Jump to content

Moto Zajednica

Trio Mustang 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D


Pozdrav
Drugar razmatra kupovinu skutera iz naslova.
Da li je neko imao blizak susret sa ovim motorom.
On se vodi logikom bolje nov sa garancijom, nego neki 15+ godina za te pare, kakvo je vaše mišljenje?
 

d1e5bf2ab2fa-1920x1080.jpg

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Trio Mustang XRS R14/LED/2disc, 2020. godište, Scooter, Novi Sad. Cena 1.299 € - Motori - Polovni Automobili  
 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Manje - vise k'o i svaki Kinez: Moze sasvim lepo da ga sluzi godinama i napravi dobru kilometrazu bez problema a moze i da mu ogadi motore i sve na 2 tocka... Lutrija :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Mi smo vozili Trio Blade (mustang mi bio mali ali lepsi :) ). 1700km smo presli za par meseci i prezadovoljni, nije bilo nikakvih problema, slatko se navozali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Možda je već kasno, ali neka ostane i moj utisak za nekoga ko bude zainteresovan za ovaj motor.

Kupio ga za 1600 EUR (nov, 0 km), u okviru sajamske akcije uz njega dobio i kofer (24 ili 28 l, nisam siguran).

Prvi utisak - ide :). Prešao sam tek 100 km sa njim, nije bilo kvarova :D. Još uvek se motor nije razradio pa ga ne "gazim" previše, ali recimo uz Košutnjak izvuče 60-70 na sat sa pola gasa. Preko mosta na Adi sam vozio 90 bez problema i čini mi se da je moglo još da se izvuče.

Potrošnja mi za sad deluje da je malo previsoka (napunio sam ga do vrha kad je imao oko 10 km na satu i nakon 70 kilometara sam ponovo uspeo da sipam oko 3.3 litra), ali verovatno će se smanjiti kad se "razgazi".

Prostor za prtljag - katastrofa. Ispod sedišta mogu da naguram ciradu i to je to. Danas sam prvi put išao na posao sa njim i shvatio da ranac sa laptopom ne može da stane ni u kofer, a kamoli ispod sedišta 🤦‍♂️. Al' dobro, da kažemo da je laptop veliki i da ne može da se savije, pa je to problem. Juče sam išao u nabavku i uspeo sam da spakujem dve kese u kofer i jednu da zakačim za kuku.

Prelazak preko rupa i ležećih policajaca - izbijanje bubrega. Plus što se čuje lupanje plastike, samo čekam kad će nešto da se raspadne...

Na semaforu kreće i ubrzava solidno. Ima zadršku od možda pola sekunde između davanja gasa i kretanja (to je valjda normalno), ali zato bez problema mogu da ostavim iza sebe automobile. Za gradske uslove, ubrzanje od 0 do 50 sasvim korektno (nisam merio, ali planiram uskoro da namontiram GoPro na kacigu, pa da udarim i neki snimak).

Pišem ponovo kad se nakupi još malo utisaka (pozitivnih, nadam se :))

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Da li su ti objasnili kako ide razrada novog skutera kad si ga kupio-preuzeo :ups:.

To je kinez i trebalo bi ga pravilno razraditi.

Ja se sad ne sećam, kad sam imao isto novog Sprint Maxxa 125, kako je to tačno išlo ali se sećam da u početku na ravnom nisam prelazio 50/60km/h.

Po meni rano si ga navukao na 90km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
14 hours ago, ZEMZEM said:

Da li su ti objasnili kako ide razrada novog skutera kad si ga kupio-preuzeo :ups:.

To je kinez i trebalo bi ga pravilno razraditi.

Ja se sad ne sećam, kad sam imao isto novog Sprint Maxxa 125, kako je to tačno išlo ali se sećam da u početku na ravnom nisam prelazio 50/60km/h.

Po meni rano si ga navukao na 90km/h.

Iskreno, sve što znam o razrađivanju naučio sam na internetu. Uz skuter sam dobio uputstvo koje je neki Kinez preveo na engleski, tako da skoro ništa ne razumem :D, jedino znam da je negde pisalo da u prvih 300 km vozim na 25% maksimalne brzine. Ako to znači da ga vozim 20 km/h, onda jbg...

Negde na netu pročitah da ne mora baš da se poštuje tih 25%, već da je bitno ne odvrtati gas do kraja i da se trudim da vozim u režimu u kom će se često menjati broj obrtaja (dakle, da ne bude previše otvorenog puta, već više gradske vožnje).

Ovih 90 na sat (ili koliko god da je bila stvarna brzina) je bilo samo jednom i samo na kratko i bio sam pijan i neću više nikad, majke mi :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nema veze 90km/h,ako na punom gasu stigne 100km/h. Laze kao i svi ostali oko 10%

Vozi ,jednom se zivi.😀

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja