Jump to content

Moto Zajednica

Koju dimenziju guma staviti pozadi na 1000ccm

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5724 postova

@brooks ti si u predstavljanju napisao da se bavis prodajom moto guma i onda si otvorio tri teme gde se raspitujes o gumama. Ili postavi oglas za robu koju prodajes ili prestani da se raspitujes kao da nemas pojma o cemu pricas. Mani se istrazivanja trzista preko foruma

 

 

Promenio član dvlns
  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

^ Baš tako.

Pa zna se, svaka felna ima svoju gumu, zavisi od širine felne, recimo većina litri ima širinu 5,5inča i nosi 180-ku gumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Suzuki
pre 37 minuta, dvlns je napisao:

@brooks ti si u predstavljanju napisao da se bavis prodajom moto guma i onda si otvorio tri teme gde se raspitujes o gumama. Ili postavi oglas za robu koju prodajes ili prestani da se raspitujes kao da nemas pojma o cemu pricas. Mani se istrazivanja trzista preko foruma

 

 

Oprosti molim te,ali sam dosao na forum iz razloga da se diskutujem sa ljudima, zbog cega je i pojam forum nastao,a ne da oglasavam svoju robu! Nisam otvorio temu da mi kazes sta da radim,zeleo sam cuti iskustva drugih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Suzuki

To sto je sirina 5.5 incha ne znaci da se svako drzi toga. Ima njih koji voze 190 sirine,ima njih koji voze 200 sirine. Nekome lezi motor bolje sa 50 visine,nekome sa 55,ili cak sa 60... to sam hteo saznati,nema tu nikakve filozofije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

nema tu kako ti lezi motor.

geometrija je jasna.

fabrika je propisala dimenzije i svako menjanje dimenzija je vise subjektivno nego opravdano.

 

ako hoces samo da promenis gume, onda moras da obratis paznju na ogibljenje, pa uvijanje viljuske...

imas x faktora koje potrebno izmeniti/modifikovati pre nego sto metnes gumu koja nije predvidjena.

 

Misljenja sam da su mali hans i mali tokachika sigurno bolje proracunali od stevice iz srbije

 

toliko od mene.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
18 minutes ago, brooks said:

Oprosti molim te,ali sam dosao na forum iz razloga da se diskutujem sa ljudima, zbog cega je i pojam forum nastao,a ne da oglasavam svoju robu! Nisam otvorio temu da mi kazes sta da radim,zeleo sam cuti iskustva drugih...

Ali ako se bavis prodajom guma, onda svakako imas pojma o njima. To je kao kad bih ja svom vulkanizeru objasnjavao koja mi guma bolje lezi na kojoj felni a on radi sa gumama ceo zivot. Nidje veze. Otvaras teme za svako pitanje a ako vec znas cemu sluzi forum onda znas i da potrazis slicne teme i odgovore na tvoju temu. Tako da ne smaraj nas glupim pitanjima.


Koristimo gume koje je propisala fabrika i ende. Nije taj japanac sprovodio testove i istrazivanja godinama i usavrsavao motore da bi mi balkanci bili pametni i stavljali gume koje su nama na osecaj. Jak osecaj do moga.
 

Za osecaj znam da ga nemam kad navucem neku drugu gumu al o tome cemo negde drugde.

 

p.s. Stavi link svojih motoguma, ne okolisaj

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
Pre sat vremena, dvlns je napisao:

@brooks ti si u predstavljanju napisao da se bavis prodajom moto guma i onda si otvorio tri teme gde se raspitujes o gumama. Ili postavi oglas za robu koju prodajes ili prestani da se raspitujes kao da nemas pojma o cemu pricas. Mani se istrazivanja trzista preko foruma

 

 

Sve ti je lepo rekao kolega @dvlns.

Dobrodošao na forum.

Dođi na druženja svih vrsta. I na forumu i uživo na vožnjama.

Ponašaj se onako kako se očekuje od tebe kao i od svih nas a i kako je pravilima određeno i lepo ćemo se družiti.

Ako nastaviš i dalje kako si počeo, shvatićemo to kao nepoštovanje svih nas ovde na forumu.

Jesmo mi motoristi ali nismo baš toliko naivni.

Hajdemo sad lepo ispočetka .  :)

Dobrodošao !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Suzuki

Nema tu nikakve ljutnje, diskutujemo. To sto radim,to je iz hobija,ali ne volim kada iz dobre namere pitas,a ljudi misle da ih zezas...

Ajde da sam pitao moze li se od solex motora montirati zadnja guma,ali ne,zeleo sam samo dobiti informacije o tome ko koju dimenziju preferira... naravno da se stavlja sirina koju fabrika predvidja,ali ima ko stavlja visinu 55 umesto 50 iz razloga sto ce sa tom visinom brze oboriti motor ili obratno. Naravno,ne obracaju paznju na to svi,ali sam hteo cuti odgovore od onih kojima je to bitno. Ako je to toliko problem,odjavicu se sa foruma bez ikakve ljutnje na bilo koga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Nema potrebe da se odjavljujes.
Mozda smo zvucali tako, ali sustina je da se ljudi generalno pomazu na ovom forumu.

Postoje pravila i za objavljivanje oglasa svih vrsta i moraju se ispostovati.

Iskreno, ispalo je malo kao provokacija.
Prodajes gume, pitas za litru koje staviti, pritom ne navodis motocikl.

Ja vozim na 1,2L 150, a na 600 180.

Ne moze se generalizovati, otuda takvi i odgovori.

Uglavnom, kako ja vidim, ljudi na ovom forumu preferiraju fabriku i retko ko odstupa od fabrickih preporuka...

Navesi koji motocikl, naci cu ti specifikaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ne bi mi upalo u oko da nisi tri teme o gumama otvorio jednu za drugom.

 

Inace istine radi ne treba toliko da vas brine geometrija ukoliko menjate dimenziju guma. I geometrija je stvar koja je u principu prilagodljiva nameni i vozacu i nije neka rigidno zacrtana kategorija. Na grometriju iskljucivo utice poluprecnik skupa tocak + guma. Tocak od 17" ima precnik 432 mm a posto se srafi u centru gleda se poluprecnik koji je 216 mm i on je nepromenjiv.

 

180/55 dodaje na taj poluprecnik 99mm a 190/50 dodaje 95mm dok 200/55 dodaje 110mm. Iz matematike se vidi da je razlika u precniku maksimum 15 mm kod ovih dimenzija. Tih 15 mm je mozda oko 3-5 mm razlike u duzini amortizera recimo a na nekim amortizerima imate stelovanje ride high.

 

Druga stvar vezano za zadnju gumu, razlicit pritisak u gumi ili tezina vozaca takodje utice na geometriju. I da ne tupim dalje htedoh reci nece to skoro niko osetiti vec ce vise razviti subjektivni osecaj.

 

Milimetarska podesavanja imaju smisla na stazi kako bi se sprecilo nepravilno trosenje guma pre svega a i kako bi se onim najboljim.omogucila koja stotinka ili desetinka po krugu.

 

Inace posto je kolega spomenuo zadnja guma vrlo malo utice na brzinu obaranja motora jer se motor obara prednjim krajem. Onaj koji brze upadne u krivinu je nestabilniji kroz krivinu ako je duga i brza i nestabilniji je na pravcu. To dobijes sa 4 srafa i spustanjem trouglova odnosno izvlacenjem vila iznad gornjeg trougla za 15 minuta.

 

Sirina felne diktira sirinu gume a guma iste dimenzije moze da ima potpuno drugu konstrukciju tako da joj na 45 stepeni nagiba budes na ivici ili da do blizu 60 stepeni ne dodjes do ruba gume. Prednja guma daleko vecu ulogu igra kod obaranja motora a do skoro su sve bile 120/70 uglavnom ali razlicite konstrukcije

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Suzuki

Lepo si sve ovo napisao,ali bez ljutnje,teoretski deo me manje zanima nego sto je u praksi. U to necu ni da ulazim,slazem se sto se tice spustanja prednjice,posto sam to radio i ja licno,ali se ne slazem sa tobom da zadnja guma ne igra toliku ulogu u krivinama... Volis li ti obarati motor u krivanama? Da li si imao prilike da vozis isti motor sa gumom istog proizvodjaca iste sirine ali razlicite visine,pa da mi potvrdis da nisi osetio nikakve promene u krivinama?

Nadam se da nema nikakve ljutnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, brooks je napisao:

nego sto je u praksi

U praksi je tako da kad stavljaju polovne gume "samo privremeno,da posluzi koji dan",za jednu dimenziju siru ili uzu od fabricki propisane,kad kupuju nove SVI kupuju fabricku dimenziju.Ovo ne vazi trkace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Mislim da si jako kratko na forumu da bi na osnovu jednog posta protumacio nekog i jos ga uvredio sa recenicom ne zanima me teoretski deo, a cOvek se potrudio da ti objasni. To Je usko vezano sa praksom, kao i u skoli. Ja koji nemam veze sa stazom i svim stvarima sto idu uz to, redovno citam, i informisem se ali se ne pravim pametan. Ako neko zna o stazi i gumama za litru ili politre onda zna @dvlns, cak ako prelistas forum imas i detaljno njegova objasnjenja sta i kako vezano za gume i stazu, dimenzije, kako koje prijanjanu,  i slikovi za put da li je pametno itd itd itd itd

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@drmilan_ hvala na lepim recima. Post sam vise napisao zbog ostalih kolega koji su se uplasili promene geometrije da pokusam da objasnim da ona nije bas toliki bauk nego sto sam uvazenom novom clanu zeleo da prosipam teoretske mudrosti. 

 

Sama voznja na stazi uopste ne znaci da je taj neko bolji vozac od nekog drugog ko ne vozi na stazi ali jedino na stazi zaista mozes da osetis razlike u ponasanju motora ili guma ili cega god. Vrtis isti krug, isti su uslovi na putu, isti motor, isti ti i onda tek eventualno mozes da evidentiras neku razliku i cak i ona kod nas amatera vara jer dok ne uvezbas da ides stalno istom putanjom ti realno imas prisilnu promenu ponasanja svega.

 

Jos jednom kao sto sam mnogo puta napisao do sada da napomenem da ko je resio u javnom saobracaju da ispituje granice motora i guma debelo je u zabludi ma koliko bio ubedjen da zna da vozi pa sve i da je Markez licno

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Preferiram 190/55, fabrika kaze 19/50. Cini mi se da 190/55 malo poboljsava uprvaljivost, agilnost u krivinama, na pravcu je nešta nestabilniji na većim brzinama, mada preko stotke obicno  ne preferiram. Ovo je moj neki subjektivni osećaj, moguće i da grešim. Jedino što na oko mogu da vidim je da 190/55 je dosta teže obrijati do ivice. 190/50 maltene na kružnom toku se skida skroz. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@Gajo Sevojno ukoliko se radi o potpuno istom modelu gume mozda i osetis zaista neku razliku. Razliku svakako osetis i kada stavis potpuno istu novu gumu jer u odnosu na staru kod nove uvek imas osecaj da sama pada u krivinu.

 

Evo recimo Bridgestone za S22 ima sve dimenzije o kojima smo pricali i ima napisan precnik (OD) gume u mm gde svako moze jasno da vidi kolika je razlika zapravo u poluprecniku koji utice na promenu geometrije motocikla:

 

image.png.dbedcc9ed26b150d7e4bd82f26b06681.png

 

Promenio član dvlns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja