Jump to content

Moto Zajednica

Honda Jazz 250 , potreban savet

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Postovane kolege, molim za neke komentare u vezi gore navedenog skutera. Dugo merkam taj model jer mu znam kompletnu istoriju koja je u stvari duga ali nezanimljiva. 

 Naime, motor je 2001. god. a jako malo presao. Odlicno odrzavan i potpuno ispravan a sto se tice estetike dobar ali malo matirao i ima tragova stajanja vise nego koriscenja.

  Taman kada sam se nameracio na diverziju 900, moj prijatelj, vlasnik Jazz-a, polako popusta pod pritiskom porodice i daje neke slabe znake skorog odustajanja od voznje motorom. 

  Moja sansa je u tome sto bih ga dobio vrlo povoljno.

  E sad, posle ovog duzeg uvoda, moja molba bi bila - bilo kakav komentar o ovom skuteru jer su retki i malo ko se sretao sa njim.

  Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Diverzija 900 i Jazz 250 su ozbiljno različiti...to je očigledno zar ne. Ako si već imao priliku da se sretneš sa dotičnim primerkom i poznaješ istorijat njegovog održavanja i upotrebe, šta je problem?

Hondin agregat od 250 ccm je jedan od najpouzdanijih i dugovečnijih motora na skuterima. Koristili su ga i drugi proizvođači...kao recimo Piaggio (gigant u svetu dvotočkaša).

Nema tu šta mnogo da se omaši. Sve je pomalo kako kažeš dosadno, japansko ziheraški...ali šljaka dugo i dobro. Gledaj da se na njega udobno smestiš. Ako si "predugačak" smetaće ti naslon za vozača, koji je inače izuzetno koristan. Vetrobran da je adekvatne visine....i teraš. Nije šampion estetike, ali svakako uspešno melje kilometre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 39 minuta, salem je napisao:

bilo kakav komentar o ovom skuteru jer su retki i malo ko se sretao sa njim

Nisam se sa njim sretao, veruojem da bi služio lepo, ali samo malo zdravorazumsko podsećanje - To što je kod nas redak (a i mator) znači komplikaciju za nabavku potrošnih i rezervnih delova za održavanje. To u praksi znači da ćeš morati da juriš delove iz inostranstva, što mu dođe nešto skuplje nego što mora, a i dugo se čeka da stignu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Komšija Boža ti dobro rekao.

Vozim taj agregat u Foresight-u, koji je inače 2002.godište.
Priča je bila slična, bio sam u potrazi za motorom, posle pauze od 2 - 3 godine, u nekoliko navrata preusmeravao novac na nešto preče i onda kad se pomenuta Hondica pojavila samo sam otišao i kaparisao. Prevezao tek kad je spao sneg.
Šta sam hteo da kažem. Iz iskustva od 2.5 godine mogu da kažem da je agregat jeftin za osnovno održavanje (popravke nisam imao), dobro poznata niskoturažna mašina, male potrošnje i zadovoljavajućih performansi za vozača, ako dobro planiraš preticanja :-) . Ako imaš i suvozača onda je to samo prevoženje. Meni dovoljno. Ono što je mana je servisni interval od 3000 km (nema filter ulja), čas posla dodaje vreme za servis. Mali točkovi imaju prednosti i nedostatke. Kad se navikneš ni to nije problem. Plastike mogu biti problem. Karbirator takodje. O njemu se dosta pisalo na forumu. Treba obratiti pažnju.

Pomenuo si veliku Diverziju. Ako imaš mogućnosti da je kupiš dobru ne razmišljaj o Hondici. Ako ne možeš finansijski da ispratiš nešto ozbiljnije Hondica će ti biti dobra za prespajanje.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Hvala vam na komentarima

 Od diverzije nisam odustao, ova Honda me zanima samo zbog njenog stanja. Vlasnik je retko vozi a odrzava odlicno. 

 Vidjamo se svaki dan. Motor je trenutno u toploj garazi.

 Mislio sam da kupim skuter za grad a veci motor za putovanja. Jazz i nije mali skuter za grad a masina mu nije dovoljno jaka za duzi put tako da sam bas u dilemi.

 Sa druge strane, posto dobijam probnu dozvolu na dve godine mozda mi veci motor i ne treba.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

A kakva je situacija za potrosne delove? 

 Vlasnik, znam ga 20 godina, nije nista ni kupovao od delova.

 Znam da je jednom menjao disk i cini mi se da se zalio da treba dugo da ceka.  Davno bilo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Za delove se možeš lako raspitati po moto radnjama, da imaš predstavu šta možeš da očekuješ. Uglavnom standardni potrošni delovi nisu problem za tu mašinu (prenos, ulje, filter vazduha, svećica,...). Nisu problem ni diskovi, pločice, ležajevi u točkovima i viljušci. Problem nabavke mogu biti plastike oklopa ako zatreba. Pozoveš Moto kliniku i proveriš kakva je situacija. I finansijski problem može biti ako su svi potrošni delovi pred zamenom (servis mašine i prenosa, obe gume, diskovi i pločice, ležajevi u točkovima i prednjoj viljušci, akumulator, servis prednjih vila,...). Samo sam nabacao jer si pomenuo da ga ima 20 god i da skoro ništa nije radio, a ti probaj gledanjem i razgovorom da saznaš šta te čeka...
Jedini potencijalnih problem te mašine može biti karb. Teško se nalazi polovan a dobar i košta oko 60€. Ne znači da je problem ali treba obratiti pažnju da li hoće da ugasi motor kada ga zaljuljaš kad radi u mestu. Isčitaj temu o Piaggio 250 i Honda Foresight 250 sa tom mašinom. Dosta je pisano.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pošto ste komšije i prijatelji, ako znaš ko mu je održavao motor od njega možeš dobiti korisne info.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre sat vremena, Bokes je napisao:

Za delove se možeš lako raspitati po moto radnjama, da imaš predstavu šta možeš da očekuješ. Uglavnom standardni potrošni delovi nisu problem za tu mašinu (prenos, ulje, filter vazduha, svećica,...). Nisu problem ni diskovi, pločice, ležajevi u točkovima i viljušci. Problem nabavke mogu biti plastike oklopa ako zatreba. Pozoveš Moto kliniku i proveriš kakva je situacija. I finansijski problem može biti ako su svi potrošni delovi pred zamenom (servis mašine i prenosa, obe gume, diskovi i pločice, ležajevi u točkovima i prednjoj viljušci, akumulator, servis prednjih vila,...). Samo sam nabacao jer si pomenuo da ga ima 20 god i da skoro ništa nije radio
 

Kad kazem nista nije radio mislim nista nije popravljao a redovno je radio servise. 

  Radi perfektno, poslednji servis je radio prosle godine na prolece a nije od tada presao nekoliko stotina km.

 Ponovo kazem uzeo bih ga zbog njegovog stanja a kao skuter mi nije bas po meri. 

 Za 250ccm je prilicno glomazan pa mu ne vidim bas jasnu namenu.  Uzeo bih neki veliki snazan motor za putovanja i mali skuter (125 -- 250) za grad.

 Imao sam vivacity prve generacije i sluzio me odlicno 15 god dok ga nisam dao nestrucnom licu da zameni kais, rolnice i td pa mi covek zezne ceo motor.

 Sta je, tu je. Probacu da ga ubedim da mi proda pa kako bude. On ne prelazi ni 1000km godisnje, greota da stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 21 sati, zec je napisao:

O kojoj cifri se radi? Zanima me sta je to povoljno....

Nije jos odredio cifru ali imamo mi svoje kombinacije jer poslovno saradjujemo 20 godina. 

  Meni je povoljno ako takav primerak dobijem i za maksimalnu (realnu) cenu posto cemo da prebijamo kroz posao pa jos u ratama itd. 

  Tih Hondi nesto i nema u oglasima ali ovaj model, tih godina, mislim da im je max cena oko 1000e. 

  Ili bi im to bila prosecna?

 Ne znem, ne prodaju se.

  Svejedno, sto vecu cenu kaze uslovi placanja ce biti povoljniji. 

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja