Jump to content

Moto Zajednica

Givi i Kappa

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Čačak

Nemam iskustvo sa kacigama, a gledam da kupim svoju prvu pa vidim da Givi i Kappa imaju veoma nisku cenu. Zanima me da li je i kvalitet u skladu sa tim. Ima li neko iskustva sa njima ili neko mišljenje?

Hvala unapred za odgovore.

 

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Kapa glavu cuva, moje misljenje sve ispod 250 evra sto se tice sigurnosti je upitno. Uglavnom kad odes u prodavnicu stavi kacigu na glavu i bar 10 min je drzi da vidis udobnost jer kalupi kod proizvodjaca i modela dosta variraju, modularne(flip up) ili full face nisu iste tj recimo ako je velicina full face XL ne znaci da ce ti flip up XL odgovarati. Srecna kupovina.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ако кацига има хомологацију европске уније, значи да је тестирана и испуњава одређене услове.

 Мсм да колегин коментар о цени није на месту, то би значило да ако купиш кацигу на попусту и платиш је испод 250€ она ти не дај Боже неће спасти главу :stabre:.

 Имаш сајт на ком се виде оцене мање више свих кацига на свету, тест се зове Шарп, изгуглај па види како су оцењене те кациге које си видео.

 Наравно ни то није главни параметар, али може помоћи у избору.

Мој савет ти је искључиво фул фејс.

Извињавам се ако сам удавио.

 Макси поздрав!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 1 sat, Bratislav 1973 je napisao:

Kapa glavu cuva, moje misljenje sve ispod 250 evra sto se tice sigurnosti je upitno. Uglavnom kad odes u prodavnicu stavi kacigu na glavu i bar 10 min je drzi da vidis udobnost jer kalupi kod proizvodjaca i modela dosta variraju, modularne(flip up) ili full face nisu iste tj recimo ako je velicina full face XL ne znaci da ce ti flip up XL odgovarati. Srecna kupovina.

Kolega ako nije problem,

objasni nam kako si stekao to misljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Koje misljenje o ceni, nema tu mnogo misljenja samo logika. Moje sugestije sam predlozio kolegi na njemu je da odluci a nemam nameru raspravljati. Ako nekom ne odgovara moja sugestija ne mora ni da komentarise nego da da sugestiju kolegi jer ovde nije tema moje misljenje nego pomoc pri kupovini kacige. Imam kacigu AGV Compact ST ( 280evra) Nolan N90.2(380evra) dve Schubert C3pro ( 480evra) i znam vrlo dobro razliku bar sto se tice ovih kaciga a i Shoei .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Sve kacige koje poseduju homologaciju podlezu nekom standardu, samim time su do nekog nivoa bezbedne.Po mom misljenju svaka kaciga u startu obavlja svoju osnovnu funkciju, od nekog momenta (tzv premium segment) pocinje da se placa vrsta materijala od koje je kaciga izradjena,vrsta materijala koja je u unutrasnjosti kacige,tip vizira,novac ulozen u istrazivanja aerodinamike,buke itd...a na kraju krajeva i samo ime proizvodjaca.Tako da nekome ko ne izlazi iz grada na maksiskuteru sa dobrim vizirom buka ne igra nikakvu ulogu,kao ni tezina, trkacima treba sto laksa, tourerima nesto rece i tako u krug...Konkretno za Givi i Kappa akacige licno nemam iskustva, kolega koristi Kappa par godina, nisam cuo da je hvali ali sa druge strane nisam cuo ni da je kudi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Ja imam Kappa KV31 posle godinu dana unutrasnjost je popustila, bucna je i vreme je da se menja. Supruga je uzela Givi 50.4, posle godinu dana se nije promenila, takodje je bucna. Obe su placene na popustu negde oko 7-8k din (po kacigi). Moje misljenje iz iskustva da necu vise kupovati te proizvodjace (koliko para toliko muzike).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ja imam Kappa kv27 uzeta u motolandu na snizenju za 8900.
Tolko i vredi. Lepa na oko, solidno udobna, bucna u pm i na niskim brzinama...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja imam Kappa Kv31 od prošle godine i generalno nisam zadovoljan. Kupljena nova u Motolendu i vec je počela da krcka i pucka.. Jednom mi je cak i vizir ispao. Bucna do zla boga.. Nikako ne preporučujem.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Što se tiče sigurnosti da se ne slažem se sa kolegom gore što je pomenuo da ništa ispod 250e ne radi posao, kao što je već pomenuto ako ima oznaku nekog od sertifikata DOT, SNEL, ECE-R, znači da će biti sasvim bezbedna.

 

Generalno postoje dve osnovne vrste izrade školjke, to su termoplastika (manje više sve ispod 350e) i kompozitne kacige (karbon, fiberglas itd. sve preko recimo 350e), osnovna razlika je što pri udaru termoplastika puca, dok kompozit ne, može da ulegne ili da se cepa. Takođe razlika može biti u količini slojeva unutrašnje pene (stiropora) više slojeva različite gustine koji su sa razlogom postavljeni po odredjenom redu, može napraviti izvesnu razliku pri udaru, od kacige koja ima jednu istu gustinu pene, ali to je u ekstremnim slučajevima, npr frontalni udari pri velikim brzinama itd.


Najveći deo onoga što prvenstveno diktira cenu kaciga recimo do 350e su, kvalitet postave, kvalitet mehanizma vizira (koliko ćeš ga puta otvoriti i zatvoriti pre no prestane da dihtuje ili radi), kedera, luftera itd, sama rešenja istih zbog buke i aerodinamičnosti, sama farba kacige, (koja npr kod SHOEI kaciga između jednobojne i šarene pravi 100e razlike).


Sad na samu temu, Kappa i Givi su jedna te ista fabrika koja je takoreći napravila sama sebi konkurenciju, Givi ima za nijansu bolju završnu obradu (isti slucaj i kod kofera istog brenda), samim tim srazmerno i veću cenu. Tako da recimo za te neke novce ne očekuj previše, ako već uzimaš jeftiniju varijantu kacige, gledaj da bude fullface, nikako flip-up.

Ja se izvinjavam na prevelikom offovanju, ali možda nekom početniku u budućnosti generalno sve ovo posluži :).

Promenio član velimirjevtic
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

E ako nesto mrzim to je ovo. Udje novi clan, ne predstavi se kako nalazu pravila, pukne neko bzvz pitanje negde, upeca se nekoliko ljudi i krece rasprava i objasnjavanje, a pokretac teme zaboravio i da je pitao...

 

Stvarno mislim da je vreme da se vec jednom uvede zabrana pisanja za nove clanove bilo gde drugde osim u ''Predstavljanje novih clanova'', Pun brate forum ovih uzalud pokrenutih tema...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Čačak

@lestra Opreostite, nisam imao nameru da bilo koga uvredim ili da spamujem. Pitao sam konkretno pitanje koje je u vezi sa trenutnim cenama na tržištu.
Na svu sreću dobio sam savete i informacije koje su od velike koristi, kako za mene tako i za sve koji su u sličnim dilemama.
Naime, pitao sam konkretno jer neki modeli Givi na Sharp-u imaju 4 zvezdice i bolje su ocenjeni od većine MT modela za koje je ranije na forumu pisano kao o bučnim kacigama ne naročito kvalitetnim, stoga sam se pitao zbog čega je cena ovih niža poprilično.
Hvala svima na odgovorima, a ukoliko admini smatraju da je tema suvišna ili glupa neka je uklone.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

@Toks Zavisi sta vozis i za sta ti kaciga treba. Ako vozis skuter od 50cc po gradu verujem da ce svaka odratiti posao (kad kazem svaka mislim svaka nekog iole renomiranog brenda). Ako je u pitanju neki veci i jaci motor i planiras neke ozbiljnije voznje onda ne stedi na kacigi. To je po mom misljenju najvazniji deo opreme. Sto se sigurnosti tice, svaka kaciga koja ima 3+ zvezdica na sharp testu je dovoljno sigurna za vecinu rekreativnih vozaca. Na sharpu ces vidjati kacige od ispod 200e sa maksimalnih 5 zvezdica a isto tako i kacige od 500e sa 3 i 2 zvezdice. Kolega @velimirjevtic ti je sve lepo objasnio. Ono sto pravi razliku u ceni nije sigurnost vec kvalitet materijala, udobnost, nivo buke, tezina, provetrenost, dodatne opcije, grafika i naravno sam brend. 

Takodje ne bih se u potpunosti slozio sa time da ispod 250e nema dobre kacige ali jeste cinjenica da vecina kaciga koje moto zajednica uzima ozbiljno stvarno i kostaju 200+ evra.  Vecina tih kaciga imaju zavidnu zastitu, kvalitet, udobnost i tolerantan nivo buke i nekog su krstenog brenda. 

Da se vratim konkretno na tvoje pitanje u vezi Kappa i Givi kaciga. Nisam ekspert tako da uzmi sve ovo sa rezervom ali licno ne bih kupovao kacigu tih brendova. Licno iskustvo nemam u nosenju ali sam ih vidjao po prodavnicama i ne ostavljaju mi utisak nekog kvaliteta. Za malo vise novca mozes uzeti neku budzet varijantu HJC, Shark, Scorpion, Caberg itd koji ipak vaze za nesto bolje brendove.   

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Givi 50.4 ima 4 zvezdice na sharp testu, kappa kv27 je maltene ista kaciga. I u motolandu su 8-9 000.
Tako da sa ta strane ispunjava sigurnosne norme. Kao sto rekoh, vredi te pare, jer ne znam ni sta bi se drugo uzelo za njih.
Da je bucna bucna je, da ce da magli bez pin locka hoce kao i svaka (ima pripremu za njega, kosta oko 30 evra). Ako vozis nesto gde si zasticen lepo vizirom onda ne bi trebalo da imas problema s bukom, na TDMu zvizdi, nema mogucnost da joj se steluje vizir, bar je ja ne vidim..
Ne mogu da se setim dal sam uzeo moju na pocetku 2020. ili na kraju 2019. Uglavnom izvozio jednu punu sezonu u njoj, nema tragova habanja za sad.

Promenio član JoeD
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja