Jump to content

Moto Zajednica

cpi sm 50cc am6 minareli

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ktm sx 125,Cpi sm 50

Pokrecem istu temu,jer mi je iz nekog razloga otisla tema u skuter caffe selekciju,gde se radi o skuterima,pa kontam da vratim ovde mozda vise ljudi vidi,otkud znam :D

 

Naime,am6 minarelijeva masina 50cc,uglavnom imaju kako da kazem ne znam da li je to tacan naziv,ali iz nekog mog vida,imaju klapnu do koje su lupam mrtvi,tipa dooo 4500k obrtaja su mrtvi,dok tek posle tih 4500 masina krece da radi i puni dalje sa obrtajima.Posto vozim full kros motore i bavim se time,kupio sam ovu da kazem igrackicu da se zanimam po gradu.Da li je nekako moguce da ta klapna,ili taj ventil otvara cim mu se da gas,ili je neophodno ugradnja kita 70-90cc,veceg karburatora,i sportskog auspuha.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Problem je sto si sa full crosa seo na to, pa hoces slicno ubrzanje.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Код CPIa је проблем мењач, имао сам GENERIC TRIGER SM 50 а то ти је исти К...ц у другом паковању. Морао сам да променим цео агрегат да би имао основу за рад.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nema AM6 50ccm nikakvu klapnu.

Ako se neko igrao sa prenosom, može biti da problem bude i tu...ali je prilično izvesno da problema ima više. Od svega po malo.

Nisu to lokomotive pune snage, više 'vataju na brzinu, tako da ne čudi mnogo što je taj neki osećaj "živine" na 4500 rpm. Dvotaktni motori se generalno konstruišu za jedan određeni režim rada. Takvi, koje pominješ, koji imaju ventil na izduvu...imaju širi diapazon korisnog broja obrtaja. Ovi drugi se adekvatnim izborom karburatora i auspuha " šteluju" za određeni broj obrtaja gde će iskorišćenje to malo snage (50ccm) biti najbolje. To se posle upari sa prenosom koji to isprati.

A kad krene kitovanje i razne nasumične samogradnje...obično je rezultat mrtav konj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ktm sx 125,Cpi sm 50

Razumem sve,nego rekoh opet da pitam,jer gledam takvi motori na kojima su uradjeni kitovi,pa tako sami karburatori i sportski izduvi,odma pucaju u 10000rpm-a pa cak i na ler gasu,dok ovaj isto moze i  u 12.000 ali mnogo sporije,nema taj start koji imaju ti kao kitovani,pa sam zato i pitao da nije mozda do toga,al evo @pronto mi rece da nemaju oni to.Al opet kad pogledam motor mi je presao samo 10.000,takav je kakva ga je fabrika napravila,vozicu ga ovu sezonu,i sledece uzeti nesto jace.Opet kazem vise sam zaludjen sa full kroserima,ali ovo mi nesto izaslo lepa masinica,godiste sve,sve.Hvala svima momci,ako neko jos nesto zna ili je probao ovo sto sam gore napisao nek pusti komentar.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nema od tog auspuha ništa, ako je takav. Taj da se skine i čuva za registraciju....sa karburatorom.

Ja ne bih dirao cilindar...tek eventualno nakon puuuno kilometara ili nekakvog ozbiljnog kvara (ne daj bože) . Malo veći karb. (sa usisa da se skinu redukcije ako postoje) i adekvatan auspuh i to će da bude sasvim ok motorić.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Нема колега али та блокада треба да се скине да би показао бар неопходни минимум иначе стварно је "баба на пијаци".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Naravno...ali zbog ovih novotarija sa registracijom (kajnas) ne bih ja to mnogo kasapio. Auspuh se skida na opruge, karb. na šelnu...vrc, vrc sve na svom mestu za čas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Е да читам да "кај вас" су стварно закони "на снази". Иначе кад се набилда ова машина и те како има шта да покаже. Имао сам и Априлију RS50 која је била баш "мали змај" код ње је мењач нормалан а код овог измеџу 2/3 практично исто 4/5 и 5/6те исто. Шалта брзо али џаба.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk







Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ktm sx 125,Cpi sm 50

Meni on na leru radi  do kraja sa obrtajima znaci 12000,i u voznji isto moze do nekih 11500,nema blokadu motor ide stvarno za tu konjazu i kubikazu,ja sam zadovoljan s obzirom da vozim full kros motore.Mene je zanimalo sta  bi moglo da se uradi da on dobije na snazi da kako mu se da gas da ide iz mesta a ne posle tih 4500rpma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ktm sx 125,Cpi sm 50

Sto se auspuha tice ovaj auspuh je bas nikakav,osim sto je lep :),izuvijan mnogo krivina,verujem da bi bilo koji od druge am6 masine,dt50 honda hm50 aprila rx50 bolje isao na taj nego na ovaj,al opet sta znam.Samo kad bih punio od samog starta,nista drugo,al verovatno to ne moze bez nekog kita,karburatora i sportskog auspuha.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Onako...malo palamuđevine za dobrojutro.

Mislim da će najbolje biti da ne diraš ništa. Dvotaktni motori, pa i mnogo veće radne zapremine jednostavno zahtevaju obrtaje da bi dobro potezali. Što ih više budžiš, kituješ i šta sve ne...oni će to zahtevati još više. Kada se to radi, rezultat jeste veća snaga ali na jednako visokom ili čak višem broju obrtaja. Da bi dvotaktni motor (još u nastajanju napravljen da ima snage u tim visokim režimima obrtanja) mogao da pokaže malo živosti i kada je kazaljka obrtomera  niže...ugrađuje se (fabrički) pomenuti ventil, kojeg na tom agregatu nema.  To bi otprilike jedino moglo da pomogne, jer bilo koji izduv, čiji je i auspuh deo, konstruiše se za jedan određeni broj obrtaja...i u tom smislu se žrtvuje sve drugo. 

Rezime, motor koji se ozbiljno vrti, mrtav je "dole" i obrnuto. Ventil je taj koji situaciju popravlja, ali opet ne do savršenstva....a takav zahvat na tom agregatiću, iako moguć, je ozbiljna zajebancija. Zato i preporuka da mnogo ne čačkaš, jer će u postojećem stanju da potraje najduže i da bude "street legal"

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ktm sx 125,Cpi sm 50

@pronto nisam ni planirao da kitujem,samo eto mislio sam da nesto postoji sto moze,ali verovatno tako su napravljeni i to je to.Ja sam se zacudio da 50kubika moze da tera u 12000rpm-a,on je stvarno agresivan ne moze da se poredi sa bilo kojim skuterom ili drugim tipom motora od 50kubika,ili naravno jaci ali 4t.Pored kita od 100e,trebalo bi mi jos dosta para za radilicu,veci karburator,sportski auspuh itd,a bolje da uzmem jace.Ako slucajno znas @pronto

izglugaj auspuh od yamahe dt50,aprilie rx50,honda hm bilo koji,da li bi mu pomogao koliko toliko,i da li bi zeznuo masinu slucajno,ali ne bih trebalo,video si sliku sto je  @Krokodilo postavio njegov auspuh je stvarno izuvijan.Eto mozda taj auspuh da probam da stavim drugi i da uzivam.Izvozicu ga jos ovu sezonu sto sledi,i posle staviti na prodaju i uzeti jace.Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Drugi auspuh je dobra ideja...ali.

Dal' je RX ili DT nije toliko bitno, važno je da ja za "derestriktovan" motor. I te sprave izlaze iz fabrike sa blokadama. Znači, mora da bude za mašinu AM6 50 ccm bez blokada. Treba videti i koji fizički odgovara, zbog kačenja (ja to zaista ne znam) i da se upari sa karburatorom i kutijom filtera za vazduh. Tako će motor bolje da "diše", imati više snage....ali, opet ali...ne računaj da će te snage biti mnogo više na manjem broju obrtaja nego do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ktm sx 125,Cpi sm 50

@Krokodiloovi auspusi sto si mi poslao su od 200-800$ na stranim sajtovima,a i ovde jedan kod nas sto ih je imao su po 200e.Eh sad,kad bih ja znao da ce motor da ide bolje sa njim,ne pricam za bolje u nizim obrtajima,nego inace,ja bih uzeo,al ovako tesko...Da ga neko ima ovde kod nas,pa da stavim na moj,da probam da vidim kako se motor ponasa,al ovako mnogo tesko.Nista nisam nasao za manje pare pa i da narucim,sve preko 200$ ako slucajno naletis na nesto,posalji mi ovde.

 

@pronto i dt i rx nose am6masinu,tako da mora svaki da odgovara.Mozda opet bolje i taj neki da uzmem polovan za 20-30e pa i da probam,nece mi biti zao,al da dam 200e za nesto a da mi se ne svidi,ne ide :D

 

Promenio član LazarBike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Немаш ништа јефтиније а добро, са таквим издувом биче драстична разлика али паре су велике да ми верујеш на реч јбг.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ktm sx 125,Cpi sm 50

Kako se kaze pare nisu problem para nema :D,salu na stranu,kad bih imao nekog oko sebe da ima to,da se nadjemo da probam da vidim kako se ponasa,uzeo bih i narucio,al ovako nije mi sve jedno,sta znam videcu,da razmislim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Код нас се 50 кубика трајно регистрира а сваке године само ново осигурање нема технички и остало. Зато је лакше за буџање.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ау то сам одавно имао, нисам ништа мењао код Генерика због мењача који је имао практично три брзине. Априлију RS 50 сам спремио лудо. Код Генерика сам отворио ауспух, у главном лонцу је било неких преграда и цевчица које сам макнуо. Био је пластични прстен у носачу усисних мембрана и био је један чеп на улаз ваздуха на филтер кутији. После елиминацие свега овога био је друга прича али мењач је остао "кочница".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja