Jump to content

Moto Zajednica

Ubavo devojče i momče sa belo kapče ... 2021 ...

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala ...

 

Nije vlora,mislim da se zove VUNO ili tako nesto. Pokusacu da nadjem njegov tacan naziv pa cu napisati.

 

A sto se tice vlore pokusacu da u  popodnevnom putopisu dobacim do nje.

 

Od bunkera se penjem na vrh planine a onda spust ka vlori.

Ko  Bojan Krizaj u svojim najboljim danima  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 2 sati, el classico je napisao:

Onaj lipi grad kojem si zaboravio ime ...

... se zove VUNO,

 

Na 1.30 pa zatim na 2.30 se vidi mesto gde sam sedeo ...

 

Ujedno se iznad sela vide planine kojima se kasije vozilo.

...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Odmah po kretanju ulazim u oblake, sasvim siguran znak da sam na pristojnoj visini ...

Fotografija8908.jpg

...

Fotografija8910.jpg

...

Sve sam očekivao ali vašar na takvoj visini baš i nisam.

Nedelja, vikend ... Kao da se cela vlora sjatila na planinu. Koliko god sam prijatno iznenadjenj njihovom ljubaznošću u konverzaciji toliko sam neprijatno iznenadjen njihovim ponašanjem u saobraćaju. Kao da su to neka 2 različita sveta.

 

Parkira se ko kako i gde stigne. To što je blokirao put nema veze.

Fotografija8911.jpg

...

Iako smo mali i nejaki ipak hrabro gazimo napred ...

Fotografija8912.jpg

...

Za kilometar ili 2 koliko je možda duga ta deonica kroz NP logara, trebalo mi je možda nekih sat vremena.

Što bi rekli po naški, krkljanac.

 

Da sam bar nešto video pa i ajde, ali onako beše samo nerviranje u gužvi i koloni.

 

Kako sam prošao izletište tako me je ponovo dočekao mir i prazan put.

 

A onda kreće spust, malo mu ga dajem po gasu da nadoknadim izgubljeno vreme.

Fotografija8914.jpg

...

Fotografija8915.jpgimage uploader

...

Ubrzo stižem u vloru i bivam prijatno iznenadjen onim što vidim.

Opšti utisak kao da se vozi azurnom obalom a ne albanijom.

Fotografija8918.jpgrussian photo sharing

...

Počinje da pada neka sitna kišica i da duva hladan vetar ali čak ni to nije moglo da pokvari ugodjaj.

Kako je ovo nekada izgledalo nemam pojma ali sad izgleda baš svetski.

Fotografija8919.jpg

...

Na ovakvim putovanjima nisam neki ljubitelj šetnje gradovima jer je globalizacija učinila svoje, pre je šetnja imala smisla jer je svaki grad imao svoje JA dok se to danas svelo na to da svi liče jedan na drugi.

 

Ipak, uvek se provozam centrom da ga osmotrim koliko toliko.

Fotografija8920.jpg

...

Nešto malo pre polaska na putovanje smo u jednoj temi spominjali FC fljamurtari i eto bar jednog razloga da imam neko odredište u vlori.

 

Off gugl mape su odlično radile posao po gradovima i vrlo brzo dolazim do stadiona-

Fotografija8921.jpgbetta fish not eating and laying at bottom

...

Ispred stadiona beše čunjevi i zabranjeno parkiranje ali u tom trenu izadjoše neki momci pa ih pitam da li smem da stanem samo da bi se fotkao za uspomenu. Odgovor je bio pozitivan.

 

Bili su isuviše mladi da bi ih pitao nešto o utakmici koja se odigrala pre 40ak godina pa se zadovolji samo fotkanjem ispred stadiona.

Fotografija8924.jpg

...

Sitna kiša rominja ali ipak napravih jedan krug po okolini.

Fotografija8927.jpg

...

Vreme je za povratak u sarandu, istim putem kojim sam i došao.

 

Stajem na svakom ćošku koji mi zapadne za oko a i prelaz preko NP logara mi je oduzeo puno vremena pa već znam da neću stići da obidjem sve ono što sam planirao.

 

Ali nema veze, jeste da trenutno duva vetar i kišica rominja ali osmeh mi je na licu.

 

Vozim uz obalu i hvatam pravac ka sarandi.

Fotografija8934.jpgmale betta not eating

...

Kampovi oko vlore su se često pominjali na forumu, obzirom da je zima svi su prazni i otvoreni pa koristim priliku da udjem u njih i prošetam do mora.

Fotografija8938.jpg

...

Fotografija8937.jpg

...

Od vlore do NP logara par desetina km, vrlo brzo stižem do tamo.

Fotografija8940.jpg

...

A onda opet krkljanac.

Setim se situacije od jutros pa mi živac odmah proradio. Ne zbog gužve već zbog vremena koje ću ovde nepotrebno izgubiti.

 

Ako sam igde ubio lamelu onda je to bilo ovde. Kreni stani pa tako jedno 200 puta a ako se tome doda poledica, veliki uspon i ledena kiša koja pada onda je sve jasno.

Fotografija8941.jpg

...

Kao da su svi krenuli u istom trenutku, kasno je popodne i zanimljivo u svemu tome je sto svi idu u pravcu vlore.

Na drugu stranu planine, u pravcu sarande, niko. Mada sad kad razmislim tamo i nema nešto puno stanovništva, uglavnom mala sela.

 

Ne zna se gde je veća gužva, dal na putu ili pored puta gde svi montiraju lance.

 

Premijum klasa samo vrti u mestui to mi nije bilo zanimljivo da slikam ali zato alfa kao kraljica dobre zabave zaslužuje da se nadje u putopisu.

 

Ooooruk, ajmo sad na 3 svi u gurku da izadjemo na stazu.

Fotografija8942.jpgbeta fish life

...

Kako sam prešao prevoj tako krećem u spust gde je manja gužva.

Nigde nikog, samo pojedinci zaglavljeni na uzbrdici u pokušaju da se domognu spusta ka vlori.

Fotografija8945.jpg

...

Najveću pometnju pravi ledena kiša koja pada neprekidno, sneg sitno provejava pa kao da se vozi na bob stazi.

 

Ja već razmišljam šta i kako, nije me frka al ne bi ni da noćim ovde. Radije bi zanoćio u Sandri, pardon u sarandi.

 

Na moju radost pojavi se čistač i odmah krećem za njih. Kontam, ako negde proklizam bolje da se njemu zavučem u auspuh nego negde da izletim sa puta.

Fotografija8946.jpg

...

Kako sam izašao iz oblaka tako me sunce ogrejalo. Vintere su još jednom izašle kao pobednik i tek sad vidim koja je njihova prednost u odnosu na one M+S ...

 

A onda spust i slalom u 5oj ...

Fotografija8947.jpg

...

Fotografija8950.jpg

...

DA DA rodjaci moji, to je taj put i te krivine zbog kojih treba doći i voziti ovuda :sampion: ...

Fotografija8953.jpg

...

Fotografija8954.jpg

...

Jeste se ručalo u vlori ali ništa ne može da prija kao sardina i beli luk servirano na krovu Y-line :sampion: ...

 

Dugo sam tražio ovakav separe i mislim da nije moglo bolje od ovoga.

Samo je još  nedostajao neki baja da ga obori u krivini a onda uzbrdo obrtaljku potera u crveno ...

Fotografija8959.jpg

...

A potok samo žubori ...

Fotografija8960.jpg

...

Vreme je da se podje ali bih još ostao, prija mi ona nestvarna tišina sa kojom punim baterije.

Presložio sam stvari u gepeku, istresao patosnice a sve sa namerom da produžim moj boravak na ovom mestu.

 

A onda se seti da proverim jer su mi svi mustanzi na broju, da se neki nije izgubio tokom puta.

Fotografija8961.jpg

...

Znači, priroda i okruženje su ko iz bajke i zato kolega VelikaBeba ovog leta pravac ALBANIJA :takoje: ...

 

Palim fenjere a onda krećem da finiširam deonicu do sarande ...

Fotografija8963.jpg

...

U sarandu stižem oko 20h, tog dana se prešlo nekih 300 km ali me adrenalin još uvek radi.

 

Parkiram crvenog zmaja u dvorište i odmah krenem u večernji obilazak grada.

 

Sve mi je na dohvat ruke, i centar i šetalište i more a od svega toga čovek ogladni.

 

Gde i šta nemam pojma ali me onda andjeo čuvar pogledao.

 

Ovde se pizze ne razvoze skuterima, ovde momci picu teraju eRovima.

 

Ugledam jednog takvog vezanog za banderu i više nije bilo dileme. Odma se vatam za kvaku od ulaznih vrata i upadam unutra.

Fotografija8971.jpg

...

I tako ja ubi i 2.dan mog putovanja, ostalo mi da se još dogegam do kreveta i to je TO za taj dan.

Fotografija8973.jpg

...

Dugo nisam mogao da zaspim. A i kako bih, avantura je tek na pola ...

 

...

...

...

...

...

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ponedeljak, dej tri ...

 

Standardno me alarm budi u 6.00 jer nisam ovde došao da spavam i izležavam se već da vozim.

 

Bacam oko na vremensku prognozu a onda uz smešak izlazim na terasu stana da proverim jer tačna.

I bi tako, najavljuje se prohladan ali sunčan dan. Iskreno, meni je bilo bitno da samo bude suvo bez padavina.

 Fotografija8977.jpg

...

Fotografija8975.jpg

...

Pakujem stvari a onda napuštam stan u kome mi je bila baza za odlaske u skitarenje.

 

ALFRED APARTMANI ... zaslužuju preporuku, ja sam ih bookingovao još sredinom decembra po ceni od 23e za 2.noći.

Zgrada u centru sarande na obali mora ... market, pekara, pizzeria, apoteka i sve drugo vam je na dohvat ruke.

Fotografija8979.jpg

...

Ubacujem stvari u gepek a onda mala šetnja gradom.

 

Glavno šetalište se renovira tj popločava, meni to nije smetalo jer me onaj miris mora opija. Uživam.

Fotografija8980.jpg

...

Fotografija8981.jpg

...

Gradske ulice su čiste i sredjene, banke i razni šopovi na svakom koraku.

Fotografija8982.jpgclannad desktop wallpaper

...

Fotografija8983.jpgs15 wallpaper

...

Kaldrmisana džada je kao zaštitno lice mnogih metropola našla svoje mesto i ovde.

Možda nije praktična ali je efikasna. Nema jurnjave, sve polako.

Fotografija8985.jpg

...

Beše tu neke iskopine ali kao što rekoh takve stvari nisu moja sfera interesovanja na putovanjima.

Mene zanimaju samo planine i doline :moto2: ...

Fotografija8987.jpg

....

Vreme je za jutarnju kafu, sedam u jedan hotelski bar da je izdrinkam a ujedno i napravim plan za povratak domu svome.

Prvobitno sam iz sarande planirao da se uz grčku granicu popnem do korče a ondu pravac ka MK i ohridskom a zatim ka prespanskom jezeru ...

 

Ali ...

 

Dan je bio prelep a vožnja i put do NP logara i vlore su predhodnog dana ustavili tako jak utisak na mene da sam poželeo da to odvozam još jednom :jee1::jee1::jee1: ...

 

Tako i bi ...

 

Dolazim do zmaja a onda START ....

 

Ovde je dve noći noćio bez da ga iko pipnuo ...

Fotografija8991.jpg

...

Napuštam grad a onda maximalno uživam u vožnji, predhodnog dana sam češće stajao zbog fotkanja tako da ovaj put svim čulima uživam u gasiranju.

 

Lomatam se po serpentinama za svoju dušu i merak :care: ...

Fotografija8999.jpg

...

Fotografija9005.jpg

...

Predhodnog dana je NP logara bio tmuran i zakrčen kolima ... tog ponedeljka je NP lpgara bio skroz prazan i okupan suncem.

 

Samo ja i ON u njemu.

 

Šta reći a ne zaplakati od sreće ...

Fotografija9006.jpgimage hosting site

...

Fotografija9007.jpg

...

Stajemo u centru da se selfiramo i imamo uspomenu sa vožnje po ovim krajevima ... 

I to po zimi, snegu, ledu, kijametu :popovanje:

Fotografija9009.jpg

...

Put nas dalje vodi ovim krajolicima ...

Fotografija9012.jpg

...

Polako napuštamo NP, put je idealan pa vozim malo dinamičnije nadoknadjujući vreme zbog čestog stajanja.

Blicaju vozila koja mi dolaze u susret ali računam da me pozdravljaju, kao predhodnog dana, pa puno i ne obraćam pažnju na njih.

 

A onda ugledam njih.

 

Jedan pokazuje da stanem i dajem desni migavac.

Fotografija9013.jpg

...

Tačno sam video kada je spustio pogled na tablice a onda momentalno mahnuo palicom da nastavim.

 

Cooliram, stajem i otvaram prozor da kao pitam za put a cilj mi je konverzacija sa njima.

 

I tako ... rastajem se sa mojim novim prijateljima, oni meni poželeše srećan put a ja njima srećan ostanak ...

Fotografija9014.jpgfree photo hosting

...

Do vlore sam brzo stigao, ulazim u nju a ona okupana suncem za razliku od jučerašnjeg kišnog dana.

Nisam pogrešio u njenoj proceni lepote, ovde svakako treba doći tokom leta kada sija punim sjajem.

Fotografija9018.jpg

...

Izdinkam nes na obali a onda se pozdravim sa mojim bratom Enverom uz obečanje da se vidimo tokom leta.

Fotografija9019.jpg

...

Šta i kako a ponajmanje kojim putem se uputiti kući nisam znao. Niti sam znao niti sam imao predstavu.

 

U svakom slučaju to mi je bilo najmanje bitno.

 

Glavni cilj ovog putovanja mi je bila vožnja deonicom saranda-vlora.

 

A ja sam je opeglao 3 puta za 2 dana  :care::care::care:

 

Nastavljam dalje pa šta bude biće ....

Fotografija9021.jpg

...

...

...

...

...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

U drač stižem vrlo brzo, putna groznica se polako stišava jer sam ispunio sve želje planirane na ovom putovanju.

Fotografija9029.jpg

...

Zadnji put sam ovuda vozio pre 2 godine i odmah primećujem razliku na bolje i lepše.

Cela albanija je jedno veliko gradilište koje opasno preti da postane urbana lepotica.

Fotografija9030.jpgnavy federal free atm

...

Setim se da nisam kupio suvenire pa koristim priliku za šopi ...

Fotografija9033.jpg

...

Parkiram se u centru, radni je dan i jedva nadje slobodno mesto u centru. A onda šetnja ...

Fotografija9035.jpg

...

Fotografija9043.jpg

...

Fotografija9038.jpg

...

Tirana mi nije bila zanimljiva, bio sam već 2 puta i stvarno nisam znao šta bih tamo radio.

 

Zato hvatam pravac ka crnoj gori i ulcinju.

Fotografija9055.jpg

...

Jedina mana zimskih putovanja je što se rano smrači, kroz centar ulcinja prolazim kolima a u baru pravim pauzu.

Šetam rivom ...

Fotografija9061.jpg

...

To veče je policijski čas počinjao u 21.00h pa u sutomore stižem oko 20.00h.

 

Napuštam ga narednog jutra u 5.00h ...

 

Za taj dan nisam imao ništa planirano, jednostavno sam hteo samo da odvozan kanjon morače koji je tada obično prazan i bez ikakvog saobraćaja.

 

Izlazim iz tunela a onda hvatam pravac ka podgorici ...

Fotografija9065.jpg

...

A onda me on dočekuje ...

Fotografija9070.jpgkeyboard checker tool

...

Prva pauza u manastiru morača ...

Fotografija9080.jpg

....

Vožnja kanjonom u ovo doba godine za mene beše nešto novo, ovakve ledenice nisam imao prilike da vidim ranije.

Fotografija9075.jpg

...

Na granici nije bilo gužve, samo jedan auto ispred mene a onda je i ja prodje bez problema.

 

Bacam fotoaparat na zadnje sediste a onda laganeze hvatam kurs  4  4  2 do beograda.

 

Stižem u popodnevnim satima prešavši ukupno 2250 km bez ikakvih problema za 4 dana.

 

Avantura je uspela u svakom pogledu, izmenjala su se sva 4 godišnja doba ali i to ima nekih svojih čari.

Nije zanimljivo ni kada je sve idealno.

 

Troškovi studentski pa ako nekome znači neka čita ...

 

Gorivo xyz dinara ... pamtim samo albaniju gde je benzin u rasponu od 150-165 dinara/leka

 

Putarina kroz SRB mislim, 1400 dinara

 

Putarina MK 5e

 

Saranda smeštaj  23e za dve noći

 

Sutomore 8e noćenje

 

Tunel sozina 2,5e

 

Parking svugde besplatan

 

Džeparac ko koliko ima ali generalno sve jeftinije nego kod nas.

 

Šta reći za kraj sem vama hvala za čitanje a mom serviseru HVALA što mi je svojim kvalitetnim radom omogućio još jedno bezbrižno putovanje ...

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 21
  • Hvala 3
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala ... 

 

Svaka moja auto priča je inspirisana nečijom moto vožnjom pa tako i ja sve ovo piskaram sa istim ciljem ... da nekoga zaintrigiram da krene mojim putem.

 

Meni lično nije bitno ko čime putuje, drago mi je da svi delimo istu strast ka putovanjima. 

 

U planu je da  uskoro *prepišem* MAXI putopis ka tirkiznoj obali  ...   Ako se uskoro otvore granice eto prilike da u maju čitate kako sam tursku *bacio* pod točkove.

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala rodjače, od srca :) ...

 

Na felni mandušića Y svaka je guma ubojita :moto2: ... zato svako jutro precrtavam po jedan dan na kalendaru, vreme radi za nas dvojcu, odbrojavamo dane do sledeće ture :jee1: ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jedva čekam da ti ostvariš svoj san, a onda ga preneseš i nama da i mi malo uživamo. Da podelimo snove :). Srećno!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 18.2.2021. at 7:27, croarcher je napisao:

Šteta što nisi imao vremena za obići ohridske plaže.6dee759cce98e147f91776457697c32c.jpg

Kolega @croarcher,  samo da ti se zahvalim na tvom prvoklasnom  savetu i predlogu :takoje: ...

 

Tvoj komentar me zaintrigirao još tokom pisanja putopisa tako da sam samo čekao lepo vreme a sve ostalo je istorija :) ...

 

U svakom slučaju poslušao sam te ...

 

Protekle sedmice sam imao 2 slobodna dana, vremenska prognoza je bila idealna a pride je tu bilo i 30e koji su kao poklon pali s neba.

 

Sasvim dovoljno da se potroši na ohrid bitches koje si mi ti predložio ...Fotografija9207.jpg

...

Hotel GRANIT bitch ... sedmi po redu sa tvoga spiska/slike ...

Fotografija9203.jpg

...

Ako imaš još neki sličan predlog slobodno pucaj. Četvorobrzinac je spreman za akciju ...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja