Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Po leđima pendrek praši - napred naši, napred naši!
Šalim se malo, to mi prvo palo na pamet kad sam pročitao odakle si...
Dobrodošao ti nama, komšija.
Kao što te ovaj naš već pitao, neke stvari su veoma bitne pri izboru (ako si iole ozbiljan)...
A isto tako, ne bi bilo loše da se pripremiš za torturu svih ostalih, još živih fosila od sugrađana pa i malo policije. Imadoh razna iskustva (ne baš onakva sa početka teksta - hvala Bogu), divan nam grad.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Hvala na dobrodoslici. :)

Prelistavam oglase vec mesec dana, trazim nesto ne prejako i sto moze opusteno da se vozi i u gradu i na otvorenom putu.

Imam 39 godina, 186cm visok, uzeo bih nekog naked-a 600-750 cm3 (70-100ks).

 

Ono sto najvise gledam su vesanje i kocnice (bavio sam se downhill biciklizmom skoro 10 godina pa sam osetljiv po tom pitanju :)) i stekao sam utisak da japancima to bas i nije jaka strana (osim supersport-a), dok je kod italijana druga prica. 

 

Kakva su vasa iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Uhhh hvala Bogu. Iskreno, mislio sam da je neki prepaljeni klinac u pitanju, mada priznajem grešku, taj bi se više pravio pametan.

Biciklizam i motociklizam... Koliko slični, toliko i različiti. Rekao bi da se razumem i na polju biciklizma (kao sam neki veliki stručnjak) ali imam neki osećaj da sam naspram tebe ipak slab. Trebaće mi saveti uskoro na tom polju jer sam negde preko 2 metra a 150 kg i uzeo bi full suspension... Pa šta košta, nek košta, al da izdrži onakvu vožnju kakvu bi mu pružio - koliko je to moguće.

Što se motociklizma tiče... Tvoji, a kamoli moji gabariti nisu baš za naked, više za enduro. A ja opet kao i ti, najviše naked motore furam, i koliko je to moguće - egzotiku. Imam ih dosta veliki broj... Pa se javi ako ti bilo šta može biti od pomoći, a cenim da može (položaj sedenja na više modela - veoma bitna stvar).
Što se tiče kočnica, u zavisnosti šta te tačno interesuje, uglavnom nema brige. Vozio sam svašta, bitno je samo da imaju dupli disk na prednjem točku i pancirna creva (ali to se dâ zameniti) i od toga nema bolje. U zavisnosti od namene (režima vožnje) biraš pločice SINTER ili ORGANIC, s tim da pretpostavljam da 99% vozača na Balkanu ima potrebu samo za ORGANIC pločicama.
Vešanje, upravljanje, suspenzije... E to je skupa za*ebancija, s tim da opet vidim slabu nuždu za takvim nečim u svakodnevnoj upotrebi. To se sve menja ili naručuje kao i u biciklizmu, po želji kupca. I uglavnom je ono najbolje namenjeno za brzinske motocikle - to što mnogi na ovom podneblju takve motore koriste za "od kafića do kafića" to je neka druga priča, slabo ko zna da izvuče pravi performans... Ne sećam se da sam video fabrički na nakedu amortizer volana, kod sportaka opet može da ide sa paketom opreme a može se uzeti za bilo koji motor naknadno - s tim da svakako nije jeftino.

Razlika između japanaca i italijana... Delovi za italijanske motocikle, mislim da su poprilično nepristupačni. U poređenju sa japancima da i ne govorim, jer neki i sa japancima imaju problema što se potrage delova tiče. O ceni delova ne bih da diskutujem, ali mislim da su japanci u ogromnoj prednosti.

Zbog toga što sam svašta vozio, imam i neko zanimljivo zapažanje... Kawasaki ima neke visoke inžinjere, rekao bih - skoro da sedneš na bilo koji od njihovih modela, svaki bi ti više prijao od modela drugih japanskih proizvođača.

U principu, jedino što treba da te brine je položaj sedenja i za koju namenu bi ga koristio (a to mi se čini da već znaš). Ostalo je sve do debljine tvog novčanika i ličnih fantazija.

Možda sam na neko pitanje i zaboravio da odgovorim... Tu sam svakako...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Sto se tice biciklizma, slicno je u smislu za koju namenu zelis da koristis bajk, takodje postoje kategorije. Ako zelis da pedalas (pogotovu uzbrdo) all-mountain ili enduro, ako volis egzibicije free-ride ili downhill . Za tvoju visinu obavezno ti treba XL velicina (nazalost, prilicno su retki) i po mogunosti amortizer sa oprugom, bolje podnose masivnije vozace. Takodje postoje i SINTER i ORGANIC plocice za bajkove, sto opet od namene zavisi. :) Ako treba neki savet, tu sam. :)

 

Sto se motociklizma tice, slazem se da u svakodnevnoj upotrebi nema neke bitne razlike sto se suspenzije tice, ali sam siguran da svakom od nas dodje dan kada smo vise raspolozeni za neku agresivniju voznju i tad mane vesanja dolaze do izrazaja. Nepojmljivo mi je da motocikl pocne da poskakuje pri brzinama od 150kmh+ (na autoputu naravno :)), bas kad je najbitnije, jer suspenzija nema ama bas nikakva podesavanja i uglavnom imaju premekane opruge i neadekvatno ulje, najcesce previse retko. U biciklizmu sam se nagledao vozaca koji su leteli preko volana (i uglavnom nesto polomili) jer im je suspenzija bila lose podesena (i ko zna kada servisirana). 

 

Slazem se da sve to moze da se promeni, ali verovatno nije isplativo niti jednostavno jer zahteva uglavnom i zamenu kocnica (sto je mozda pozitivna stvar :)) i ko zna sta jos.

 

Gledao sam Kawasaki Z750, Yamahu FZ6, MT07, Suzuki GSR, Bandita, SV650, Hondu Hornet. Svidjaju mi se i Supermoto motocikli, deluju veci i gabaritniji, Aprilia Dorsoduro 750 mi je posebno zapao za oko, ali trenutno mi dzep nije dovoljno dubok za tako nesto.

Poslednje sto sam gledao je Cagiva Raptor 650 koji mi je zanimljiv jer koristi agregat od SV650, prelepo izgleda i ima solidno vesanje i odlicne kocnice. 

 

Tezak zadatak ova kupovina motocikla. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Naked motocikli su nešto najsličnije Supersport kategoriji. Nema problema sa poskakivanjem i slično... Zavisi od modela ali uglavnom ih ima dosta sa podešavanjima kojekakvim, mnogi su i menjali amortizere iz različitih razloga. Ja sam uvek za original a posle bi lako zamenio što želim.
Kako sam kupio fzs600 u novembru, sa matorim gumama, motor ne podešen po mom, razvukao ga fino do 180 na sat bez problema - do tad sam se osećao sigurno i ne toliko smrznuto. Tako da nema nekih problema ni sa ne podešenom fabrikom a još si sitiniji od mene.

MT07 i novije Yamahe generalno su mi ružne - sviđa mi se, mislim samo Tracer.
Bandit nema greške, to je old-school mašina.
Na Hornet 900 sam seo i sa mojim gabaritima sam se osećao bezveze na njemu - tad sam od njega i odustao.
Kawasaki mi je u srcu, tu ne znam šta bi ti rekao a da ne ispadne da ga previše hvalim. Pogotovo Z750... Fantazija, neverovatno je prijao čak i meni ovolikom. Nema sa Kawasakijem za*ebancije. Motor pegla krivine kao ni jedan a stvoren za visoke ljude. Jedina mana je tvrdo sedište - ukoliko je fabričko (presvuče se po želji za oko 20 evra).
Aprilia dorsoduro - imao moj drugar. Stalno neke probleme sa elektronikom imao - ako se dobro sećam.
Cagiva sa istim agregatom kao Suzuki? Sigurno? Ja mislim da su u dilu sa Apriliom ili Ducatijem... Malo mi naivno da rade sa japancima - možda grešim. Tek za Cagive nigde delova.
Yamaha fz6 - skoro pa stara škola kao i bandit.
Suzuki SV650 - fantastičan motor takođe. Ali opet... Ovo je meni teško objasniti... 2 i 4 cilindra - velika razlika. Oba su dobra na svoje načine. Taj v2 na sv650 ima poprilično dobar obrtni moment - kao i mnogi drugi 2-cilindrični agregati. Za grad je ubica, na menjaču malo žešći... 4 cilindrični dok vozim imam osećaj kao da sam pilot Boinga 747. I više mi se sviđaju 4-cilindrični motori - meni lično više leže. 2 cilindra podivljaju u startu, 4 extra kreću fino (ne baš kao oni od 2) ali podivljaju na 4-6000 obrtaja i sve se dešava laminarno. Kod 4 treba imati baš dobar osećaj za menjač, dok sam se na 2 morao navikavati da ga malo "raspi*dim" da bi ubacio u brzinu.

Pa sad ti vidi podelu po agregatima koja ti više prija...

Moja preporuka uvek ide za Kawasaki.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

U biciklizmu sam preko 10god. Tako da se mozda i znamo...

 

Drugar uzeo bandita, pa mozemo se naci kad se prolepsa da vidis kako ti lezi, a mozes i mog endura, mozda ti se svidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

@Mr.Piplfoks

Ovu potragu sam poceo sa Kawasaki Z750, citao iskustva i na ovom i drugim forumima, kazu ljudi da imaju odlicnu ciklistiku i da su jako zabavni za voznju, ali da vesanje i kocnice ne prate agregat i da su projektovane na "ivici" kako bi neki rekli. Tu sam poceo da se bavim tematikom vesanja i kocnica jer mi je bilo neverovatno da se tako nesto uopste dovodi u pitanje. Iskustva nemam, da ne ispadne da se pravim pametan. :) 

 

Razumem sta kazes za 2 i 4 cilindra, licno naginjem ka 2 cilindra zbog obrtnog momenta sto ih, kao sto kazes, cini boljim za grad i sto su jednostavniji za odrzavanje, ali ne bezim od 4 cilindra.

 

Za Dorsoduro sam i ja citao da je elektronika problematicna.

Za Cagivu ovde na forumu ljudi koji su ih imali kazu da su agregat i elektronika od SV650, sto je i meni bilo cudno, ali sam uporedjivao slike oba motocikla, agregati stvarno deluju identicno.

 

@drmilan_

Moguce da se znamo. Hvala na ponudi, javim se ako u medjuvremenu ne kupim motor, a sve mi se cini da cu sacekati da se prolepsa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Moj savet bi bio, ako se već želi najbolje... Z750 ili SV650 (SV650S sa N handlebar-om - meni najlepša kombinacija), zavisno od toga koji agregat bi želeo. Ovi ostali nisu loši ni malo ali treba preko svakog preći da bi se dobila prava slika stvarnosti.
Mislim da među nama ovde ima i ostrašćenih ljudi koji su jednom seli na jedan motor, a ostale nisu želeli ni da razmotre na neki trezven način. S druge strane, forum nikome ne brani da se registruje, zatim neko nepoznat ostavlja svoje mišljenje (može biti tačno, a i ne mora). A moje mišljenje je da treba samo da sedneš na što više motora - koliko god se pruži prilika, pa se igraš kao malo dete kad zamišlja sebe kako vozi (nisu ni ta deca toliko glupa, koliko su samo neiskusna, jer su se tek rodila). Bez sedenja - NIŠTA.
Savete online treba uzimati na kašičicu - samo parcijalno i samo lagano.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Apsolutno se slazem da sve treba razmatrati sa dozom skepticizma. Sa druge strane, ako ista ili slicna iskustva dolaze sa vise strana, onda to treba uzeti u obzir, barem ja tako radim. Ali kao sto kazes, nista bez sedenja, cim se prolepsa pocinje igranje. :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja