Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa hondom xl500r

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Dobro vece svima,hteo bih da postavim par pitanja na forumu i ako neko zna u cemu je problem da mi pomogne...

U pitanju je Honda xl 500r,kupio sam je pre jedno par meseci,vozio sam se svakog dana i sluzila je odlicno,dok jednog dana nije se ugasila i zabola na kiksu. Slusajuci razne price da je zakovala ili da je neki zupcanik ispao,iz radoznalosti sam je skinuo sa rama i rastavio... Utvrdio da je iskrivila ventile,pronasao sam nove ventile,obradio glavu i krenuo sastavljat... Sastavljao sam korak po korak,dok je nisam sastavio. Nabacio na ram,sipao ulja,sipao goriva i probao upalit... Nakon nekoliko kiksanja kiks je opet zapeo,od tada nisam je rasturao.. Cuo sam price da su se spaneri pojeli i da je opet prezubila

Da li mozda neko sa foruma zna u cemu je problem i da li ima nekog resenja?

Hvala svim vozacima unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa ventli se iskrive uglavnom zato sto se sudare s klipom, a do toga dolazi zbog istegnutog razvodnog lanca ili pojebanog spanera, to si takodje trebao prekontrolisati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za početak proveri zazor ventila. Ako je prevelik, iskrivili su se. Ako je dobar, onda nisi napravio štetu. Potrebna je detaljna provera svega. lanac se može istegliti dosta, klizači lanca...

Koliko se sećam Xl500l ima dekompresor preko sajle koji je povezan sa osovinom kurble. Ako to nije dobro podešeno, nema kurblanja zbog prevelike kompresije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja