Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav i postovanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250

Pozdrav svima,

 

Moje ime je Aleksandar, čovek koji je napunio 43 godine i smoren beogradskim gužvama rešio da kupi svoj prvi motor (moja gospođa tvrdi da je u pitanju kriza srednjih godina ;) ).

U mladosti sam vozio par motora, ako se pozajmljivanje Tomosa od drugara može nazvati vožnjom. Znači iskustvo jaaako malo ili nikakvo. Što se tiče četvorotočkaša iskustvo je ogromno ali sam svestan da ulazim u potpuno novi svet. Pričao sam sa dosta drugara koji su u svetu motora i rekli su mi da iako sam početnik komotno preskočim 50cm3 jer je to bacanje para i gubljenje vremena. Tako da je plan da u martu polažem za A2 i kupim neki maxi skuter 250- 400cm3.

Budžet za motor mi je od nekih 1500 do 1700 eura +par stotina za servise posle kupovine. Što kaže jedan moj drugar kupovina motora je samo pola troška, posle dolaze na red servisi, kaciga, rukavice i uvek ima nešto još bolje i još lepše :ups: .

U oglasima sam video da za taj novac mogu naći pristojan motor. Mašine koje su mi  zapalo za oko  su: Aprillia Atlantic, Jamaha X Max, Suzuki Burgman i Piaggo X8. Otprilike i tim nekim redom mi se svidjaju :) . Motor bi mi služio uglavnom za vožnju po gradu i po neki izlet za mene i gospodju do nekih 200km u jednom smeru, otprilike odnos nekih 70/30 grad- otvoreno.

Dobro bi mi došli neki vaši saveti oko kupovine prve makine, usput čitam forum i skupljam utiske i iskustva.

Vidim da je bitan i podatak da sam visok 183cm i nekih 95kg težak.

Hvala unapred svima i radujem se možda i nekom druženju. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

A zasto ne recimo Yamaha Majesty 250cc???? ili Honda Jazz 250 cc . I da kreni prvo sa nekim 250 to je optimalno. Svakako ces posle izvesnog vremena pogotovu sa gospodjom iza pozeleti nesto jace :) Ja sam takodje pocetnik mene su ipak savetovali da krenem sa manjim motorom to jest mopedom jer definitivno treba iskustva pogotovu sa malim tockovima...Ali i ja sam preskocio :) 

 

 

Promenio član ČenaČeki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kao prvo ...isključivo puna "A". Što bi bio "limited" kad možeš "Unlimited" Ko zna u kom smeru sve to može da krene pa verovatno češ zažaliti za kategorijom , a da se drkaš ponovo da polažem, čisto sumnjam. Drugo ono za ženu i krizu srednih godina... iskustvo je pokazalo da će biti gora od tebe za vožnju. Barem je tako sa mojom bilo. Kenjala mi u početku, krstila se da nisam normalna, a sad me tera da se negde vozimo. 

Kao treće shodno godinama ako nisi ograničen prostorno/finansijski najbolje i imati motor i skuter, ali izmedju dva prednost ide u korist motora. Nemoj da te plaši kubikaža/konjaža. Ja sam ima.Poprilično pristupačan po ceni. Oprema .... koliko para toliko muzike, ali apetiti će rasti sa iskustvom (čitaj rupa bez dna). Aj sa srećom i pamet u glavu i dobro došao u grupu.Sve će biti dobro.......dok su putevi suvi i p.čke vlažne  ;) :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250

Opcija za gotivan maxi skuter ima poprilično, ja sam naveo ono što mi je zapalo za oko estetski a opet ima preporuku ljudi sa kojima sam pričao. Iskreno meni se najviše svidja Medison ali mi je rečeno da je za ove gore neavedene lakše naći delove i samim tim je lakše održavanje. Lep je i Medison, i Majesti, i Kymco Grand, Beverly...

 

Bane Bože zdravlja biće i to jednog dana, al da ne preterujem u početku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pričam iz ličnog iskustva po savetu tadašnjih faca davne '77 god. Odma' sam seo na 750 ccm. pa polako. Mali motori se brzo prevazidju i pucaš finansijski, ali naravno uradičeš sve u okviru svoje zone komfora. U svakom slučaju srećno ti bilo

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

U okviru A2 (ali ti A daje jos vecu mogucnost covek je u pravu) ali u okviru A2 mozes da vozis i motor od 600cc ili 700cc ukoliko ne prelazi 35kw znaci sve sto je u okviru 35kw bez obzira na kubikazu je u A2 a razlika izmedju A i A2 je od prilike u dinarima 10 ili 15 hiljada. Mialim ako nije tako nek me neko ispravi...Hvala :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Za A2 kategoriju je potrebno da se vozi 14 časova vožnje dok je za punu A potrebno 20 časova.

Sve ostalo je isto, tako da je razlika 6 časova puta cena moto časa ( oko 1400-1500 dinara po času) što izađe ne više od 9000 dinara.

Ali razlika je u obuci. Neko ko je vozio skutere i ko ne planira da vozi ništa drugo osim skutera ili bar ništa jače od 35 kw, mnooogo če lakše da savlada i položi vožnju za A2 gde je obuka na skuteru nega z punu A koja mu verovatno nikada zatrebati neće.

E, sad, trenutno je previše  mala razlika u ceni da bi, ako mu slučajno nekad zatreba puna A išao sada na A2. 

A je ekonomski isplativija.

A2 pogodnija da se lakše i brže savlada vožnja motora i dođe do vozačke dozvole.

Pa šta vama bude važnije i interesantnije za to se i odlučite.

Sretno u svakom slučaju ! :) 

 

  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Pre 3 sati, jasminko VIR je napisao:

Za A2 kategoriju je potrebno da se vozi 14 časova vožnje dok je za punu A potrebno 20 časova.

Sve ostalo je isto, tako da je razlika 6 časova puta cena moto časa ( oko 1400-1500 dinara po času) što izađe ne više od 9000 dinara.

Ali razlika je u obuci. Neko ko je vozio skutere i ko ne planira da vozi ništa drugo osim skutera ili bar ništa jače od 35 kw, mnooogo če lakše da savlada i položi vožnju za A2 gde je obuka na skuteru nega z punu A koja mu verovatno nikada zatrebati neće.

E, sad, trenutno je previše  mala razlika u ceni da bi, ako mu slučajno nekad zatreba puna A išao sada na A2. 

A je ekonomski isplativija.

A2 lakša da se lakše i brže savlada.

Pa šta vama bude važnije i interesantnije za to se i odlučite.

Sretno u svakom slučaju ! :) 

 

A koliko sada po zakonu je dovoljno poena da bi se polozio test za A2????

Promenio član ČenaČeki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Isto kao i za AM, A1 i A .

Test je isti za bilo koju od ovih kategorija.

Potrebno je da imate rešeno 85 % testa, to jest možete pogrešiti 15% pitanja.

To može biti 5 a može i 10 pitanja, sve zavisi koliko koje pitanje nosi poena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dobro dosao na ove strane. Moja preporuka iskrena odma celo A, nikome ne bi preporucio A2 jer ako udjes srcem u moto svet tesko mozes stati u A2 kategoriji. A skuter koji tebi treba za ono sto si ti naveo, i u tom cenovnom rangu je Beverly 250, ekonomican, dobar za odrzavanje, po meni najbolji gradski skuter, samo naravno tesko je naci dobar primerak ali treba se potruditi....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Добро дошао, иста ситуација...

Одма на А и Honda NC750X.

После 3 године вероватно би опет исто изабрао.

Драга ће омекшати за пар месеца до годину дана default_0a-smiley.gif

Нек је са срећом

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: BMW f650gs, r1200gs LC

Kao prvo dobrodosao ti nama,

a kao drugo idi odmah na A kat.pa ako ti ne bude trebala nikom nista a ako bude trebala(a hoce)vec si resio taj deo.

Moje iskustvo slicno tvom ,posle decenija resio da uzmem piaggio mp3,ali odmah krenuo punu A kat. i nisam se pokajao jer sam mp3 izgustirao prve sezone.Prodao ga , pa uzeo bmw f650gs, i trenutno:jee:, druga dimenzija druze veruj na rec.

Sto se tice kubikaze skutera razmisli o 400ccm3 jer tvojih 95 kg i supruga pozadi, pitanje koliko ce moci da vas 250 ccm3 povuce uzbrdo pogotovo bubanj potok.

U svakom slucaju dobrodosao i srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja