Jump to content

Moto Zajednica

Kako kupiti tj.probati motor po ovakvoj zimi?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Imao sam plan da ovog vikenda odem i pogledam jedan motor ali je temperatura napolju takva da je to prosto nemoguće.

Vidim na oglasima da se prodaju motori ovih dana pa postavih ovo pitanje.Kako?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Imao sam plan da ovog vikenda odem i pogledam jedan motor ali je temperatura napolju takva da je to prosto nemoguće.
Vidim na oglasima da se prodaju motori ovih dana pa postavih ovo pitanje.Kako?
Kod mene bio lik da proba i probao nekih 5 min vozio

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Neki dan video tipa na električnoj bicikli, ni kapu nije imao. Ja sam trebao nešto da obavim taj dan, al brže bolje potrčao u kuću, hladno mi bilo i pešaka sa kapom...
Pa eto kako... Kako - ko...
Ali imao sam nekoliko zimskih kupovina do sad. Ali više je cena bila primamljiva, oni i nisu bili u nekom stanju (estetski), mehanički fala Bogu jesu...
Ja to radim tako što prilazim početku izduvne grane polako rukom - da vidim jel motor hladan. Pa onda da vidim kako će da upali na takvoj temperaturi. Kad upali, slušam zvuk, bla bla bla... Sve što se može bez vožnje. I ako ima štender onda je jackpot - izmenjaš brzine i "to je to". Jedini "problem" je što se ne može videti da li vile vuku kad se puste ruke. Ali vođen logikom razmislim da li uz sva oštećenja koja ima, ili nema, ima potencijal za tako nešto - kao i svi ostali potencijalni problemi. Pa nekad se rizikuje, nekad ne...
Jednom prilikom je momak od kojeg sam kupovao insistirao da ga on malo provoza na moje oči (uradio to bez kacige) dok sam ja cupkao u mestu. P.S. ja imam kombi pa to onda utovarim...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja sam prethodna 4 motora prodao iz garaže da ih kupci nisu ni hteli probati mada je bilo uslova.2 sam ja kupio na slikama i nisam se pokajao.

Tako da uvek ima mogućnosti samo ako se to želi.Čak i da se provoza po hladnom vremenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Šta imam da probam i uopšte kakav se utisak može uopšte steći na kilometar vožnje ako i toliko bude. Pravu sliku o jednom dukatiju koji je u mom posebu sam stekao tek posle hiljadu plus kilometara.

Yamahu fjr sam kupio posle trećeg dana od pada, a jedva sam stajao na nogama pitao sam jel' to to i dao pare.

Suzuki bandit sam "oteo" prijatelj hahaha mislim da i dan dans žali što mi ga je dao iako mu je drago što je ispalo tako.

Sva tri motora su i dalje kod mene i u savršenom su stanju.

Pouka.....sreća prati hrabre ;)

Promenio član BaneVuk58
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Da kupujem motor ne bi me sprecililo nista da ga provozam barem 10 minuta pa makar me skidali sa njega posle. Jedino sto bi moglo da me spreci je ako ima snega na asfaltu ili je zaledjen. Svakako ne izigravam rosija kad probam motor ni leti, ipak je to tudje i ne poznajem motor. Svakako bih video sve sto bih video i leti, mozda cak i vise sto rece kolega ako je hladna masina i upali dobro na ovom minusu to je veliki plus a ako dodjes a dekla ili grana vruca to je odmah sumljivo. Ako je sve u redu pakuj u kombi/na prikolicu i sredjuj papire.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Dodjose kupci odveo ih u garazu gde je za nijansu toplije nego napolju a napolju minus motor upali na prvu nema dima ni jedne boje na izduvu niti sl ali ipak to kao i iskrenost ne prodaju motor vec zvaka

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Pa sem ako nije ledara po asfaltu, nikakav problem da se proba motor... Oprema i cao. Ja pre neki dan na 1 stepen sav znojav bio u opremi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Prethodni motor (Transalp) kupio sam januara (pri temperaturi poprilično ispod nule) i jedina "proba" je bila da ga "palim" i da poradi par minuta (bez vožnje). 

Sa njim prevezao posle preko 60.000km bez većih problema (i još uvek je u funkciji kod drugara). 

Sadašnji motor pazario u Švajcarskoj (preko oglasa, na neviđeno) i prvi put seo na njega kad sam ga platio i iz San Galena krenuo za Niš (1617km) po mrazu i mećavi. 

I evo oko 70.000 km (za sada) sa njim bez problema. 

Kratkom vožnjom(po zimi), teško da će te bilo šta moći da ustanovite o stanju motora, tako da je tu vrlo bitno da li će te da steknete poverenje u prodavca (da vam ga uhvati oko). 

Ukoliko vam prodavac ne uliva poverenje, batalite. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Ono sto mi je bitno kod probe, da normalno ide, bez nekih trzanja, pucanja, gusenja i sl. Drugo, da se fino razvuce, narocito u drugoj bez ispadanja iz brzine. Znaci, prva, druga, treca, par puta i ok. Da se zakoci, da nema nekog lelujanja ili podrhtavanja, pulsiranja. Ne mora biti strasno, ali moze se spustiti cena zbog diskova.

 

Tako da bitno mi je da nema kriticnih falinki na motoru, menjacu, karburatorima, struji. 

Ja sam svoj gpz kupio preko slika, nisam ga ni video uzivo i sluzi me evo 14. godinu bez ijednog kvara na motoru, menjacu, karburatorima ili struji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kako ?  - Lako, obuci se dobro i rešen problem. Pa nećeš na put oko sveta već par kilometara. Pogledaj temu o BJB Deda mrazevima, pa će ti valda biti jasno kako . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Najbolji motor koji sam imao u Srbiji bio je Suzuki gsx 600 f Slingshot Katana iz Backe Topole.Kupio sam ga iz garaze, u zimu 2015.Vizuelno sam pogledao prednji i zadnji deo, amortizere opipao dali cure, video diskove i pakne, stisnuo kocnice i kvacilo, proverio lanac, zavrnuo gas i to je to.Sve je bilo bez greske. Kad smo ga upalili, izvadio sam kljuc i pitao gde brojimo novce.Ono sto je neverovatno, kad sam se selio za Nemacku, isto tako sam ga i prodao nazad prvom vlasniku.Covek je dosao iz Subotice, pogledao ga isto kao ja onomad, upalio, izvadio kljuc i dao novac u ruke.Nikad ga nebih prodavao, da nisam morao zbog selidbe.

Promenio član icecool

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

svoje motore sam gledao kao strucnjak i kao takvi su me i sluzili odlicno kao i one kojima sam prodao...cccccc            kakav bre strucnjak, svideo mi se, upalio i laicki  ga pregledao gume diskove lancanike i da ne curi,vlazi negde i toliko od mene i mog poznavanja...i za sad sam imao srecu,

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
svoje motore sam gledao kao strucnjak i kao takvi su me i sluzili odlicno kao i one kojima sam prodao...cccccc            kakav bre strucnjak, svideo mi se, upalio i laicki  ga pregledao gume diskove lancanike i da ne curi,vlazi negde i toliko od mene i mog poznavanja...i za sad sam imao srecu,
A po čemu se to razlikuje od stručnjaka? Ono možda nije mnogo detaljno ali u suštini je to to... Nemaju ni "stručnjaci" rendgenske oči pa da vide kakvo je stanje u mašini. Što se vidi, čuje, namiriše - to je, a što ne - to je lutrija...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako je ladno ,a suvo kao ovih dana,moze da se provoza 1km.Dovoljno za prvi utisak,plus vizuelno kako izgleda.Ako je prodavac neka muljara,ni 10km voznje nije dovoljno da otkrijes sve skrivene nedostatke.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Moze da ae proba, obuces se i malo u krug, naravno ako nije sneg i led. 

Realno, na kratkoj voznji mozes samo da vidis ako ima ocigledne falinke. 

Ja sam do sasa kupio 6 motora, skoro sve u zimskim uslovima, i ni jedan nisam ozbiljno probao a većinu nisam uopšte probao. Gledam u principu vlasnika i do sada nisam imao problema.

Vidim da li je motor hladan, upalim. Ako lepo upali, bez nekog dima, sumnjivih zvukova to je to sto se tice motora. Kada se malo zagreje probam odziv na gas, da nema nekih knegli. Obidjem okolo, proverim da li vile cure, koliko su diskovi pojedeni, stanje lanca i lancanika i stanje plastika. Ako je sve na svom mestu, kupim i to je to. 

Generalno najbitnije mi je utisak o vlasniku i da motor nije neka budzevina. Potrosni materijal uglavnom ne gledam previše. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Opšti utisak, da li deluje pošteno, da nešto ne mulja, da zna šta prodaje. Preprodavce izbegavam, motore kupujem isključivo od vlasnika (da se on vodi u saobraćajnoj kao vlasnik). 

 

Godinama sam radio sa ljudima, davanje kredita, procena rizika... Imam neko korisno iskustvo

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nemoj da zameris,to je bilo pitanje,i mene interesuje.Imao sam slucaj Momak deluje ok drzi radnju,prodaje motore iz uvoza.Garancija na predjene kilometre,uradjen servis ,ulje kaisevi ,filtri.Ipod sica stoji stari kais,rolnice,neko crevo,jedan lezaj.Motor je kao servisiran.Kupim ,kuci da ipak promenim ulje ,cep od ulja provrteo navoj.Namotan teflon i zavijen sraf.Mislim nije to strasno stavim malo kudelje zamenim ulje i filter i drzi,ali on nije menjao ulje.Motor lepo radi ,lepo ide nije ni trosio ulja ,za 1,5god koliko je bio kod mene.Posle par meseci menjamo lezajeve u prenosu i majstor otvori i deklu da vidi kais.Kais je ok ,ali nije nov.Kilometar sat posle dosta kilometara preskace na odometar,\predjenu kilometrazu\.Sumnjam po zazoru izmedju cifara da je mozda ramicana i okretana cifra ili dve.U sustini skuter je bio ok lepo radi ,ide ,malo trosi

Kad sam prodavao stojala je napomena da navoj na srafu od ulja nevalja loza.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
A u šta se gleda ako je vlasnik ženskog roda? 
Onda pozovite mene, slobodno, stojim svima na usluzi...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Nije baš led i bljuzgavica po putu, pa da ne može da se vozi opušteno. Ja se sit navozah ovih dana, uz neizbežne komentare "jel' mnogo zima?" gde god da stanem. Lično, mnogo mi je prijatnije nego na 30+ leti, kad se topim pod opremom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja