Jump to content

Moto Zajednica

Subotica, da li bi mogao neko da pogleda motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Pozdrav drugari,

Našao sam jedan motor koji mi se jako sviđa i koji mi je dosta privukao pažnju. Jedini problem je što se nalazi u Subotici i što ja imam ravno 400km u jednom pravcu do gore, s toga bih zamolio nekog ako može da ode i pogleda za mene taj motor i eventualno mi da zeleno svetlo da dolazim. Kupio, ne kupio, ko god ide da pogleda motor nema nikakvu odgovornost, niti ću bilo kome da kažem "Rekao si.." ili "Znaš, trebao si da mi kažeš..". Samo mi treba smernica da li je motor korektan i vredi da dolazim i da ga gledam ili da mi neko kaže da je motor krš i da ne bacam 100e za put uzalud.

Ako ima ljudi koji imaju vremena i volje molim neka se jave ovde ili putem poruke. Unapred Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Ja bih na Tvom mestu radije platio 200 više nešto u okolini.U to možeš i profesionalca da proceni ukombinovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2380 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
19 minutes ago, icecool said:

Ja bih na Tvom mestu radije platio 200 više nešto u okolini.U to možeš i profesionalca da proceni ukombinovati.

Slazem se. 
 

iskreno nisam strucan ali povescu drugara sto mi odrzava motor, on zna sta videti, a daj link mozda i ja znam koji je motor u pitanju

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Da se pohvalim, postao sam ponosni vlasnik Yamahe R1, 2007. godište. Juče sam je dovezao iz Subotice. 400km na R motoru sa par kraćih pauza za odmor i tankanje goriva.

Još jednom da se zahvalim kolegi @drmilan_ koji mi je pomogao i dao informacije u vezi motora. 

 

IMG_20210224_133953.thumb.jpg.e7769db36f636c13f71b75c037eb0a51.jpg

IMG_20210224_133928.thumb.jpg.fd4679cc2a181d656471d2977939e095.jpg

IMG_20210224_133911.thumb.jpg.776a0a6c932652a6464b9b2be9fcb582.jpg

  • Sviđa mi se 22
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 9 sati, SkoMy je napisao:

Da se pohvalim, postao sam ponosni vlasnik Yamahe R1, 2007. godište. Juče sam je dovezao iz Subotice. 400km na R motoru sa par kraćih pauza za odmor i tankanje goriva.

Još jednom da se zahvalim kolegi @drmilan_ koji mi je pomogao i dao informacije u vezi motora. 

 

IMG_20210224_133953.thumb.jpg.e7769db36f636c13f71b75c037eb0a51.jpg

IMG_20210224_133928.thumb.jpg.fd4679cc2a181d656471d2977939e095.jpg

IMG_20210224_133911.thumb.jpg.776a0a6c932652a6464b9b2be9fcb582.jpg

Честитам, баш брутално делује.
Какав је осећај после Фазера сести на ову звер? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@Marko05 Druže, nije za poređenje, ali iskreno :) 

4 godine sam vozio Bandita 600 i sa njega prešao na FZ6S. Fazer je osetno jači motor od Bandita. A sada posle 500km provedenih na ovom motoru, kada me pitaju kako ide zanemim. Jedno mi samo nije jasno.. Ovi što kažu da je R1 trom i da ne ide do 8-9k obrtaja ili su track day ozbiljni vozači ili definitivno imaju problema sa mozgom. Meni je posle motora od 100ks ovaj motor brutalan. Puca od snage u rasponu od 4-5 do 10k obrtaja, a preko toga postaje raketa.

Nikako ne mogu da se naviknem da je prva brzina skroz upotrebljiva i da nema potrebe da šaltam brzine pri preticanju i ulasku/izlasku iz krivine. Moj konkretno primerak ima full otvorene izduve i ono što nisam mogao da verujem Power commander :ooo:

Strašno povozan motor, verovatno najpovozniji i po osećaju najlakši motor koji sam do sada vozio ali isto tako vrlo čudan za obaranje.. Svaki put kad uđem u krivinu imam osećaj kao da mi kaže "Mnogo mogu, ali neću ništa da ti pomognem, sve moraš sam.." 

Toliko od mene za sada.. Mogu samo da kažem, da sam vrlo zadovoljan i srećan što posedujem ovaj motor :jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 3 sati, SkoMy je napisao:

@Marko05 Druže, nije za poređenje, ali iskreno :) 

4 godine sam vozio Bandita 600 i sa njega prešao na FZ6S. Fazer je osetno jači motor od Bandita. A sada posle 500km provedenih na ovom motoru, kada me pitaju kako ide zanemim. Jedno mi samo nije jasno.. Ovi što kažu da je R1 trom i da ne ide do 8-9k obrtaja ili su track day ozbiljni vozači ili definitivno imaju problema sa mozgom. Meni je posle motora od 100ks ovaj motor brutalan. Puca od snage u rasponu od 4-5 do 10k obrtaja, a preko toga postaje raketa.

Nikako ne mogu da se naviknem da je prva brzina skroz upotrebljiva i da nema potrebe da šaltam brzine pri preticanju i ulasku/izlasku iz krivine. Moj konkretno primerak ima full otvorene izduve i ono što nisam mogao da verujem Power commander :ooo:

Strašno povozan motor, verovatno najpovozniji i po osećaju najlakši motor koji sam do sada vozio ali isto tako vrlo čudan za obaranje.. Svaki put kad uđem u krivinu imam osećaj kao da mi kaže "Mnogo mogu, ali neću ništa da ti pomognem, sve moraš sam.." 

Toliko od mene za sada.. Mogu samo da kažem, da sam vrlo zadovoljan i srećan što posedujem ovaj motor :jee1:

Isti slučaj, samo pre bandita, jedno dva meseca sam vozio Burgmana, pa bandit i sad Fazer. Samo ja ću u drugom pravcu totalno, neki enduro je sledeća priča.

Pitah te za "poređenje" jer vozikam i ja na momente R6 i Hondu 929.

Zamenimo se ponekad u klubu sa motorima kad idemo na vožnje.

To su zveri u odnosu na Fazera.

Sećam se letos, sednem na drugarevu R6, rek'o da probam R-a, nisam imao priliku nikad da provozam malo duže.

Duple trake ka Zlatiboru, ja sve po gasu, al' meni deluje da on neće da ide. Zavrcem ja gas, al' džaba, nemam ja osećaj, kao da ne ide preko 100.

U jednom momentu ja na sat pogledam, a na njemu 170km/h. Samo sam stao na sledećem proširenju i rekao da mi vrati frezu.

Zajebi, imaš osećaj da možeš u krivinu koliko ti drago, da nemaš limit.

Ne oseća vetar, nema nikakav otpor a ni osećaj brzine.

O 929 ne smem ni da pričam.

1.-2. 'ocu u treću on već na 140 i kusur.

Sreća pa nemamo R1.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@Marko05 Vidim da si iz Užica, na proleće sam već sa drugarima isplanirao dvodnevni odlazak na Zlatibor jer je put od mene do tamo jako lep za vožnju, pa ako se poklope kockice, videćemo se i probaćeš, rečima teško može da se prenese pravi doživljaj :moto3: Drugar vozi FZ6S identičan kao moj. Dao mu da proba R1, sinoć mi šalje oglas, "Zapao mu za oko" jedan CBR 1000RR :lol3:Ta 1000 kategorija je kao sekta, jedan u društvu kada pređe na litru kreće lančana reakcija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Јави се обавезно. Ако буде требала каква помоћ пре доласка око смештаја и слично јављај.
Буквално, обично тако један купи, па се свиди и осталима и онда крећу игре без граница. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja