Jump to content

Moto Zajednica

Husqvarna Norden 901cc 2021

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650

Nevjerovatno lijep motor. Od prvih slika na netu sam se totalno zaljubio u ovaj motor. Vjerovatno ide na zivotnu must-have listu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ja se iskreno izvinjavam na ovako ekstremnom kasnjenju, ali obaveze, odmor i jedna nesreća u toku odmora sa ozbiljnom povredom noge su doprinele istom. 

 

Ljudi moji Norden je TOP! Od Endura sam posedovao Super Teneru 750 i Stroma 650, ovaj je ono što svima fali ono malo snage a da nije prevelik i pretežak. 

 

Od petka 14h do ponedeljka 14h od ukupno zaduženih 900km koje sam trebao da napravim, izašlo je 1000km.

 

Od fabrike do kuće šta mi je prvo zasmetalo, SEDIŠTE. U poređenju sa mojom CBF1000 MK07 sa fabričkim sedištem, ovo mi je pretvrdo. Tu smo odmah morali da napravimo prvi Upgrade ovčija vunica I odmah druga priča tu je već bilo podnošljivija priča. Da napomenem da ima sistem stelovanja u obliku podmetača nekih cepova koji se skinu ili dodaju za željenu visinu, bez cepova mi je taman, sa cepovima na vrhovima prstiju sam sa 182cm visine. 

 

IMG-20220723-113422.jpg

 

Pošto ja nosim  uvek 2 vrste jakni i 3 vrste pantalona sa sobom za svaku moguću varijaciju temperature tu je bio potreban i prtljag Top-case prebaciti sa mog CBF-a i pošto nije bilo vremena za busenje novih rupa na nosecoj aluminijumskoj Givi ploči, setih se da je drug u istoj situacijom spanerima zakačio istu na Advenceru 1290 i to je držalo 2000km bez makca :D

 

Na kraju vožnje kad sam već vratio motor pita me isti taj drugar a što nisi trazio fabričke Bissage za Nordena da ti daju? Pa reko što mi nisi rekao da imaju za Nordena?! Znam za 1290 si mi rekao da nemaju!

Pa nisi me pitao za Nordena... kaže lik <_<

 

Ovako je izgledao taj balkanski sistem kacenja. 

 

IMG-20220723-123017.jpg

 

Odma da ga kudim malo da nisu bas za pohvalu tačke za kačenje pak tregera na ovom putničkom motoru. 

 

IMG-20220723-153215.jpg

 

Imao sam u planu taj vikend vožnju Braunau-Beč-Braunau 500km ali je to bilo nedovoljno, morao sam dodati još neku destinaciju. 

 

Odluka je pala obići burazera u Nemackoj, znači Braunau -MINHEN -Braunau 300km subota, pa tek nedelja-ponedeljak Beč. 

 

I tako dogovorim se sa Burazerom u 17h završava sa poslom u subotu, ja u 17h na prvi izlaz sa autoputa Sajmiste Minhen izadjem a ono buraz već zove.. Brate zaginuo sam na poslu necu pre 20h da završim.

 

IMG-20220723-171137.jpg

 

received-411275671031849.jpg

 

I tako stojim u Minhenu gde cu šta ću sad 3h ne zeva mi se okolo, sta cu nešto produktivno da odradim? Setim se člana foruma "Acim" sa kojim sa bio i prijatelj na Facebooku pa sam zapamtio da je iz Minhena ali je čovek nestao i sa foruma i sa fejsbuka. Kako da dodjem do njega? Posle pola sata zivkanja tamo vamo nekih ljudi u Srbiji dodjem do njegovog broja, pozvah ga, objasnio mu ko sam, gde sam, sta sam, reko da sednemo negde kafu da popijemo da se upoznamo, kad mi rece covek ma kakve kafe dolazi kod mene kući na tu adresu :D Kad sam stigao kod njega čovek me izgrli I izljubi kao brat rođeni ugostio me kao da se znamo 100god. Tako da kvalitetno potroših tih 3h viška što se stvoriše neočekivano :)

 

IMG-20220723-201002.jpg

 

Sa burazom uveče po centru Minhena. Vratih se isto veče kući pošto motor nema kasko i nisam imao u Minhenu garazu gde bih ga osigurao od eventualnog "dizanja". 

 

IMG-20220723-224506.jpg

 

IMG-20220723-232553.jpg

 

Sutradan put Braunau-Beč. 

 

IMG-20220724-123141.jpg

 

IMG-20220724-123144.jpg

 

U Tullnu mala pauza. 

 

IMG-20220724-140259.jpg

 

Drugari svi oduševljeni Nordenom. :)

 

received-5187936954636035.jpg

 

IMG-20220724-162411.jpg

 

Svetla noću dobra, nedostatak nemozes da uključiš dugacko svetlo, ima samo ablender. 

 

received-1240103173466863.jpg

 

received-742960360271939.jpg

 

E sad zaključak, motor je na mene ostavio pozitivan utisak, nije mi sve po volji kao na primer grejanje nogu do 80km/h znači motor TOPI NOGE, vec preko te brzine postane podnošljivo. Sedište već sam reko da je to fabricko meni pretvrdo, možda sa razlogom da bude dugotrajnije, mada motor je u Februaru registrovan i to isto sedište posle 25.000km ima "bore" znakove korišćenja. Ne svidjaju mi prekidači su mi previše obični za motor koji u Austriji košta 16000e. Tempomat mi se svidja ali mi se ne svidja mesto  te polugice Tempomat a malo je dalje postavljena od rukohvata pa moraš levu ruku pomeriti malo da bi upravljao Tempomatom. 

Adaptivno osvetljenje ekrana sporo reaguje na osvetljenje u pojedinim tunelima gde su svetla malo udaljenija jedno od drugog pa samim tim ta kako da kažem valjda malo zakasnela adaptacija čini da osvetljava kontra nego što bi trebalo. 

 

Ima jedna velika mana, motor uvek na jakom ubrzanju zaigra izmedju 170-180km/h, neznam da li je to do neke aerodinamike ili nečeg drugog, ali sam pokusao više puta i uvek isto, zastrašujuće je. 

 

Zaštita od vetra ova fabrička iako deluje dosta dobra, meni je nedovoljna gura mi glavu unazad i boleo me vrat. (Naviko na produžen GIVI +kacket) 

 

Motor ispaljuje kao praćka, agregat je živahan i posle 2 dana već mi se dizao na točak u makazicama  :D

 

Zadnja kočnica loša, prednja ok. 

 

Motor ima 3 moda vožnje, uvek sam ga vozio u Street modu pošto je većina auto put vozen zbog kratkog vremena i puno kilometara. 

Promenio član Gile_Extremeboy
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ал’ га унакази с том овчијом вуном, кесом за ђубре и тим куфером за све паре... :lol3: али капирам да ти је приоритет била функицоналност на брзака (онако како је ти доживљаваш).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N
pre 3 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Ал’ га унакази с том овчијом вуном, кесом за ђубре и тим куфером за све паре... :lol3: али капирам да ти је приоритет била функицоналност на брзака (онако како је ти доживљаваш).

Mora brate kesa, pukla mi Louisova nepromociva torba, a ako ti pokisnu stvari a daleko si od kuce nije uopšte zanimljivo. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Videh Nordena u Italiji. Svratio u prodavnicu, izlazim, kad ono neki skroz nepoznat bajk pored mog na parkingu

ea4a3f39fad453d60aa37ec90b9507a1.jpg

08fe974fe4cabff4175b8beb7a7db8ee.jpg

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000r Husqvarna Norden 901 Expedition

Tačno mesec dana je prošlo kako sam kupio Norden-a, plavog, expedition. Za to vreme sam prešao oko 800km i za sad mu nisam našao ni jednu zamerku. Visok sam 190cm, visina i položaj sedenja mi odgovara. Motor se lako podesi prema potrebama vozača.

Napomena, motor poseduje dugo svetlo.

Ne žalim ni dinara što sam dao za isti.

Nisam od onih koji vole krajnje brzine, volim oštre vožnje, krivudave puteve, da motor ispucava, da se može malo i sići sa asfalta...a to sam sve dobio od Husqvarne Norden 901 Expedition 🤠

Načuo sam neke priče da se sprema Norden 1390.

IMG_20240207_150953427.jpg

IMG_20240208_141645676.jpg

IMG_20240216_121603510.jpg

IMG_20240221_181720921.jpg

IMG_20240303_103249983.jpg

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja