Jump to content

Moto Zajednica

VFR800 Crossrunner (2012)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Društvo pozdrav svima!

Nedavno prodadoh moju mačku (FZ6S '05.god.) i sad razmatram šta dalje.

Vozim umjereno i pazim šta radim, nisam trkač al volim kad motor može oflekat šleper u "treptaju oka". Ponekad mi se žena pridruži pa prođiramo do obližnjih varošica u okruženju i tad vozim još pažljivije. Volim ponekad sići i na makadamski put pa laganice u drugoj kroz prirodu a nekad motorom idem i na posao tokom tople sezone.

Ovih dana pratim oglase da vidim šta bi sljedeće pazario. Gledao sam NC750X na oko mi djeluje ok za asvalt i makadam, nznm kakav je u preticanju i za dvoje (75+55kg). Meni nakon FZ6 djeluje kao da skuplje plaćam skromniji motor(4-5K €) još kao opcija su mali V-strom i Versys, u tom rangu cjena.

E sad da se prebacim na ono što me kopka ... ničim izazvan iskoči mi VFR800 Crossrunner. Motor je '12.god. "48K km prešao" scotoiler, grijane ručke, top case, nosač navigacije ...kaze lik uvezao ga iz CH i cjena je 5100€ do registracije. Dok ga dovezem i registrujem još oko 300€. Mozete li osim skuplje registracije Crossrunner u odnosu na FZ6S uporediti šta dobijam bolje a šta lošije kupovinom ovog motora.

Kakav je u solo voznji i u dvoje, za održavanje, kakav je potrošač, šta posebno pregledati kod kupovine. Nismo baš ni blizu da odem pogledati i probati motor pa bar ovako da steknem nekakav uvid s čime se susrećem.

Promenio član twintower

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Hvala druže!

Gledao sam baš ove specifikacije i upoređivao brojke al volio bih čuti iz iskustva ako je netko vozio ova dva motora. Kakav je za vozača osjećaj motora, znam da je VFR 50kg teži ali kako se to odražava u praksi, dal motor djeluje glomazan i težak npr. za spori manevar (kod polukružnog zaokreta i sl.) kakav je osjećaj za ljude 175cm visine. Kako se sjedi u odnosu na FZ6, jel udobniji ili lošiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Vozio sam jednu turu sa vfr x, menjač kau u sir. Vozi se odlično, kočnice super, položaj sedenja isto. Nije mi delovalo da je motor težak. Što se tiče obrtnog momenta poprilično je bio mršav. Doduše tada sam imao FZS 1000 pa sam ga verovatno upoređivao sa njim.

Sve u svemu dobar i pitom motocikl. :takoje: Ipak je to Honda :)

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Crossruner nije veliki, tu je kao Fz6s. Nisam vozio Fz6 ali sam vozio Fz8. Mnogo mi je ozbiljniji motor Crossruner od Fz8s. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Crossrunner je dosadan motor. Sve radi kako treba i ne daje baš neke senzacije. 

 

Ako hoćeš da voziš dnevno 500km, baš takav motocikl ti i treba. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Mozes li mi@Alekre reci sta znaci to po tebi " dosadan". I kako motor od 110ks moze biti dosadan. To sto mu menjac i agregat rade perfektno to mu je vrlina a ne mana valjda. Tek sam uzeo Cbf 1000 i prezadovoljan sam motorom, planiram nekoliko god da se zadrzim na njemu, ali kad dodje vreme da se menja sigurno ce crossruner biti jedan od najozbiljnijih kandidata.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ja mislim da niste razumeli ciničan post..

Ja sam razumeo da ako hoćeš pouzdanost, sigurnost i da je sve na svom mestu, a da može 500km u cugiću...
Onda VFR X je pravi izbor..


Ja sam tako razumeo.

A možda i grešim?

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk



  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

On je uvek odmeren i prilicno se slazem sa njegovim stavovima, ali s ovim se nebi bas slozio, msm da je crossrunner preozbiljan motor koji bi odlicno odgovorio i na najzahtevnije vozace. Msm da je spreman za sve i za uzivanje kruz varijantom kroz prirodu ali i zavrtanje gasa kroz planinske krivine bi bilo vise nego zabavno. S toga sam ga pikirao posle cbf-a. No otom potom tek je ovaj sad dosao po guzcu

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2829 postova
Pre 7 sati, twintower je napisao:

dobijam bolje

dobijaš mnogo moderniji motor na izgled,ko to voli i može da plati.Po meni je to već više nego dovoljno.

Što se tiče dosade ima dosta motora bez obzira na kubiakažu .brzinu i kvalitet koji su ,,dosadni,,.

Mislim da dosta zavisi od izgleda a i zvuka a i oka posmatrača.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Eto, samo me je Tazz razumeo. 

 

Jako je bitno da motocikl bude neutralan kao celina da ne bi zamarao korisnika/e kada se voze ozbiljne dnevne kilometraže. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Šta ćeš...

Izgleda da će to biti još od CBC?

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
8 hours ago, twintower said:

Društvo pozdrav svima!

Nedavno prodadoh moju mačku (FZ6S '05.god.) i sad razmatram šta dalje.

Vozim umjereno i pazim šta radim, nisam trkač al volim kad motor može oflekat šleper u "treptaju oka". 

Nemoj pogresno da me shvatis, al to ne moze motor ispod minimum 1000 kubika. I to je minimum, zavisi koji motor i za koju namenu. 

 

Pogotovo ako imas suvozaca i prtljag. 

 

Ti novi modeli jesu novi jeste da se i brze prodaju (zavisi kako koji). Ali ne idu brate...

 

Dobri su po meni (i vise nego dobri) za grad i lokalne izlete, guzve i uske okologradske krivine, manje magistrale. Tu cak i dominiraju. 

 

Al za ono sto si gore naveo, ne moze motor ispod 1200 kubika, dal bio japanac, englez, italijan il nemac, jednostavno ne moze. Osim ako ne mislis da sleper ne ide 30 km/h. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Nije malo 15 godina
Ima 15???

U jbt...
Omatorilo se...

Jbg, matoriji sam za 1 infarakat i stentao... Ima još da gulim... Bar još po 3!



@Pingvin37 vidi kolega, slažem se, ako je dvoje na motoru. Ako je jedan, onda i 800tka i 100+KS može da uradi posao... U treptaju... Ako je dvoje, sa prtljagom... Slažem se, kila i više i opet neće baš u treptaju...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Očekivao sam da će se neko uhvatiti tog detalja pa stavio za svaki slučaj pod navodnike :)...msm da nema potrebe tu nešto detaljno pojašnjavati. Nego kako se vama čine ova dva motora, šta je bolje kod VFR a sta kod FZ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Motore koje si naveo u prvom postu se mnogo razliku, crossrunner  kao masina je najozbiljnija od svih.

Medjutim, ako si visok preko 180, mislim da neces bas uzivati na CR. Vozio sam Versys 650, pozeleo da promenim motor, otisao da probam CR 2012. god i razocarao se. Polozaj nogu losiji, ruke mi stoje cudno, jednostavno seo i ustao sa njega, nisam zeleo ni da mu dam sansu. Visok sam oko 186cm i imam 95kg. Sem agregata i lepe zadnje mono viljuske, ne vidim da nesto taj motor ima specijalno, vredno paznje.

Iskustva vlasnika govore da nije bas tako ni agilan ispod nekih 6000rpm.
Mana mu moze biti potrosnja kombinovana sa skromnim rezervoarom, sto za zbir ima losu autonomiju. 
Moja topla preporuka ti je da dodas jos par stotina eura i za nekih 5500, pazaris neki Versys 1000.

 


Da ruzan je, ali je MOTOR koji dvoje nosi kao da vozi jednog. Koji trosi manje od Crossrunnera. Koji je krstarica i zver za auto put, a umiljata maca za grad (nema trzaja, sve je glatko). I sad kad taj motor sagledam kao celinu, zao mi je sto sam ga prodao!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Mogu,  da nemam mozga.. :) Moj sa svom onom opremom sam prodao za 5300, sad nema nijedan ispod 6000, bio bih poprilicno poremecen. Ali realno i taj za 6000 ide za dosta manje, zato i spominjem okvirnu cenu od 5500e..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Dugo sam vagao i upoređivao i na kraju prelomio a zatim, dugo sam čekao da stigne. Pazario sam Versys 650 Grand Tourer, polovnjak iz 2016 sa finom opremom.

Meni je motorić na prvu baš baš legao, lagan i okretan... što bi rekli ovdi na forum "vozi se ka i beciklo"

IMG_20210525_083042.jpg

IMG_20210525_083023.jpg

Promenio član twintower
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja