Jump to content

Moto Zajednica

Hondini menjaci?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Pozdrav.

Vozim Bandita oko 5 godine.Hteo bi da ga zamenim Hornetom 900.Medjutim Hondini menjaci me odbijaju od kupovine Horneta.Imao sam prilike da probam par Hondina modela (CBF 600,CB1,Dominator500 i 900RR).Svi ovi modeli osim Dominatora su imali bucne menjace.Tacnije kad promenim brzinu menjac lupne bas jako.Sad ne znam dali je to normalno za Hondine menjace ili nije.Bandit ima necujan,mekan i precizan menjac.Honde sto sam probao su imale precizne i mekane menjace ali jako bucne.Gledao sam i video klipove i vecina Hondi su imale bucne menjace.Na stranim forumima ima puno zalbi zbog bucnog menjaca na Hondi.Dali je to normalan zvuk Hondinih menjaca pri promeni brzine ili nije?

 

Mislim na ovaj zvuk.Na 1:0 pocinje da ubrzava i da menja brzine. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

10 god sam vozio 900rr-a i nikad mi nije palo na pamet da mu je bucan menjac, dok nisi ovo napisao...

Cuo se kad ga ubacujem u prvu i u drugu kad promenim preko kurca.

Uvek isto i sa razlicitim uljima

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Pozdrav.

Vozim Bandita oko 5 godine.Hteo bi da ga zamenim Hornetom 900.Medjutim Hondini menjaci me odbijaju od kupovine Horneta.Imao sam prilike da probam par Hondina modela (CBF 600,CB1,Dominator500 i 900RR).Svi ovi modeli osim Dominatora su imali bucne menjace.Tacnije kad promenim brzinu menjac lupne bas jako.Sad ne znam dali je to normalno za Hondine menjace ili nije.Bandit ima necujan,mekan i precizan menjac.Honde sto sam probao su imale precizne i mekane menjace ali jako bucne.Gledao sam i video klipove i vecina Hondi su imale bucne menjace.Na stranim forumima ima puno zalbi zbog bucnog menjaca na Hondi.Dali je to normalan zvuk Hondinih menjaca pri promeni brzine ili nije?

 

Mislim na ovaj zvuk.Na 1:0 pocinje da ubrzava i da menja brzine. 

 

Kolega, pa ti izgleda nisi nijednu Yamahu probao, pa da vidiš šta su bučni menjači... :lol:

Honde važe za motore sa najpreciznijim i najmekšim menjačima u moto svetu...

Da sedneš na FJR 1300 i ubaciš u prvu, pomislio bi da si polomio menjač...:lol3:

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ili je neka zajebancija, prvi post pa odma Hondini menjaci, da bi se mi upecali i krenuli da bombardujemo. Nzm meni tako deluje

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Vozila CBR600, Transalpa '92, Horneta 600 dve godine,  Horneta 900 na kratko, Fireblade 929 tri godine, sve su imale klank kad ubaciš u prvu, kad staviš ulje koje vole malo tiši klank, al nikad ikad problem da menjačem...čak ni kad ubiju ulje...:neznam: ako je problem trajnost na spram malog klank...uzmeš automatika :)

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Imao sam imao 4 Honde i na svakoj je menjač odlično radio, isto kao i na svim ostalim Japancima koje sam imao, a imao sam ih i vozio dosta... naravno da kvalitet šaltanja malo varira od motora do motora ali i dalje bi ih sve stavio u grupu "odličan 5" , e sad bem li ga možda je do mene, možda spadam u nezahtevan tip vozača...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@Nemanja Petrovic Sad ti odgovoriš na sve ovo što su kolege rekle i na osnovu tvoje reakcije bude nam jasno da li si ili nisi trol. Eto. Rekao bih da je tako najpoštenije jer nisi ispoštovao red, ono predstavljanje i to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@lomitelj
Bila mi ćerkica mala, 3 ili 4 godine. Gledali mi neki dugometražni crtać i sledeću noć budi se ona u sred noći i počinje da me pipa za uši i pita: "Tata, jesmo mi trolovi?"
Ja zabezeknut, rekoh - "Nismo cico"
Kaže dete "Ih, dobro je. Onda sam ružno sanjala".
Okrete se i nastavi da spava :-)

Dakle, predlažem da mu proverimo uši :-D

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 409 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
5 hours ago, ser said:

10 god sam vozio 900rr-a i nikad mi nije palo na pamet da mu je bucan menjac, dok nisi ovo napisao...

Cuo se kad ga ubacujem u prvu i u drugu kad promenim preko kurca.

Uvek isto i sa razlicitim uljima

 

I ja sam 10 god. na 900rr koji ima preko 80 hiljada, apsolutno isto iskustvo.  U odnosu na novije motore mu jeste malo sporiji menjač (u smislu promene iz jedne u drugu brzinu), ali to je može da bude veća mana samo nekome ko cepa krugove i juri stotinke, što verovatno neće raditi sa ovim motorom koji je više od četvrt veka star.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 5 sati, ThePainkiller je napisao:

Kolega, pa ti izgleda nisi nijednu Yamahu probao, pa da vidiš šta su bučni menjači... :lol:

Honde važe za motore sa najpreciznijim i najmekšim menjačima u moto svetu...

Da sedneš na FJR 1300 i ubaciš u prvu, pomislio bi da si polomio menjač...:lol3:

Upravo sam pogledao na YT voznju FJR 1300 i bas se cuje jako "klik" pri menjanju brzina,mozda i vise nego u Hondinim modelma.Dali je to normalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 4 sati, Nole Bg je napisao:

Ili je neka zajebancija, prvi post pa odma Hondini menjaci, da bi se mi upecali i krenuli da bombardujemo. Nzm meni tako delujeemoji848.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Moguce da sam u zabludi.Nije nikakva zajebancija samo me zanima dali je taj bucan zvuk pri menjanju normalan.Na onom snimku ako si pogledao cuje se i na 300m to jako "klik" pri promeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 3 sati, Kalesin je napisao:

Vozila CBR600, Transalpa '92, Horneta 600 dve godine,  Horneta 900 na kratko, Fireblade 929 tri godine, sve su imale klank kad ubaciš u prvu, kad staviš ulje koje vole malo tiši klank, al nikad ikad problem da menjačem...čak ni kad ubiju ulje...:neznam: ako je problem trajnost na spram malog klank...uzmeš automatika :)

 

Klank u prvu mi ne smeta jer sam to klank cuo na svakom motoru kad ubacujem u prvu.Medjutim kod Honde se to desava u svakoj brzini.Pogledaj snimak ako nisi i cuces da se cuje i dok menja u drugu i trecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Hvala svima na odgovorima.

Vidim da svi koji su vozili ovde Honde imaju lepa iskustva sa Hondinim menjacima,sto je i ocekivano jer su Hondini menjaci najvise hvaljeni.

Predpostavljam da je ono glasno "klik" pri menjajnu brzina normalno ali mi je cudno da se cuje i posle 300m (kao na snimku).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Najbolje da sedneš na neki manuelni Tomos 50, provozaš jedan krug, i onda shvatiš kako su extra dobri Hondini i svi ostali Japanski menjači :lol:

ko vreo nož kroz puter...

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4389 postova
27 minutes ago, Biker-Boy said:

Najbolje da sedneš na neki manuelni Tomos 50, provozaš jedan krug, i onda shvatiš kako su extra dobri Hondini i svi ostali Japanski menjači :lol:

ko vreo nož kroz puter...

Ja dok sam ucio voznju davno na Alpini mislio sam da ne kontam kako se salta jer svakih par brzina ubacim u medjugas koji postoji u svim brzinama. Posle kada sam seo na GPZ-a preporodio sam se. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 36 minuta, Biker-Boy je napisao:

Najbolje da sedneš na neki manuelni Tomos 50, provozaš jedan krug, i onda shvatiš kako su extra dobri Hondini i svi ostali Japanski menjači :lol:

ko vreo nož kroz puter...

A da ne spominjem Jawu TS350, pa da vidiš te borbe da se promeni brzina... Hod poluge menjača 10 cm gore i dole... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 48 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

Upravo sam pogledao na YT voznju FJR 1300 i bas se cuje jako "klik" pri menjanju brzina,mozda i vise nego u Hondinim modelma.Dali je to normalno?

Pa jeste normalno. Jednostavno su tako konstruisani menjači. Ne beri ti brigu na Hondinim menjačima, samo je bitno da ne ispadaju iz brzine (hoće od akanja i točkarenja da ispadaju iz druge i treće), eventualno da ne zuje zupčanici, a sve drugo što se čuje i ˝klank˝ i ˝klik˝ - sve je to ok...

Promenio član ThePainkiller
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
2 hours ago, ThePainkiller said:

A da ne spominjem Jawu TS350, pa da vidiš te borbe da se promeni brzina... Hod poluge menjača 10 cm gore i dole... :lol:

a tek na Enfieldu 350 iz 1970te treba po menjaču da zvekneš ko čekićem da udje u prvu, a tek prazan hod i utrefiti neutral hahahahahaha za njega su Jawa i MZ tatamate iako imaju lufta na polugici koliko nećeš. 
 

3 hours ago, Nemanja Petrovic said:

Klank u prvu mi ne smeta jer sam to klank cuo na svakom motoru kad ubacujem u prvu.Medjutim kod Honde se to desava u svakoj brzini.Pogledaj snimak ako nisi i cuces da se cuje i dok menja u drugu i trecu.

A to što neko pomenu hoće kad nisu uskladjeni obrtaji i kad neko ne ume da šalta..a onda ide i za navedeni motor i pitanje u kakvom je stanju menjač, ko ga je akao pre ovog što se snimao...al da ne idemo u te detalje. 
Honda ima fenomenalne menjače na mom 929 sa predjenih skoro 90k km uz redovno održavanje i zamene ulja menjač radio kao švajcarski sat...jeste prva dang klank al to je to...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 11 sati, Biker-Boy je napisao:

Najbolje da sedneš na neki manuelni Tomos 50, provozaš jedan krug, i onda shvatiš kako su extra dobri Hondini i svi ostali Japanski menjači :lol:

ko vreo nož kroz puter...

Da se razumemo.Ja sam napisao da su menjaci Hondini precizni i mekani ali bucni.Vozio sam apenca 100x i njegov menjac je tvrd i neprecizan ali nije bucan.Tacnije ne cuje se uopste.Danas sam gledao malo duze klipove.I cuje se skoro na svakom motoru "klak" samo sto nisam do sad to primecivao jer je kod Honde to malo glasnije.JBG sviram gitaru 15-tak godina i svaki promasen akord (nekad i ton) cujem kad drugi sviraju.Tako sam uspeo da primetim i normlani (predpostavljam) "klak" pri promeni,koji vecina ne primeti pored zvuka motora.

 

Posle vasih odgovora i gledanja klipova danas,mislim da je to "klak" problem u mojoj glavi a ne u menjacu.:wacko:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja