Jump to content

Moto Zajednica

Provera cdi

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav jel mi moze neko reci kako da proverim uopste cdi dali je ispravan pravi mi problem od jednom nema varnicu motor ili kako proveriti masu cdi.U pitanju je motor husqvarna sm610,ako mi moze neko reci.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Treba ti el. sema, probna lampa, unimer i servisna knjiga u pdf formatu da bi nesto vise znao o problemu.

Ne mora znaciti da je u problemu cdi kad nemas varnicu, moze recimo da bude problem pick up, zica negde u prekidu, los kontakt na kuc. osiguraca pa + nije kako treba, losa masa i td.

Da bi masu proverio da li imas do cdi-a, treba da vidis u el. semi na koji pin dolazi masa, jedan kraj tj stipaljku probne lampe stavis na + vod, drugim krajem pipnes pin i probna lampa mora da zasvetli.... znaci da imas masu, ako ne svetli = nemas masu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

U domaćoj radinosti nije moguće proveriti CDI. Uglavnom se radi sistem eliminacije, provere se sve komponente koje imaju veze sa varnicom. Ako je sve OK, onda je velika verovatnća da je on stradao. Najbolji način je da pozajmiš od nekog CDI (TCI) i da probaš na tvom motoru !

 

Pre dva  meseca je mom drugaru ( Vranje) na Banditu nestala varnica. Dva sata smo na telefonu bili i proveravali komponente. On je tip iz sveta IT i ima znanja sa radom oko hardvera, znači koristi unimer itd.  Na kraju je bila otkinuta žica od brave za paljenje u izolaciji na 5cm od brave. To je zalemio i sada se vozi. Međutim dok smo se mi natezali telefonom on je naručio CDI i kupljen mu je bzvz u nemačkoj. :oda2:

 

Kad kažem domaća radinost, mislim na nas arhiduduke koji čeprkaju sami oko motora. Ima ljudi koji uspešno mogu popraviti CDI !

Promenio član srbac
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pozajmljivanje CDI jedinice nekome ili od nekoga se apsolutno NE PREPORUČUJE.

Postoji mogućnost da se prilikom prve probe, bukvalno u par trenutaka, zbog onoga što se desilo u instalaciji ili nečijeg pametovanja, nepovratno ošteti i "mozak" donora...i onda dupla šteta.

Obavezna je provera instalacije i svih pojedinačnih komponenti...naročitno napajanje CDI jedinice i veza sa reglerom (alternatorom)...pre ugradnje bilo novog, bilo polovnog.

To ne crkava samo od sebe. Takvi kvarovi su izuzetno retki. Stabilan napon u instalaciji je ključ za dobar rad i dug vek celokupne elektrike i samog motocikla.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Tačno je da može i taj pozajmnjeni da crkne. Ne moras paliti motor sa tim pozajmnjenim, samo verglaj i vidi ima li varnice. Inače CDI crkava i sam od sebe od starosti i vibracija. Tu su na prvom mestu starije Honde i poznati kvar, hladni lem popustio. :takoje:
Inače na toj Husqvarni bez problema može raditi CDI od kineza (mislim GY6) od 1000-2000din. Ovo što govorim sam video na Husqvarni Te 610enduro 1999god. Lako je palila i dobro je potezala.

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Hvala svima.Jel zna neko koliko oma treba imati stator tj namotaj motora i koliko pickup.Citao sam nesto na husqycafe na zelenoj i na beloj od pickup kao normalno je da je nekih 100ohms a na crvenoj i crnoj od namotaja 259ohms.Pa mi recite kako da proverim sa unimerom to kod mene,jel da nastelojem na 200oma ili na 2k oma i da merim.I dali ima u namotajima vise od 200oma kako ide ako je neko upoznat da mi kaze kako da proverim namotaje i pickup najbolje da bi znao dali su u redu.Hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kad verglaš i staviš voltmetar na te dve žice od pikapa trebalo bi da daje bar dva ili više volta naizmenične struje . 

Verglaj bez svećice ili kurblaj... lakše je.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 5 sati, srbac je napisao:

Kad verglaš i staviš voltmetar na te dve žice od pikapa trebalo bi da daje bar dva ili više volta naizmenične struje . 

Verglaj bez svećice ili kurblaj... lakše je.  :takoje:

Dva ili više volta naizmenične STRUJE? :care::grr::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja