mene tice tema moze da se zatvori/zakljuca.Posle vasih odgovara i guglanja na netu sam shvatio da je normalno.Gledao sam POV voznje Harley-a i svaki je imao bas bucno "klak" a radilo se o novim motorima.I citao sam test Honda CBR 900RR iz 96 u Moto Puls casopisu.Evo sta kazu:Motor je snazan i "misicav" na nizim okretajima,omugucuje visoke ritmove bez posezanja za menjacem,koji je nepogresiv ali mozda malo bucan.

 

Posto je te godine kad su testirali taj motor bio nov logicno je da menjac ne moze da bude los.To me je ubedilo kao i vi na forumu da je taj zvuk normalan.Hvala svima na odgovorima.

 

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Poslednja 2 bajka su mi Suzane ali definitivno Honde imaju najbolji menjač,ja volim taj "klonk" kada udje u prvu,stvar ukusa....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja