Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 hour ago, Zog said:

Buka se mjeri na određenom broju okretaja a ne na punom gasu

Naprimer, moja TDM900 nalepnica kaže

3700 obrtaja => 87 decibela 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Koliko ja znam buka se ne meri u zatvorenom prostoru, nego na otvorenom i tačno ima na kojoj udaljenosti od auspuha se meri nivo buke, shodno tome ne može ni na tehničkom pregledu da se meri jer su svi oni u halama, objektima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1886 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Na motociklima jel ce da mere izduvne gasove kao na automobilima?Jesu merili do sad,i tu postoji e3 e4 standard.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

E jos i to da krenu da mere i prelazim na elektricni trotinet , na kraju ce sa svim ovim pravilima i motor da mi presedne koliko nas drndaju vise...  Ranije istekne registracija , odem na tehnicki registrujem i paljba a sad samo stres neki 

Promenio član ghostrider323

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 1 sat, wlayko je napisao:

Vracen sa tehnickog zbog brzih migavaca.
Mora da budu u granici od 60-120 blinkova u minuti.

 

 

Mogli su to da mere i ranije. Nije bilo potrebe da se sve to menja. Da su tehnički pregledi radili svoj posao kako treba nebi bilo potrebno sve ovo. Uvek je inspektor mogao da zaustavi vozilo koje izlazi sa pregleda, da ga vrati na vanredni i da sankcionise nesavesno ponašanje radnika na t. pregledu. Nisu potrebne kamere i ostalo. Ove nebuloze sa koferma, vizirima i slično su samo način da nam država pokaže ko je glavni. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Pre neki dan sam registrovao motor a tehnicki sam slucajno radio dan pre "novih" mera.

Kod iste kuce radim tehnicki godinama a sada su uveli razna nova pravila. Np. ranije skidam kofer zarad slikanja ispred tehnickog, sada nemoze zbog kamera, znaci dolazis bez kofera. Nemoze da se ulazi u prostorije gde se vrsi tehnicki, cekas napolju.

Za auto ima jos mnogo sto sta ali apsurda koliko hoces. Neke stvari su logicne, i to je u redu ali na primer traze i katalizator i filter, a covek cije je vozilo kaze da njegov model ima samo katalizator, na sta tehnicki ne zna sta da radi. Kaznjavaju ih sa 60.000din ako nesto preskoce u proceduri. Za kola je tehnicki trajalo 2.5 sata jer je bilo puno "povratnika" koji su dolazili na popravni.

Ako se drzimo iskustva iz ranijih godina, svaka novotarija 3-6 meseci a onda se to malo "uskladi" pa opet do sledeceg talasa.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

Da li neko zna da li će se praviti problem za "ne-originalne" auspuhe? Stavio bih na versusa neki topić jer se čuje kao pokvareni fen, vidim da ima da se kupe jeftine replike jer bi me original izašao preko 300 evra? Šta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2398 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
33 minutes ago, bajone said:

Da li neko zna da li će se praviti problem za "ne-originalne" auspuhe? Stavio bih na versusa neki topić jer se čuje kao pokvareni fen, vidim da ima da se kupe jeftine replike jer bi me original izašao preko 300 evra? Šta mislite?

Zadrzi stari i zameni pred tehnicki, a ja ne bih uzimao te kineske kopije, sve se isto cuju i sa razlogom kostaju mnogo manje od originala

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

Pa znam ali ovaj versus stvarno ima neki smešan zvuk :jee5:. A šta je sa ovim auspusima što rade naši, tipa Robert iz Ade ili Dragon? Da li bi i njih morao da skidam pred tehnički?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Negde sam video temu o tome gde terati motore na tehnicki pregled, ali sad ne mogu da je pronadjem. Elem, zna li neko koji tehnicki u ns radi motore i koliko kosta to zadovoljstvo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1280 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ne znam nove cene. Kada sam produzavao reg na motoru u Sabljaru pre dve godine, otisao sam tamo i pitao tehnicare da li moze da prodje sa neoriginalnim topom i ksenonima. Kaze pitace gazdu i javice. Javili sutradan, moze.

Sa autoradom sam imao negativno iskustvo sa tehnickim za automobil. Pitao da li moze da prodje, pogledali i rekli da moze. Upozorio sam ih da na braniku postoji prorez za kuku, koji je zatvoren plasticnim poklopcem. Kazu nema problema.

Kad sam dosao na zakazani termin poceli da da istrazuju zadnji branik. A ne mogu da zavire jer je sve fabricki zatvoreno. Itd da ne duzim ispadose seronje. I to je bilo pre novih uredbi o tehnickim.

Isti taj autorad je smatrao da pomenuti motocikli moze da prodje tehnicki ali da vadim ksenone , itd. Kod Sabljara prosao.

 

Promenio član slave74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja