Jump to content

Moto Zajednica

Koji R biste vozili?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250
Pre 16 sati, BokyBoy je napisao:

kolega, neces valjda, pa to voze samo ovi sa malom pishom...budi musko bre, kupi CBR 600...;)

 

Ja se dvoumim izmedju ZX10r I K6 1000...ne mogu da nadjem krsten, sve ubijeni...:jok:

Mala pisha mi vise ide uz neki drugi motor ( :haha2:R1   ), Busa je gospodska masina, pravi king of the road  :hvala:

 

K6 1000, kao i K4 1000 jedino da nadjes negde preko od babe penzionera moto kolekcionara, jer mislim da su ovde na Balkanu bukvalno svi polomljeni... Cini mi se da je isti slucaj sa svim primercima od K1 do K7, bukvalno ne znam nikog da je stedio te Suzukijeve litre. A sto se ZX-10R tice... Ne znam, imam 2 Kawasakija, a najvise volim Ducati i Suzuki :), i najverovatnije nikada ne bih kupio "desetku". Voleo bih da je probam, super je motor, najludji od svih hiljadarki, ali nekako mi nema "ono nesto"  ( knpr. ZX-7R koji cu, ako nadjem neki maksimalno ocuvani primerak, kupiti samo da ga drzim u sobi ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

@nemanja 88 slazem se za Busu, vozio je prosle sezone, zato sada i imam taj problem I dilemu, realno sta uzeti posle takvog motora...A I njih je jako malo dobrih ovde.Skoro isao da vidim jednu, ristajling, na slikama bolesno izgleda, ja se primio, poneo pare cak, sednem sa drugarom u kombi I zapalimo 100km van BG-a da je vidimo...I naravno, ispostavi se da je uzivo lesh tezak, klepece agregat, na dodavanje gasa vuce u levo, na kocenju se trese ko j...na zecica...ma uzas.Zato sada polako i hladne glave gledam i trazim, cak iako ne budem kupio motor ove sezone, bar cu sledece imati dobar primerak.Cak sam i kupio 206cc dok ne uzmem motor, da ipak imam ''vetar u kosi''...:oda2:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno
4 minutes ago, BokyBoy said:

@nemanja 88 slazem se za Busu, vozio je prosle sezone, zato sada i imam taj problem I dilemu, realno sta uzeti posle takvog motora...A I njih je jako malo dobrih ovde.Skoro isao da vidim jednu, ristajling, na slikama bolesno izgleda, ja se primio, poneo pare cak, sednem sa drugarom u kombi I zapalimo 100km van BG-a da je vidimo...I naravno, ispostavi se da je uzivo lesh tezak, klepece agregat, na dodavanje gasa vuce u levo, na kocenju se trese ko j...na zecica...ma uzas.Zato sada polako i hladne glave gledam i trazim, cak iako ne budem kupio motor ove sezone, bar cu sledece imati dobar primerak.Cak sam i kupio 206cc dok ne uzmem motor, da ipak imam ''vetar u kosi''...:oda2:

Kojoj kosi????:lol3::lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

Hayabusu 2008+. Само ми мало фрка са 650 на 1300,ал видео сам један леп црни са три кофера...прави туринг мотор:jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ako bih morao, kako piše u prvom postu, vozio bih sve, nebiram, Ali ako bih imao mogućnosti to bi bila staza i BMW S1000rr ili Ducati Panigale, što se street-a tiče, probao bih KTM 1290 ili Yamahu XTX 660

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650

Meni je od malena zelja da imam R6-icu, naravno kada bih kupovao odlucio bih se za YZF modele, ali sa druge strane ne bih je uzimao jer nemam gde da je vozim (odnosi se na stazu), jedino je zanimljiva za serpentine i neke krace relacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Vozio sam neki dan CBR 650F, 2017 godiste. E sad, poredim ga sa svojom CBR600 F2 iz 1994 godine. Prvo, naravno, izgled. O tome nema sta da se prica i raspravlja, koliko je ovaj novi ljepsi. I tu otprilike prestaju neke velike prednosti. Dobro, imaju jos dvije, a to je sto on ima pokazivac nivoa goriva i zadnju gumu sirine 180. Mada, koliko je prednost sto je sira guma, zbog stabilnosti, toliko je i mana, zbog cijene.

Iskreno, sve ostalo je, bar za mene, na strani moje stare cbr-ke. Udobnost, doduse, moram biti iskren, sa ovim prepravljenim sjedistem kod mene je miljama ispred. Na ovoj novoj je sjediste udobnije nego sto je bilo moje staro, ali je neudobnije od ovog prepravljenog. Onda, vibracije. Ja sam mislio da moj na nekim obrtajima ima puno vibracija. Ma joooook. Brate mili, sto ovaj novi vibrira. K'o da radi onaj vibrator za beton... Vibracije se osjete i na ruckama, i na dupetu i na nogarama. Ma luda kuca. Trece, opet ponavaljam, za mene i moj stil voznje, ovaj motor trazi dosta vise obrtaje. Moja se moze opusteno voziti u 6-oj brzini na 3 hiljade obrtaja. Kod ovog, sve ispod 3 i po ne moze nikako, a pozeljno preko 4. Onda, moj dosta ravnomjernije razvija snagu. Prilicno linearno. Kod ovog novog, kao kod starijih modela auta sa turbinom, pa se osjeti velika turbo rupa, dok se turbina se zavrti, pa te onda zalijepi. I ovde tako nekako.

E sad, da se vratim na udobnost. Meni su za to malo sto sam je vozio (30-ak km otvorenog puta i malo po gradu) utrnule i ruke i noge i dupe i sve zivo. Em vibrira, em neudobno sjediste, em sva mi tezina na rukama, itd... Doduse, ima i do "vozaca", tj mene. Ne spadam bas u laku kategoriju. :) 

Kod mene je promijenjen auspuh, pa je dosta glasniji, ali ne pretjerano. A kod ovog novog, cujem kako radi agregat, a nazad nesto malo buke ima. :)

 

Sve u svemu, ne bih, da mi dzabe ponudi, mijenjao ovu svoju za tu cbr. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Ja sam do pre nedelju dana zarko zeleo da vozim ZX12r...

i kupio ga...:ljubav:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja bih ovo drzao u dnevnoj sobi. Najlepsi r ikad po meni. Steta jedino sto sam cuo da su svakih hiljadu kilometara na servisu.
afc1aee175dce218f7a672e9ab589547.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova
On 6/13/2019 at 9:39 PM, Stefan Kovačević said:

Ja bih ovo drzao u dnevnoj sobi. Najlepsi r ikad po meni. Steta jedino sto sam cuo da su svakih hiljadu kilometara na servisu.
afc1aee175dce218f7a672e9ab589547.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni je jedan od ruznijih ducatija.

Ali zato bih ovaj drzao u sobi

1994-916.1__90605.1511410829.1280.1280.j

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Najradije neki Ducati V4R, a u realnosti i mozda za koju god bmw s1000rr. Nisam preveliki nostalgicar, iako su mi npr stariji r6/r1 mnogo ljepsi nego danas npr ali opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaci neki dukac sa auspusima ispod sedišta mi je još uvek na bucket listi, iako sam malopre licitirao motor kao sto ima kolega rsv mille. I njemu su stavili auspuk pod guzicu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja bih sad vozio i Gs samo da prodje ova zima :jok:

Inače ova zverka koju trenutno posedujem mi je ostvarenje snova :aha:, možda nije pravi R ali meni se čini da ne zaostaje previše...

 

1432066B-4767-459E-95B9-343CCF99F0B6.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ja bih sad vozio i Gs samo da prodje ova zima :jok:
Inače ova zverka koju trenutno posedujem mi je ostvarenje snova :aha:, možda nije pravi R ali meni se čini da ne zaostaje previše...
 
1432066B-4767-459E-95B9-343CCF99F0B6.thumb.jpeg.35f74b4254c46473f0f866ee40b2e4d7.jpeg


Idemo u Silverstone ove godine?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja