Jump to content

Moto Zajednica

Motor neće da upali na kick start

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav bajkeri imam motor aprilia sr 50 redovno održavan, stavljen novi aku pre pola sata ali motor nece da upali pre sam uspevao kada stavim ruku na filter od vazduha upali a na kick start nije hteo jel je bas bio otisao taj prosli akumulator i sta se da desava stavio sam novi akumulator i pritisnem dugme i pocne da vergla i nece da upali ja posle opet da probam nece da radi dugme bukvalno nista ne reaguje samo se cuje kao ,,cvak’’ i zakrci nesto. Ako neko ima ideju sta je problem neka napise, usput stavljena je nova svećica a karbuator je čišćen pre 5 meseci, gorivo dobro a mozda utice i vreme posto je sad hladno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 1000
Pre 1 sat, Lazar_ je napisao:
Pozdrav bajkeri imam motor aprilia sr 50 redovno održavan, stavljen novi aku pre pola sata ali motor nece da upali pre sam uspevao kada stavim ruku na filter od vazduha upali a na kick start nije hteo jel je bas bio otisao taj prosli akumulator i sta se da desava stavio sam novi akumulator i pritisnem dugme i pocne da vergla i nece da upali ja posle opet da probam nece da radi dugme bukvalno nista ne reaguje samo se cuje kao ,,cvak’’ i zakrci nesto. Ako neko ima ideju sta je problem neka napise, usput stavljena je nova svećica a karbuator je čišćen pre 5 meseci, gorivo dobro a mozda utice i vreme posto je sad hladno 

Anlaser zvekete:popovanje:

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 

Promenio član Dejan Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Prvo proveri da nisi izverglao akumulator, to je u vezi onog "cak". Radi li ti sauh? Ako stavljas ruku na filter vazduha ili ti ne radi sauh ili nesto nije u redu sa dotkom goriva, odnosno karburatorom. Kad stavis ruku na filter vazduha ti menjas odnos gorivo vazduh, manje vazduha znaci vise goriva. Takodje mozes da proveris da ti ne vuce negde fals vazduh. Vidi svecicu da li baca varnicu.Toliko od mene za prvu pomoc. Nadam se da ces se snaci.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav Dejane moguće da nesto nije u redu sa alnaserom jer on se uopste ne pokrece osim jednom sto se pokrenuo posle vise nije nista reagovalo

Promenio član Lazar_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако стављаш руку на отвор филтер кутије онда си друже за бушење цилиндра и нови клип, а препоручујем и нове семеринге на радилици.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
pre 46 minuta, Ibivan je napisao:

Prvo proveri da nisi izverglao akumulator, to je u vezi onog "cak". Radi li ti sauh? Ako stavljas ruku na filter vazduha ili ti ne radi sauh ili nesto nije u redu sa dotkom goriva, odnosno karburatorom. Kad stavis ruku na filter vazduha ti menjas odnos gorivo vazduh, manje vazduha znaci vise goriva. Takodje mozes da proveris da ti ne vuce negde fals vazduh. Vidi svecicu da li baca varnicu.Toliko od mene za prvu pomoc. Nadam se da ces se snaci.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

Pa nisam izverglao akumulator ne znam do cega moze biti jedino alnaser na njega sumnjam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

Мисли оно што ја причам?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Da jer to sam uvek radio kad god palim posle duzeg vremenskog perioda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
pre 51 minuta, Ibivan je napisao:

Prvo proveri da nisi izverglao akumulator, to je u vezi onog "cak". Radi li ti sauh? Ako stavljas ruku na filter vazduha ili ti ne radi sauh ili nesto nije u redu sa dotkom goriva, odnosno karburatorom. Kad stavis ruku na filter vazduha ti menjas odnos gorivo vazduh, manje vazduha znaci vise goriva. Takodje mozes da proveris da ti ne vuce negde fals vazduh. Vidi svecicu da li baca varnicu.Toliko od mene za prvu pomoc. Nadam se da ces se snaci.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

Mozes da mi samo pojasnis oko sauha gde je to i sta treba da uradim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
1 hour ago, Lazar_ said:

Pozdrav bajkeri imam motor aprilia sr 50 redovno održavan, stavljen novi aku pre pola sata ali motor nece da upali pre sam uspevao kada stavim ruku na filter od vazduha upali a na kick start nije hteo jel je bas bio otisao taj prosli akumulator i sta se da desava stavio sam novi akumulator i pritisnem dugme i pocne da vergla i nece da upali ja posle opet da probam nece da radi dugme bukvalno nista ne reaguje samo se cuje kao ,,cvak’’ i zakrci nesto. Ako neko ima ideju sta je problem neka napise, usput stavljena je nova svećica a karbuator je čišćen pre 5 meseci, gorivo dobro a mozda utice i vreme posto je sad hladno 

Otisao ti je anlaser. A to sto vergla i nece da upali ukazuje ti na jos neki problem koji motor ima od ranije. 

 

A nije lepo sto clanu @Krokodilo tako odgovaras, a prvi vam je vama forumasima "u prolazu" mnoge probleme resavao. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c
Mozes da mi samo pojasnis oko sauha gde je to i sta treba da uradim 
Ma nije tebi to do sauha, ja sam ga spomenuo samo zato sto sam pomislio da ga palis tako po hladnijem vremenu, ako nije tako izvinjavam se moja greska, ali ako ga tako stalno palis onda je@Krokodilo u pracu ne gine mu otvaranje, i to je samo jefan deo problema drugi je anlaser, ako si siguran da je sa strujom sve u redu onda je sigurno anlaser. Ja sam ti samo nabrojao sta svr mozes sam da proveris pre odlaska kod majstora, ali sto rece@Dejan Petrovic, najbolje je da ga odguras kod majstora, posto je problem ocigledno malo slozeniji.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ајде и ово, како да провериш алансер? Наџеш аутомат за алансер, на њему је + који иде до алансера подељен. Два мутера најчешче 10 премостиш кључем и алансер ако је исправан треба да ради.(биче мало варничења али ништа сташно). Ако и овако алансер не ради или је акумулатор празан или алансер мртав.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Овако изгледа мање више.

be79f4fc762a520ca14e531521c2ee66.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

A dal je gorivo stiglo do karba?Proveri filter jel pun.Pa onda na kurblu,bez kontakta 2 puta,pa das kontakt i probas da kresnes.Anlaser izgleda preforsiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja