Jump to content

Moto Zajednica

Moto jakna Bering Maceo

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force c-tech

Pozdrav kolege! Trebam da kupim moto jaknu, vozim uglavnom grad i neke krace relacije. Budzet tu do 150e, gledao sam jednu koja mi se bas zasvidjala, Bering brend a model Maceo, slika u prilogu, kakva je ova jakna ako ima neko neka napise, ili dajte neki savet za jaknu. Pozdrav!

0C2DF667-9FBD-4E11-B7C7-F79BE1351E8E.png

8DB5FAE5-D859-4064-848E-191B3CA6437A.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Standardna  jakna sasvim pristojna za korišćenje. Mada ti je moožda pametnije da pogledaš neku mesh jaknu uz neki windstop duks sjajna kombinacija za grad. Mada za 17k imaš još opcija...

 

Ja sam za 21.000 uzeo turing Modeka Tourex 2 i mesh Bos jakne.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force c-tech
pre 2 minuta, mick je napisao:

Standardna  jakna sasvim pristojna za korišćenje. Mada ti je moožda pametnije da pogledaš neku mesh jaknu uz neki windstop duks sjajna kombinacija za grad. Mada za 17k imaš još opcija...

 

Ja sam za 21.000 uzeo turing Modeka Tourex 2 i mesh Bos jakne.  

Hvala druze, svidja mi se ova jakna kako izgleda i to, i dolazi kao sa zimskolm postavom, ne probija je vetar, kisa sto mi je najbitnije. Pogledacu i ove sto si mi predlozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
20 minutes ago, mick said:

Standardna  jakna sasvim pristojna za korišćenje. Mada ti je moožda pametnije da pogledaš neku mesh jaknu uz neki windstop duks sjajna kombinacija za grad. Mada za 17k imaš još opcija...

 

Ja sam za 21.000 uzeo turing Modeka Tourex 2 i mesh Bos jakne.  

Upravo sto kolega kaze, mesh i windstopper ili mesh jakna sa termo postavom, mada su one redje (i skuplje).Sta god da resis neki deo garderobe ces morati da nosis sa sobom(windstopper,termo ulozak,neki duks, sta god) .Pomenuo sam negde kum nosi mesh sa kisnim uloskom kad je hladnije, kune se da mu nije hladno (mada mu ja ne verujem :))

Promenio član Partiota
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Vidim da si iz Nisa. Ja sam skoro imao dilemu (ima tema za to, nisi morao da otvaras drugu), i odlucio sam za mash Alpinestars. Imas jos jednu moto prodavnicu u Njegosevoj (da je ne imenujem sad. Imas dobar izbor i tamo. Ja sam tamo kupio...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force c-tech
pre 1 minut, MaxiS je napisao:

Vidim da si iz Nisa. Ja sam skoro imao dilemu (ima tema za to, nisi morao da otvaras drugu), i odlucio sam za mash Alpinestars. Imas jos jednu moto prodavnicu u Njegosevoj (da je ne imenujem sad. Imas dobar izbor i tamo. Ja sam tamo kupio...

Jesam druze iz Nisa, trosarina.. Znam za tu prodavnicu, kod Marka, ima puno opreme dobro me podseti, koliko si je platio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 41 minuta, Partiota je napisao:

Pomenuo sam negde kum nosi mesh sa kisnim uloskom kad je hladnije, kune se da mu nije hladno (mada mu ja ne verujem :))

Istina...sa mesh jaknom se dobija ta kišna postava koja je praktično kesa :) od istog materijala imam kišnu opremu i zaista diže temperaturu pri hladnijem vremenu. Tako da... kum je u pravu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 13 minuta, paavv222 je napisao:

Jesam druze iz Nisa, trosarina.. Znam za tu prodavnicu, kod Marka, ima puno opreme dobro me podseti, koliko si je platio?

Tu ima dosta fine opreme sa pristojnim cenama, da sam bliže sigurno bih svratio...ali nije isključena lagana vožnja do dole kad otopli pa da se nešto probere :) .

 

Iskreno baš sam se iznenadio u protekla dva meseca sa cenama opreme generalno. Nekako ranije nije bilo toliko dostupnih jeftinijih varijanti sa pristojnim kvalitetom a da ne mora da se ide izvan Srbije. Bukvalno za 50k se opremiš od glave do pete sa baš pristojnom opremom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force c-tech

Hvala vam, od ponedeljka sam se dogovorio pa cu odem do njega, korektan decko stvarno sve pohvale, poslao slike i popricali sta ima i kako od opreme pa ce da se nadje nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
On 12.2.2021. at 23:05, mick je napisao:

Istina...sa mesh jaknom se dobija ta kišna postava koja je praktično kesa :) od istog materijala imam kišnu opremu i zaista diže temperaturu pri hladnijem vremenu. Tako da... kum je u pravu!

neverujem ni ja ,kako može da ne bude hladno kad ti je jakna u rupama.Ništa ne vredi ni vindstoper ispod,ulazi hladan vazduh,Bolje je da se nosi dva vindstorera jedan preko drugog.Postoje i vindstoperi sa protektorima kome to treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 52 minuta, sasa ns 1 je napisao:

neverujem ni ja ,kako može da ne bude hladno kad ti je jakna u rupama.Ništa ne vredi ni vindstoper ispod,ulazi hladan vazduh,Bolje je da se nosi dva vindstorera jedan preko drugog.Postoje i vindstoperi sa protektorima kome to treba.

Ako nisi nosio slične stvari naravno da ne veruješ...mesh jakna se nosi isključivo leti kad temperature pređu 25 stepeni, makar ja to tako nosim.

Tako da negde je i logika da mogu da te uhvate letnji pljuskovi koji ne spuštaju toliko temperaturu u gradskim uslovima. Lično uvek u koferu mi stoji kišna oprema gornji i donji delovi od tog više plastičnog/kesastog materijala, koji se dobija uz mesh jaknu kao kišna zaštita.

 

Recimo uz običan windstop duks zaista bude prevruće jer taj materijal ne diše a kad se nosi samo majca oseća se hladnoća po rukama dok vozim po pljusku jer se od vode i vetra naravno materijal hladi, ali svakako to nije za duže vožnje jer se pravi kondenzacija pa može da se desi da budeš mokar iznutra :). Nije najsrećnije rešenje ali makar ostaneš prilično suv i po najjačem pljusku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force c-tech

Pozdrav, gledao sam malo po sajtovima i to, i nekako bi uzo jaknu u Barelu u Nisu nekako mi deluju najsigurnije, jesu skuplji ali sta je tu je. Nasao sam ove 2 jakne kod njih koje mi se cine kao dobre, kvalitetne i koje mislim nisu skupe. Jedna je Oxford Delta 1, a druga je ova Seventy Degrees, imam jos jednu ponudu za jaknu a to je Adrenaline Pyramid, cena za nju 11.500, deluje mi nekako nekvalitetno ne znam.. Od ove 3 jakne bi uzo neku, sve 3 imaju zimsku postavu i protektore.. Hvala svima za pomoc, izvinjavam se na dugackom tekstu!

01848A42-4553-4060-896E-7065C171EEFB.png

D4E2C415-D391-486E-AD03-671406EC728F.png

BD68DE2A-6504-4262-8FBF-98F93F2811E9.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@paavv222 pazi ako ostaješ pri tome da uzimaš isključivo jaknu za grad rekoh ti...mesh sa windstop duksom. A ako ideš na malo ozbiljnije varijante onda ti treba više varijanti all seson jakna i mesh.

 

Sve što uzmeš osim mesh jakne će biti dobro u nekim hladnijim i umerenijim temperaturama, jako dobra varijanta za vangradske vožnje i td ali to ti nikako neće raditi posao u gradu na 30 stepeni...prosto skuvaćeš se. Pogotovo Niš koji je leti pakleno vruć...

 

Možda ti je pametnije da kupiš nešto od toga što si naveo pa do leta da skupiš za neku mesh (ima ih za 10k sasvim pristojnih) ili da uzmeš neki duks sa protektorima. 

 

Inače SD i Oxford nisu loše jakne...moj drug ima Deltu i sasvim mu je ok ali mu je prevruće leti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja sam za 21k uzeo ovu Modeca turing jaknu za hladnije vreme  https://www.motoland.rs/proizvod/20805/modeka-tourex-ii-crno-siva-touring-jakna

A ova Bos je za leto... https://ddmoto.rs/?product=jakna-2082-black

 

Sve u svemu za manje od 200e pokrio si sve vremenske uslove sa prilično ok jaknama.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force c-tech

@mick Hvala druze, jaknu uzimam sad, za hladnije vreme, jer motor vozim tokom cele godine, kad temperatura nije ispod 5st vozim motor, znaci treba mi jakna koja nije mesh, kroz koju nece vetar da probija, kisa itd.. A za leto cu da uzmem mesh jaknu tipa od maja do avgusta, septembra mesh jakna tokom dana... jeste Nis je stvarnoo pakleno vruc tokom tih meseci letnjih. A jakna ki treba za sad ovakvo vreme, februar mart april, oktorbar novembar decembar... Hvala na savetu druze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force c-tech
pre 1 minut, mick je napisao:

Ja sam za 21k uzeo ovu Modeca turing jaknu za hladnije vreme  https://www.motoland.rs/proizvod/20805/modeka-tourex-ii-crno-siva-touring-jakna

A ova Bos je za leto... https://ddmoto.rs/?product=jakna-2082-black

 

Sve u svemu za manje od 200e pokrio si sve vremenske uslove sa prilično ok jaknama.

 

 

 

U bas je lepa jakna, i cena nije velika, pogledacu i ovo svakako. Lep izbor bas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, paavv222 je napisao:

U bas je lepa jakna, i cena nije velika, pogledacu i ovo svakako. Lep izbor bas!

Aaa pa onda ok, pošto si naglasio da ti treba za leto. Pogledaj tu Modeka tourex II duža je jakna dosta ozbiljnija od SD i Oxford-a  a i jeftinija je od ovijh koje si naveo, izgleda da čiste lager i da ih neće više dobijati pa daju jeftinije. Vodoodbojna je i ima još dodatnu zimsku opremu. Baš pristojna cena i dobar kvalitet... 

 

Vozio sam sa zimskom postavom ovih par ''toplijih dana'' Januar i Februar najmanja temperatura 5 stepeni...samo sa tankim duksom ispod nikakvih problema sa hladnoćom nije bilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

pa tako sam i ja razumeo da mu treba za hladno vreme pa mi nije jasno zašto su mu preporučivali meš sa vindstoperom za zimu.A imam i ja odličnu meš jaknu ali je slabo koristim i leti jer vozim u jako tankom vindstoperu koji nema nikakav materijal ispod i on je neke svetlozelene uočljive boje mcinli.

.Ima onih sa nekim tankim polarom ispod što je i standard i ima oni debeli spoljni materijal i fabeli polar ispod što se deklarišu za skijanje.

To može za skijanje ali leti na glečeru .

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

hehh ma nee čovek je naveo da mu treba jakna za grad a to je 80% za neku lajt varijantu pa sam zato pomenuo mesh sa dodatkom windstop za malo hladnije vreme. 

Ja isto vozim sa nekom windstop jaknom ali bez zaštite pa sam uspeo da ugrabim mesh čisto zbog zaštite, skuter varijante je onako...ok ali 650cc naked je diskutabilno. Po Bg-u je u poslednje vreme baš postalo opasno voziti bez zaštite, ljudi ni na šta ne paze niti obraćaju pažnju.

 

Čak ću pokušati da na tu staru windstop prišijem protektore...da vidim kako će izgledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ako ti je vindtoper kako trebaa a to je usko, teško da ćeš ubaciti vonstopere i  moraš da prošivaš spoljni materijal što i nije baš dobro.Ili kupi neki u sekend hendu na sniženju-ima za 500 dinara ponekad pa probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja