Jump to content

Moto Zajednica

Kako kupiti tj.probati motor po ovakvoj zimi?

Recommended Posts

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Dobra oprema mnogo znaci, ja to ne mogu nekima da objasnim koji nemaju veze sa motorima a cak i nekima koji imaju. Njima jednostavno nije jasno kako ja ne osecam hladno na motoru na +4 stepena, na kraju ide zakljucak pll pa dobro mlad si ti pa ne osecas, ce da vidis kad ostaris malo

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Po moj je dosao kupac 21. januara. Dok se topio sneg ujutru on je decko seo i odvezao se kuci,oko 150 km... Sto kaze Dexter, srcem! Jedini i pravi odgovor.

Promenio član lestra
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Ja sam moj kupio prošli decembar. Bilo -5 u podne taj dan + neka maglica. Vozio sam ga do kuće 1km, a smrzo se živ. Ali da je trebalo...vozio bih i 100km. Srcem...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Ja sam ove god na Badnji dan isao po motor.Nije bilo mnogo hladno oko 5-6 stepeni.Vozio oko15km pocela i kisa ....ali kao sto napisase u prethodnim postovima ....srcem...zelja pobedjuje sve ...

Promenio član Eol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

I ja moj predhodni motor kada sam kupio vozio na maloj temperaturi nekih 100 kilometra, od toga nekih 60 po kisi. Ja nit sam osetio hladno, nit kisu, pobogu pa kupio sam motor.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

isao po apriliju pre malo jace od godinu dana, lep suncan dan, ali temperatura koji stepen iznad nule...motor bio isto u NS, vazdusnom linijom kilometar od moje garaze....ja magarac od uzbudjenja zaboravio rukavice....plan je bio sesti i sa novog naselja direkt najblizim putem do bulevara oslobodjenja....no ne moram vam pricati da sam do garaze dosao preko limana, miseluka, pezosa, centra.... ;)

smrzao sam se ko ona stvar, ali osmeh nisam skidao :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja isto kupio prosli motor u sred decembra. Zaputio se iz Leskovca u Novj Sad po debelom minusu. Motor tek uvezen, neregistrovan, bez tablica, samo sa uvoznom dokumentacijom.
Tog dana sam tako presao 30 km po Novom Sadu, a plan je bio da ga najkracim i najbezbednijim putem dovezem do prijatelja u Klisi. Doduse bilo je sunca, ali temp u minusu.

Imao sam više srece no pameti.
Mada, verovatno bi i sad isto tako postupio..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja kupio mog 2-3 januara prosle god. Zapucao iz Nisa u Bor, video da nije neko stanje, sabrao koliko ce kostati pritezanje, decko bio fer, rekao da je menjao bregastu i ventile, sta je gde i kako sredjivao, napravio voznju 150m u jednom pravcu, 150m u drugom, osetio da ne valja kvacilo, pogodio se za cenu, prekrstio se i dao mu pare. Zavrsili prenos, ostao skuter kod njega jos 10-15 dana, i organizovao prevoz. 

 

Kupio sve plastike koje su falile, sve zabice koje su nedostajale, prefarbao, zamenio kvacilo i eto... Kotrlja se :lol3:

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Juče dao kaparu za motor... Doduše, jeste iz Novog Sada ali nije registrovan pa ga nisam isprobao u vožnji. Izgurao ga prodavac iz garaže, stavio akumulator, upalio na prvu čvrgu i radio desetak minuta dok se nije ugrejao na radnu temperaturu. Za to vreme, ja sam razgledao spoljašnje stanje, ljuljao i gurao, procenjivao prodavca i dokumentaciju i - izvadio kaparu. Utisak o čoveku mi je jednako važan kao i o motoru. Tako sam kupio Suzuki u Lazarevcu, od našeg kolege i člana Tumbeta i nisam se, ni trenutka, pokajao što smo se maltene preko telefona sve dogovorili a da još nisam video motor uživo. Jbg. skoro 30 godina radim sa ljudima pa je i to neki "kapital". Osim toga, držim se i onoga "čini dobro i dobru se nadaj", i za sada funkcioniše. ;)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
Pre 1 sat, cezarpa je napisao:

DraganNS: Kakvi su oni kod Petrovaradina n PA?Na fotkama lepi,ali vredi li to sta?

Bio sam ja kod tog momka kad je kum sebi kupovao skuter, cisto da vidimo sta ima. Kroz pricu sa tim momkom sto uvozi, njemu dotetaju u Italiji na tockovima, on ga doteta ovde, ne radi nikakve servise, nista ne kontorlise, tako ih prodaje. Kaze da je ranije servisirao motore pre prodaje, ali ljudi kad dodju da kupe ne veruju da je servisirano nista, pa palamude, i onda je odustao od toga.

Dopalo mi se sto nista ne namece, stanje je takvo kakvo je (u principu dobro izgledaju motori), imaju oziljke od gradske voznje, sto je i normalno.

Generalno dobro izgledaju motori, i vlasnik mi skroz korektno deluje u prici sa njim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 7 sati, cezarpa je napisao:

DraganNS: Kakvi su oni kod Petrovaradina n PA?Na fotkama lepi,ali vredi li to sta?

Ne znam na šta (koga) tačno misliš. Ako su neki trgovci, ne poznajem takve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Na PA imaju desetak motora,uvoz Italija,na ime kupca.Kazu lokacija Petrovaradin.Konkretno Beverlye prihvatljivih cena,imaju i neke Honde SW.Dali je neko uzivo gledao te skutere?Kako rade,opste stanje?

bbcc4fd42920-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia Scarabeo 400, 2007. godište, Scooter, vozilo prešlo 24151 km, Novi Sad. Cena 1.700 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Eto, informacija iz prve ruke od @kvaicnenad...

Pogledao sam oglas, baš su navukli dosta skutera, dobro izgledaju, ne pratim tržište skutera ali mi cene deluju ok. Malo samo ta kilometraža: npr. jedan je 2005. godište a samo 8 hiljada prešao. Mada, treba otići i videti, probati pa onda suditi. I ja sam svojevremeno, da ne grešim dušu, kupio Malaguti Medison 3 iz uvoza preko nekog Damira iz SU, na osnovu slika sa PA. Probao sam ga (i video uživo) tek kada ga je dovezao na prikolici u NS. Nije bilo baš sve kako je prodavac rekao (odmah sam video da mora da se menja ležaj upravljača) ali me to nije odvratilo od kupovine. 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@cezarpaDok sam za suprugu gledao skuter, njega smo najvise pratili, bio je najveci izbor na jednom mestu po ok cenama. Odustali smo od skutera jer je supruga izrazila zelju da oce nesto na menjac nece skuter, tako da nismo isli da gledamo. Ako ti nesto znaci, dva puta sam se cuo snjima, po prici su delovali korektni, strpljivi, saslusaju, daju savet, objasne.... i to neki dobar pocetak :)

 

Posle komentara @kvaicnenad i mog iskusva preko telefona mozda bi se i usudio da pazarim bez majstora ili na slike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

@cezarpa Brat je kupio od njih pre neki dan skuter. Kaze da su korektni jako,cak su mu i doterali na prikolici u Bg. Stvar dogovora. 
Ceka se registracija pa da ode na pregled kod Dareta. Tek tad mogu da ti potvrdim kakvi su. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja