Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Naježio sam se kada sam pročitao da si bio na mestu gde se Sveti Sava predstavio Bogu. Svaka čast za odabir mesta koje obići, izuzetnim propratnim tekstovima i  još lepšim fotografijama. Izvukao si maksimum iz Bugarske. Svako poštovanje na trudu a verujem da je uživanje bilo neizmerno. Pozdrav junačino i želim ti još mnogo srećnih kilometara.

Promenio član bobo888
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@bobo888 hvala puno! :takoje: Kad' si spomenuo Svetog Savu... putujući, u više navrata sam dotakao njegov ovozemaljski put. Bio sam na mestu gde je kršten, obišao njegove pećine isposnice, bio na mestu njegovog upokojenja, obišao mesto gde su prenete njegove mošti i gde se i dan danas čuva njegovo žezlo (štap)... pisao sam već o svemu tome. Inače... uživanje je možda slaba reč. Od kako znam za sebe, čim se točkovi okrenu, meni je uživanje zagarantovano! :)   

 

------------------------------------------------------

 

Dan 14. (utorak, 22.09.2020.)

 

Došao je i dan kada sve dosadašnje utiske treba spakovati i krenuti kući. Pozdravljam se sa recepcionarkom koja mi je svaki put kada bi se sreli tražila da joj pričam sve što znam o Veljkovoj svadbi (sin Cece Ražnjatović). Mislila je da je zafrkavam kada bih joj svaki put odgovorio da o pomenutoj svadbi ne znam ama baš ništa! :D Hotel u kome sam odseo ima odličnu lokaciju i nalazi se odmah pored šetališta i Dunava. Postoji parking preko puta ulice koji je uveče poprilično mračan, tako da sam parkirao na trotoaru ispred samog hotela, ispod kamere. Hotel ima dve zvezdice i za nijansu je ispod proseka, ali su takve i cene. 

 

100252961.jpg
WWW.BOOKING.COM

Featuring free WiFi throughout the property, Fanti Hotel offers accommodations in Vidin, 32 mi from Belogradchik. Free private parking is available on...

 

Capturewdwd.jpg

 

Neposredno po izlasku iz Vidina odlazim da posetim jedno napušteno mesto. Radi se o vidinskom aerodromu koji je osamdesetih godina prošlog veka bio vema zauzet i popularan. U srećnija vremena, ljudi iz ove oblasti su išli za Sofiju u šoping i do nje su avionom stizali za oko 30 minuta. Sa tog mesta je i potekla legendarna priča koja je prešla granice Bugarske. Vispreni i nadasve dosetljivi Bugarin, da bi je smirio, kokošku je napio rakijom i prošvercovao je u avion. :lol: To je bio nesvakidašnji događaj čak i za ono vreme. Danas od aerodroma nije puno toga ostalo. Usamljeni toranj sa polupanim staklima stoji sablasno pored oronulih aerodromskih objekata. Odmah pored se nalazi i pista zarasla u korov i travu. Na pisti se nalaze raspoređene stare automobilske gume, koje verovatno imaju funkciju da onemoguće njenu potencijalnu upotrebu... Uglavnom, mesto ima sve atribute koje ga po mojim kriterijumima čine vrednim posete - tiho je, napušteno i sablasno. :) Nažalost, napravio sam grešku zbog koje mi je i danas krivo. Po povratku u Beograd formatirao sam memorijsku karticu misleći da sam prebacio i slike sa aerodroma. Pogrešio sam i sve slike su otišle u nepovrat (izbrisane su), tako da ću i vas uskratiti za fotografije sa ovog zanimljivog mesta. :( 

 

Do Bregova i graničnog prelaza sa Srbijom se veoma brzo stiže. Sam granični prelaz je do te mere bio pust da sam pomislio da je zatvoren. Srećom, količina oslobođenih decibela iz Akrapovića je bila dovoljna da dozove bugarsku policajku koja se nevoljno pojavila odnekud. Nakon rutinskih pitanja vezanih za sadržaj kofera, prelazim na našu stranu. Naš policajac mi udara pečat u pasoš i uručuje bilten vezan za trenutnu Kovid19 proceduru i situaciju...

 

Do Negotina u kome se nisam zaustavljao me je vodio nešto lošiji put, pun zakrpa i neravnina. Dobro poznati istok Srbije je ponovo preda mnom i kilometri su počeli da se nižu...

 

Plavna...

20200922-104626.jpg

 

20200922-105552.jpg

 

20200922-105753.jpg

 

Kada god sam u prolazu spustim se do kanjona Boljetinske reke, makar na 5 minuta, čisto da vidim koliki je nivo vode, da osetim taj mir...

20200922-112932.jpg

 

20200922-113115.jpg

 

Dunavska magistrala...

20200922-114745.jpg

 

20200922-114337.jpg

 

I naravno, po ko zna koji put, neizbežna Golubačka tvrđava...

20200922-121240.jpg

 

I tako... kao po običaju, na kraju svakog putovanja i raspakivanja sledi razgledanje kupljenih suvenira... 

20210317-193242.jpg

 

...koji me svaki put podsete da već poodavno imam problem sa manjkom metalnih površina u stanu. :D

20210317-193322.jpg

 

Iz nekog (meni nepoznatog) razloga Bugrska je uglavnom uvek bila na ivicama margina turističkog interesovanja u Srbiji. Na ovom mom putovanju ja sam samo zagrebao po površini turističke ponude ove zemlje. Dok neki smatraju da u Bugarskoj nema ništa zanimljivo za videti, ja mislim da Bugarska ima baš sve. Planine, ravnice, reke, jezera, more koje je "nedovoljno plavo i slano", tvrđave, crkve, praistorijske, tračke, antičke, vizantijske... lokalitete od kojih su neki jedinstveni i u svetu...

 

Nadam se da će stranice ove teme nekome pomoći ili biti bar malo od koristi kada je planiranje putovanja u ovu zanimljivu zemlju u pitanju. Meni, niti je ovo bilo prvo putovanje u Bugarsku a zasigurno neće biti ni poslednje, jer što se mene tiče...

 

Bugarska? Naravno, zašto da ne...

 

Kraj

   

  • Sviđa mi se 23
  • Hvala 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: XVS 950A

Sada tek vidim, da Bugarsku nisam upoznao.

Odlične fotografije. Još bolja priča.

Hvala. :care:

 

PS

Mnogo, mnogo visoko ste podigli letvicu... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 3/17/2021 at 10:37 PM, yogibear said:

I tako... kao po običaju, na kraju svakog putovanja i raspakivanja sledi razgledanje kupljenih suvenira... 

...koji me svaki put podsete da već poodavno imam problem sa manjkom metalnih površina u stanu. :D

Brojao sam ti magnete na frižideru (grubo 120 gornja i 80 donja vrata) ;)
Koštaju od 2 do 5 €, uz neki prosek od 3€ po komadu magneti vrede više od samog uređaja

 

PS. Da li ti radi kompas u kući ili uvek pokazuje da je sever ka kuhinji? :lol2:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3959 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Sto se tice frizidera, slicni smo
 
 
 
20210319_192033.thumb.jpg.868338be366578da3c1e9acd4a5e45e0.jpg

Ja bih za ovo dobija izgon iz kuće.


Gesendet von iPad mit Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
16 hours ago, rast said:

Brojao sam ti magnete na frižideru (grubo 120 gornja i 80 donja vrata) ;)
Koštaju od 2 do 5 €, uz neki prosek od 3€ po komadu magneti vrede više od samog uređaja

 

PS. Da li ti radi kompas u kući ili uvek pokazuje da je sever ka kuhinji? :lol2:

Da, nakupilo ih se godinama i nikada nisam računao koliko je za njih dato. Kad eto pogledaš nije malo, jedan (recimo) prosečni pušač sve moje magnete pretvori u pepeo i dim za nekih godinu ipo dana...  

 

Pojma nemam za kompas ali zato šarke na vratima odlično drže i rade. Mogu ti reći da Samsung pravi dobre frižidere. :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Još jednom zahvaljujem na ovako sadržajnom putopisu, punim korisnih informacija. :takoje: Bugarska je zaista zanimljiva destinacija, a uz to i blizu, ima dosta mesta koja mogu stati u neku "produženi vikend turu".

PS. I jedan predlog za buduće ture...Južni deo Bugarske, planinski masiv Rodopi, toliko je lep i zanimljiv, prepun jezera i prirodnih znamenitosti, da je stvarno vredan posete.

Promenio član doktor
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@doktor nema na čemu, hvala tebi. :takoje: Ujedno bih da potvrdim da se potpuno slažem sa tobom u vezi juga Bugarske i Rodopskih planina. Ja ih na ovom putovanju nisam ni dotakao a ljubiteljima prirode bi se sigurno svidele. Osim par lepih kanjona i pećina, ima i lepih vidikovaca, jezera, manastira, nekoliko rimskih mostova... Za svaku preporuku. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ekstra, svaka čast :sampion:

I naravno - Bugarska? Naravno, zašto da ne... :takoje:

 

Jesi li pokušao da povratiš fotografije sa memorijske kartice?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@Bandolero hvala! :takoje:

 

Ne, nisam. Nisam siguran da li je moguće jer sam karticu formatirao i već ima novih fotografija na njoj. Inače, radi se samo o fotografijama sa aerodroma kraj Vidina koje sam skoro pa prežalio... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Posle samog formatiranja mem. kartice trebalo bi da može.

Pošto si je već koristio možda sad i ne može.

Ali ako te kopka i imaš vremena probaj, znaćeš za sledeći put. 

 

WWW.CCLEANER.COM

Recover and un-delete files with Recuva, the award-winning file recovery tool by the makers of CCleaner. Download the latest version here.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

   Yogi, prvo da ti zahvalim za prelep putopis, bas mi se svideo !  :takoje:

Imam jedno pitanje :

   posto nisam u fizickoj kondiciji i dobrom zdravlju, svako pesacenje i offroad sto se mene tice otpadaju. Imas li preporuku na koji deo BG da obratim paznju ?

   (volim krivine, serpentine, vidikovce - sve sto se moze videti ili doziveti bez silazenja sa asfalta motorciklom i i bez mngo hodanja). Uz to, verovatno bi putovao sa suprugom.

   Nismo ograniceni vremenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Odličan putopis i ovaj i onaj o Srbiji. Svaka čast što se tiče opisa Bugarske. Uradio si posao za koji ja nikada nisam uspeo ... a ovde živim. Silom prilika sam malo više ovde vozio prošle godine. 

 

Bugarska je, inače, ostala jedno od retkih mesta u Evropi gde adventure motori imaju punu svrhu (na mestima blago oštećen put, makadam, divlja priroda a istovremeno mogućnost da odvrneš gas a da nemaš posla sa policijom). Kako su krenuli sa asfaltiranjem, uskoro će moći i Harley-i da ovuda prođu. :P

 

Pošto je ovaj tvoj putopis bukvalno vodič za obilaženje znamenitosti u BUL, zloupotrebiću ovo mesto da predložim zainteresovanima i neke ture koje su dobre za samu vožnju motora i uživanje u prirodi i tu i tamo nekoj znamenitosti. Neke od stvari si i ti opisao. Ovo sam skoro poslao jednom kolegi sa foruma.

 

  • Vrška Čuka  Sofija 

Ulazak u Bugarsku preko Zaječara gde leti nema gužve na granici. Kalotinu leti izbegavati. Belogradčik uz put. Blizu ture je i pećina Magura ali treba proveriti da li je otvorena 

https://goo.gl/maps/hr6wVmJRdPasSYQr6

 

  • Sofija  Borovec  jez. Belmeken  jez. Batak  jez. Dospat

Moja omiljena tura pokraj jezera Belmeken (2.000 metara n.v., leti idealno) i drugih jezera opisanih u jednom mom starom putopisu

https://goo.gl/maps/WPFh7tE8rNYbXg9e6

 

  • Devin  Plovdiv 

Ovde je urađen nov put, kao moto pista. Ide pored jezera Vačsa odličnim pogledom.

https://goo.gl/maps/S3Jt542ZLGjAFds86

 

  • Slična tura ali iz Plovdiva

Slična tura ako se kreće iz obrnutog smera, iz Plovdiva i u njega se vraća. Uključuje i delove prethodne dve ture. 

https://goo.gl/maps/HqKwfEiagV43TggZ6

 

  • Dospat  Jagodinska pećina  Djavolje grlo  Krdžali  Mezek grobnica

Vožnja kroz Rodope je po meni najbolji deo Bugarske za motor. Kod Jagodinskih pećina ima opcija vožnje džipom do Orlovog oka ili gnezda, odličan vidikovac. Verovatno leti može i motorom do gore. Ostalo je idealno za adventure motore jer je priroda fenomenalna a asfaltni put krivudav i na nekim delovima blago ispucao. Razočarao sam se prošle godine kada sam video da i tu postavljaju nov asfalt. Mezek grobnica je super zanimljiva.

https://goo.gl/maps/Y41RqUv8bJTq5DG67

 

  • Oko Velikog Trnova

Veliko Trnovo je interesantan grad. Bivša prestonica Bugarske.

https://goo.gl/maps/sqPbESHiN3bSuVun8

 

  • Od Burgasa na jug do same turske granice koja se vidi sa druge strane reke Rezovo

Ovo je tura za jedan dan.

https://goo.gl/maps/8ek6DRRmnC8LbAuy6

 

  • Od Varne do rumunske granice

Malo ravno ali ima šta da se vidi kada se izađe sa ove ture do mesta i plaža na obali.

https://goo.gl/maps/dTt6RKLmHREU3cU68

 

  • Sofija  pećina Ledenika

Ovo bajkeri iz Sofije voze kao jednodnevnu turu

https://goo.gl/maps/2BRZLx5oaKNdwdXv9

 

  • Sofija  Koprivštica i dalje do Troyan pass

Koprivštica je istorijski grad.

https://goo.gl/maps/U59b87QUfQ66aqZt6

 

  • Sofija  Buzludža

Na ovom putu se posle Sofije produvava motor. Kod mesta Karnare može da se skrene ka Troyan-u. Put je pun serpentina i lepih pogleda. Svi vole da vide Buzludžu jer je tako zgrada komunističke partije koja liči na leteći tanjir. Problem je što ne može da se uđe unutra pa se svi pomalo razočaraju.

 

  • Bansko  Rilski manastir  Vlasinsko jezero 

Ovako se obično bajkeri iz Srbije vraćaju kući

https://goo.gl/maps/BE5u9KRdAM7hezqx8

 

Vredi obići Plovdiv, po meni najlepši grad u Bugarskoj. 

 

Što se tiče smeštaja, teško je dati neku preporuku. Ja sam obično koristio booking.com jer je dosta toga iz Bugarske na njemu. Kampovati se može svuda.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
22 hours ago, LuckyVladano said:

   Yogi, prvo da ti zahvalim za prelep putopis, bas mi se svideo !  :takoje:

Imam jedno pitanje :

   posto nisam u fizickoj kondiciji i dobrom zdravlju, svako pesacenje i offroad sto se mene tice otpadaju. Imas li preporuku na koji deo BG da obratim paznju ?

   (volim krivine, serpentine, vidikovce - sve sto se moze videti ili doziveti bez silazenja sa asfalta motorciklom i i bez mngo hodanja). Uz to, verovatno bi putovao sa suprugom.

   Nismo ograniceni vremenom.

Hvala Laki, znam sve... samo ti nikako da provališ ko sam ovde na forumu. :) Sretali smo se ispred MASS-a (tada si mi i dao tvoju vizit karticu), u Jovanke Radaković, na Brankovom mostu u Bulevaru... uvek si mi se prvi javljao, prvi jer si uvek bio u autu pa te verovatno ne bih ni zapazio. Pre neku godinu smo bili zajedno na otvaranju sezone u Delti. Samo, dok si ti testirao svoje vozačke sposobnosti na poligonu spretnosti, ja sam pored poligona testirao sposobnosti roštilj-majstora. :D

 

@Furious Panda je već predložio nekolicinu lepih vožnji i hvala mu na tome. :takoje: Pošto znam šta bi voleo i šta te muči, predložio bih ti da ne preskočiš "klasiku", odnosno Staru planinu sa prelazima Trojan (Beklemeto) i Šipka (Stoletov vrh), kao i odlazak do Buzludže (sve sam obuhvatio putopisom). Do svake od pomenutih lokacija vode krivudavi putevi Stare planine i nema makadama. Do svakog vrha (vidikovca) možeš bukvalno da dođeš motorom, pešačenje je minimalno i svodi se na par desetina metara stepenica (Buzludža i Stoletov vrh). 

 

staticmap?center=42.74300774%2C24.444239
WWW.GOOGLE.COM

    

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Hvala Laki, znam sve... samo ti nikako da provališ ko sam ovde na forumu.  Sretali smo se ispred MASS-a (tada si mi i dao tvoju vizit karticu), u Jovanke Radaković, na Brankovom mostu u Bulevaru... uvek si mi se prvi javljao, prvi jer si uvek bio u autu pa te verovatno ne bih ni zapazio. Pre neku godinu smo bili zajedno na otvaranju sezone u Delti. Samo, dok si ti testirao svoje vozačke sposobnosti na poligonu spretnosti, ja sam pored poligona testirao sposobnosti roštilj-majstora. 
 
@Furious Panda je već predložio nekolicinu lepih vožnji i hvala mu na tome. :takoje: Pošto znam šta bi voleo i šta te muči, predložio bih ti da ne preskočiš "klasiku", odnosno Staru planinu sa prelazima Trojan (Beklemeto) i Šipka (Stoletov vrh), kao i odlazak do Buzludže (sve sam obuhvatio putopisom). Do svake od pomenutih lokacija vode krivudavi putevi Stare planine i nema makadama. Do svakog vrha (vidikovca) možeš bukvalno da dođeš motorom, pešačenje je minimalno i svodi se na par desetina metara stepenica (Buzludža i Stoletov vrh). 
 
staticmap?center=42.74300774%2C24.4442396&zoom=7&size=256x256&markers=42.8742212%2C25.3186837%7C42.8903751%2C24.7129702&sensor=false&client=google-maps-frontend&signature=6z7JpDP-zalJ4e9RvYfI-ka652M WWW.GOOGLE.COM     
Ako mogu da dodam, tj. Još par dana vožnje, da produži na Bansko, Pamporovo, Blagoevgrad, prelepa priroda, deo kad se prilazi Pamporovu (od pravca Bansko) u septembru 2020 presvlačili su novim asfaltom.


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja